CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aiharanaoki

Rupa-rupanya aku bini ke 2

Reply #35 aiharanaoki's post

tak faham aku... layanan tak ok tapi anak dah 2 keluar   ....

pehal lak marah aku..
secara teknikal je dia first..

dlm2 kawen terpaksa..dpt gak 2 anak..camno tu?

aku pon tak paham.

hahaha, nak kawin kena selidik dululah, pakai cable, jgn main hentem aja, kawin bukan sari dua, dah jadi nombor 2, tak sama dgn nombor 1....yg bujang bujang, hensem, ramai kat luar sana.....

mm abih tu nak wat camno la beb oii... dah jadik isterinye yg sah.. dan ko pun wife dia. since ko kata layanan dia special kat ko, tak yah la niat nak cerai berai..

Follow Us

Reply #46 LostSoul's post

kena pasrah je lah yek?

jap aku nak gi solat asar.pastu nak masak.karang aku smbg lg.

kalau tak der rasa sayang mcm mana blh ada sampai 2 anak akak oiii....
nampak gayanya ko kene trima hakikat lah samada dorg kahwin terpaksa ke atau sbb apa pun...

Originally posted by crossfire at 29-1-2009 04:30 PM
hahaha, nak kawin kena selidik dululah, pakai cable, jgn main hentemaja, kawin bukan sari dua, dah jadi nombor 2, tak sama dgn nombor1....yg bujang bujang, hensem, ramai kat luar sana..... ...

tapi masalahnya tuan rumah ni dah bercinta lama dgn dia...
adusss.. tapi salah hubby dia la dulu kena tangkap dgn gro.. boleh jekalo takmo kawin... tapi now dah ada anak 2 apa ke hae nyer.....

Originally posted by aiharanaoki at 29-1-2009 04:24 PM
setelah terkantoi, rahsia selama bbrp tahunyg cuba ditutup rapi dr pengetahuan aku itu terbongkar, terpaksa lah laki aku cerita..selain drpd tu, cerita ini disahkan oleh keluarga laki aku.
laki  ...

from ur story nih...... laki ko la paling bahalol.......

apa ko cakap td? nk ramaikan umat islam? pehtu? anak siap ada dua..... pehtu? layanan tk sama mcm dia pada ko? ewahhh......

show the true islam la klu camtu... jgn jadi jalang versi lelaki...... aku vote ko lempang laki ko.....

meh aku share experience one of the relative aku..... family dia siap pakat cakap dia nih bujang tau... gi pinang anak dara org... pehtu dh kantoi... family dia kasi jalan cerita sama mcm ko nih la..... errr.... ke laki ko  nih relative tuh?

aku kesian kat dua dua wife dia..... yg aku plg salute... third wife yg plg berakal dan kena tipu nih la.... yg tlg 1st n 2nd wife tuh..... n plg best.... tiga tiga tinggalkan laki keparat tuh..... err aku tk galakkan penceraian ye..... lu pk la sdiri.....

anyway ko je yg tau apa story sebenar... n only u know ur instinct to the story k.....

sori 2 say..yg tak guna tu laki ko..dlm tak nak pun boleh keluar 2 org anak..tak boleh nak salah kan 1st wife jer..ko kena bincang dgn laki ko..huh! kenape dia mati2 tak nak mengaku..bila dah ada anak boleh bawak balik kg..patutkah?

Originally posted by aiharanaoki at 29-1-2009 04:24 PM
setelah terkantoi, rahsia selama bbrp tahunyg cuba ditutup rapi dr pengetahuan aku itu terbongkar, terpaksa lah laki aku cerita..selain drpd tu, cerita ini disahkan oleh keluarga laki aku.
laki  ...

ada lagi...ingatkan takmo reply tadi...

psssstttt!!...tak baek tau crite hal rumahtangga kat orang...dosa tu
kalu crite kat depa semua ni pun bukan leh selesai masalah pun ..

tapikan...alang2 ko dah terlanjur kata...ko crite je semua...
alang2 dapat dosa sikit baik dapat banyak terus...sikit2 mana syok woo..

Originally posted by cienoet at 29-1-2009 04:31 PM
dlm2 kawen terpaksa..dpt gak 2 anak..camno tu?

TERBABAS terpancut dalam kakkkk       

Reply #47 putubambu's post

abih tu nak wat camno beb.. dedua dah ada anak... samada diperangkap ke idak.. sah2 hubby puan kita ni dah bersama dgn 1st wife dia sampai beranak pinak..

Reply #36 tupaihangus's post

ye lah cik kak....
ntah betul ntah tak cerita suami tuan umah...
kuangg..kuanggg..kuangg...

tuan umah... kongsi dan layan ajer lah suami hang tu elok2...jgnlah marah2..hang pun tahu hang special..bersyukur lah

Originally posted by Prettylady at 29-1-2009 04:36 PM

tapi masalahnya tuan rumah ni dah bercinta lama dgn dia...
adusss.. tapi salah hubby dia la dulu kena tangkap dgn gro.. boleh jekalo takmo kawin... tapi now dah ada anak 2 apa ke hae nyer.....

itu la pasal aku cakap

laki dia tu patut di maki

tp kan logik ke laki ko tak perasan masa dia kes kantoi tu tetiba ada pompuan siam sebelah?? moskil aku.. tido matik ke aper..ke laki ko buat cerita nak ko percaya dan kesiankan dia...

but benda dah jadi..redha ajerla dah tersurat ko as 2nd wife.. memang bercakap lagi senang dari pikul..ko  bawak2 bertenang.. buat istikarah samada nak teruskan perkahwinan ko ke tanak..mintak petunjuk dari Dia..

Terperangkap ke set-up kerr, dah beranak dua jugaklah ek.  Mudah jer org lelaki nih no. kenapa i tak percaya lansung penjelasan laki you tu, kena perangkap konon.  

Yg bitchnya adalah u'r husband.

dan terimalah hakikat yg yg u're the 2nd wife, belaku diluar kawalan u, mmg sah sah takdir, kalau bukan takdir, sure u tahu benda nih sebelum kawen.

Org tu dah ada anak pun, jgn pulak di suruh cerai berai pulak. Bersabar dan cuba bincang elok2 dgn husband, mcmana nak idup elok2, kalau masih sayang dia la..

Reply #1 aiharanaoki's post

maasalah tuan umah ni mmg besar tp knapa smp nak hina 1st wife mcm tu.....i faham perasaan u yg tetiba au diri dimadu...mmg sakit kan....tp kenalah check dlu.....yg pnting tnya suami u tu.....jgn kita hina sesama manusia..ntah2 1st wife pun tak tau dia dimadu...lainlaj klau 1 st wife tu rampas suami u secara tidak sopan atau aniaya (bomoh2 ker)..hhehe....bincang ngan 3 pihak is better tau...mmg sakit u nak buat tp dr u simpan dendam dan tension, better u jupe kaunselor....penceraian mmg halal tp itu allah plg benci.....ke u yg paksa nak kawin ngan husband u dlu....citer u pun mcm tak lengkap...apapun buatlah yg terbaik..buat keputusan nagn waras...kalu u tak suka dimadu, u jgn ingat 1 st wife pun suka......ingat tu kita sesama wanita..as long as kita normal kita mmg tak suka bab madu ni....

Wallahualam....