CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bawang-putih

USAHAWAN E-PENDIDIKAN SCORE A

ooo,,,
takpo la,,, RM70 tu sayang pulak nak bayar,,,
hehehe,,,

kalau demo tak kisah dan ada brani,,,
bleh la kiranya share di sini,,,
kenapa ada yg sanggup beli byk kedai sampai 3 atau 7 kedai...
sedangkan beli satu pun dah cukup,,,

mungkin ramai kawan2 nak tau, kenapa sistem beli byk kedai (byk lot) ni  lebih kurang sama mcm OmegaTrend, Uptrend, Hai-O dan 2 - 3 MLM lain,,,
terima kasih tuan,,,

ooo,,,
takpo la,,, RM70 tu sayang pulak nak bayar,,,
hehehe,,,

kalau demo tak kisah dan ada bra ...
Adieputra Post at 20-10-2010 14:24

takper....nak beli 1 kedai pun takder masalah...boleh jer....sekian

utk adieputra.....saya rasa soalan kamu nie more kepada kepatuhan syariah company kami....saya rasa u boleh call kenshido sendiri utk tahu aper jawapannyer....

utk adieputra.....saya rasa soalan kamu nie more kepada kepatuhan syariah company kami....saya rasa  ...
bawang-putih Post at 20-10-2010 08:20 PM

Tak,,, saya tak sentuh pasal patuh syariah,,,

saya nak tau kenapa ada newcomer atau downline baru, ada yg beli 3 kedai, 5 kedai dan 7 kedai,,,

saya penah dgr sekali member saya cerita pasal Score-A
dan secara ringkas saya rasa produk "softcopy" dlm Score-A memang bagus,,,
cuma, saya rasa hairan dan musykil,,,

kenapa ada yg beli sampai 3 "kedai", 5 "kedai" atau 7 "kedai",,,
sedangkan kalau beli satu kedai, sudah mencukupi,,
(cara ni seakan2 omegatrend, uptrend dan sedikit iras2 hai-o)

adakah beli 3 kedai, 5 kedai, atau 7 kedai adalah jalan pintas utk dptkan komisen downline,,,
kalau tuan tak keberatan, bleh share di sini,,,

p/s: mungkin tak smua orang punya masa utk hadir kelas atau sessi taklimat penuh Score A
kalau dpt sedikit lagi info kat sini, mungkin ramai yg dpt penjelasan awal,,,

TQ

Tak,,, saya tak sentuh pasal patuh syariah,,,

saya nak tau kenapa ada newcomer atau downline  ...
Adieputra Post at 21-10-2010 10:03

salam adieputra....

saya rasa bende nie u sendiri yg cakap sistem kami dengan adernyer 2 3 kedai mcm hai-o la...omega la....naper tak u sendiri yg membanding bezakan sistem score a ngan sumer tuh....u kan dah selidik sumer tuh....so better u sendiri yg terangkan....pada saya biler sistem dah ader syariah compliance kenaper nak berbahaskan lagi....tu sebab saya kater kat u semlm...utk u nak tau lebih mendalam lagi ttg sistem ni...better u call sendiri company kenshido....bercakap sendiri dgn kelvin.....atau ahli panel syariah kami....mereka akan bercerita lebih mendalam lagi pasal hal yg merunsingkan u sgt nie......

sedikit info.....perniagaan....mana2 biz pun...kalau kiter mampu dan berminat nak ader 2 3  4 kedai atau francais merata tempat...rasanyer takder masalah utk menjana pendapatan....janji sumer rezeki tu halal.....asalkan kiter kuar modal n sama2 wat keje tu.....ini bukan jenis biz kutu@skim cepat kaya yg labur modal pastu dok umah goyang kaki tunggu duit dtg....

Pengiraan Kos Pembelajaran Score A Programme?Anak Sebulan utk PAKEJ PENGGUNA:

Ada 1 anak = RM298 / 3 bulan / 1 orang = RM99.33 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 2 anak = RM596 / 6 bulan / 2 orang = RM49.66 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 3 anak = RM596 + 50 / 6 bulan / 3 orang = RM35.88 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 4 anak = RM596 + 100 / 6 bulan / 4 orang = RM29.00 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 5 anak = RM596 + 150 / 6 bulan / 5 orang = RM24.86 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Sehari hanya RM3.30 (seorang anak) - RM0.82 (5 orang anak); utk semua subjek, 24x7

Cukop murah !
Lebih murah daripada harga melanggan Astro !
Lebih murah daripada kos pembelajaran tuisyen i.e. rm30 sebulan
untuk 1 orang anak, 1 subjek, 6 jam seminggu.
Kini dengan Pakej Premium lebih murah:

