CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Aku Tak Suka Betul Bila Lelaki Tanya 'Pandai Ke Masak'

Google kan ada. Nak masak? Nak buat rumah? Semua boleh google cara2 how to.

Ayah iols la contoh lelaki yang susah sgt nak cari sekarang ni. Pandai buat lawak, pandai masak, rajin buat kerja rumah, pandai bertukang, rumah iols dia renovate sendiri. Sorang2 pulak tu..kami adik beradik perempuan, pandai tolong angkat pasir je...ha..ha..

My husband, masak dia tak mau buat..yang peliknya..suka sgt tengok rancangan masak memasak..ha..ha..Tapi rajin tolong basuh kain, lipat kain pun dah satu rahmat dah..

Selalunya yang sentap bila ditanya dengan soalan macam tu sebab dia memang tak mahir memasak

Heran, masak2 basic spt goreng telur masak nasi masak air mmg sekolah rendah dah boleh buat, masak2 nasi goreng sayur ikan ayam sekolah menegah dah pandai buat, apa yg dibuat sepanjang umur kanak2 remaja awal dewasa kalau umur 30 masih tak tau ape2 masak2. Cari pasangan semata2 mau jadi segala bibik dan tukang2 kah

Zaman sekarang tak kira lelaki perempuan kena pandai memasak. Ramai cerdik pandai yang belajar atau posting kat oversea sana. Takkan hari2 nk menelan kebab kot.

lenkali, kalau jantan sikit2 tanya soalan macam tu kat kau, kau tanya dia balik, Subuh bangun solat tak?

yang iols perasan, jantan2 kendo muka siap, tak lupa juga badboys dan yang acah2 badboys ni kebanyakannya malas bangun subuh dan paling hina tak solat 5 waktu. Bagi dia sentap sikit

Follow Us
ckap jerk pandai masak...masak air...
ank teruna aku mmg rajin memasak
kebetulan cuti sem ari tu time bulan posa
sepjg puasa tu dia mask sendiri utk sahur
bahagia nya aku..
aku mak yg x reti makan time sahur..

emily.topaz replied at 24-7-2018 09:16 AM
Family in laws i ramai anak lelaki, semuanya my mil train utk buat kerja rumah supaya tak jd king  ...

Bgusnya cm2... Semua train.. atleast bini bpantang xd la semua taruk umah mak ayah ja.. mak ak.. ak sruh laki ak jrang air je pn.  Marah.  Aish apa dia dok sruh abg hg wt keja.  Dia ltih bLik keja.  Sedangkan ak dr pg smpai ptg xsmpat pn nak duduk sbb bz wt keja esok nk kndri.. omai.  Sruh jrrNg air utk dia minum jgk.. mgkin sbb oran dlu dh di train kan.. laki keja sawah xyah ambik port keja umah.. pompuan krja umah xyah cri nFkah.. sbb tu dia dh jd kbiasaan..  tp sistem tu dh xleh pakai skang..

yg penting lepas masak, kemas dapo

benci aku tgk, masak mcm dia lah sedap sgt tp pemalas nauzubillah

my mom... jenis rajakan suami. Didikan orang tua2 dulu kan... arwah atok dulu memang basuh pinggan sebiji pon tidak... apa lagi mengemas rumah sidai baju bagai... Tapi.. arwah memang keje luar.. bertukang... berkebun.. buat rumah sendiri.. so aku pahamla org zaman dulu suami dirajakan.. dah isteri dok umah memasak n jaga rumah.

Ini didikan yg sama mak aku buat kat abah aku... dilayan bagai raja.. tapi mujur abah aku pernah belajar kat tempat orang.. pandaila berdikari.. nak la jugak menolong buat keje rumah.. tapi silapnya.. treatment yg sama dibuat pada anak2 lelaki... macam raja.. semua keje2 rumah suruh anak pompuan. Anak2 lelaki.. takde pulak disuruh buat keje2 lelaki.. potong rumput ke.. repair kete ke hape yg kononnya keje lelaki... ujung2.. anak2 lelaki hampeh tak reti buat keje rumah langsung.

tup2.. my brother kawin.. dapat bini tak reti buat keje rumah sangat... hahaha... terbeliak my mom gi umah dorang... tengok anak jantan dia tengah sidai baju kat luar.. menantu belum bangun tido dlm bilik.

elehhhhhhhhhhhhhhhhhh

jawab je sy tak pandai masak .. tapi saya boleh masak. sedap tak sedap lain citer la

missbelladania replied at 24-7-2018 09:27 AM
my fil pulak so typical lelaki yang semua bini buat
tapi my mil trained anak lelaki dia semua bu ...

i agree 100%. semua depends on parents.

BoongaKertas replied at 24-7-2018 08:14 AM
sejuknya hati baca psl FIL chuols. alhamdulillah sgt2. rezeki MIL chuols tu.

tq. mil i so lucky

cha-cha replied at 24-7-2018 10:58 AM
Google kan ada. Nak masak? Nak buat rumah? Semua boleh google cara2 how to.

Haah sekarang xde alasan dah...kecuali mmg malas
Zaman i dulu2  kena menuntut ilmu 1-1 resepi favourite husband dgn mak mentua..sekarang semua hujung jari

sekarang ni semua google ja...
aku pun bukan reti masak sgt.
tapi kalau teringin nak makan apa2, google.
hari tu teringin nak makan pajeri nenas, google ja...dah dapat resepi..sedap jugak..
Anak2 teringin nak makan muffin, google ja..buat..
anak jantan aku yg sulung skrg klu dia nak makan megi, suruh dia masak sndri ja...
ajar dari awal..

Dulu2 sblm kawin..saya mengaku je saya tak pandai masak..dah kawin tu slalu masak..dari tak pandai..sampai boleh dah masak..lps la mkn ank beranak..

AKU BENCI POMPUAN TAK PANDAI MASAK
GET LOST

Pakcik aku bina banglo dia sendiri. So the argument is valid for me

Kalau tanya soalan macam tu pun nak marah, time kawin nanti macamana la. Bukan salah pun tak pandai masak. Yang salahnya, dah tahu tak pandai masak, tapi tak reti2 nak belajar...

Dulu iols belajar masak dengan ayah je. Dari kecik memang tak pernah masak sampai la masuk u. Sebab kakak ramai. Paling2 pun iols tolong2 potong bawang/sayur je. Tapi bila dah abis belajar, time cuti kadang2 kakak tak ada. Biasa ayah masak, pasal mak suka duduk berkebun. Jadi, takkan la nak suruh ayah yang masak untuk iols pulak. Jadi boleh kata, iols belajar masak dari ayah la.

Dah kawin, kalau sayang suami..mesti la kita nak bagi yang terbaik untuk dia kan. Mesti la tawan hati dia dengan makanan..mih..mih...