CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Soalan Add Math SPM Susah, Pelajar Ini Bakar Buku Tanda Protes!

7doors replied at 30-11-2018 01:06 AM
Aku nampak point beatiful beaches tu trus mencurah curah idea..kompom dak2 skolah kat bandar kk na ...

Yeap, budak bandar, budak SBP, MRSM memang boleh jawab punya lah, termasuk budak luar bandar yang internet savvy.

Stoden meols, hada yang laut pon tak pernah nampak. Sedeeehhhhhh...

Ni Buktinya..
Ummah Melayu mmg Bodoh..
Takde pulak bebdudak cina India pi bakor buku bagai..
Kalu hendak seribu daya dikkk...

budak tu ckp dah tanya sedara mara & jiran kot ada sesapa yg nak buku tu sblum dia bakar. err ada sesapa percaya ke ckp dia? dia bakar buku tu masih berbaju sekolah. sempat eh nak pi tanya sedara mara & jiran time marah2 tu?

Edited by cik_sssara at 30-11-2018 12:57 PM
7doors replied at 30-11-2018 12:58 AM
Khuenst...soalan direct ja ni...cuma nmpak logo tu yg buat gelabah...tapi menarik la siap ada kale ...

Bagi I lah, soalan matematik macam ni takdelah KBAT mana pun sebab zaman I dulu pun lebih kurang macam ni jugak. Memang bentuk soalan circular/Pythagoras/triangle/trigonometry ni mostly dia keliru dekat rajah je takkan bagi straight forward. Kalau dapat soalan KBAT topik ni kira bonus dah, sebab tu I paling suka topik ni. Bila soalan tu hint atau pernyataan yang diberi sikit, 90% kena interpret rajah tu it means jawapan pun mesti simple je. Nak pulak trigo ni, just keluarkan formula ikut soalan nak apa then refer formula kat depan, simplify, then tekan kalkulator. Kalau jawapan akhir salah pun markah pengiraan dah dapat.

Budak ni bukan apa, terpengaruh dengan kawan-kawan lah tu. Keluar dewan seorang kata susah, seorang lagi provoke, etc. Patutnya refer lah cikgu, sekarang kan dah terserlah malu. Bukan diri sendiri je, sekolah pun dapat malu.

Sbb tu adik aku ms PT3 dpt masuk aliran sains pun aku dgn adik2 yg lain x setuju.. kitorng srh dia pk betul2.. jgn jd sesalan kemudian.. wpun cita2 docor..mampu ke galas peringkat pertama nie.. ikut kemampuan..

Add math asyik dpt 100 markah dlu.. setengah org diberi keupayaan dibuka hijab mcm dpt tgk hantu sama la konsep ngan add math ni..bagi la apa soalan mmg nmpak apa yg dia nak dan solution nya..

Follow Us
Aku dulu tak suka addmath tapi suka math moden. Masa SPM memang ada je soalan yang aku tinggal tak jawab. Memang dah tau bakalan menjunam resultnya. Tapi idok ler sampai nak bakar buku. Ada lagi sampai sekarang bukunya... Sayang buku tu dik oi...

makton replied at 30-11-2018 08:16 AM
budak tu ckp dah tanya sedara mara & jiran kot ada sesapa yg nak buku tu sblum dia bakar. err ada se ...

Katanya;
"Saya minta maaf kepada semua. Saya dah tanya junior-junior saya, diorang tak nak pun buku itu atas alasan diorang nak buku past year yang latest dan ada SPM 2018. Lagipun dah tak guna buku itu dan diorang nak buku latest. Bukan tak nak bagi kat junior dan adik-adik.

"Saya bakar dengan niat tak nak buku itu terbiar terbuang di lantai sebab banyak saya tengok buku-buku lain terbiar atas lantai saja.

"Lagipun saya bakar dan saya tanam dengan niat tak adalah orang terpijak dan biarkan buku hanya dikaki orang lain.

"Akhir kata, rezeki orang lain-lain, tak semua mampu jawab sesuatu itu, kita manusia. Saya masih pelajar dan baru 17 tahun hidup.

"Terima kasih di atas semua teguran atau mungkin penghinaan. Saya dah say sorry dan saya dah cerita. Sekarang terpulang kepada anda. Spread dis like you spread my mistake!" tulisnya.

