CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Tak Dilayan Kerana Pakai Baju Buruk, Uncle Terus Beli Harley Davidson Secara Cas

mentality biasa.selekeh ja xbeduit.

nirhab90 replied at 3-5-2017 04:41 AM
aku kalo jadi jurujual aku layan je sume...da banyak kisah camni netizen share..tak amek iktibar ke. ...

katalah time tu pukul 1tgh hari tinggal ko sorang. tetiba dtg satu makcik pakai smart nampak mantap dan dtg sorang makcik macam dress makcun.

mmana satu ko nak layan?

aku suspek apek ni dtg time orang tgh busy.

baru je jadi kepada member aku di Kota Bharu, target dia nakbeli Mercedes

kejadian pertama - masuk showroom kereta mewah utk survey mercedes, masuk je dalam tu, langsung tidak dilayan -ok takpa,mungkin ini cara kedai ini beroperasi, biar customer menikmati kereta pameran tanpa ada gangguan, sampai la dia nak balik, baru lah ada seorg jurujual dtg dan bagitahu dkt dia "maaf en. harga kereta dkt sini semua mahal2".

kejadian ke-2, misi meneruskan pencarian beli mercedes..setelah 3-4 minggu berlalu,kebetulan di shopping Mall KB ada buat showcase kereta, showcase tu ada la letak few mercedes sbg tarikan, so member aku ni pon pegi laaa tgk. pon xde org layan. dan mendapat statemtn yang sama mcm kejadian pertama.

ada kawan shuben akak, pun berbaju ala2 pengutip tin even seorang lecturer, masa nak beli kereta utk anaknya (anak nak guna kat U, study medic) , kemain kerek sorg2 salesman, sekali beli sebiji, bukan hutang ya, cash , melopong sekor2

tu dia ... cash terus

kejadian ketiga - pada suatuhari yg tenang, setelah fed-up dlm pencarian membeli mercedes, member aku pon, try la masuk showroom BMW, and agakamengejutkan, layanan diberikan sunggoh ohsem. end up, member angkat Bmw F10hybrid.

Follow Us
Yang pakai branded head to toe hutang berbelit keliling pinggang woi

dah serupa homeless gila mmg la takde siapa nk layan... rantai tak menahan...

Edited by fish at 3-5-2017 04:16 PM

aku pun penah kena kat 1 butik handbag di airport
pakai simple je, jeans, sandal... bwk beg sandang biasa2 je (backpack)
diorg buat bodo ja aku kat dlm tu, acah2 tak nampak gitu
lps tu aku pun bawak la keluar hbag aku (jenama sama dgn kedai) dr dlm beg sandang tu
kalut pulak diorg layan tau, siap bgtau design terbaru la, mcm2... lps tu aku pulak buat bodo & terus blah

mek dlu pnh kne ikuty sorg kerabat,
sebab kne ikut, adalah, kerana anak dia x yakin dia jalan sorg, mek kuar, dia pakai slipor jepun, sua pendek ngan baju pagoda. p beli jam org x pndang, sudahnya ada sorg akak ni layan.. org tua tu beli jam rege 30k.. hahahah terbeliak amoi skirt pendek..

Dah mmg mind set rakyat msia mcm tu

Nmpk org selekeh jer mesti x berduit gamaknya..

Pernah jadi kat kawan laki aku..Kawan laki aku tu cina bukak syarikat kontraktor. Family dia pun bukan orang biasa2 ada gelaran jugakla. Tapi dia ni jenis simple sempoi pakai seluar pendek dengan baju tshirt biase  je selalu.

Then one day dia ajak kitaorang pegi teman dia beli cincin emas tuk mak dia sempena birthday mak dia. Masa tu baju dia selekeh gila hokeh ada lumpur2 maklum la baru balik dari site terus ajak kitorang pegi tolong dia tengok2 cincin..Amoi yang entertain kitorang tu pun cam nak tak nak layan kawan laki aku tu. Sekali hamek kau dia bayar cash puluh ribu jugak la..Baru la amoi tu layan baik sampai hantar ktorang depan pintu kedai..

Bukan takat gi butik je.. try gi holiday kat mana2 tempat area malaysia ni.. cara dorg layan pelancong local ngan mat saleh pon ada beza...

Dahla miskin harta..adab pon xde.igt kadg2 tu nak gak support industri2 kecik malaysia ni.. kalau gitulah adab korg baik gi lepak hotel berbintang2 je....

apalancut replied at 3-5-2017 02:24 PM
baru je jadi kepada member aku di Kota Bharu, target dia nakbeli Mercedes

kejadian pertama - masu ...

Orang pantai timur ni mmg gtu gamaknya..

Sentimen ngan org sendiri..sebab sendiri miskin kot..

cayalah acik!
now dah ada moto harley cun sure aweks dlm kampung acik yg sebelumnya pandang acik sebelah mata pon tak hingin kan start menempel & bergesel mcm kucing miang kat acik

zorrro_03 replied at 2-5-2017 10:40 PM
Betul doh dont judge book by cover tu.
Tapi kita kena jaga penampilan juga. Supaya dihormati. Dan m ...

Tapi bila bawa kereta yang bersih walaupun buruk guard akan bagi laluan yg mudah. Sampai sanggup buka gate utk VIP parking....  Hahahaha. Bahagianya....

lol....
ayat atas ni boleh jadi salah satu ayat utk buku kompilasi 99 kata kata #zorrozuhud

xpyh uncle ni la, kita2 ni pun lau masuk showroom kereta, butik2 branded...........kalau pakai x berapa nk semenggah pun, diorg x brp nk layan juge. Nasib laaaaaaaaa

Orang2 kg pun jangan memain. Dorang lg kaya dr org bandar. Tanah berekar2. Tapi cume dressing je xbpe bandar..sekali shopim duit bersampul2 tebal je isinya..

biasa la tu.. kt ofis aku kalo pakai keta cikai guard buat xtau ja.. kalo pakai keta hebat sket ja terus dia salute hari2.. haram j betul

kat malaysia itulah realitinya, memandang luaran je -,-
Pernah terkena gak tp buat bodo je, bukan kedai mak bapak dorang