CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: elorna

Latest!! Kaka Hering, Jejar & Mak Dompok Moyan kat FB (page 78)!!

Close [Copy link]
Reply 507# nobodyperfect

tak mau dia jd sebahagian dr kelorga ek?

sudah2 laaa...

dh 1Malaysia tau anak ko kena DUMP.... makcik nak 1Malaysia-kan apa lagi??? org semer sokong apek.... minah2 sendu jer sokong anak ko makcik ooiii.....

x malu ker kat jiran2 flat makcik tuu??? anak pompuan makcik yg sulung tuh x nikah lagi....kang x pasal2 jadi andartu 2-2 karang...

uolssss......series aku kesian sangat kat mak elia....kesian sangat2.....

bukan kesian atas apa yg terjadikat anak dia, atau umpat keji yg family dia terima..

tapi kesian sbb dia ngan anak dia 2 kali 5...sama2 gila glamour...

korang satu family kalau betul ada maruah dan harga diri...dah lama korang senyap

ini tidak, tak habis2 nak melalak....tak habis2 nak sentap...

statement mak elia kat metro rini " kami pun tak mahu dia jadi sebahagian drpd keluarga kami. cuma a ...
nobodyperfect Post at 3-9-2011 20:29

Keluarga apex berbudi bahasa, orang nak cakap camne pun biarlah sebab orang boleh nilai sendiri. Si jejaridompok satu famili duk ngata anak dia, diorang rilek je, tak de nak maki hamun walaupun dalam hati panas berapi. Tulah contoh orang Melayu berada. Uols rasa kalau si apex tu pergi rumah jejaridompok hantar balik cincin tu ada ke keluarga si jejaridompok nak layan elok2 si apex tu? Mau dikejar dengan parang kut, pastu sijejaridompok pun tulis dekat blog, 'My former incik apex gila talak datang beraya kat umah' putar belit cite lagi. Mak jejaridompok ni tak malu ke buka pekung keluarga sendiri? Yang famili dia tak semengah atau  beradab berbanding famili orang kampung yang kononnya tak va-va voom tu? Apa dia fikir famili apex layan jejaridompok tu baik-baik, so diorang pun backing jejajridompok ke? Bodohnya, kalau diorang pikir camtu. Buruk camne pun si KF tu, famili KF tu tetap akan backing anak dia gak. Lebih-lebih lagi lepas selamatkan diorang dari berbiras dengan famili cam ni. Mintak-mintaklah famili iols pun simpang jauh dari famili cam ni, Nauzubillah.

kalau betul apex yg buat hal skalipun mmg tepat la keputusan apex utk get rid from family  ...
KIM.mafia Post at 3-9-2011 20:45

Kononnya si jejaridebab tu banyak tolong si Apex sebelum dia up lagi, sekarang bilah dah pames si Apex tinggalkan je dia. Cam kacang lupakan kulitlah tu. Padahal dia duk interprame tak sedar pulak. Kira fairlah kan? Apek punya name dah bagi dia riban-riban bayaran nuffnang orang pi jengok blog dia yang tak seberapa tu.  Siap pakai nama apek lagi untuk jual dia punya baju beg tangan sume. Takde pulak kita tengok si apek tu nak ungkit.

khennn...orang baru nak kesian2 kat anak dia coz sakitnya putus tunang ni...fine, kata laa apek  ...
madeinborneo Post at 3-9-2011 20:56

Khen?? Kalau dia nak glamer sangat, apa kata dia bawak je reporter karatzz gi erbu apex ala-ala Abby-Norman dulu. Baru betul glamer. Tapi kalau adalah reporter yang nak ambik tau pasal dia ni selain MetroSek tu je.

Follow Us
Khen?? Kalau dia nak glamer sangat, apa kata dia bawak je reporter karatzz gi erbu apex ala-ala  ...
ues1331 Post at 3-9-2011 23:27

aku nak tanya laa..since aku tak pernah plak putus tunang ni kannn...memang kena official2 ke? kalau dah cakap dalam paper tu tak kira official ke? ye laa...dah bergaduh bagai. kalau putus diam2 lain laa kann..ala2 tak pasti gitu. nih DAH BERKALI2 si apek tu kata puuuuuuuuuuuuuuttttttuuuuuuuuuuuuuuuuuussssssss...nak official hapekebenda lagi...tensai makkk

aku nak tanya laa..since aku tak pernah plak putus tunang ni kannn...memang kena official2 ke? k ...
madeinborneo Post at 3-9-2011 23:30

kalau cerai laki bini tu haruslah official. ni putus tuneng jer...kazen iolls baru putus tuneng xde official2 pong. just decide relationship is over antara dua pihak melalui telefon. cincin pon dorg x pulang, amik simpan sbgai hadiah.nak buang bila2 masa pong boleh. kalau nak saman belum tentu menang kat mahkamah

aku nak tanya laa..since aku tak pernah plak putus tunang ni kannn...memang kena official2 ke? k ...
madeinborneo Post at 3-9-2011 23:30

