CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Lima Sekeluarga Disuruh Keluar Dari Rumah Mentua, Merempat Tidur Dalam Kereta 2 Bulan Gara-Gara Hidap Tibi

krustykrab replied at 22-8-2023 11:44 AM
Aku tgk nama bini tu mmg kuat bunyi indon.
Lgpun mcm ko ckp la tibi ni mmg dr watga asing pun.
K ...

org melayu ni kalau dgn org luar tiba2 nk baik tak bertempat. serumpun lah, seagama lah. cuba kita pegi tempat dorang takde makna dapat priviledge mcm ni. dah tu tak tau sejarah asal usul yg kata serumpun tu, padahal jawa lah dulu yg buat anah melayu ni jatuh ke tgn penjajah

serumpun lah sangat

midori888 replied at 22-8-2023 01:12 PM
oic...senang jugak berjangkit yer...

Senang jangkit sebab kat kampung aku 10 tahun dulu di Pekan Sabak pernah naik kes Tibi...sampai KKM gantung bunting merata rata.

Arwah bapa aku pun kena..jiran aku pun mati..punca dari satu kedai makan mamak...dan aku memang perasan yang cuci pinggan tu terbatuk batuk...tapi katanya orang tu duduk di sebelah negeri Perak...kawasan Kg Kota.

MisXoXo replied at 22-8-2023 12:44 PM
Ubat tibi ni kena makan ubat depan dr atau nurse hari hari.ada fasa intensif .dhlepas fasa tu baru ...

Betul...arwah bapa aku makan depan nurse Klinik Kesihatan di kampung...nasib baik la KK dalam 250 meter je dari rumah

IzzahF replied at 22-8-2023 01:08 PM
boleh jadi mentua tu IC merah saja, boleh je duduk malaysia. tgk didi chronicle tu IC merah gak ka ...

DD tu dh bg bukti ic biru..tp smlm iols tertgk videi lama dia masa baru nk berjinak² jd inploncer, dok kecek bahasa belah indong sana. Hmmm mmg agak muskil.

B40tastePosh replied at 22-8-2023 01:17 PM
Senang jangkit sebab kat kampung aku 10 tahun dulu di Pekan Sabak pernah naik kes Tibi...sampai KK ...

bahayanyer sbb smp bole meninggal dunia...

Edited by IzzahF at 22-8-2023 01:27 PM
krustykrab replied at 22-8-2023 01:21 PM
DD tu dh bg bukti ic biru..tp smlm iols tertgk videi lama dia masa baru nk berjinak² jd inploncer ...

tp kalo duduk belah2 paya jaras tu mmg little jakarta org panggil. penuh boyan, jawa bagai dlm tu. membiak2 dari asal usul mak bapak dtg naik tongkang kat ulu selangor tu. lama2 dpt ic merah. ic merah kawen dgn ic merah dpt anak ic biru. confirm mak paknya ic merah tu. yg kat bukit kapar pun sama. ada sorang contractor aku kenal masa nk buat rumah. bangga citer bapak dia dulu naik tongkang je. tgk dia berjaya g skolah smpai jadi contractor. aku krik krik krik. tak jadi pun amik dia pasal rumah dia mula2 aku penah lalu dia baru bina...3 tahun kemudian mendap dalam tanah. 3 tahun lepas ko naik 3 anak tangga masuk rumahnya. 3 tahun kemudian tggal hujung anak tangga teratas je. dasar indon buduh buat rumah tanah paya tak piling. gitu lah

Follow Us
IzzahF replied at 22-8-2023 01:06 PM
kawan aku, suami nya baru meninggal sebab jangkitan tibi otak. mmg lengkap vaksin dari kecik
boleh ...

arwah pakcik aku sorg meninggal officially sebab tibi, tapi arwah dulu hisap dadah kene aids, so imuniti dia lumpuh sbb tu leh contract tibi

Edited by B40tastePosh at 22-8-2023 01:32 PM
midori888 replied at 22-8-2023 01:23 PM
bahayanyer sbb smp bole meninggal dunia...

