CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: brown93

[BEST + ULTRA SERAM ]Misteri Riviera II Apartment

kenarikelabu posted on 23-7-2013 11:39 AM
Tp betul la, kalu nak tau building tu ada sesuatu yg misteri atau tak, rajin2 la tanya atau borak2 ...

Perghh..pggl nme..ak plg x suke...ngai oke lg kot..tp brader2 ni still steady je kn kje situ..

smlm pusing2 kat riviera apartment tu...saje je nak usha tpt tu...memang agak scary. Design bangunan nampak cantik dgn lokasi dekat dgn KL. Kalau renovate balik apartment tu dpt gak jual kat org. Antu2 sumer leh suruh ustaz2 pindahkan kat bukit belacan

Bukit Belacan??.... Pindah tmpt lain lor...

akui mmg teringin sangat nak ke bumbung nya hmm tapi itulah....

surfinv posted on 24-7-2013 11:34 PM
akui mmg teringin sangat nak ke bumbung nya hmm tapi itulah....

uihh....aku kat tgga pon dah berpeluh2....ni nak sampai bumbung...caya bro.

akhirnya khatam jga thread nie. fuhh.. mmg menakutkan laaa bace pengalaman sebenar...

Follow Us
kenarikelabu posted on 25-7-2013 08:58 AM
uihh....aku kat tgga pon dah berpeluh2....ni nak sampai bumbung...caya bro.

dia punya rasa thrill tu laen skit..
rasa macam baca tak habis klo tak sampai...

maybe lepas raya ni kitorg plan lagi skali nak sampai ke aatas

surfinv posted on 25-6-2013 01:08 AM
apa sambung???

kak tipah dah baca...best n seram..

err kak tipah boleh bayangkan muka ira tu mcmne..mesti muka ganas kan....

Kenapa sebelum ni tak pernah nampak pun thread ni. Baru perasan. Ni Apartment Rivera kat Cheras tu ke? saya dulu waktu blajar kat ypm mmg ditempat kan di apartment tu.
Memang ye. Apartment ni memang tengah dia ada kolam renang.

Apartment tu dah furnish ngan dapur, almari baju dan meja stadis.
Room mate saya dua orang pernah kene ganggu. Dan saya rasa saya pun pernah diganggu sekali.
Apartment yang kitorang dok tu ada 3 bilik. Ada 8 orang ousemate tapi jarang2 jumpa pasal kos berlainan dan francais studies pun lain. So, kami yang senior berempat amik yang master bedroom. Tak ingat tingkat berapa tapi menghadap ke kolam renang.

Kes pertama: Setiap minggu saya memang akan balik umah dan tak stay sebab rumah kat KL kan, so saya akan balik. Selalunya yang tinggal mesti bertiga atau berdua tak balik. Kebetulan minggu tu sumer nak balik rumah memasing dan sorang daripada kawan saya tu tinggal melaka. So, kiranya dia nak balik kampung la. Tapi kawan saya yang sorang ni tanak balik. Katanya nak siapkan assignment programming. Memang ye pun waktu tu ada assignment nak kene siapkan tapi masih ada masa lagi.
Puas kitorang pujuk dia supaya dia pun balik juga. Sebab minggu tu semua semua orang balik. Risau juga dia sengsorang dok dalam umah kan. Tapi dia berkeras nak siapkan assignment dia gak. Ye lah, assignment dia assignment kami gak pasal satu team.
Dipendekkan cerita, dia cerita balik kitorang. Pada malam tu waktu dia sengsorang dalam bilik tgh buat programming, tiba2 almari baju kitorang bergegar-gegar kuat macam something nak kuar dari almari tu. Dia takut terus naik atas katil dan telefon boyfren dia. Waktu tu boyfren dia dah nak datang dah nak amik dia dan nak antar dia balik umah parent dia. Tapi dia tanak pulak balik. Still nak stay dan dia terus tido pastu.
Saya tak ingat lak pastu dia esoknya dia balik umah dia ke tak...dah lama dah citer ni..

Rate

1

Citer saya ni sikit2 je. Biasa je kot.

Kes yang kedua: Berlaku waktu siang. Minggu tu kitorang satu bilik tak balik. Waktu tu, cuma kitorang berempat je dalam rumah. Tekad nak siapkan assignment. Sampai waktu lunch kitorang nak kuar gi tapau. Tapi kawan saya yang sorang lagi (bukan orang yang sama) ni taknak follow. Maybe waktu tu dia tengah berjimat. Dah ajak berkali-kali tapi dia takmau gak.
So kitorang tanak paksa. So, sepeninggalan kitorang g tapau, dia teruskan buat assignment guna pc membelakangkan pintu bilik. Dalam bilik tu kitorang ada tikar. waktu dia tengah wat assignment tu, dia terdengar tetiba dari belakang dia macam bunyi tapak kaki pijak tikar. Dia kata dia dah rasa cam something terus dia cakap kuat "Aku tak kacau ko, ko jangan kacau aku! Aku nak buat keje nih!" camtu la lebey kurang. Lepas dia cakap camtu dia kata terus bunyi tu hilang.

ok sambungan yang pengalaman saya lak nnt saya citer kemudian.