Ada 1 anak = RM398 / 6 bulan / 1 orang = RM66.33 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 2 anak = RM796 / 12 bulan / 2 orang = RM33.16 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 3 anak = RM796 + 50 / 12 bulan / 3 orang = RM23.50 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 4 anak = RM796 + 100 / 12 bulan / 4 orang = RM18.66 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Ada 5 anak = RM796 + 150 / 12 bulan / 5 orang = RM15.76 sebulan; utk semua subjek, 24x7
Sehari hanya RM2.20 (seorang anak) - RM0.50 (5 orang anak); utk semua subjek, 24x7

Dengan RM2.20 sehari (jika anak seorang), 50 sen sehari (jika anak 5 orang), lebih murah dari bayaran parking kereta anda sehari atau duit rokok anda yang tidak mendatangkan keuntungan langsung, anda sudah dapat memiliki produk e-Learning yang mempunyai rekod 93% score straight A semasa pilot projek dan mendapat pengiktirafan kerajaan! Gunakanlah SA Program untuk pembelajaran anak-anak anda.
tp dgn jd ahli....lagiiiiii murah
murah

siap boleh pakai PERCUMA lg
jomlah kita jmpa aku citer mcm maner nk guna FREE ni

Follow Us
Post Last Edit by Adieputra at 24-10-2010 10:30
salam adieputra....

saya rasa bende nie u sendiri yg cakap sistem kami dengan adernyer 2 3 ...
bawang-putih Post at 21-10-2010 03:30 PM

sorry bro,
saya tak kondem,,,
saya tanya sajer,,,
jgn la emosional,,, hehehe,,,

pasal kawe tgk kalau sistem yg bleh beli 2-3-5-7 kedai ni,,,
ada iras2 "boleh manipulasi"

takpo la,,, janji demo bahagia,,,
maaf kot2 ada terasa,,,
good luck boss,,,

p/s : nak tanya sikit boleh ko boss,,,
demo sendiri (bawang_putih) dah ada ANAK?
dah try guna ni kat Anak-anak,
personally, berkesan ko dok,,, ?
bleh share sedikit ???
terima kasih

yuhuuu tuan rumah,,,
kawe menunggu jawapan ni,,,
yuhuuu,,,
dah 3 hari ni,,, tak dok jawapan lagi ni,,,

Sori..saya tak paham..
kalu score a benar2 membantu pelajar cemerlang dlm pendidikan..napa kementerian pendidikan tak apply terus dalam semua sekolah?...

knapa masih perlu cari orang untuk bantu pasarkan?..

terase mcm tk kene, bila ilmu tu diniagakan..

Terlupa saya untuk menyambung posting di thread ini-
Kenapa setiap portal kena di activatekan dalam masa setahun? kerana skim ni dah jadi macam piramid, di mana ahli lebih berminat untuk membina rangkaian di bawah nya untuk mendapat ganjaran. Contoh, yang bujang atau tak ada anak pun ambil e-Max, dapat 30 portal,  fokus bukannya nak jual portal ni tapi cari orang nak duduk bawah rangkaian(kedai) dia yang akhirnya akan melambakkan banyak portal yang tak di aktifkan. Ini yang sedang menjadi perhatian KDNP sekarang berkait dengan akta jualan langsung. Kenshido memang sedang mengambil tindakan tertentu mereka untuk menjauhi masaalah dengan KDNP.

Lagi satu, Kenshido/Speaker/Dealer tidak memberitahu beberapa perkara penting sebelum kita jadi ahli. Satu dari nya, selepas jadi ahli dan kalau akaun kita tidak aktif selama 4 bulan, maka akaun kita akan di gantung secara otomatik. Nak hidupkan balik kena ada transaksi, paling minimum dengan cara membeli top up berharga dua ratus lebih. Kenapa nak beli top up kalau kita ada melambak portal di tangan?

Slide yang di pakai untuk Boom pun lama tak update, masih agungkan sekolah menengah sians hulu selangor terbaik PMR untuk tahun lepas, setiap tahun dok canang benda lapuk ni. Takkan tak baca news sekolah mana yang sebenarnya sekolah terbaik PMR.

Saya membandingkan prestasi anak2 saya yang sekarang sedang menggunakan Score A ni dengan kakak2 nya dahulu yang tak pakai score A ni. Kakak2 nya masih lebih baik prestasi keseluruhannya. Yang penting, pemantauan kita sebagai ibu dan bapa.

Kalau di tanya apakah yang saya akan buat jika dapat memutar masa kembali pada setahun yang lepas? Jawap nya, saya tak akan bazirkan lima ribu lebih dengan masuk score A ni. Baik duit tu saya belikan buku rujukkan yang baik dan selebihnya simpan dalam akaun bank anak2.

