CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitihawa

[Tempatan] Kuliah batal, siswa wajib tonton 'Tanda Putera'

Peterpan17 posted on 17-4-2013 01:39 PM
Klu korang nak tau, tujan semua siswa disuruh tengok ni, adalah brainwash utk undi BN. Aku serius ni ...

alesandra posted on 17-4-2013 02:23 PM
errr kalo tayang kamasutra...terpengaruh tu taktaula.tapi yg pasti  student mmg cerdik sbb  takkan ...

kalo kamasutra... xde surat pelepasan pun aku rase bebudak ni nak pi...

silap2 siap buat latihan amali lagi...

highcastle posted on 17-4-2013 03:07 PM
Kalau benarlah apa yg diberitakan ini, tak cukup lagi kah segala mak nenek TV3, Utusan, Berita Haria ...

tv3, rtm hanya macit pacit felda jer tengok , jadi kena lah cari cara lain laks

ermmm apa masaalah jgn babitkan politik dengan student boleh tak????? biarlah student blajau....ni wajib tengoklak ish....

tak kisah la movie tu accurate ke tidak.. tp penting lg ke tgk movie drpd g blajar? uitm ni mmg la cap ayam kan..

ini lebih baik dari suruh bebudak tu dok tepi jalan berdemo bagai.................

Follow Us
Ala, pegi jelah tengok. Filem yang paling banyak dapat bantahan dan kutukan especially dari orang cina walaupun belum ditayangkan, baru tau apa isi dia. Dah tu pulak dah dapat kelulusan untuk public show, tetiba Rais Yatim tak bagi. You might want to know apa yang kecoh sangat.

Ni awal2 dah negative, tak tengok lagi tu. Orang lain pi tengok bawak anak cucu kecik2 takde kesah pun. Takkan mahasiswa takut kena   brainwash kot? Orang terpelajar kenalah pandai menilai. Last edited by baulu on 17-4-2013 03:30 PM

baulu posted on 17-4-2013 03:29 PM
Ala, pegi jelah tengok. Filem yang paling banyak dapat bantahan dan kutukan especially dari orang ci ...

Bukan pasal tengok ke idak, pslnnya kuliah dibatalakan  semata2 nak tayangkan movie ni. Takde time lain ke?? Penting sgtkah movie dr belajar? Ada syllabus yg perlu diabiskan. Tgk movie ni blh ditayankan ujung minggu atau aturkan masa yg sesuai. Jgn smp kuliah pun dibatalkan .

magnus posted on 17-4-2013 01:24 PM
Oooo citer lama kan tu..pasal tg abd rahman ye...

Nope, all the actors/actresses semua current.

Pasal Tun Razak and Dr Ismail relationship.

Tapi gila babas, diportraynya DS Najib in his young days, punyalah hansome, macho. Pas tu Tun Mahahir, second hensem la bagi aku dalam movie.

Ada scene, TAR, TR, Dr Ismail kutuk2 Mahathir punya surat suruh TAR resign.

Peterpan17 posted on 17-4-2013 03:33 PM
Bukan pasal tengok ke idak, pslnnya kuliah dibatalakan  semata2 nak tayangkan movie ni. Takde time ...

Payah kot nak arrange macam tu. Movie ni underground. Pastu, mungkin Suhaima Baba joined sama to brief sikit efforts dia documenting all the historic background.

Bagi aku, some scenes, especially 13 Mei, amatlah fake. Then, masa zaman 70s aku rasa wanita2 melayu moden masa tu mana ada rambut blonde, selalunya hitam je.

Aku rasa ada satu scene tu sindir Anwar Ibrahim in his UM years.

lantanao8 posted on 17-4-2013 03:27 PM
ini lebih baik dari suruh bebudak tu dok tepi jalan berdemo bagai.................

Zaman UMNO dulu, durang pun pergi demo kat tepi jalan bawa placard banner bagai.

baulu posted on 17-4-2013 03:36 PM
Payah kot nak arrange macam tu. Movie ni underground. Pastu, mungkin Suhaima Baba joined sama to b ...

Aku ada baca ttg movie ni. Ada masa2 nanti aku pun nak tgk apa yg heboh bangat diperkatakan org smp blh jd brainwash gitu. Benda ni femes dikalangan budak2 u. Tayangan je seluruh Malaysia. Tak payah nak sorok2. Apa yg nak disorokan tu? Last edited by Peterpan17 on 17-4-2013 03:41 PM

baulu posted on 17-4-2013 03:33 PM
Nope, all the actors/actresses semua current.

