CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] When is a school not too Islamic?

Peterpan17 replied at 12-8-2016 11:20 PM
Ko bacalah post tu smp abis. Mgkn ko tak faham english kot. Malas dah aku nak bercakap dgn org yg  ...

warak atau tidak tu poenilaian Allah...kita menyampaikn...tu tugas ulama perwaris nabi..
nk dengar atau tidak..tu terserah

tak ada apa yg susahnya di sini...buat baik dapat pahala..buat x baik dapat dosa...
so menutup aurat tu vaik atau tidak?

cmf_acura replied at 12-8-2016 11:22 PM
tak disebut atau ko tidak baca...?
ko dag tgok apa kandungan buku pendidikan islam...di sekolah.. ...

Dlm FB, dlm CI cerita yg selalu naik aurat, aurat,aurat. Muslim sportwomen punya aurat jd bahan, artis punya aurat pun jd bahan. Byk lg klu nak disebut sp tak terkira. Dlm islam sendiri, dlm quran, dlm buku pendidikan sekolah mmg merangkumi byk aspek hal islam tp yg lucu tu aurat juga yg selalu disebut. Bab bab lain takde pula yg disebut. Ttg moral, takde sapa pula nak sebut. Ttg dosa rasuah semua buat buat lupa, dosa mkn duit anak yatim tetiba amnesia. Itu point aku nak sampaikan.

Peterpan17 replied at 12-8-2016 11:20 PM
Ko bacalah post tu smp abis. Mgkn ko tak faham english kot. Malas dah aku nak bercakap dgn org yg  ...

Peter..........kalau orang2 macam pejuang Isle CI ni nak sembang pasal Islam...............aku ahhh kan je la.
Buang karen, buang masa. Last2 you get nothing......kasi angin saja.

cmf_acura replied at 12-8-2016 11:24 PM
warak atau tidak tu poenilaian Allah...kita menyampaikn...tu tugas ulama perwaris nabi..
nk denga ...

You know how we are given the choice to do Arts or Science. If we were given the choice to do Pendidikan Moral or Pendidikan Islam instead of being forced to join agama classes just because we are born as Muslims, that would be a not-too-Islamic system.”

I burst out laughing. “Like that was ever going to happen.”

“Precisely,” she said.

I suppose Mahdzir himself has no clue of what a not-too-Islamic school would be like. Well, allow me to explain.

A school is adopting a too-Islamic approach when:

• It forces Muslim students to join religious camps after school hours and even orders the guards to lock the gates to prevent students from leaving.
  • The ustaz and ustazah teach students about segregating themselves from the non-Muslims, instilling in the minds of our children that as Muslims, we are better human beings.
  • The administration forces Muslim students to ditch their science classes to join ceramah agama, claiming that biology, physics and chemistry cannot secure them a place in heaven.

Ko baca semua kat atas ni. Aku copy paste dr original post yg TT buat. Begini ke cara Islam yg kita nak?? Kita nak meramaikan umat Islam, tp kaedah yg kita guna tak betul. Sudahnya umat islam yg ada hanya spt buih buih di lautan. Ramai tp takde penghayatan ttg islam sebenar.

Peterpan17 replied at 12-8-2016 11:27 PM
Dlm FB, dlm CI cerita yg selalu naik aurat, aurat,aurat. Muslim sportwomen punya aurat jd bahan, a ...

kasi bangla hantam bini lu.....mesti lepas 9 bulan bini lu ada anak..

harapkan pondan cam lu.....sampai mampos la bini lu tarak bunting2.

bongok punya jantan tarak berani tanggungjawab.

Follow Us
Peterpan17 replied at 12-8-2016 11:27 PM
Dlm FB, dlm CI cerita yg selalu naik aurat, aurat,aurat. Muslim sportwomen punya aurat jd bahan, a ...

kasi bangla hantam bini lu.....mesti lepas 9 bulan bini lu ada anak..

harapkan pondan cam lu.....sampai mampos la bini lu tarak bunting2.

bongok punya jantan tarak berani tanggungjawab.

Ahaha jumud

batu kikir replied at 12-8-2016 11:27 PM
Peter..........kalau orang2 macam pejuang Isle CI ni nak sembang pasal Islam...............aku ahh ...

