CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cakkobeng

Edisi Halal: Pastikan Kolagen yang korang ambik tu halal...

ambil kolagen ini untuk apa?....
~anya~ Post at 22-2-2012 17:50

Collagen ni sejenis protein yg jadi building block yg asas pada tisu manusia, Anya. Semulajadi dah ada pada manusia dan dihasilkan sepanjang masa oleh tubuh. Tapi bila usia meningkat dewasa, penghasilan collagen ni makin slow (especially bila umur dah 20 something). Sebab tu budak kecik, muka tercalar, kejap je recover balik jadi macam takde apa2. Tapi bila umur dah melewati 20 something, tercalar atau jerawat pun lambat je nak hilang sembuh...kadang2 tu meninggalkan parut yg kekal.

Itu fungsi collagen as skin tissue building block. Pada bahagian rawan seperti kat sendi-sendi, makin tua makin kurang collagen, result to kehausan pada rawan sendi....tu yg athritis/radang sendi. Pada rambut pula, bila collagen berkurangan, rambut mudah putus.

Oleh kerana badan dah tak mampu hasilkan collagen dgn cepat dan banyak, maka org dewasa boleh ambik dari supplement. Kesan pengambilan kolagen ni pun sangat cepat especially yg dihasilkan secara hydrolisis di mana saiz molekulnya kecik menyebabkan mudah diserap oleh tubuh. Biasanya dalam tempoh 3 ke 7 hari dah boleh nampak kesan positif pada kulit. Kulit rasa gebu, radiant and supple selain tona warna lebih rata. Kuku pun rasa cepat je panjang. Rambut kurang gugur. Dan sesetengah orang yg bernasib baik, sakit pada sendi seperti lutut pun rasa makin kurang.

Collagen ni sejenis protein yg jadi building block yg asas pada tisu manusia, Anya. Semula ...
gabanzack Post at 22-2-2012 18:38

i see... anya nih dok ingat kolagen yang suntik2 kat bibir itu bagi bibir nampak besar dan seksi.... rupa2nya macam elixir of youthful looks gitu... thanks for the info gabanzack... boleh juga lah nak cuba collagen ini.... tapi ada side effect or not?..

i see... anya nih dok ingat kolagen yang suntik2 kat bibir itu bagi bibir nampak besar dan ...
~anya~ Post at 22-2-2012 18:48

memang ada yg suntik collagen kat pipi, bibir etc.....katanya lebih localized kesannya dan cepat.

side effect..... so far saya cuma jumpa amaran tentang 2 jenis kesan buruk, itu pun kalau ambik secara over dose sesangat....

1) protein poisoning
2) kerosakan buah pinggang sebab terlalu bekerja keras menapis benda tu

memang ada yg suntik collagen kat pipi, bibir etc.....katanya lebih localized kesannya dan cep ...
gabanzack Post at 22-2-2012 19:01

i see... memanglah buah pinggang akan overworked kalau terlebih ambil... tak salah anya, sama juga dengan vitamin c and what not kan..... hmm, macam ada rasa nak cuba lah....

p/s...gabanzack... mengapa gabanzack lebih tahu hal ini dari anya yang pompuan ini...malu lah anya gini...

i see... memanglah buah pinggang akan overworked kalau terlebih ambil... tak salah anya, s ...
~anya~ Post at 22-2-2012 19:08

errr....saya seorang yg sgt mementingkan fitness, kesihatan dan kecantikan paras rupa

collagen ble mngemukkn..

sbb tu slimming produk kndungn mesti bla2 plus collagen

Follow Us
what about kinohitmsu bb collagen drink?

collagen ble mngemukkn..

sbb tu slimming produk kndungn mesti bla2 plus collagen
batman_2007 Post at 22-2-2012 21:33

I know many of us are consuming marine collagen and there are so many ppl talking about the goodness on skin health. But, do you know there are side effects of consume marine collagen?

Don't worry, maybe i should correct it as "possible reaction" and not "Side effects". Just to share with you the possible reactions that you might experience after consume marine collagen products.
1) Pimples breaking out due to hormonal changes (hormone is type of amino acid and marine collagen contains of high amino acid which can cause hormonal changes)
2) feel like body swelling, you can feel the water content in your skin become higher and higher and you get supple skin
3) weight gain, we suspect this is due to the collagen helps in retain moisture content and cause the moisturizing effects. This mean water content in our body become higher and cause weight gain
4) Sleep better, i received a few feedback from my customer said that she got insomnia and collagen can help her for better sleep
5) weight loss, I got customer who can lose 5kg a month with consumption of collagen. The secret is she consume collagen half hour before exercise

Out of the reactions above, most ppl experience the pimples break out, but this is temporary reactions and mostly happen to 1st trial. When your body use to it, this reaction will disappear. Again, all the reactions mainly depends on individual body.

