CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ameenarara

Siti Nurhaliza Jemput Menteri Pertahanan Makan Malam Di Rumah

kibodwatriuh replied at 4-10-2019 03:59 PM
Munturi na pergi concert, pergilah. Beli tiket, pergilah. Retis nak buat konsert tribute waima mem ...

Xtaksub kt mana2 pihak pn. Sbb bg aku kalau jemput utk makan malam secara informal dan jemput skali isteri nya dtg rumah makan pada pandangan aku xda salah pun. In fact lagilah nampak transparent kalau lets say dorg ada agenda tersembunyi ka apa ke?

Sama mcm ellie suriaty nak berdemo pertahan najib or dira abu zahar yg nk berjamu makan dgn ahli2 politik BN pn or erma fatima jemput shahrizat jalil tonton teater sheols baru2 ni. Semuanya xda masalah. Mereka bertemu atas dasar persahabatan dan preferences mereka sendiri.

Oklah kalau term bakal negarawan tu aku salah bg kt siti then fine, i am wrong then. Tp di mata aku, siti ni dh boleh sampai ke level  yg bila dia ke mana saja pergi, baik ke ceruk kampung mahupun ke istana2 mana2 negeri melayu di malaysia ni, layanan yg diberikan (setakat yang dibaca dlm surat khabar ataupun di internet) semuanya level dan class lain bukan mcm artis2 biasa yg lain (refer to majlis agong sultan muhammad v di istana negara dulu yg ramai2 artis masuk istana minum petang bsama agong dulu)

scrocth replied at 4-10-2019 04:06 PM
Xtaksub kt mana2 pihak pn. Sbb bg aku kalau jemput utk makan malam secara informal dan jemput skal ...

Kau kelas tinggi level istana kayangan mana pun, the principle remains. Itulah yang sepatutnya menjadi pegangan ahli politaik. Retis ka, seniwati ka bangsawan istana ka kalau tak faham bab ni takpa, munturi tak faham aku tak boleh terima. Takpalah, aku rasa kaupun tak faham maksud aku.

kibodwatriuh replied at 4-10-2019 03:59 PM
Munturi nak pergi concert, pergilah. Beli tiket, pergilah. Retis nak buat konsert tribute waima me ...

um sis nak tanya, kenapa ye tokti tak boleh jemput ahli politik datang makan?
just sebab politik ke?
kalau menteri tu datang atas kapasiti sebagai kawan, boleh ke?
or kalau dia boleh datang, sebaiknya jangan di-war2 kan kepada umum?
mohon pencerahan sis

scrocth replied at 4-10-2019 03:40 PM
Kan ada ckp mindef nak jemput siti sempena majlis hari pahlawan etc. Lagipun yg u panggil2 politai ...

Negarawan??? Are  u crazy?? Nak suruh menyanyi utk prajurit negara pun menteri kena sembah dia.agak2 la nak menjilat pun

kibodwatriuh replied at 4-10-2019 03:50 PM
Bakal negarawan? Hisap apa kau ni? Bila masa penyanyi, penghibur diangkat jadi negarawan?

Kedua ...

Biduanita negara pun x lulus.negarawan sgt hihi

Gigih naw tokti. Dah tau kerajaan sepenggal..lps ni pru nex nak kene tukau baik ngn team lain.. Pastu mesti die dah x layan team skrg.sb tu bile nak berbaik ngn ahli politik ni biaq senyap2...

Follow Us
gibrana replied at 4-10-2019 04:13 PM
Negarawan??? Are  u crazy?? Nak suruh menyanyi utk prajurit negara pun menteri kena sembah dia.aga ...

Kalau aku btol menjilat aku dpt apa sis?

Kalau dorg nak jalinkan ukhwah pun apa mslh ngn kau? Kalau mereka nak extend the friendship dan menteri dan isterinya tu myb peminat siti nurhaliza pn apa salahnya? Siti dulu pn masa zaman support BN bila turun kelantan pg lawat jer arwah nik aziz dgn suami dia? Apa yg salahnya?

Ok utk level negarawan, kalau aku salah then aku ok ja. But to me, sesiapa pun yg dpt pelawaan berkunjung ke rumah ctdk, mereka akan rasa cukup berbesar hati, raja permaisuri agong pn masa siti baru beranak kalau xsilap, sudi mencemar duli dtg rumah dia ok?

msbegawan replied at 4-10-2019 04:12 PM
um sis nak tanya, kenapa ye tokti tak boleh jemput ahli politik datang makan?
just sebab politik  ...

