CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Wanita Dituduh Jaga Tepi Kain Orang Sebab Ambil Gambar Orang Tak Puasa

Klu kecoh sgt. Tutup je la semua premis makanan tu n buka lps azan maghrib berkumandang. Kan senang. Semua xleh makan. Takde la ummah meleis iman setebal pintu peti besi bank negara yg berpuasa ni gatal kaki nk gi jengah2 tmpt2 mkn intai2 org makan pastu koyak hati acah2 org xpuasa n makan tu xhormat dia sbb mkn kt situ.

tapau jelah makan dlm kereta. takpun bukak je tudung tu takde la nnt org pandang serong kt org islam ni

yg melayu hanat yg konon puasa ni tak boleh tgk org makan ka ..
kebulur nak mampos sgt ka..  ?

1. Pompuan yang ambil gambar ni..tak de adap..sesuka je nak ambil gambar orang dan upload kat media sosial tanpa kebenaran orang yang diambil gambar tu. kalau ye pun nak berdakwah..jangan sampai memalukan orang lain.

2. kalau boleh sesiapa yang boleh tak puasa di bulan ramadan ni..elok la pi makan tempat tertutup/makan kat rumah..nak-nak perempuan yang period tu..jangan bangga sangat tak posa..hormatilah bulan ramadan ni..

AnBulisia replied at 10-5-2019 12:09 PM
semua mengetahui bulan ramadhan, umat islam dilarang makan pada siang hari. itu intipatinya.
kalau  ...

aku setuju

annehuda replied at 10-5-2019 03:28 PM
tapau jelah makan dlm kereta. takpun bukak je tudung tu takde la nnt org pandang serong kt org islam ...

kafir sejak zaman nabi tu dah macam tu sifat dorang. pandang serong pandang islam musuh dorang no 1

takyah la kau jadi bodoh nak jadi munafik sebab takut konon apa kafir kata tang islam

Follow Us
asudau replied at 10-5-2019 03:35 PM
1. Pompuan yang ambil gambar ni..tak de adap..sesuka je nak ambil gambar orang dan upload kat media  ...

yg lagi tarak adap plus biadap kuang ajau mak pak tak ajau, yg cilok foto artis2 terkenal buat avvy

cam sial pangai babi suka suki guna foto orang

sundal sangat

Takder masalah pun org nak makan display kat public kalau dia mmg takleh puasa. Takder istilah wajib utk semua org Islam tak makan depan org kalau tak puasa di bulan Ramadhan kan. Lebih baik hormati bulan puasa dgn kurangkan mengecam org, mencarut, memaki hamun etc.

acik rajin amik gamba org kat restoran.. .acik lain lain kali rajin2kan la amik gamba org merokok kat tempat makan, dan hantar no whatsapp ke nombor yg berkenaan untuk tindakan lanjut.  Choi mcm tak biasa tgk org pompuan tak puasa.

ni contoh si sial download foto orang buat avvy tanpa kebenaran

sial punya manusia

annehuda replied at 10-5-2019 03:28 PM
tapau jelah makan dlm kereta. takpun bukak je tudung tu takde la nnt org pandang serong kt org islam ...

ni lagi sekor suka suki ambik foto orang buat avvy

pencuri foto orang ni, semua manusia bangsat

maafla ye aku cakap ni

korang yg beragama islam ni (kononnye) ni org islam tp bile orang agama lain kutuk islam, korang marah berapi-api.
tp bile org islam sendiri buat peel tak hormat islam, korang sokong plak.

penah ke korg terfikir kenapa org islam ni dipandang serong oleh agama lain sampai ada yg berani menghina? sebab orang islam ni cakap tak serupa bikin

pakai tudung tp tu lurah terbelah, perangai cam bohsia rempit.  tp ade hati tuduh non-muslim 'ha mesti diorg ni penah main sblm kawen' (don't bullshit me aku tau ramai org islam yg berfikiran mcm ni)
yg lelaki sibuk suruh pompuan pakai tudung, padahal die sendiri pun kaki  blue.
time solat jumaat, yg lelaki melayu ni elok berlenggang kt shopping mall tp korg elok je kutuk non-muslim makan babi padahal ko sendiri perangai cambabi.
time ramadhan berani plak pegi makan kt restoran terbuka camtu.  celah manenye tertutup kalau dari jauh pun ade yg bleh tangkap gambar.  

