CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Shuhada Dedah Hafidz Roshdi Halangnya Berkawan, "Persahabatan Dihalang Oleh Orang Yang Toksik Tu"

Bila minta nasihat dari mentor kaki merempan, protege pun sama ngikut jejak mentor.
Nnti baik2 org kesian jadi meluat pulak.

Suchi replied at 10-3-2023 10:47 PM
Ya kita faham tp dh mcm terus buang kawan plak walhal bila laki wat pangai reti plak kuar gua cari ...

Kawan2 dia yg munculkan diri kat komen2 dan DM dia sebab dia dah xde si apizkatek nak halang2 dia kawan dgn sesiapa. Semua kawan2 dia yg komen semua elok2 je.

LadyCarefree replied at 11-3-2023 10:13 AM
Kawan2 dia yg munculkan diri kat komen2 dan DM dia sebab dia dah xde si apizkatek nak halang2 dia  ...

Iols tak ckp pasal shu ni dia ni kan laki yg tak bg kawan
Iols ckp pasal org lain laa yg bila kawen terus acah2 busy ngalahkan pm sampai lupa kwan2.

Padahal kenkawan tu pun dah kwen juga takat nk jumpa setahun sekali tu apalah sangat.
Iols ada kawan yg kali terakhir iols jumpa adalah masa hari perkahwinan dia.

vanillaninja replied at 10-3-2023 12:42 PM
Memang setiap kali sheols upload IG story, kena bukak thread baru ke macam mana?

Kan bila kita dok highlight post IG dia macam dah takde berita lain kat Malaysia ni. Biorkan la dia nak meroyan sorang - sorang.

rayna_raynes replied at 10-3-2023 12:48 PM
I pernah hidup dengan org macam ni. Tak perlu pukul pun. MO dia senang je. Kalau isteri nak keluar ...

Mcm my ex bf jugak. I smpi tak boleh nk berkawan dgn sape2 ms tu. Nk g mn2 kne g dgn dia. Nsb baik tak berjodohan. Ngeri betul dl.

Tak leh imagine klau kawen mcm mn i kne control

iols dpt dr fb

Aku merasakan betapa pentingnya untuk seorang perempuan itu untuk kekal berhubungan rapat dengan kawan-kawan perempuannya yang lain walaupun dia telah berkahwin.

Walaupun sesibuk mana pun, cuba luangkan masa untuk tanyakan khabar, takpun tukar gosip sesama member kau yg dulu. Bridesmaids kau yg dulu tu apa khabar entah semuanya? Haha.

Entah2 dah berbulan taktau khabar berita. Okelah berbulan. Kalau bertahun? It's never too late, babe. Kau gi tanya khabar dia sekarang.

Point aku, we don't know what will happen in the future. Kalau sesuatu  jadi, perempuan sangat perlukan emotionally/spiritually support. Ini gunanya kalau kau maintain kekalkan hubungan friendship dengan kawan2 perempuan.

I have seen few people who had problem in marriages. Having girlfriends through those hard times really helped them lot. Seriously lot. At least in term of moral support.

Aku impress gila tengok ada a few women I have known, walaupun anak2 dah besar panjang, and they have their own family and life, but their friendship with their girlfriends is very close. It's like they go through thick and thin together. Kau susah aku tolong, aku susah kau pulak tolong. That kind of friendship.

Aku kurang sikit nak percaya dengan manusia macam ni.
Sesetengah perempuan, dekat gambar-gambar fb/ig bff bukan main komen rindu.  Bila reply tak berbalas. Hurmm.

Kawan, kalau kau betul rindu kawan kau, mohon jangan setakat berbasa-basi di alam maya tontonan awam. Mesej dia terus. Personal. Makanya kau akan terus berborak panjang. Dan mungkin akan membawa kepada perjumpaan di luar. Ini baru betul rindu.

Because I have this notion; social medias are full with fake people. Jadinya, jangan termasuk golongan fake.
Small effort is all what we needed.

"Don’t ever lose touch with your girlfriends, sweetheart. The older you get, the more you’ll need them.” - Why women need their girlfriends; Huffpost. (To read the article see in comments)

It's okay if people change. Just find new people. Make new friends. People come and go.
Yang penting you have your own circle of reliable friends.
You are lucky if you already have one. Because you know who you can rely on to if you have a problem.
Cherish them, please.