Secara etikanya tidak bolehlah. Kau tayang kat umum ke tak tayang prinsipnya sama sebenarnya. Tapi apatah lagi ditayang begitu, kan boleh menimbulkan spekulasi. Sebagai ahli politik kau tak boleh "curry favour" dan nampak mesra berlebihan. Terutamanya dengan orang yang berkemungkinan mendapat keuntungan daripada hubungan sebegitu. Bukan sahaja dengan artis ternama, termasuk jugalah ahli perniagaan, ahli korporat, orang-orang dalam bahagian kehakiman etc.

Ini semua etika, tapi yelah ahli politaik Malaysia semua pun dia bulldoze. Ini tidaklah bermakna tak boleh berbaik dengan sahabat ke apa. Tapi once kau memegang jawatan sebagai Menteri, kau mestilah pertahankan prinsip ini. Ini disiplin selaku pemerintah.

Dalam Kes CTDK ni kita boleh kira tempelan yang keberapa kali sudah. PH ka BN ka, gitulah dia. Berapa orang Muntri dia ajak makan kat rumah, yang Muntri pun tanpa segan silu, muka tembok batu.

Inilah Bolehland, dulu, kini dan selamanya.

adekah tokti akn ngikut jejak bff join politik??

sokmogitu replied at 4-10-2019 01:02 PM
Entah kenapa aku rasa Tokti terpaksa berada dlm clan clan politik ni sebab survival bisnes dan conne ...

Kan rasanya anak2 tiri x suka BeEnd.

scrocth replied at 4-10-2019 04:17 PM
Kalau aku btol menjilat aku dpt apa sis?

Kalau dorg nak jalinkan ukhwah pun apa mslh ngn kau?  ...

Our queen ziarah tokti  sbb tokti susah nak beranak dan rpa menaungi yayasan yg berkaitan.xde conflict of interest pun.

"menjalin ukhwah"

Edited by qusairy at 4-10-2019 04:38 PM

Mcm ni lah mcm forumer kata tokti satu2nya artis bernombor kan, pastu buat konsert smua laku, klo buat mana2 persembhan and show, org nak tgk tok ti so sng citer tok ti ni crowds puller, mat sabu dtg rumah tokti pun untuk jmput tok ti sendiri sama2 membantu utk tbg angkatan tentera sbb confirm bila tokti ada mesti boleh tarik crowds utk dtg konsert tu dan dpt membantu tabung bantu angkatan tentera tu meanwhile pada mulanya tokti x dpt join atas kekangan jadual beliau.

So skrg ni serata umat ckp sheols menempel kerajaan bru nk projectlah apalah, dah menteri sendiri sggup mencemar duli ke rumah sheols, x kan x nk hormat tetamu pulek khuens. TUN M lainlah sbb sheols sendiri mengidolakan TUN M sejak dri dulu lagi. So iols rasa x de issuenya kat sini, sheols tu celebrity terkenal nak x nak kena hadap ngn politician and mana2 gov jua.

Siapa kata sheols menempel kat gov baru je, ada je sheols gi rumah2 pemimpin UMNO, jmputan kahwin and etc mcm anak dato rauf tu siap perform lagi.

Orang klo hati dh busuk mulalah buruk sangka kt org...dasar busok hati

Kemain menjalin ukhwah ya. HAHAHAHAHAHHA

Aku takleh hadam forummer sekoq ni. Mula-mula "negarawan" kemudian "menjalin ukhwah".

Main hembus jah.

senangnya kau tertipu pic yang dia haplod sendiri mmg la nampak kurus

nurul zahid aku tanya apaa khabarrrrrr

qusairy replied at 4-10-2019 04:27 PM
Mcm ni lah mcm forumer kata tokti satu2nya artis bernombor kan, pastu buat konsert smua laku, klo bu ...

Sabarlah chuols. Xleh tido malam agaknya kalau org yg dibenci tu boleh teruskan hidup aman damai tanpa perlu ikut telunjuk depa agaknya. Hahaa

BicaraHatiku replied at 4-10-2019 04:24 PM
Kan rasanya anak2 tiri x suka BeEnd.

Apsal tak suka? Dulu bukan di bawah bendera parti BN ka depa, terutama yang si Serap tu?
Tak suka, suka ikut mana lagi untunglah yedak?

LembingDayanti replied at 4-10-2019 11:43 AM
terpaksa la kaut abis abisan sebab lepas tun turun takde job balik mcm zaman najib dulu. kaut la pro ...

aouuchhh
baru aku faham kenapa.. lupa pulaksss