Agak tak seberapa kukuh alasan. Tapi yelah, dah minta maaf pun. Harap takdelah orang lain buat benda sama lepas ni.

Add math sekolah menengah ni basic, nanti sampai matrik, kolej, uni pun masih belajar (kecualilah diorang memang nak amik aliran kesusasteraan). Masa matrik dulu budak-budak Chinese kelas I siap bawa buku form 4, form 5 untuk refer.

Subjek yg I tak suka, nasib baik pass walopon paras idung jer

I dpt add math 7D dulu mmg rasa gelap dah masa depan. Mujur masih mampu dpt master walaupun terpesong dari aliran pure science. Idok lerrr tergamak nak bakar buku, itu tetap ilmu dik.

cik_sssara replied at 30-11-2018 11:02 AM
Katanya;

Agak tak seberapa kukuh alasan. Tapi yelah, dah minta maaf pun. Harap takdelah orang l ...

i pun rujuk buku spm masa amik degree fizik dulu. sbb nak rujuk rumus formula tu, nak derive dr basic so kena rujuk bku spm laa

Nokiaman replied at 30-11-2018 07:43 AM
Ni Buktinya..
Ummah Melayu mmg Bodoh..
Takde pulak bebdudak cina India pi bakor buku bagai..

budak cina terjun flat terus bakor buku bazir duit katanya

meklalala replied at 29-11-2018 12:58 PM
adik mek pun cakap soalan addmath susah kali ni..tapi mek syak dia yg tak study smart pun sebenarnya ...

Mmg susah...student yg dok dpt A+ utk add maths selama ni pun kata susah...i suspect gov nak kurangkan yg dpt all As...kalau tak nak kena hantar ke ovc ramai sngt

cik_sssara replied at 29-11-2018 04:36 PM
Ni ke soalannya?

Yg ni senang...tp kbat. R utk Logo biru tu jejari bulatan...

Mokcu replied at 29-11-2018 01:31 PM
Anak Mokcu setiap kali balik dari exam SPM mesti menagis punya laa.....kalau tak nangis mesti termen ...

Bagus mokchu.. ini tak.. mak ayah sesah sesah anak sampai mereng budak..

CiliPadiSedap replied at 29-11-2018 05:54 PM
Math :
1 + 1 = 2

Cili...bdk mrsm igcse tingkatan 1 dah kena hafal periodic table.

scorpionkiki replied at 30-11-2018 12:22 PM
Cili...bdk mrsm igcse tingkatan 1 dah kena hafal periodic table.

Cm singapore darjah 5 dah study addmath sbb dulu kaka salah sorang student pg rombongan singapore.. budak sana eksyen poyo.. dia fikir kita xboleh cakap english.. kita siap boleh rap tiktok lagi.. terkejut budak singapore tu..  pengetua kt singapore tak ikut seniority. Siapa rajin hardwork blh naik jd pengetua..

scorpionkiki replied at 30-11-2018 12:14 PM
Mmg susah...student yg dok dpt A+ utk add maths selama ni pun kata susah...i suspect gov nak kuran ...

Teori kaka logik juga. Kita tengok spm pelajar terengganu. Cm sebelum2 ini kalau soalan susah gred akan turun contoh 70 dah di kira A walaupun realiti 80 baru A.. indicator biasanya tengok performance negeri terengganu sbpi dan mrsm..

Buritan replied at 30-11-2018 12:21 PM
Bagus mokchu.. ini tak.. mak ayah sesah sesah anak sampai mereng budak..

Mokcu memang dari dulu redho je dengan keputusan yang anak2 Mokcu dapat. Sebab pada Mokcu rezeki tu Allah yang bagi. Kadang2 dari jalan yang kita tak sangka rezeki tu datang. Sebab Mokcu pun bukan pandai sangat

iols mmg x minat math, add math ni...tapi survive jah maybe sebab kita jenis harunggg jah...alhamdulillah Math A1, Add Math A2...cuma skrg ni satu benda berkaitan math yg belajar masa skolah dulu x lekat pun dlm kepala...agak2 nk kira benda2 simple mcm luas, darjah sudut tu pun dh x pandai...huhu