I know many of us are consuming marine collagen and there are so many ppl talking about th ...
gabanzack Post at 22-2-2012 21:40

sapa2 yg ada msalah resdung mmg takleh consume collagen marine ni..
makin serius msalah..so i bg pilihan yg soy or tumbuhn mcm berry pun bleh..

contoh femes supplemnt with marine collgen..dn hans gold..

sapa2 yg ada msalah resdung mmg takleh consume collagen marine ni..
makin serius msalah.. ...
batman_2007 Post at 22-2-2012 21:44

saya ada resdung, tapi takde sebarang masalah pun dengan marine collagen.

gabanzack Post at 22-2-2012 21:45

customer sy ada..so makin serius..so nk kata pe?

really?

tapi haku geli sikit nak makan kaki ayam nih...
cakkobeng Post at 20-10-2011 08:37

geli sebab ayam tak pakai kasut??? takdak makna ...aku boleh ratah satu periuk kalau nasik ayam kawan aku tak laku

errr....saya seorang yg sgt mementingkan fitness, kesihatan dan kecantikan paras rupa
gabanzack Post at 22-2-2012 20:52

anya akan jeles kalau gabanzack lebih jelita dari anya... suda lah anya memang tak jelita to begin with...

gabanzack Post at 22-2-2012 21:45

marine collagen itu dibuat dari apa gabanzack?.. anya rasa kalau dari seaweed okay kan...

marine collagen itu dibuat dari apa gabanzack?.. anya rasa kalau dari seaweed okay kan...: ...
~anya~ Post at 22-2-2012 21:56

hg makan ikan kukus bebanyak anya...sumber natural lagik...bini aku selalu masak singgang ikan kembong ...fuh abih aku ratah jer

hg makan ikan kukus bebanyak anya...sumber natural lagik...bini aku selalu masak singgang i ...
noell Post at 22-2-2012 22:02

OO... makan banyak2 ikan preferably steamed ye... anya suka ikan dan suka ikan stim... nanti nak mintak resepi dari cikgu cina yang sangat pandai stim ikan itu...

p/s.. ehh 'bini aku' tuh maksud dia noell ini lelaki... laa... anya ingat pompuan, anya siap suda sayang2 tadi... sorry naa....{:4_189:}

customer sy ada..so makin serius..so nk kata pe?
batman_2007 Post at 22-2-2012 21:47

kata side effectnya bergantung kepada individu. Mungkin ur customer tu memang tak sesuai dgn marine collagen. My siblings pun ada resdung (penyakit keturunan kot), tapi mereka pun takde masalah dgn marine collagen.

anya akan jeles kalau gabanzack lebih jelita dari anya... suda lah anya memang tak jelita  ...
~anya~ Post at 22-2-2012 21:54

Hehe.....

Saya consume collagen ni sebenarnya ada kisahnya. Ada satu masa tu saya mengalami migraine yg kuat setiap hari. Utk atasi, saya try macam2 ubat termasuk yg herb based. Pendek citer, migraine hilang tapi pimple lak breakout. Kata doktor, kesan makan macam2 ubat. Bila breakout dah setel, tinggal pulak banyak parut jerawat & tone warna yg tak sekata. So saya search internet, dapat tahu pasal collagen. Bila try, memang puas hati.....dalam masa 2 bulan je sume kesan jerawat dah hilang. Lagi best, kesan2 jerawat belakang badan dari zaman remaja dulu pun hilang.....jadi elok je je satu badan hehe. Bukanlah tujuan asal nak mencantikkan diri pun, just nak atasi kesan jerawat tadi tu je. Now saya maintain je minimum dossage untuk jaga kesihatan sendi & tulang, selain penampilan kulit tu sendiri. Paling baik, ambik collagen dengan vitamin C untuk penyerapan terbaik.

marine collagen itu dibuat dari apa gabanzack?.. anya rasa kalau dari seaweed okay kan...: ...
~anya~ Post at 22-2-2012 21:56

daripada ikan laut dalam macam ikan kod.

Hehe.....

Saya consume collagen ni sebenarnya ada kisahnya. Ada satu masa tu saya mengala ...
gabanzack Post at 22-2-2012 22:45

i see... interesting.....slalunya ubat yang bagus ini... it's gonna get worse before it gets better kan.... kalau anya ambil collagen ini, akan ada pimples breakouts and what not ke ?... atau ia boleh terus work wonders gitu?...