Pasal Tun Razak and Dr Ismail relationship.

Ye ke....? ...ai silap movie la kut..pasal ai nampak ada sorang mamat tu yg tt tepek gambaunya  jadi tg abdul rahman dalam movie bergenre sama....konfius...kalau movie yg di adaptasi dari kisah benar mmg ada kecenderungan pelakun lebih hemsem atau cantik dari orang sebenar..ai pernah tgk citer black hawk down...punyala hemsem watak utama tu josh hartnett yg bawak..sekali ai gugel org sebenar jauh panggang dari api...hehe...

Peterpan17 posted on 17-4-2013 01:39 PM
Klu korang nak tau, tujan semua siswa disuruh tengok ni, adalah brainwash utk undi BN. Aku serius ni ...

Aku yang pi tengok tak dapat pulak efek tu. Lagipun masa tu, dia panggil Perikatan. Tapi no dount perang poster (yg membawa 13 mei) poster DAP paling menonjol.

In a way, tak boleh nafi peranan "jahat" orang cina. Dalam movie ni paling banyak orang cina yang baik pun, 3 orang. Ah Pek kampung, student UM dan bapak student UM. Ada sorang lagi kot, polis cina kena tembak dengan cina komunis. Dekat bandar pulak, cina yang biadap that led to 13 mei.

Satu lagi pelakon lawak dalam movie ni, Bell, sebagai Dato Harun of Kampung Baru. Memang Dato Haron macam tu ke?

Tapi akhir sekali, aku punya pandangan la, Tun Razak slow mo sikit orang dia, mujur ada Dr Ismail yang garang dan tegas tu. Marah Tun Razak, bila orang engkar tak gali kubur untuk Dr Ismail kat Kubur Pahlawan. Kurang2 aku kenal la sikit karakter Dr Ismail. Selama ni aku tak boleh imagine, dok tau TTDI je.

dah desprate ...ni ...ingat student ...bangang macam meke

suruh pas tayang peristiwa memali kat baling pada budak2 u, buleh ka? tapi versi pas punya la, kalu versi umno punya, sama lah juga ngan ini pilem .
ke camana?

aku penah tgk citer ni..... bes gak....

tapi sekadar tgk je lah..... the truth we'll never know kan?

sitihawa posted on 17-4-2013 03:56 PM
suruh pas tayang peristiwa memali kat baling pada budak2 u, buleh ka? tapi versi pas punya la, kalu  ...

Bukan dah ada kat youtube ka, makcik2 yang macam kena rasuk dan pakcik2 yang sembunyi belakang pokok tu?

Ko dah tengok ke Tanda Putera? Aku rasa dia taklah cerita pasal umno. Nak kata racist yes, about the chinese yang menjadi komunis dan yang di KL yang memaki orang melayu.

Lagipun scene "fake" tu masa awal2 je, lepas tu rasanya focus Tun Razak and Dr Ismail punya kerjasama. Aku tak berapa tau sangat sejarah, tapi awalnya diportray Dr Ismail dan Tun Razak ni tak ngam, tapi Tun Razak mintak dia join balik cabinet (lebih kurang la). Then pasal kehidupan kekeluargaan depa, their pacts and pains. By the time keluar aku dah lupa scene gaduh awal2, lebih berminat nak tau the unknown siblings of DS Najib, anak2 Dr Ismail, aku google pasal wife Dr Ismail. Interesting...
Last edited by baulu on 17-4-2013 04:05 PM

hancur punah harapan ibu bapa di kampung...hantar anak gi masuk u, dengar kuliah utk segenggam ijazah....tp disuruh menonton wayang.

macam mn ranking u x jatuh???

sue_0684 posted on 17-4-2013 02:24 PM
mmg itu yg ku buat..x tido tp blah awal....
semlm video conferencing ke seluruh branches. ...

u student ke staff?haha samelah kat tmpat iols 16hb ade cikgu sidek dah bg name kat sekretariat pastu smpai 10.30 baru sedar xsempat nk msuk bukan nak sgt pun dgr cume nak cukupkan cdp aje...hehe