CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku1265

DSA 2010

Kita tunggu lah Menteri jawab dengan memberi related technical details (kecuali classified).. PUA DA ...
Laxamana. Post at 24-4-2010 05:35

tak jugak lax, ramai org lama keluar sebab tak tahan tengok orang baru meroyan2 dgn pro komunis lah, trolling lah, view dari segi politiklah

Sabtu April 24, 2010
Pembangkang Harus Berhenti Pertikai Pembelian Aset Pertahanan
HULU SELANGOR: Tindakan berterusan pembangkang mempertikaikan setiap keputusan kerajaan dalam pembelian aset pertahanan negara harus dihentikan segera, kata Menteri Pertahanan Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi.

Beliau berkata pembangkang, khususnya Anggota Parlimen perlu berfikir secara rasional sebelum mengemukakan bantahan kerana keselamatan negara adalah tanggungjawab bersama.

"Sepatutnya kita sebagai ahli Parlimen, pembangkang atau kerajaan, demi untuk kepentingan negara kita harus pertahankan bersama-sama. Bukan dengan cara mencari kesalahan untuk mencipta kesalahan," katanya kepada pemberita ketika ditanya mengenai dakwaan Anggota Parlimen Petaling Jaya Utara Tony Pua bahawa kerajaan bercadang membeli 257 kereta perisai 8x8 (APC) melebihi harga pasaran.

Beliau sebelum itu meluangkan masa bersama-sama 1,200 pelatih Program Latihan Khidmat Negara (PLKN) yang terpilih daripada enam negeri bagi mengikuti pelancaran kad pintar PLKN di kem PLKN Pelangi Hill Resort di Kerling di sini.

Pua yang mengulas laporan Kementerian Pertahanan yang telah memeterai surat pernyataan hasrat bernilai RM8 bilion dengan Deftech Sdn Bhd ketika pameran Defence Service Asia di Kuala Lumpur Selasa lepas mendakwa, kerajaan akan membelanjakan RM31.1 juta bagi setiap kereta perisai itu meskipun terdapat model yang jauh lebih murah dan canggih di pasaran.

Wa rasa menteri kena bagi jawapan kepada soalan yg valid walaupun dari pembangkang dan bukan ambil pendekatan avoid dan tuduh pula sengaja mau dipolitikan. Mindef pula perlu ambil tindkan segera terutama Bhg PR kasi rakyat tahu kenapa RM8 billion utk IFV. Kalau tidak, sepekulasi negative akan menular dan jadi macam kes ganti heli. Perlu ingat berita dari DSA ini tidak manyak bagi detail (yg kelakar ialah chairman defech yg kasih detail sikit, Menteri/mindef pun tak buat apa apa kenyataan yg sesuai). Pendek kata, pro-active Mindef/menteri amat penting dlm urus ni. Sin Chew Jit Poh misalnya sudah ada satu karton tunjuk tank dibuat dari emas! Mystery LOI ini kena jelas kpd media massa dan merekalah kena explain kpd rakyat & tony pua.

lain kali klu tak nak kena gosip, bg thlah detail awal2, takde la keadaan jd mcm ni, program apc kita dah lebih mahal dr program stryker dah, boxer pun lum tentu dpt lwn program kita ni, apa yg terjadi pd india ngan projek mbt arjun dia tu, ptt jd iktibar, projek mbt paling lama di dunia.

aku ni penyokong kuat umno, tp klu dah salah tetap tegur, bkn tegur benci, tp tegur utk pembaikan

Reply 420# BlackScorpian

projek yg belum didedahkan ialah sistem peluru berpandu TM. dl ada disebut dlm dewan rakyat, tp tiada susulan. 150 km tu, jarak kemusnahan, tp aku lebih prefer malayasia angkat iskander m, br pitam org selatan tgk, tp kena beli sistem perlindungan udara yg mantap la, sbb ni sasaran utama jika berlaku konflik senjata

bg aku dan forumner yg , yg bantah pars ni, bknnya kerana nak remehkan usaha kerajaan, tp mcm check  ...
hyazinth79 Post at 24-4-2010 07:00

exactly...kalau berdasarkan maklumat terakhir....(dlm thread ni dan thread satu lagi)

Kos jangkaan...RM8 Bill
Jumlah 200++
12 varian
target delivery (maknanya dah siap uji kesemua varian) 2012
katanya keseluruhan design akan dirombak dan direka semula = rekaan prototype 12 varian
fasiliti katanya blm ada
jumlah bayaran meliputi semua termasuk sokongan slama 20 thn

==harapan aku....masih mengharap semoga Wartawan silap lapor....