Akhir sekali siapa yang plan nak masuk score A untuk buat bisnes, kena bersedia kalau score a ni semakin lemau satu hari nanti. Ini kerana, PMR akan di mansuhkan beberapa tahun lagi. Modal score A adalah 3 peperiksaan ini, UPSR, PMR dan SPM.

catalyst - RM5000 dah demo bayar utk score A dan hasilnya lebih kurang sama dgn anak demo yg tak apply SCORE A pun???

Tuan Tanah ni mana? Soalan kawe dia blum jawab ni,,,

Sori..saya tak paham..
kalu score a benar2 membantu pelajar cemerlang dlm pendidikan..napa kementer ...
batmana Post at 13-11-2010 08:58

yup....score a sebagai pelengkap kepada sistem pelajaran dimalaysia.....ia sebagai latihan tambahan utk pelajar2 score dalam meghadapi exam.....pasal kementerian tuh...rasanyer ramai menteri yg dah support pasal score a nie...kenapa ilmu diniagakan....rasanyer selain score a....byk lagi buku2 latihan diluar sana pun diniagakan....ramai penceramah2 menyediakan kursus dan kem latihan utk pelajar2 dimana kita perlu bayar utk join...rasanyer takder masalah tu....ilmu zaman sekarang nie adalah sumber pendapatan.....^_^

Terlupa saya untuk menyambung posting di thread ini-
Kenapa setiap portal kena di activatekan dalam ...
Catalyst Post at 14-11-2010 22:48

salam catalyst....

rasanyer....setakat ini bagi ibu bapa yg hanya nak menggunaan portal score a nie...takder masalah dengan penggunaan score a ini...kalau setakat no kod tak leh nak masuk....biler call hq jer no kod tu dah boleh dipakai.....kiter dah beli....n sebagai pengguna kiter berhak dapat......

berkenaan dengan biznes.....kenapa catalyst mcm nak kondem semcm jer ngan score a yer....sedangkan yg saya paham....u tak berminat dengan biz....dan beli score a pun hanya utk anak2.....so aper masalahnyer....kalau u dah tengok potential biz...dah tengok aper yg ader dalam program score a sebelom beli....dah tau penggunaan ...dan kehebatan program nie pada pelajar....n pada saper2 yg nak biz....rasanyer u dah selidik dahulu sebelom terus menerus membeli dan join dengan program score a....kalau tak sure pun...naper tak join/beli utk pakej yg paling kecil dulu.....mencuba dahulu sebelom beli yg pakej besar??....selalunyer ibu bapa yg nak guna hanya utk anak2....diaorg amik pakej biaser n murah dari pkej yg u amik nie....pakej yg u amik nie kebiasaannyer adalah org yg buat biz sekali.....so pk2 kan lah...

ATAU...ANDA NIE DAH KECUNDANG DENGAN BIZ SCORE A....N TIADA SIAPA YG BERMINAT NAK JOIN CATALYST MENYEBABKAN CATALYST CAKAP MCM NIE.....MAAF LA...nampak sgt u pun upset ngan org yg perkenalkan score a program nie ngan u....n u sendiri pun bercakap hanya ikut pada gossip2.....tapi takper...maybe u tak paham....tapi seperti yg saya pernah cakap sebelom nie....kalau u ader masalah nak top up score a portal...just call hq terus....mmg tiada masalah...insyaallah kenshido akan membantu catalyst yer.....

Salam HEBAT kepada teman2 Score A... jgn lupa sila beri nama ( b4 12 mid nite 2 Dec 2010) nama pelajar UPSR yg mendapat Straight 5A utk diberi PENGHARGAAN di MALAM MENGGAPAI BINTANG 4 (MMB4) yg berlangsung di:

Tarikh: 8 Dec 2010

Pelajar akn menerima TOP UP Score A utk penggunaan selama 1 tahun & wang tunai sebanyak $200 beserta trophy.

So apa lagi teman2...jgn lupa...kita raikan anak2 Score A.....

Ini BEST...ANAK SCORE A, MAK BAPAK SCORE RM + PAHALA

pssssttttt : kan saya dh kata...kita x malu nk recommend produk KEBABOOM ni pada kenalan...HEBAT! HEBAT!

For parents out there...yg ingin tahu APA ITU SCORE A PROGRAMME ( or dh dgr desas-desus tu) call or sms me Nama & lokasi utk saya terangkan lebih lanjut...Saya sgt teruja utk berkongsi ikhlas bersama anda...l

Saya bangga menjadi eLEARNING Strategist Consultant Score A Programme

Tahniah...
teruskan usaha murni...

tiket utk malam menggapai bintang 4 masih lagi ada dengan saya....tiket hanya berharga rm150....tema hat masquerade....sesaper yg nak boleh pm saya....saper cepat dia yg dapat yer....

