CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: taikpekatt

tekanan dengan adik saudara yg bersifat 3P

taikpekatt replied at 29-4-2015 10:01 PM
aku try buat k. tp tnpa pengetahuan mak aku la. mak aku ni cpt kesian kt bebudak ni. td sI adik la ...

btw, bape umur diorang ni sume sampai bapak dia riso beno nak memanjat flat untuk balik rumah sendrik?

kat rumah itu kena ada org lelaki yg tegas yang kontrol semua hal2 rumah. diorg ni x takut pun dengan korang garang2 lembik, makin garang lembik makin menjad2 nakalnya, halau pun takk bagus bikin dendam putus kekeluargaan nnt tak ngaku sedara. bilik sendiri sila kunci, barang2 peribadui jgn kasi pinjam internet sila pakai yg broadband sorang2 pakai dan bawa ke hulu hilir, mana mak diorg cerai kah pi kerja ka. korang buat2 mogok jangan basuh pingan diorg janga kemas brang diorg nnt last diorg kena basuh sendiri. atau pinggan alas kertas coklat ja.

taikpekatt replied at 29-4-2015 07:46 PM
hmmm. I wish senang la mcm tu. tp nk buat mcm mna kan. rmah dorg jauh kt tasik selatan sana. dorg  ...

diorg dah besar kot, dah reti nak urus makan pakai sendiri, apa yg mak pak dia nak risaukannya..
dah perangai anak pon hazabedah sangat duk dgn org, baiklah duk umah sndiri, pesan jer kat jiran2 dia tu
suruh tgk2 kan..
lainlah anak tu kecik lagi..
geram sungguh haku.. haha..

err kalau tiap kali suruh solat bg alasan period tu aku assume dah besar la tu kan
melainkan kalau dia piyed time darjah 3.

mak tt dah mcm gaya bibik diorg pulak......cepat2 laa bertindak....

taikpekatt replied at 29-4-2015 07:42 PM
bdak2 ni jenis x mkan saman. dlu msa tggl dgn mkck aku, siap sound lagi mkck aku balik tau. dia ck ...

hahaha aku plak rasa nak cubit dorg.
hahahaha..geram wei.
pregnant eh TT.

sabar dulu..jgn nak marah2 nau...bertabah je dulu.
beranak nnti ko pang sekor2

Follow Us
Ni kire anak sedara mak kau ke ni...

Isk dulu I ada sepupu remaja..cuti pmr dtg umah mak I konon nk bercuti n release stress..Tp duk main internet je cari jantan nk dating kt kl ni.. Suh org anta sana sini utk die gi dating..lama2 terbongkar rahsia.. Tros anta die blik kg... Form 3 dah tersebar pic bogel die lg..isk..isk.

Mak I kesian..psl die dr broke family..ayah tgglkan die mase umo 2 thn..tu merenyam dgn jantan2.. Tak kuasa nk lyn

fifie_olin replied at 29-4-2015 02:50 PM
kalo aku jd ko...aku halau secara berhemah....slow talk dgn parents bebudak tu...terus terang pe yg  ...

dlu pnah da slow talk dgn mak dia. cenggitu jgak perangai depa.

babydoll replied at 29-4-2015 03:03 PM
klo aku jd ko,aku mengamuk je dkt diorang.dah tak pasal2 menyusahkan mak bapak aku plak.baru bdk sko ...

aku pernah hentak pinggan lpastu aku sound "apahal tak basuh pggan ?!. td bkn akak dah ckp basuh ke ?" reaction dia is tersengih. aku xtau la apa masalah fmly dprg ni sbnarnya

addicted replied at 29-4-2015 03:27 PM
bape umo derang?
dh tu masa mak ko g umrah bleh je derang kat umah ko..
makan mnum derang masa tu  ...

sI kakak 1st is 14, no dua 12 n yg kecik darjah 3. sakit btul hati aki.u. klau mandi tu x reti nak lap bdan kering2. trus lari bogel dri blk air ke atas. klau mak ke bpak aku ke or aku tergelincir ?! bodoh. byk kali da aku sound.

eyansss replied at 29-4-2015 11:17 PM
btw, bape umur diorang ni sume sampai bapak dia riso beno nak memanjat flat untuk balik rumah send ...

umur dri 14, 12 n 9. si adik tu hyper sgt. sbb tu la. klau aku mmg aku tolak trus dri atas bgunan. haha

ninja boy replied at 30-4-2015 12:57 AM
kat rumah itu kena ada org lelaki yg tegas yang kontrol semua hal2 rumah. diorg ni x takut pun denga ...

internet tu mmg x blh buat apa da la sbb guna unifi. skrg mmg aku da tkar password. pg td dorg mntak kt mak aku. mak aku call aku n aku ckp tak boleh.

pnggan tu kau buat la mcm mna sekalipun mmg tkkan bergerak. masa mak aki p umrah, jgn kan pggan, smpah dorg pn penuh dlm sinki. tkde effort nk p membuang. tgkap kt rmah aku. time mgrb selagi kau x sruh tutup, slgo tu la terbukak. padahal kt situ mmg port dorg duduk je.

