CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
Tak kembong masuk angin ke reko ni dok bebogey merata? Bimbang pulak saya baca.

Kenapa saya rasa tony tu sesuatu ah? Syak wasangka dah ni.

JokesCop posted on 27-12-2013 02:34 AM
Ape kate ko sandar kat dinding, sure die xjalan belakang ko

Takut die jalan atas kepala pulak..

Keh3....pakcik kauu
:lol

malu aku baca psl reko...amerika sggh..hahahahahahaha

Kemain klako ayat2 TT ni..

JokesCop posted on 27-12-2013 03:50 AM
TITLE : Forrest Gump [2]
TEMPAT : Unknown        
LAIN2 : cont.  Forrest Gump [1]

bukan mata air lah tapi kalau hujan biasa kat air terjun terjadi kejadian kepala air lah
apapun setia menunggu sambungan sterusnyaaa hikhik

Follow Us
Run Forrest Run ......... .

JC ari ni ko nak update col bape lak. Bagi tahu dulu nanti boleh set jam loceng sebab nanti tak de lah laki aku bengang

tectonic posted on 26-12-2013 08:14 PM
terima kasih cmf_blanco...akhirnya dapat pun tahu cerita sebenar...
dan memang bagus kalau yang l ...

tu lah pasal... asal ada citer best tahap gaban je... mesti nk kaitkan dgn cik es... rasanya nama cik es ni nk kna bann dari disebut dlm thread... sapa2 saje yg kaitkan ngan cik es kna potong tacang.. ok dak... potong mood woo tgh baca sedap2 tau2 ada org tanya 'TT ni cik es ka?'... scary..

JC, u r the best bro... citer n bhase die mmg cun. stiap kali msuk SMTBL mesti nk check ade update ke x... xbosan bce ulang2... FYI, i ni mix punjabi+cina, tp nsib rmai kwn2 malay. so senang je nk pham ayat JC. Kipidup bro... #JClegendbenang...

fuhhhh setel khatam dari 1st page...
ok nextttt JC..

jefrilza posted on 26-12-2013 12:48 AM
oh my... sedikit sebanyak... pengakuan dia menyebabkan bila TT yg mempunyai pengalaman sebenar ber ...

you.. iolss dah rempit umah dia.. kat mn yg dia ngaku dia reka cite... memula mase iols bc umah dia iols dah sengeh2 ngn org2 yg comment coz smua org percaya betul2.. last2.. iols plak yg nanes bc cite dia... mmg superb la cara penulisan dia... sampi umah yg lst iols mcm percaya plak smua cite dia

TITLE : Forrest Gump [3]
TEMPAT : Unknown        
LAIN2 : cont.  Forrest Gump [2]

[QUICK RECAP]
Previously on Forrest Gump.. Kitorang dah siap2 nak pi makan.. Watak Aarun membuat penampilan 1stnyer..

[BIKERS]
Sampai je kat foodcourt, kami pun berpecahlah mencari makanan2 idaman.. Kalau aku biasenye makan pattaya ayam je (read: nasi pattaya + ayam goreng).. Lepas tue berkumpullah di meja makan yg kosong untuk makan.. Sampai meja, muke Aarun mcm xsabar nak cite satu bende kat kitorang..

JC: Hoi Aarun, mcm beriya2 je nak cite bende? Tersengeh2 je aku tengok..
Reko: Mfmfmffmfmffmffhhh cite je la Aarun.. mmmfmfmfmffmfmfFFmm (sfx: percubaan bercakap semasa ayam didalam pipi)..
Aarun: Aku actually baru balik dating dengan marka aku.. Ade cite best woo belah pompuan..
JC: Jangan cakap cite budak masuk apartment derang lagi, jemu dah aku dengar.. Si Reko nie elok je x kene tangkap sampai sekarang..
Reko: mfmfmfmfmfmmm biss biss (sfx: ayam menyembur2 dari mulut) Kurang ajar eyh ko JC, aku masuk nak tolong adik aku angkat barang je tau!!!

