CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {2}Berang anak asyik menangis, dihumban ke lantai & dilibas dgn gergaji !

lahanat haramjadah betul.....bencilah aku dgn peel jantan2 mcm neh....mampus la ko jahanam!!!

Suchi posted on 28-6-2013 09:57 AM
Aku takmo manjakan dia sgt2 takut dia menjadik2 sbb tgk kazen dia cucu kesayangan nenek kemainlah  ...

BUKANLAH mnja lebih2
Cuma jgn marah lebih2 je
Budak bawah 7 tahun memang x paham apa
Mak pak yg dah cerdik ni lah kena bijak
Tp kalu over... leh bawak berubat cara Islam

celaka sungguh bapak mcm ni ....... xyah berbini berank la kalu x mampu fizikal mental ... kan budak tu 7 tahun, lg anak darah daging sendiri ...

aku; na na na na kolumpur kite .......

giler punya bapak...

bapanya bekas penggusti ECW dan WWF.. hahahaha

ambik dadah jugak ke yang ni pun? sawan lain macam je..
esok tua2 kena campak tepi jalan pandai pulak kau merintih anak derhaka, anak tak kenang budi segala

Follow Us
panas baran ni kdg2 xleh kawal...terpulang kt diri sndr utk kawal...
cepat2 tenangkan diri bila baran memuncak...supaya xmenyesal sebab ikutkan baran tu...

mental.. org normal tak bt anak camtu..

klu da x tahan dgr anak menangis, ko kluar laa umah kejap. Dr dibanting2 bdk tu.. Dasyat sangat..

amik jalan senang jer si bapak ek, lps libas pastu baling
waaa dia igt anak dia bola atau teddy bear ek

KoSe posted on 28-6-2013 08:54 AM
macam mana ya nak hentikan kanak2 ni menangis? iols dgr anak2 sedara menangis n merengek2 pun iols d ...

mmg kalau dgr bdk2 nangis meleret2, kita bingit... tapi nk stop kan dia dari menangis, pujuk lah... peluk ke... dokong ke... tanya bdk tu baik2 nk apa.... alih kan perhatian dia pada benda lain... kalau bdk belum pandai ckap kita boleh fikir mungkin dia lapar ke, haus ke, sakit perut ke, mengantuk ke... so kita layan lah... kita harus fikir yg bdk tk reti apa2.... tapi kalau mmg terbiasa didokong dan dimanjakan selalu dirumah sampai letak jer bdk tu menangis, kita marah dan jotos mak bapak bdk tu lah sbb tahu beranak tapi tk tahu didik... sekian....

Suchi posted on 28-6-2013 09:10 AM
sila jauhkan diri uols dari sebarang menda bernyawa bila tgh baran..aku jenis panas baran jugak..b ...
aku jenis panas baran jugak..biasa suka pecahkan brg je tp sejak ada anak aku belajar bersabar dan lawan panas baran tuh..
anak aku punya tantrum mmg mengada2 dan tahap smp aku pi darusshifa mintak setazah bacakan ayat pelembut hati..siap amik air segala..pastu dia jenis baran gak suka campak barang pd mak pak bila kita takmo layan pangai dia tu..
so anak u ikut perangai u lah... suka lempar2 barang.... pecah2kan barang.... mana tk kuah kalau tk kat nasi... kan... tapi nasib baik lah u pandai muhasabah diri dan berusaha utk berubah..... suami juga main peranan dlm perkara ini..... anak2 ikut perangai mak/bapak sebenarnya... so kalau u dpt atasi panas baran ni, mudah2an anak u dpt lihat dan pelajari.....

anak2 zaman skrg mmg challenging.. I sendiri pun kekadang lost ctrl esp bila penat atau stress... mmg akan cuba ckp baik2 dolu la.. tp kalau dah 5/6 kali ckp elok2 tak dengaq jugak, mmg jadi tarzan la.. kalau tak dengaq jugak kena la ugut nak kurung dlm bilik air gelap plak..atau pegang rotan or penjarakan(berdiri tegak dekat corner peti ais dlm 1/2 jam).. budak2 ni pun satu.. bila ckp elok2 bukan nak makan saman.. buat bodoh jer... dgn nak layan 2nd child syndrome yg gigih nak attention tak abis2...

