CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mamuslim

PEMAKAIAN TUDUNG OLEH VIP atau isteri

aku teringat dolo2 masa time blaja,bila ustaz aku nak bagi kitaorg students ni pk kenapa muslimah wajib tutup aurat, dia bagi contoh barang kemas & jam .dia kata kalau barang kemas atau jam yg mahal2, harga ratus riban, kita tak leh nak jumpa jual kat tepi jalan atau pasar malam. yang ratus riban semua nye bertutup rapat, berkunci bagai, habuk sebesar hama pun tarak, di jaga rapi...kalau kita nak tengok ke pegang ke..kena ,mintak izin dulu...walhal, kalau yang murah tuh...hhmmm....pikir sendiri la....
memang  betul,aku setuju kita tak bleh nak menghakimi keimanan & ketakwaan sesorang dri segi pemakaian dia, secara kebiasaanya, itulah yg terjadi..terpulang la pada masing nak jadi barang 2 kemas mahal atau murah....
wallhu'alam...sekadar ingat mengingatkan...

...mudah2an anak2 muda masa kini sedar akan tanggungjawab mereka sebagai anak2 yg solehah...buat para2 isteri jagalah maruah suami kalian..

Originally posted by anticuado at 13-8-2007 03:57 PM

Macam mana dikatakan tudung bukan pengukur ketakwaan tu?? sebab dalam islam pemakaian tudung wajib... benda wajib ni mesti dibuat atau diikut oleh pengamalnya...... bukan sunat atau harus.. ...

betul tuh...stuju

Originally posted by sinalegna at 20-8-2007 01:18 AM
aku doakan yang tak bertudung tu akan bertudung & yang bertudung kekalkan tudung... aminn.

aaaminnn

tudung ni bukan pilihan...tapi tuntutan. dah straight forward dah...wallahualam

Allah dah tetapkan
tak rugi nak turuti
malah pahala lagi

Follow Us
salam semua....yg benar tetap benar...jgn goyah..jgn jadi mcm astora jebat

x yah la jengok2
tandah jak sia

mamamuslim nih memang kontroversi kalu sebut pasal hal bertudng nih... semoga Allah memberi hidayah kpd kita semua agar sentiasa melakukan segala apa yang disuruh dan menjauhi segala apa yg dilarang, Amin...

Tak ditujukan utk sesiapa卛ni umum!!!!
I tak nak ckp panjang2卭r copy mana2 artikel yg nampak terlalu ilmiah..
Cuma nak ckp one thing je..ukur ke tak, tudung tetap wajib..

Kalau taqwa tak boleh diukur dengan tudung, so boleh ke kita kata org yang tak solat tu pun mungkin bertaqwa..sebab hukum tudung (menutup aurat) tu sama dengan hukum solat (WAJIB!!!!)

So, my advice, kalau mmg tak nak pakai tudung (memang masih nak langgar hukum agama), mengaku dgn cara yg lebih terhormat ; 揝aya masih belum dapat hidayah etc攨Mengaku mcm ni, org tak kutuk u sgt, lebih2 pun kesian

Ini sekadar contoh utk bagi org yg susah nak faham, faham akan perkara penting ni :

Seorang remaja yg sibuk berdansa & menonggang dlm kelab, berikut adalah statements yg mungkin dikeluarkan olehnya dan pandangan org lain :

Statement 1:
Saya belum dpt hidayah. Saya tak mampu lawan godaan...benda ni mmg seronok, i just cant resist it..lagipun saya muda lagi..
Pandangan org : Kesian budak ni, moga2 cepat terbuka hatinya utk balik ke pangkal jalan.

Statement 2:
Awak nampak je saya ni sosial gila babi & minum arak, tp tu tak boleh mengukur iman saya..Ketaqwaan seseorang tak boleh diukur dengan behavior nya..Saya mcm ni tak bermaksud saya tak beriman
Pandangan org lain : Bodong piang!!!! Dah bodoh, mengaku jelah. Senang cerita!

Maaf sekali lagi...Contoh2 hanyalah untuk tujuan memberi gambaran yg lebih jelas...sbb tak semua org larat nak baca artikel2 ilmiah yg panjang2 tu...

Makacih

mmg takleh ukur keimanan melalaui pemakaian tudung..tapi bleh consider ke org tu kuat iman kalo mende wajib yg disyariatkan tanak buat...ape la...liberal sgt...bagaikan tak makan babi tapi minum arak... syariat allah pun org nak pertikaikan...

kepada yg dah pakai syukur...kepada yang tak pakai, tapi tahu wajib pakai,pakai please....kpd yg kata tak wajib pakai(maksudnye macam nak kata tak wajib tutup aurat)...refresh syahadah please....kpd yg masih kata tak pakai pun tak pe..pintu taubat masih terbuka...sekian...yg baik dari Allah jua...yg buruk tu saya...

pakai tudung tu kalau boleh jgn yg jarang...tutuplah dada...hindari dosa dan zina mata kaum adam

kan kata bodoh marah lak..tapi memang bodoh and dungu laa..antara tanggungjawab dan hak pon takleh nak beza..bingunn..

Reply #35 FeRRaLie's post

Fa dulu pun macam ferralie tapi alhamdulillah fa dah faham n sedar. insyallah fa akan improvekan pemakaiannya dari hari ke hari...

aler...kenapa org nk menidakkan hukum Allah..aku sarankan..sapa2 yg was2,belikan kitab alquran yg ada bahasa melayu..senang...sambil baca quran leh pahal pastu tau maknanya sekali.. so taklah ragu2 n nk berdebat2!

setuju sangat kalau ister1 pemimpin2 kita pakai tudung...kita mulai dengan Datin seri Jeanne barulah Datin Seri Rosmah akan ikut...dan seterusnya...nampak manis je bertudung seperti pemaisuiri Agong kita tu...

di negara yg agama islam adalah minoriti begitu payah nak pakai tudung..sampaikan kena berhenti kerja dan sebagainya..kena perjuangkan hak memakai tudung..

tp di negara kita yg bebas beragama dan tiada unsur paksaan dalam apa juga bentuk masih ramai yg menganggap pemakaian tudung itu adalah kolot dan ketinggalan zaman..dan ada juga yg memakai tudung sekadar fesyen semata-mata..

macam mana pun aku rasa pemimpin perlu menunjukkan contoh yg terbaik kpd org yg dipimpin..contohnya ibu bapa, guru dan etc..

menutup aurat tu dah sah2 ada dalam quran dan hadis, boleh nak pertikai lagi ke?

"jadi banyak lah kereta cantik yang ditutup semasa dipandu dijalanraya. Ini menghindar kebebasan kereta itu dipandu. "

saya rasa perbandingan dengan kereta seperti yang sedara tulis tu sangatlah tak wajar. Bab aurat ni selain kita dengan ALLAH ialah kita jugak bertanggungjawab atas hak org lain. Bila org lain tgk kita tak bertudung dan naik nafsunya, maka dosa itu terpalit juga kepada kita.

Bab akhlak org bertudung tu, mmg salah juga kerana tak pandai nak jaga maruah. Tapi perlukah kita kata macam2 pada yang bertudung? sekurang2 nya dosa dia membuka aurat di khalayak ramai sudah kurang. Hanya tinggal dosa yang lain2 nya.

Bab hukum ni elok jaga2 sikit sebelum cakap. Takut jatuh syahadah, tak larat nak kutip balik nanti.