/*Story Aarun*/
Mia adalah seorang tomboy yg berjaya.. (note: masuk U tue kire berjaye la kan).. Die mempunyai motor skooter kesayangan die yg diname kan Kak Jah.. Mia nie suke melepak malam2 dengan kawan2 lelaki, senang katenye, borak dengan lelaki, xde simpan2 dalam.. Yerla, Mia punye bahase kalau xde perkataan lahabau ataupun hanjeng, memang x complete sentence die tue.. Ala-ala mcm nie la.. "Weyh lahabau, aku nak pi toilet jap, jangan kasik hanjing panjat meja nie curik makanan aku".. Sikap die yg agak kasar tue menaikkan populariti beliau di kalangan budak lelaki, tapi kurang memberansangkan bagi sesetengah pihak wanita..

Lepas balik dari lepak malam tue, die pun mcm biase lah menunggang Kak Jah untuk balik ke apartment die.. Sampai di pertengahan jalan, Mia merasakan seperti skooter die berat mcm memikul 12 ekor hanjing lahabau (read: menurut kate Mia).. Tengah2 turun dari kawasan yg agak berbukit... Motor die semakin berat dan berat dan berat dan berat sekali, die pun mengambil keputusan bijak memulas pedal motor sekuat2 hati.. Mungkin disebabkan makhluk yg menumpang Mia terkejut atau terjatuh dari motor, tiba2 motor Mia ringan.. Ape lagi ??

/*Present*/

Ammar: Ape lagi? Ape?
Aarun: Wheelie 3 tiang la Mia.. Sampai tergolek budak tue.. Balik rumah meroyan2 sampai kene panggil ustaz..
JC and Reko: MWAHAHAHAHAHAHAHA~~~ mmffmfmff biss biss biss.. (read: air nescafe aku menyembur dan tulang ayam tersangkut dalam mulut Reko)

Lepas aksi brutal kami menampar belakang badan Reko sehingga 2 Pak Guard datang sebab syak kitorang bergaduh.. Aku suruh Ammar sambung cerite die dan Kemnya...

[NIGHT AT THE CAMPSITE]
/*Story*/
Lepas sesi makan malam yg membuatkan Ammar dan Tony berasa agak marah dengan perilaku Sarjan, aktiviti melukis logo bendera di jalankan untuk dijadikan prop yg perlu dibawa semasa berjalan mendaki bukit/gunung (note: aku x sure nak panggil ape, nak kat bukit x jugak, kawasan air terjun di panggil ape ek?).. Lepas siap je lukis2 bendera, meraka di arahkan mencari ranting2 kayu di kawasan berdekatan untuk dijadikan tiang bendera.. Ammar dan Tony yg memilih untuk melukis gambar Harimau yg mcm ayam nie pun berjalan2 la mencari ranting kayu sambil menyayikan lagu negaraku..

Sampai di tepi jeram, derang nampak banyak ranting2 kayu, derang pun pegilah ke kawasan tersebut untuk memilih mane2 satu yg sesuai di jadikan tiang bendera.. Sampai je kat situ, Si Tony mula menepuk2 bahu Ammar sambil berbisik..

Tony: (bisik) Ammar, u nampakka? Ada orang menyiangkung di belakang pokok tue.. (read: menyiakung bukanlah kesalahan tatabahasa di sini oleh aku)
Ammar: Shhh.. Shhhh.. u jangan tegur la Tony..
Tony: Buat apa wa nak tegur, serem meh..

Alah, budak Tony nie, x paham bahase plak.. Semasa Ammar cube menerangkan ape maksudnye jangan tegur kepada Tony.. Tempat lembaga tersebut "menyiangkung" bergerak2.. Mate Tony dan Ammar tertumpu ke arah lembaga tersebut...

ZASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS~~~ (sfx: bende tue terbang ke arah langit yg dipenuhi bintang2 malam)

Tony: HAIYAAAA!!!! AMMAR, FLYING IN THE SKY!!!! WOIII!!! MAMA, MAMA... (note: sambil berlari menuju ke dewan makan)
Ammar: HOI TONY, Jangan lari.. Jangan lari.. burung tue je la waoii... (note: Ammar berlari disebelah Tony sambil tercunggap2)
Tony: HAIYAAAA AMMAR!!!! BURUNG XDE MATE MERAH DAN PAKAI KAIN WOOO!!! MAMA!! MAMA!!!
Ammar: WARGGGGGHHHHH!!!! JANGAN TEGUR LA WOII!!! UMIII!!! UMIII!!!

Semasa mereka berlari2 pecut menuju ke arah dewan makan, mereka diperhati oleh beberapa lelaki dan awek2.. Sambil tue Rudy pun menjerit..

Rudy: Weii!! Nape lari weyh?? Barbey Hutan ke ape??
Tony: ADE HANTU LA WOIII!!! MAMA!!! MAMA!!!

Maka, sesi pecut mereka di-join oleh bebudak yg berada di kawasan tersebut.. Larian berduo bertukar menjadi marathon dalam sekelip mate yer kawan2.. Masing2 terjerit2 mcm kene histeria.. Terperanjat Sarjan di dewan makan kerana disangka bebudak kem dah rebel nak menggulingkan kem beliau..

Sarjan: HOIIII!!! Apsal korang sume nie ?? Dah x waras ke ??
WXP 92: (Pompuan) Sarjan, derang nampak hantooo!!! nampak hantooo!!! MAKK!!! MAKKK!!!
Sarjan: Hah? Sape yg nampak hantu ??

Semua orang menunjukkan ke arah Ammar dan Tony dah dah melintang atas tanah sambil tercunggap2 mengambil napas semput mereka..

Sarjan: WOIII!!! Korang lagi buat hal!!! Aku riot jugak kang budak2 nie..
Sarjan: Dah, sume yg lari2 mcm orang biol tadi berkumpul kat sini, meyh aku terangkan..

Lepas semua orang berkumpul, Sarjan pun suruh sume orang duduk mencangkung sambil meletakkan tangan di atas kepala..

Sarjan: DENGAR SINI SUME!! Aku hari2 duduk sini, jangan kate hantu, jin dan syaitan.. Mat Gian pun x berani langgar kawasan aku tau!!!
WXP 92: (Pompuan) Tapi Jan, Saya takut..
Sarjan: Awak x perlu takut.. Kalau takut, x yah panggil saye Sarjan, panggil abang je.. Hehehehe
Sarjan: Howkeyhh!!! yg pompuan, bole masuk ke dewan makan, yg lelaki2 yg berlari2 tue korang cangkung je kat sini sampai aku suruh bangun..
Sarjan: Malaun 2 ekor, mai sini ikut aku (read: sambil menunjuk ke arah Tony dan Ammar)..

Sarjan tue pun suruh Ammar dan Tony bawak die kat tempat mane yg derang nampak malaun terbang tue.. Sampai je kat tempat tue, Sarjan suruh tunjuk kat mane bende tue mencangkung.. Lepas si Ammar tunjuk.. Sarjan tue pun mencangkung kat tempat tue..

Sarjan: Howkeyhh!! Mcm nie ke die mencangkung ??
Tony: Betul Jan, Saya nampak sendiri..
Sarjan: Bagus!! Sekarang aku nak korang berdua mencangkung plak kat sini sampai aku panggil balik!!!! Howkeyhh??
Tony: Xnak Jan!! Xnak Jann!!! Saya takut!!!
(Ammar menarik2 lengan baju Tony sebab x nak keadaan yg lebih worst berlaku)
Sarjan: Korang pilih, nak cangkung kat sini ke nak pi berendam dalam air jeram tue ??

Disebabkan perasaan trauma dengan tempat tersebut, Ammar dan Tony pun memilih untuk mandi jeram malam.. Hampir 1 jam jugaklah derang mencangkung dalam jeram tue.. Mengigil2 si Ammar.. Jeram tue dah la kat laluan ke kem pompuan.. So, lepas derang abis dengan aktiviti derang, ramailah pompuan2 yg tersipu2 sambil lalu di depan Tony dan Ammar.. Hilang macho Ammar sepanjang kem tue..