Take care, ladies.
Only women understand women.

Follow Us
Yg msh go on dgn bf wlpn red flag tu, aku xmo komen bnyk la. Tp ada je laki turn 360 after kawin. Cth kawan aku pnya suami. Ckp gn aku pon xmo. Senyap xberkutik. Ape kawan aku ckp ikut mcm lembu. Lps kawin, brani nye mrh2 kawan aku depan aku. Pstu sibuk plak nk berborak bagai mcm bertih jagung aku xmintak pon ko berckp gn aku.. haaa gitu aku laharkan laki setonnn mcmni.

adelea replied at 10-3-2023 02:03 PM
Dah bercerai baru reti nak bergaya
…..

Kalau parut kat muka kira cacat lah sikit.  Lebih2 pompuan..muka ada jerawat je dah stress.

Awak tak gitu ke dik?

up to you lah nak maintain bff clique clique moms ni lepas kawen
i prefer buat hal sendiri
borak hal penting hal ofis dgn colleagues je
setakat wish birthday and like post kawan2
tak koserr nak coffee date la bagai
kalau sempat jumpa waktu raya or ada jemputan bday
mostly tak sempat haha
kalau kita ada masalah kena settle sendiri jugak depa bukannya boleh tolong sgt pun

Edited by _blackbird at 11-3-2023 10:20 AM
nordin84 replied at 11-3-2023 04:58 AM
iols dpt dr fb

Aku merasakan betapa pentingnya untuk seorang perempuan itu untuk kekal berhubungan  ...

i mmg buat mcm ni. i ada circle of gossip girl since school age until today. sebulan at least 1-2x mmg kitorg luangkan masa utk ngeteh, tgk movie, gossip time, buat kuku girlish thing mcm tu lah. kdg2 our partners join but most of the time just us. mmg ada significant improve in my life. even 1 on my friend in that circle sebelum dia join kitorg dia ada depression tau, dulu laki dia pon selalu tak bg keluar hang out mcm tu, sampai depress, now nasib laki dia dah berubah, ok la, dia lak encourage bini dia hang out selalu. laki dok rumah jaga anak. laki dia ckp apa tau, kawan iols tu dah takda moody, marah2 and bebel2, malah jadi makin pemurah, romentik & happier. huhuhuh tapi mmg ada kata2 sinis juga yg kata mcm kitorg tak sedar diri lah, dah jadi bini / mak org pon nak perasan mcm bujang, mak tak bagus la tinggalkan anak dia seronok enjoy laki pulak dok rumah jaga anak yada yada... we olls mcm ada aku kesah? weols penting kan our own happiness, if i happy i can make others happy too gituhhhh

pada pandangan i, good partner ialah someone yg encourage u to grow, encourage u ada hobby, encourage u utk ada life u sendiri beside him / her. bukan yg paksa kita devoted buta tuli to only her / him. kalau both party agree to devoted to each other, mmg dua2 determine buang kawan buang segala tu ermm ok fair lah. i tak sanggup nak sacrifice everything while my partner wont do the same gituhhh.. i fikir kita pon taktau future mcm mana, maybe la skang dia head to toe of me, esok lusa ntah2 hati dia or i yg berubah. i cant afford to lose all

Edited by Kurex at 11-3-2023 06:18 PM

Aku tak pernah ada sekulumit rasa kesian dekat sheols.. seperti mana iols tak rasa kesian dekat mangsa2 luar tabii da'iiihhhhh syed

bg i kan kalau laki tu boleh ada life. boleh hang out, main bola, ngeteh dengan kawan2 tapi tak kasi bini buat benda sama, baik ko cari hamba sahaya je lah bukan cari bini. boleh ko simpan je dlm store. insecure sgt org2 mcm ni

tapi apa2 pon aku still rasa mcm watdafak ko nak ungkit segala mala masalah yg ko juga dulu merelakan atas dasar taat setia melulu & masa tu ko pon tgh head to toe to him kan, mcm beli beras, mcm laki tak kasi berkawan. dah ko pon ok je t&c dia masa tu, ermm bila gaduh skang tak perlu ungkit kot. masalah picisan je tuh

nordin84 replied at 11-3-2023 12:58 PM
iols dpt dr fb

Aku merasakan betapa pentingnya untuk seorang perempuan itu untuk kekal berhubungan  ...