Susah nak bg derang faham, sikit2 kata kita ni penentang islam, lbh suka ikut setan. Lgsg tak cuba memahami point point yg aku bg.

batu kikir replied at 12-8-2016 11:27 PM
Peter..........kalau orang2 macam pejuang Isle CI ni nak sembang pasal Islam...............aku ahh ...

kepala lu memang penuh angin..tu pasal lu tongong posting level budak tarak didikan orang tua.

aku pernah sekolah MRSM yang berbilang agama, pernah sekolah agama yang 100% bumi
aku rasa sistem MRSM aku tu hampir sempurna untuk sekolah yang multiracial
semua agama bebas buat aktiviti w/o being surpressed.
pelajar islam ada sesi agama (malam jumaat, hujung minggu, kem ibadah, amali2 ibadah)
pelajar bukan islam pun ada sesi agama masing2 (ceramah, nyanyian, perkumpulan, kem ibadah etc)
semua bebas mengamalkan agama sendiri, malah budak2 agama lain dibawa ke gereja (contohnya) pada hujung minggu (pengangkutan disediakan).
takde isu pun pihak sana menyanyi2 buat sambutan krismas easter bagai
most important thing is we don't feel like religion is shoved down our throat gitu
bila duduk sama2 tak rasa kami ada beza atau dipandang hina sebab bergaul dengan orang agama berlainan

masa kat sekolah agama, semua gerak geri rasa dikawal berlebih2an
sampai tahap kalau kau kata kau uzur tak leh semayang, celah kangkang kena raba nak tgk kau pakai pad ke tak
kalau kau tak hafal quran/yaasin, kau dipandang hina oleh kawan2
kalau tudung kau pendek 1cm dari orang lain, kau jahil
kau minat spice girl, kau jahil.
kejap je aku tahan terus angkat kaki.

Peterpan17 replied at 12-8-2016 11:34 PM
Susah nak bg derang faham, sikit2 kata kita ni penentang islam, lbh suka ikut setan. Lgsg tak cuba ...

dah lu tolol...tarak pandai langsung....tarak sapa mahu paham bongok keturunan cam lu.

rayna_raynes replied at 12-8-2016 11:36 PM
aku pernah sekolah MRSM yang berbilang agama, pernah sekolah agama yang 100% bumi
aku rasa sistem M ...

tu pasal lu bahlol..sebulan bagi alasan uzur sebab tarak mau solat.

salah didikan sejak lahir.

lavashooting replied at 12-8-2016 11:38 PM
tu pasal lu bahlol..sebulan bagi alasan uzur sebab tarak mau solat.

atleast aku duduk neraka atas sikit dari kau lava. kau level paling bawah sekali

rayna_raynes replied at 12-8-2016 11:43 PM
atleast aku duduk neraka atas sikit dari kau lava. kau level paling bawah sekali

ngaku pun lu bakal ahli neraka....satu keluarga lu semua bakal berjemaah masuk neraka.

bongok punya bahlol.

lavashooting replied at 12-8-2016 11:47 PM
ngaku pun lu bakal ahli neraka....satu keluarga lu semua bakal berjemaah masuk neraka.

bongok p ...

cakap dengan cermin ke tu?

yg naik kan isu aurat sapa???.kat ci ni dah berzaman dah...golongan ugama ker golongan macam ko...yg tak berpuas hati dengan suruhan itu

sekolah adalah sekular
sejak bila islam taliban ambik alih sekolah aku tak pasti tapi aktiviti sekolah kebangsann rasa mcm duduk sekolah agama, laki pompuan kena jaga elok elok pergaulan
lepas tu ada aktiviti korban di perkarangan sekolah yg memebuatkan non muslim mcm org hindu tak senang duduk
korban ajala di tempat lain, sekolah kebangsaan bukan sekolah agama

cmf_acura replied at 12-8-2016 11:27 PM
tak ada apa yg susahnya di sini...buat baik dapat pahala..buat x baik dapat dosa...
so menutup aur ...

tidak.            

cmf_acura replied at 12-8-2016 11:24 PM
nk denga ...

masalahnya, kalau tak dengar, lagi diperli-perlinya kita.