[EVEL KNIEVEL]
/*Current*/
Aarun: Owh, sekarang aku paham, apsal ko dah 2 tahun kat sini x dapat2 gak awek.. MWAHAHAHAHA~~
Ammar: Woi, lahanat la peribahase mcm tue.. Dah2, dah pukul 10 dah nie, jom balik.. Nanti esok aku sambung..

Kitorang pun balik la ke rumah dengan menaikki motosekal.. Aarun membonceng dengan aku di atas ferguson kesayangan aku.. Reko pergi ke rumah kawan die.. Nak pi story kat kawan2 die la tue.. Si Ammar plak pegi ke bank nak cucuk duit.. Sampai di rumah, aku pun masuk lah dalam bilik dan lipat2 sejadah nak iron baju untuk pi kelas esok.. Tengah syok2 hayun2 iro tue, tetibe aku teringat plak cite mat rempit xbertauliah mengetuk tingkap bilik apartment.. Aku pun pi la ke bilik Aarun..

JC: Aarun, ko ade penyepit baju x ?
Aarun: Ade nie, apsal ?
JC: Nak sepit langsir bilik aku la..
Aarun: Huh? Cite Ammar pasal Mat Rempit ketuk tingkap ke ? Ko tengok tingkap bilik aku, mcm mane aku buat..

Aku tengok tingkap bilik Aarun berselotep bagai langsirnye ke dinding.. Huh, kreatip jugak si Aarun nie.. Aku pun mempraktikkan la ape yg di ajar oleh Aarun.. Sampai separuh jalan, aku sedar yg aku terlupe nak tutup tingkap.. Cet!! Kene buat balik..

TU BI KON TI NUW~~ (To Be Continue)

[AFTERMATH]
Aku pun tidur dengan mate asyik2 terpandang ke tingkap bilik sambil bukak lampu kerana cuak kalau2 ade sape2 yg cube mengetuk tingkap aku.. HUWAAAA, lahabau hanjing ko Ammar!!!

Legend:
WXP : Watak X Penting

Rate

1

TT, mekasey sbb memenuhi kehendak readers x mengira waktu. Mmg unpredictable jgk ko ni ye. Excited aku tetibe ada hapdet cite.

Kiranye uni ko mmg urban la ye. Org lain makcik karipap ko mat rempit. Kemain lg

Motip bila time takut jerit2 panggi mama, umi, ibu, mak tu...mak diaorang nak tolong  
pulas telinga hamjad yang dok mencangkung atas batu tu?   

seberat 12 hanjing lahabau? muahahaha
kali ni memang aku bace smbil gelak hantuk kapla kat dinding daa

shida81 posted on 27-12-2013 04:05 PM
you.. iolss dah rempit umah dia.. kat mn yg dia ngaku dia reka cite... memula mase iols bc umah  ...

Pengakuan cik es tu ada kat 1 rumah yg berasingan tapi rumah tu dah digari skrg ni..x bley bukak dah.. huhu..harap maaf yer..iolls termixed..ni dah makin tua jadi pelupa pulak..

cik.amy posted on 27-12-2013 06:23 PM
TT, mekasey sbb memenuhi kehendak readers x mengira waktu. Mmg unpredictable jgk ko ni ye. Excited a ...

Kan..kemain lagi uni tt ni urban..sebelum ni versi yg aku selalu dengar makcik jual nasik lemak ngan pak guard jer..moden gak mambang kat uni TT ni..terer naik moto..

Hahaha kelakar gle cite tt ..
Hilang sikit mood seram aku..

Sorri ye kawan2, mlm nie xde update, thanks

Baca citer seram tapi gelak...

Semput aku gelak. ... tak leh nak baca sampai habis story ni... sbb sakit perut gelak Last edited by Syumaimah on 27-12-2013 11:08 PM