Setuju sgt. Kawan2 perempuan mmg penting utk emotional support kita. Mmg husband pun ada. Cuma x sama mcm kawan perempuan. Iols mmg masih contact dan once or twice in a year akan gather sama2.

Tp iols juga prefer to keep my circle small. Sbb kalau ramai sgt kawan pun pening juga.

rayna_raynes replied at 10-3-2023 12:48 PM
I pernah hidup dengan org macam ni. Tak perlu pukul pun. MO dia senang je. Kalau isteri nak keluar ...

hahaha.. ni mst sama kes ngan kawan iols,jenis laki 24 jam kena dok depan mata.. jeles x bertempat.. Weollss xg mana pun, g program skolah 1 minggu... laki dia punya tak senang duduk, hari2 dok buat ayat ntah apa2.. iols naik lemas.. padahal dia xperlu buat apa2, brg2 ank2 smua kawan iols dh setel, baju dh siap iron smua..dia ckp dia nk demam la..suruh balik.. last2 dia bg ayat xbalik jugak nak cerai.. bkn g mana2 pun.. balik la kawan iols terkedek2 sorg2...

dagusengett replied at 11-3-2023 05:33 PM
up to you lah nak maintain bff clique clique moms ni lepas kawen
i prefer buat hal sendiri
borak hal ...

Kawan aku ada sorg macam ni
Sampai yg sorang lagi ( dah kawen ada anak but know how to spend time with friend )
Member ni merajuk la ..

Aku last last post kat status ..
berpuluh tahun .. penat ngadap cerita yg sama
Last last aku bagi kata dua … aku bye bye felicia je laa

Klu aku kawen pon aku x kan jemput  dia ni …
Sbb she always bagi alasan famili dia and inlaw lagi penting …

Aku honestly kecewa … duduk dekat dekat je pon
Setahun sekali nak jumpa pon payah … aku rasa last effort aku masa birthday dia aku p hantar kan kek je .. sbb bapak susah nak ajak kuar …

Aku tak harapkan balasan pon … tapi aku kesian member sorg lagi tu.. dia kawen jugak tapi dia ada stuff org yg dah kawen x sesuai nak share dgn aku .. dia nak share dgn yg sorg lagi … tapi member tu never tot of her or even aku …

Aku x ambik port sgt , sbb aku ada byk geng lain nak p merambu … tapi that one friend ada beberapa org je yg dia trust ..

Aku nak ckp tq je la kat kawan aku tu …
Sbb aku pon x suka nak paksa org yg x nak spend time dgn kita …

Nothing personal , i respect her choice
Maybe dia pon nyampah kitorg asik dok ajak2 dia outing kupi2 dgn kitorg …

iols dpt dr fb

Good one !

Tapi x semua org perlukan BFF girl dia bila dah married …
Its up to keperluan hidup masing2

MatDeghem replied at 11-3-2023 04:28 PM
Kalau parut kat muka kira cacat lah sikit.  Lebih2 pompuan..muka ada jerawat je dah stress.

Awak ...

Parut dia bukan macam jay iswazir tu kan
Lagipun kulit dia masih muda and the scar will faded anyway …

Its just takes time

adelea replied at 11-3-2023 07:21 PM
Kawan aku ada sorg macam ni
Sampai yg sorang lagi ( dah kawen ada anak but know how to spend time ...

Ye you
Boleh tgk the letdown or working moms kat netflix
Kena cari la geng yg sekepala utk sharing apa2
I opposite
Masalah org taknak amik tahu haha
Mmg ada kawan2 tak koser nak jemput i lagi dah
Its okay i happy tgk diorg dari jauh

iols dpt dr fb

Iols selalu peratikan sesetngah artis ada yg masih lepak2 kupi2 ngn kenkawan pompuan walau dah beranak pinak
Malah bff zaman sekolah pun depa masih jumpa dan lepak sama2.
Cth ND ngn bff satu sekolah dia tu,padahal semua dah beranak pinak dah berpuluh tahun pun tinggalkan zaman sekolah.

Kawan2 iols rerata lepas kawen mmg jadi semakin susah la nk jumpa
Padahal masa dia bujang dan iols kawen terlebih dulu elok je haku ni masih kuar sama2.
Kadang tu siap bawak anak lagi.