org kalau dalam keadaan marah,memang macam2 boleh jadi sebb di fikiran lebih pade hasutan setan.

my husbnd pun macam tu baran,tapi ape2 saya selamatkn anak2 dlu.bawa lari mcm pn Suchi.selepas tu cakap dekat anak kenapa bapak dia marah macm tu,explain kat dia supaya jagan buat lagi.

tapi kejam kalau sampi melibas anak dengn grgaji,tkut satu hari anak tu besar jadi pndendam.

jiran rumh saya dlu masa anak dia masih kcil style dia pukul anak guna getah paip,meronta la ank tu kena pukul dekt luar ngis2,kcil lg masa tu,sian sagt.tapi bila besar anak2 mkin ramai baran dia pun kurg,bila ank buat pergai dia cakp lantak la da besar sendri bolh fikir..

bgi saya sush juga nk jadi ibu bapa yg sempurna dalm mndidik anak2..

mohon polis hentak kepala jantan bingai nie ke dinding bila soal siasat nnt..

BOLEH TAK kalau rasa2 xnak dgr budak nangis, merengek xyah kawin xyah beranak
ni org ada anak nak gak anak tp barannya masyaAllah mcm haromm

tu anak la woii jandan haroom!!!!!

eeii.. aku gergaji jugak jantan ni kalau dpt kat aku!!

Bile anak menangis memg dugaan.... kita ni kena ada mind set tuk sabar, banyakkan istigfar... jangan layan sangat dengan perasaan...

Pesanan tuk semua dan diri sendiri...

Kalau aku jadi pempuan Melayu ... tak hengen aku nikah dengan jantan jantan Melayu kaki dera anak bini ni ... lebih baik aku nikah dengan negro Aprika atau bangla yang kuat seks ...

Suchi posted on 28-6-2013 09:57 AM
Aku takmo manjakan dia sgt2 takut dia menjadik2 sbb tgk kazen dia cucu kesayangan nenek kemainlah  ...

Aku mmg manjakan anak2 aku... 1 bilik penuh ngan toys diaorg, kalau masuk toys 'r us, aku yg syok sendiri heheh... Motor yg chargeable tu sorang sebijik... Bila makin besar, mainan makin mahal, lego la, game boy la, psp la, ps2 la, iPod la, iPad la... Sorang sebijik so kepala aku tak pusing... TAPI.... Haa... Ada tapi nyer tu... Aku ajar diaorang YES is YES n NO is NO... Bila dah pandai bercakap akan berlaku la sesi soal dan jawab... Explaination penting and no such white lies played here... Of course kita parents ada rules kita sendiri, so anak2 kena ikut... Macam mak aku cakap, saper anak... Saper mak... Saper ikut saper? Be firm with ur own rules and practice consistently... Akan ambil masa, tapi berbaloi... Adalah beberapa kali aku ditegur stranger yg anak2 tak nangis bila aku cakap No, aku jawab, mak dia rimau, tu yg anak dengar kata... Banyak parenting tips kat hujung jari... Tekan jer la... Parents pun kena belajar jadik parents...

tahilalatmanis posted on 28-6-2013 11:09 AM
so anak u ikut perangai u lah... suka lempar2 barang.... pecah2kan barang.... mana tk kuah kalau t ...

ye la kotnya tu yg kdg2 rasa bersalah tp aku sedaya upaya tak amuk depan dia kalo bengang ke apa..  dia paling tidak paling marah pun aku pecahkan cermin dlm bilik air so takde sapa tau pun..pastu kutip sendiri..tau2 org lain masuk bilik air cermin dah tak dop..pastu aku wat muka selamba dan teruskan hidup muahahaha
tp aku mmg berusaha kawal marah sbb tu bila anak tantrum aku cuma menangis je..menangis sbb tahan marah kalo tak nahas dia nnt aku kerjakan..selain ngucap byk2 ingat ALLAH ..lgpun bila nangis kita jd sejuk skit.
aku nih jenis cepat panas dan sejuk..kira kalo aku marah jap lg dah ok aku terus mintak maaf bagai..dan org pun tahu sbb aku cepat panas n cepat sejuk jd kalo dorang minta maaf mesti aku maafkan juga sbb aku takdelah marah kt org sampai berhari2.