Aku adalah gak kenal orang yang putus tunang. Ada putus elok-elok, ada putus style 'aku tak nak tengok muka ko dah', dan ada putus gila meroyan talak cam si jejaritembam ni huhuhuhu. Harga juta-juta kut cincin yang diorang bagi kat apex tu. Kan dekat blog hakakpuake ada sebut yang famili jejaridompok ni ada letak time syarat time diorantg tunang. Kalau putus tunang belah laki yang mintak, cincin kena pulang dan pompuan boleh simpan cincin dia. Bagi iols lah kalau betul sayang, takyahlah nak buat syarat cam tu sume. Dahlah letak syarat kononnya ikut adat Neger Sembilan, bila masa pulaklah diorang ni asal N9 tu. Ini sume menurut halal puakalah. Kalau dia tipu, mak tipulah iols huhuhuhu

Reply 529# ues1331

awal2 kalam lagi dah sebut 'kalau putus'...haaaaa, merasalah putusss

kita boleh nilai sendiri bile tgk sape yg terlebih menyalak...diam tak bererti kalah..diam tak bererti salah..teringat kes saman nadia mustafa...dia banyak berdiam berbanding lisdawati yg banyak dok pon..pang..akhirnya pe jadi...???
org mcm gini saman pun tak guna...jatuhkan maruah jer....banyak lagi benda penting nak buat..nak2 skuad harimau malaya ni semacam beri semangat kat bola sepak mesia..benda sipi2 cam ni tak yah la dok pk sgt...

Reply 489# madeinborneo

hahahha....stetmen ni lawok dowh~~

ala..tunang je pon..nak official2 apenye....
nak putus tunang pon kene buat tema arabian jugak ke? kene ada rombongan bagai?

kalau aku post je cincin tu pakai pos laju...

tapi tak phm gak nape nak kne pulangkan cincin??
kalo putus tunang mmg camtu ek?
bukan dh bagi kira harta kita dh ek?
tak buruk siku ke?

Reply 534# emilyrockz

apa nak heran... dah memang perangai derang sekeluarga buruk
setakat buruk siku apa lah sangat
sejak awal dah tahu derang jenis kikis mengikis kan
nasib apex cepat lari

noks..nk muntah aku tgk c elia dh jd model skang
kengkonon fotogenik la kn

Reply  emilyrockz

apa nak heran... dah memang perangai derang sekeluarga buruk
setakat buruk  ...
awex^returns Post at 4-9-2011 00:30

shelake ko (tune org melaka..kehkeh)...aku baru terlintas gitu. apa laa sangat cincin tu nak banding ngan maruah anak pompuan ko tu. aku sebelum ni tak amik port pun pasal elia apek ni sampai berketul2 rumah dalam cari nih...alih2 hari ni aku nampak laaaaagiiiiiii isu dalam paper which as BIG  NONSENSE laa pada aku. malu makcik wehhh...maluuuu. orang buat tatau dahhh lagi ko nak up2 story. kot ye pun wartawan tanya, ko bleh je tutup pintu umah kannn...macam family apek, apasal wartawan segan nak menanya aku rasa laa coz sekali jahh aku baca lam paper family apek bukak mulut. tu pun tolak kat apek gak)

aku tak rasa aku kutuk or bukak aib elia nih. aku komen apa yg dalam paper jahh...yg mereka dan klorga mereka cakap kat public laa kannnn...

hahaha..muka aku tebal je ble pk psal kuarge derang ni..
dh la pompuan plak tu.. maruah kasik up la sket..
ni mcm terhegeh2~

ibu elia = makcik enggan dikenali..

motip enggan dikenali? dh sah2 ibu elia.. byk sgt ka elia ni pny ibu?

http://jejarilebihruncing.blogspot.com/

blog yg hentam ahkak puaka.....ntah nape aku rs mcm ntahpape je
mcm bdak2 kurang matang nk berbalas2 tru blog ni...wake up la wei

blog yg hentam ahkak puaka.....ntah nape aku rs mcm ntahpape je
mcm bdak2 kurang matang nk berb ...
gurlfriday Post at 4-9-2011 00:43

aku dah jenguk...macam boring je..huaarrgghh...tadok identity.