Bapak aku bertahan lama jugak la Hampir 10 tahun....jiran aku tu tomboy tua kesian terus kojol sbb lambat rawatan kot.

Bapak aku tak geng pun dgn jiran tomboy ni....tapi both suka makan kat satu Kedai Mamak yang sama.

Bapak aku lepas baik dari Tibi, doktor sahkan kena Hepatitis C...aku pun pelik sangat ..lepas Hepatitis C tu dia kena Radang Hati....doktor dah cakap bapa aku tak boleh campur dengan orang ramai sebab takut terdedah jangkitan....dan dia jadi teruk lepas kena Denggi yang kitorang rasa dia dapat di Balakong, Selangor. Dalam ramai² pergi Balakong, bapa aku sorang kena Denggi.

Start dari situ badan dia tak kuat dan dia meninggal bukan punca dari Diabetis atau Denggi, doktor tulis punca kematian Cirrhois Secondary to Heptatitis C.

Lepastu kematian dia kitorg semua terus buat check up untuk Tibi dan Hep C lagi sekali.

annehuda replied at 22-8-2023 01:28 PM
arwah pakcik aku sorg meninggal officially sebab tibi, tapi arwah dulu hisap dadah kene aids, so i ...

owhh iya ada baca kalau aids mmg sng dpt tibi kan

IzzahF replied at 22-8-2023 01:25 PM
tp kalo duduk belah2 paya jaras tu mmg little jakarta org panggil. penuh boyan, jawa bagai dlm tu.  ...

Agak² kan berdosa tk para pendatang haram yg dtg sini cara haram, buat rumah haram, rampas hak² org tempatan, dpt ic cara haram. Iols teringin nk dgr para ustaz /mufti ulas isu ni tak nk berat sebelah sbb iols tau ramai para pendatang yg masuk zaman 70, 80, 90 ni dh jd lebai, imam etc.

krustykrab replied at 22-8-2023 01:32 PM
Agak² kan berdosa tk para pendatang haram yg dtg sini cara haram, buat rumah haram, rampas hak²  ...

imam kampung aku sorg pun mcm ni, die mmg org indon. ic merah. kawen plak ngan org malaysia. anak-anak dia memang nama eksotik, terserlah keindonannye lol.  tapi anak-anak dia suma kire berjaya la, ada yang jadi cikgu, keje kerajaan.  yg tak leh blah tu, lepas beberapa tahun kan die dapat ic biru, setahun je die dpt ic biru tu terus dapat panggilan haji.  orang-orang kampung lg yg dah mmg lahir kt malaysia pun tak dpt. yelah rezeki kan. die ni self-declared imam, masa dulu-dulu kan imam tak dpt elaun dari jbtn agama islam, bila dah ada sistem imam kene dilantik ngan pjbt agama ni of course nama dia digugurkan sbb tak layak, tp still die pggl diri dia imam

B40tastePosh replied at 22-8-2023 01:30 PM
Bapak aku bertahan lama jugak la Hampir 10 tahun....jiran aku tu tomboy tua kesian terus kojol sbb ...
few years ago, meols ada amik Hepatitis B vaccine...yg 3 doses tu...adik meols masa nak gi kerja kat Africa early this year, kena amik mcm2 vaccine, termasuk Hepatitis B vaccine. Dia pnh kena buat test TB masa nak join his current company.

Hepatitis C takde vaccine kan...

Edited by B40tastePosh at 22-8-2023 01:48 PM
midori888 replied at 22-8-2023 01:41 PM
few years ago, meols ada amik Hepatitis B vaccine...yg 3 doses tu...adik meols masa nak gi kerja kat ...

Arwah bapak aku tu kena makan ubat...tapi ubat tu tak berkesan sbb bapa aku tu perokok tegar + Diabetis

Doktor kata kalau pakcik panjang umur pun kemungkinan kena Kanser Hati gitu.

Tapi sampai sekarang aku tak faham macam mana dari Tibi boleh kena Heptatitis C...so aku conclude salah diagnosis...mak aku kata camne salah diagnosis plak, sebab arwah bapak aku diagnos kat Path Lab.