Post Last Edit by Catalyst at 9-12-2010 01:34

Reply 53# bawang-putih

WSalam...
Bukan nak kondem cik bawang puteh. Realiti nya masaalah yang akan timbul selepas itu tak pernah di beritahu. Masa Boom...semua yang di ceritakan ada lah yang indah2. Yang "HEBAT".

Saya bukan nak buat bisnes..saya beli untuk anak2 untuk jangka masa 7 setengah tahun ikut plan asal. Now setiap portal itu tak boleh last sampai 7 setengah tahun. Akaun saya di gantung kerana saya tak buat bisness(no transaction) after 4 months...macam yang saya kata, beli untuk education anak2 bukan nak buat bisnes, Lepas setahun nanti akaun still tak ada transaction, akaun akan dorman. So macam mana portal yang melambak ni kalau distributor dah "dorman?". Ini semua u explain tak kat potential customer yang hanya nak beli ee & emax untuk education sahaja, bukan untuk buat bisnes?

Kenapa u sentap sangat dgn I? kata I KECUNDANG la....tak puas hati kerana tak ada customer la. TAK BAIK BUAT PERSONNEL ATTACK BEGITU, STAY FOCUS ON THE ISSUE AND BE COOLED. Sebelum ni pun I kritik just on score a...tak ada kritik you personally,
I am not into the business and the above explained! and as a user, I feel cheated with all that happened.

Banyak yang I nak tulis tentang skim score a ni, tapi tak larat dah...let by gone be by gone
Jan 2011, my kid pakai balek buku exercise biasa untuk lateh tubi.

Sorry kalau lambat reply nanti,,,,,jarang jengok kat sini,

Even my upline pun tak tahu masaalah yang bakal timbul. Cant blame  him.

Kita terlalu percaya dan terima bulat2 cakap speakers yg hebat2

Kenapa  tak beli yang kecil dulu? kita tahu beza harga yang kecil dgn ee/emax kan.  Dan saya nak beli portal yg complete  untuk  anak saya hgga spm

Reply  bawang-putih

WSalam...
Bukan nak kondem cik bawang puteh. Realiti nya masaalah yang akan ...
Catalyst Post at 8-12-2010 23:15

salam sedara.......saya tak sentap atau aper......im just bg penerangan yg sebaikk mungkin utk u paham....

n for ur information....portal score a takder kene mengena ngan ur account domain ke tak domain....even ur akaun dah luput ker....ur portal can still be use.....thats y i tak paham naper u yg taknak biz nie nak relatekan portal score a utk anak2 u dengan akaun u....padahal yg sebenarnyer mmg takder relate aper2....unless u mmg nak biz....n kami dipihak kenshido dan zrb tak pernah menipu sesiaper.....malah kami sekarang nie dah pun dapat byk sokongan dari pelbagai pihak....

i pun dah tak nak cakap aper2 lagi dengan kes u nie.....kalau masih tak puas hati....u sendiri boleh call pihak company kenshido....gd luck

Kak...kalau nak bagi penerangan sebaik mungkin, perlu ke nak quote yang bukan2 seperti I kecundang laa, tak ada orang nak join I la. Apa ni?

Bukan Domain, tapi dorman atau inggeris nya dormant. Yes, luput.

Apa issue jika akaun luput? distributor name pun akan luput...itu yang help desk kenshido bagitahu I. Dan jika distributor name luput, bila kita nak activate kan sesuatu portal kita masukkan distributor name, dia tak valid. Jadi portal tak boleh activate dan anak tak boleh pakai portal itu untuk buat lateh tubi. Dan portal itu tidak memberi apa2 makna dengan nilai yang di bayar. Harap you faham penjelasan paling mudah yang I beri untuk satu dari isu score a ni.

You tolong paste kat sini lah statement dari Kenshido yang mengatakan portal boleh di gunakan lepas expiry date yang tertulis pada kad dia. Juga statement kalau orang tu nak beli untuk product je dan tak nak biz, bila lepas 1 year dan akaun dia dormant, dia tetap akan boleh activate portal2.
I doubt you'll get the above from Kenshido.
Furthermore Jason pun dok sebuk dengan courtcase co-founder score a.

Untuk renungan ...... komen dari Kadi Kluang tentang score a

http://kadikluang.blogspot.com/2 ... an-kanak-kanak.html

And you tahu tak kalau distributor