Rate

1

KakTipahYangHot posted on 2-8-2013 01:05 PM
kak tipah dah baca...best n seram..

err kak tipah boleh bayangkan muka ira tu mcmne..mesti muka ...

muka dia muka cute je kak tipah oi...
huhu

kitorg sumer  muka2 cute huhuhu

Yesss.....dah abis khatam.....

done baca sampai habis..
xde story baru ke??

fuh!!! rempit 19pages stengah hari...

berdasarakan komen2 dan pengalaman student2 yg penah dok kat riveira ni...aku dapat buat kesimpulan iaitu...hanya org2 yang bertuah saje dapat tgk bende2 ghaib ni....bertuah dan terpilih....

tengok ni baru teringat nak citer lagi satu kisah
Yang lepas kene pada dua org kawan, Pastu kene pada saya lak.

Alkisahnya, one night tu kitorang nak layan movie. Pilih punya pilih kata sepakat nak tengok citer exorcism. Huhu..daku tak suka tengok citer cenggitu tapi member lagi 3 orang nak layan gak. Kata depa bukannya seram pun, takat mekap je. Ok lah.
Yang daku tengok sambil tutup muka almaklum penakut. Yang tiga orang lagi layan. Sekali tu tengok2 tiga-tiga ekoq pakat memasing dah terlelap. Daku ni la tersorang-sorang takut tengok sambil tutup mata. Takleh jadi, kejutkan member minta tolong tutupkan pc tengok movie pasal daku terlampau takut sbb movie masih on dan daku takut nak tutup pc...huhu...tapi sudahnya terpaksa tutup sbb member daku tu dah ngantuk suh tutup sendiri..uwaaaa...
Pastu memasing naik atas katil dan tido........

Tiba-tiba...i terjaga...bilik dah gelap (tapi ada cahaya dari lampu sensor light kuning tu, alkisah daku takleh tido dalam gelap). Bila tetiba terjaga buka mata..i terdengar "Eh, dia tak tido lagi?..ihik..ihik" ...daku pun nak paling la belakang sapa lagi tak tido lagi ni. Depa tak tido lagi dok borak. Nak toleh tapi tak dapat. Ah, sudah!! Badan tak dapat bergerak!! Aku dah berpeluh-peluh..daku masih ingatkan kawan yang bergurau. Aku nak jerit panggil nama meber daku tapi mulut daku pun terkunci tak dapat berkata-kata..daku dah cuak..daku hanya mampu kerling ke belakang dengan anak mata je nak tgk tapi tak dapat. Dah terkunci! Dalam hati terus baca ayat kursi (sebab mulut tak dapat buka kan). Sambil baca tangan daku dapat capai palang besi tepi kata, genggam kuat2 sambil push kan badan. Hah..dapat juga bergerak. Sekali tengok...sumer member daku memang tengah tido!!! Aiyo!!
Intai katil bawah pun member tido. Then what happen tadi? masih berpeluh, ambil selimut tutup muka dan baca ayat kursi 7 kali buat penjuru. 2 kali baca hembus kanan, 2 kali hembus kiri, 2 kali hembus atas kepala dan sekali hembus ke hujung kaki pastu terus tertido...huhu...

Esok nya citer diorang diam je. 2-3 hari kemudia depa nak layan lagi citer seram ajak member2 lain lagi join kat bilik kitorang. Daku dah marah2 dah tapi depa wat derk. Sudah2 daku takmo layan naik katil n tido. Serik...

Then, daku ada terjaga pastu, tengok2 gelap gelita bilik. Sensor light depa tak pasang. Hampeh, diorang sumer dah tido sengaja tanak pasang sensor light. Daku turun gak katil pasang sensor light. Gelap tuuu...huhu..

(3 tahun kemudian baru member daku citer yang lepas dgr citer daku tu depa diam pasal depa tahu ada something cuma tanak bagitahu daku pasal depa tahu daku penakut. Dan dia citer gak sebb dan reason pernah sekali daku balik sorang malam, depa paksa daku ajak turun join depa makan malam sebab tanak pape2 jadi pada daku lepas incident member daku kene kaco almari yang bergoncang tu) huhu..

Itu sahaja..sekian...

Last edited by serikandi_gurl on 16-8-2013 06:51 PM

Rate

1

kekure posted on 23-7-2013 04:26 PM
Mohtip membuat kemunculan di benang ini?

kau ke kawan beliyau yang dimaksudkan tu?

easternlane posted on 23-7-2013 10:09 AM
nak tanya kalau kita baling mercun kat makhluk ni ada impact ape ape tak..manatau kena histeria ke..

try la baling der.. pastu citer kt ktorang pengalaman hang baling mercun dlm riviera tu... hikhikhik

lepas kuar dr riveira , sy stay maluri, pandan jaya n stay blk pandan indah kt depan dewan mpaj tu.. every day pergi n balik keje setiap kali tgk riveira tu hati sayu je... huhu teringat kisah lama bersama kwn2.. n now sume dah lost contact.... rindu plak kt bacth aku dulu 2003-2006.. huhuhu

En.Keff posted on 5-7-2013 04:52 PM
heheehe terjumpa plak discussion ttg riviera ni.. I sihat jek... u ni saper ek?

hye incik keff pe khabar??? skg masih dgn cict ke??? long time woo x dengar citer

edee_91 posted on 17-8-2013 10:42 PM
kau ke kawan beliyau yang dimaksudkan tu?

Kawan aku si @Gaia tu heheh