pastu korang pun gigih mengecam 'jaga tepi kain orang'.  

lenkali korg buat la petisyen tarik balik keistimewaan org islam kt malaysia ni.  tak payah balik awal di bulan Ramadhan, tak payah rehat panjang waktu solat jumaat, tak payah la ade bazaar ramadhan panjang2 wat pe menyesakkan jalan je, takyah la ada mahkamah syariah biar org islam ni asalkan kawen sivil je tak perlu nikah cukup dah.

takyahla dangkal sangat, ni  bkn isu tidak menghormati bulan ramadhan, ni isu ko sendiri org islam tapi ko sengaja buat org lain tak hormat islam.

sekian

Rate

1

aku penah jugk jalan2 kat area KL...lalu sblelah rstaurant KFC sekumpulan wanita makan (muslim i think) sbb pakai tudung menutup aurat . KFC jkan cermin...minah2 ni duk tepi cermin.. makan di siang hari di bulan puasa...
anak aku yg 5 tahun tnya macam2 soalan...

knp mereka mkn di siang hari...
aku jawab mereka period (anak aku tahu time period tak boleh solat )...
pastu dia tnya lagi...knp period x boleh puasa..?
pastu...bla2...last dia tnya...
nanti kakak dah besar pun boleh buat mcm gini ke ibu...?

huhuhu....terus aku macam...errkkk..
tapi aku tak la jawab ya boleh...(sbb aku tak mahu ajar anak2 aku mcm gini)...
aku jawab sebagai sebagai seorg ibu yang sesuai untuk anak2 faham...

korang yang rasa ok makan di khalayak tu time puasa...apa korang nak jawab klu anak2 tnya nanti mereka besar pun boleh buat mcm gini bila bulan puasa..?

Rate

1

ya lah walaupun tak puasa kena hormat bulan puasa, jangan makan ditempat awam....mcm perempuan bertudung merokok, tak kan merokok tempat awam...tahu pun tatasusila

Rate

1

airisa replied at 10-5-2019 12:36 PM
baru je semlm lalu kat food court bawah intermark otw ke car park .. nampak selamba je satu meja wan ...

pada aku tiada adab...

dah tidak menghormati org yang berpuasa...specially budak2 yang tgh berlatih puasa...
org tua tak effect sgt aku rasa...takkan terliur kot tgk org makan...

yang viral gmbar tu kan dia dh tutup muka org2 tu...

pada aku dia sekadar mengingatkan supaya hormati bulan ramadhan....

tapi klu nmpk mak2 bawak budak2 makan tu x patut la kot nak viral..maknya teman anak makan....

aku pun selalu lepak kat fast food restoren kalau keluar nyopping ngan anak-anak time bulan puasa. sebab diorang haus dan lapar. nak taknak, kena la duduk restoren juga. order & layan diorang makan.

tak semestinya duduk sana kita pun join makan.

Tak puasa pun ok jer...tp jgnlah makan in public...hormatilah bulan Ramadhan...liberal sungguh skrg ya...

Rate

1

betul al apa dia ckp hormat la org yg berpuasa

Rate

1

scorpionkiki replied at 10-5-2019 03:55 PM
Tak puasa pun ok jer...tp jgnlah makan in public...hormatilah bulan Ramadhan...liberal sungguh skrg  ...

tak puasa ok je???
kau ni kalau tak sesat, mesti kurang didikan agama

pendapat sy... da org tu mmg xbole berpuasa so xde mslh la klo dia nak mkn kat kerusi meja kedai mkn... lgpun rmi jek yg teman anak kecik mkn... so xde mslh la... xkan la sume benda pun xbole... teruk na pemikiran... takat mkn depan ko pun, ko bole terliur... gile mcm bebdk xleh tahan...