skrg tgh tggu bpak aku naik angin je. bpak aku pn mmg dendam je dgn adk brdik ni. skali dia mgmuk mmg dia halau smua skali. masa tu mmg x leh buat apa da la.

bunga_lestari replied at 30-4-2015 10:28 AM
diorg dah besar kot, dah reti nak urus makan pakai sendiri, apa yg mak pak dia nak risaukannya..
...

rasa mcm diambil kesempatan plak kan. haha. tp mak aku tu la. kesian sgt kt pkcik aku. aku hrap sgt one day bapak aku da x than lantas dihalaunya mereka dri rmah mak aku tu. mmg la kejam tp mak aku sndri pn da nasihat dorg sruh behave. lg2 time mgrb. tp sama jgak peel nya. so mendapatlah kau nnt ye dok

Noyen replied at 30-4-2015 01:55 PM
err kalau tiap kali suruh solat bg alasan period tu aku assume dah besar la tu kan
melainkan kalau  ...

dah bsar la bbe. si adik kecik tu pernah one day adik aku ajk p solat jmaat, dia boleh merengek menangis tknak pg. kt rmah tau duduk main tenet.

aTiKah_aYuNi replied at 30-4-2015 02:11 PM
mak tt dah mcm gaya bibik diorg pulak......cepat2 laa bertindak....

dah mcm pencacai da.

-mkn kne sediakan
-hbs mkn mak aku cuci pggan
-ddorg blk mak aku kmaskan tmpt dorg duduk tu.
-lauk takeaway bwak balik mak aku sediakan

mcm anak raja plak

ubat_batok replied at 30-4-2015 02:59 PM
hahaha aku plak rasa nak cubit dorg.
hahahaha..geram wei.
pregnant eh TT.

aah wei aku pregnant. igt nk duk uma mak aku la bila da sarat nnt. tp dgn kebisingan kehadiran bdak2 tu, eee x sggup aku.

tightcherry replied at 30-4-2015 09:16 PM
Ni kire anak sedara mak kau ke ni...

Isk dulu I ada sepupu remaja..cuti pmr dtg umah mak I konon  ...

ish. teruk sgt da. hbs skrg kt mna bdak tu. apa jd kt dia ?

aah anak sdara mak aku. sepupu aku la kira

Kalu me mmg selamat kena hamuk aku halau kuar semua..ngan bapak2 nya skali...ko xnk caya go punya pasal... xde kuasa me nk kesian2 dgn bangsa xtau diuntung..dah miskin bebal plak tu...klu tgh ngandung lg dasyat me ngamuk..angin lain mcm skit.. hahahahah..me mmg garang anak buah semua takut baik blah me or blah suami... tapi mmg sedara mara kagum sbb kalu me ada anak2 dorg jadi budak plg beradap sopan... mau tidak... anak me ke anak buah ke serupa jer kena marah... budak kecik dah pndai mencarut mau me x marah... tp pastu bila dorg buat baik baru senang nk bawak gi jalan2.. belanja mkn or shopping...so penuhla keta usung semua... me mmg terus terang jer...marah n bgtau kenapa me marah..setakat ni xde berani dorg menjawab..depan mak bapak dorg pon me marah jer..lntakla kau nk terasa janji aman hidup aku...xde sakit hati nengok

akula203 replied at 28-4-2015 02:43 PM
As salam...

mmg masalah besar ni...parent diorg tak ajar diorg utk berkelakuan baik ke..???
...

Hahaha aku pon penah ada anak cousin aku numpang jap dulu kat umah...

Memang nakal mak aihh... Aku pon buat hukuman mcm tu tiap kali diorang wat salah. Kasi mengaji lebih lame dari yg tak wat salah... Last2 yg slalu wat salah ni lah ngaji paling bagus n paling cepat khatam... Siap hafal juz amma lg...

Paling best perangai pon makin baik .. Ayat alquran kan pelembut hati...

TT try set pc or any gadget kat rumah tu dgn walpaper surah al quran n autoplay surah2 tu bila on ... Hahaaa... Kasi lembut cara haluss...

mommymonster82 replied at 1-5-2015 01:27 AM
Kalu me mmg selamat kena hamuk aku halau kuar semua..ngan bapak2 nya skali...ko xnk caya go punya pa ...

klau aku aku tkut skit nk mrah dpn pkck aku. sbb pkck ku ni kuat sentap jgak. smlm mak aku dah ckp dkt mak bdak2 ni. mak aku ckp la dia terpaksa off wifi smua n x bg dorg tgok tv. mak aku ckp jgak terpaksa kdg2 tggikan suara sbb dorg degil. n mak bdak2 tu mcm ok je la. tp xtau la kan klau still x berubah bdak2 tu. tp aku mmg xkan kasi password wifi kt dorg lg. duduk la kau situ.

ajar la aku skit mcm mna nk jd garang mcm kau. aku cuba jd garang tp aku ni tkut org sentap je.