B40tastePosh replied at 22-8-2023 01:45 PM
Arwah bapak aku tu kena makan ubat...tapi ubat tu berkesan sbb bapa aku tu perokok tegar + Diabeti ...

brapa umur your father masa meninggal?

mmg dah smp masa dia nak meninggal agaknyer....

Edited by B40tastePosh at 22-8-2023 01:54 PM
midori888 replied at 22-8-2023 01:47 PM
brapa umur your father masa meninggal?

mmg dah smp masa dia nak meninggal agaknyer....

66 tahun.

Tak faham bila tang Tibi tu bertukar jadi Hepatitis C.

Tapi bila kitorg tengok balik jangkitan Denggi tu memang bahagian dia la kot...ajal dia ...yg buat benda tu worse

Doktor jangka umur dia boleh pergi pun sejauh 68 tahun gitu je sebab Cirrhosis tu...Denggi tu cuma mempercepatkan...lagi pun i tak sanggup tengok dia bertahan dengan kanser pula kalau Cirrhosis tu bertukar jadi Kanser.

B40tastePosh replied at 22-8-2023 01:50 PM
66 tahun.

Tak faham bila tang Tibi tu bertukar jadi Hepatitis C.

owh...muda lagi kalu 66...dah smp ajal dia...

krustykrab replied at 22-8-2023 01:32 PM
Agak² kan berdosa tk para pendatang haram yg dtg sini cara haram, buat rumah haram, rampas hak²  ...

mestilah hukumnya haram. kalau kat sabah aku tgk kat fb, asal kena kecam PATI mesti pati2 tu jawab, ini tanah Allah, semua manusia bebas tinggal di mana2. cuba negara dia orang masuk cara haram, confirm2 la dia bunuh. jenis takde tamadun. semua milik tuhan boleh jadi milik dia? dia belajar mana kan.

Takde satu ayat dlm kitab tu yg membenarkan menceroboh mana2 negeri yg ada kerajaan. sedangkan nabi nak buat satu sistem deen pun keluar dari kota mekah, sbb mekah ada kerajaan. kena hormat undang2 yg ada dlm satu2 negara

MisXoXo replied at 22-8-2023 12:41 PM
Tak semua dpt tibi ni pati ya.u kena gi IPR bhgn klinil tibi kalau nak tahu pasal ni.kwn aku baru  ...

Firstly im not a doctor atau yang dalam bidang medical. Sebab tu iols cakap besar kemungkinan. Tq doa chuos moga2 sihat walafiat hendaknya. Tapi nak cakap dalam citer thread ni beza ngan kawan chuols tu. yang dalam thread ni, dah anak dia dapat, berjangkit2 pulak kat siblings lain, lepas tu bapak dia lagi kena, ni menampakkan ciri2 family ni takda protection vaksin sebab berjangkit2 ya. kalau satu2 badan ni takda developed immunity biarpun dah complete vaksin, cerita mcm kawan chuols tu lah. Dah vaksin tapi tetap kena. Sebab vaksin ni dia bukan 100% berkesan, ada badan tetap terkena jg walaupun vaksin tapi, kelompok ni tak ramai.

Gi la cari.rumah sundiri
Iols ada jiran.yang.susah payah menyewa sundiri dgn anak2..sebab tak.mau tumpang mertua atau mak.sundiri...
Rajin orangnya .. sebab iols nampak.mmg.dia buat 2 kerja..wifenya tak bekerja..Anak2 kecik2 lagi..
Alahai
Dah kena Tibi ni.mmg Susah nak DPT keje..
Pastu tak.boleh miss ubat...
Appt mmg sokmo lah

krustykrab replied at 22-8-2023 11:44 AM
Aku tgk nama bini tu mmg kuat bunyi indon.
Lgpun mcm ko ckp la tibi ni mmg dr watga asing pun.
K ...

Hahah.. bukan pemimpin je chuolss.. yg jusa2 pun berbinikan indon tak vaksin mcm friska wakakakaka