P/s...those yg suka2 hembus military enthusiast kat sini bila diaorg agak skeptikal dgn projek ni dgn jolokan "tak suka negara buat RnD lah, suka lambat2kan projek pemilikan barulah" dan mcm2 lagi harap2 dpt pikir2 lah balik, yg mana kerja engineer tu dah tentu lbh paham how RnD works technically......

Follow Us
Info Terbaru

1. DEFTECH akan totally redesign PARS. Meaning menggunakan basic design PARS DEFTE ...
HangPC2 Post at 23-4-2010 12:59

kalau mcm ni rasa mcm tak cukup pulak 8bill

8 Billion mungkin anggaran.....

Post Last Edit by lkick2113 at 24-4-2010 19:35
exactly...kalau berdasarkan maklumat terakhir....(dlm thread ni dan thread satu lagi)

Kos jan ...
matamata Post at 24-4-2010 17:36

betul bro...aku setuju...dulu bila kita xdak RnD diaorg dok bising2 sampai bila nak jadi pengguna....sekarang bila dah ade platform untuk RnD yg nak melahirkan indigenous APC, puak2 tu pertikaikan pulak soal kos....lagipun kerajaan baru sign LOI je so memang terlalu awal untuk kita pertikaikan kos dengan apa yg deftech nak wat, selain nak set up facility untuk bangunkan AV8 ni....yg aku tau 8b ni termasuklah kos untuk maintainence+technical support selama 20 thn....lagi pulak kita hanya amik platform pars untuk redesign balik ikut requirement kita kita pon tau engineer deftech ni akan amik kira, kita punye terrain + bentuk muka bumi dan lain2 consideration untuk suit kan role yg akan dimainkan oleh setiap variant APC ni nanti....jadi aku harap KEMENTAH boleh la xplain kat parlimen how the figure of 8b ni dapat....so marilah kita beri kepercayaan kpd anak2 tempatan untuk handle projek ni....jgn la kita jadi persimistik yg dari awal lg dah x percaya akan kemampuan anak tempatan....aku tau kebanyakan kita kat MPSA ni masih lagi dihantui oleh kekecewaan berhubung program NGPV yg 6 bijik tu kan.....so ingat la kata pepatah, dalam setandan pisang x semua busuk....jadi sebagai rakyat malaysia yg cintakan negara, aku tetap menanam keyakinan untuk projek ni, dan mari la sama2 kita berdoa agar projek ini berjaya....

Rate

1

benda ni ade melibatkan tech transfer kan? nak ambik 'ilmu' org mesti kena la bayar. xkan free2 kot.. tu yg jadi 8 bilion kot.. 8bilion tu bukan harga keta perisai semata kan? termasuk spare part lg, maintenance lg..

hntr anak pegi tuisyen pun kena byr tau. bukannye ko modalkan die beli buku, pensil je..

Reply 425# hyazinth79

itu yang aku maksudkan, tapi x semestinya hanya projek TM, mngkin ada prjk2 lain juga yg penting dalam meningkatkan keupayaan ATM. Berkenaan Iskander M tu rasanya x perlu, kerana akan menimbulkan isu perlumbaan senjata ofensif secara terbuka, tapi yang penting adalah meningkatkan keupayaan CEP TM tersebut...

perlumbaan senjata secara ofensif kau ckp, dah terlambat, singapore akan dapat pesawat peninjau yg membolehkan mereka tinjau kita secara terbuka, lum msk indon dgn kenderaan amfibia hasil pembelian lpd dr korea, bg aku beli tak beli, kita sentiasa perlu bersedia, aset ni mmpu beri cegah rintang paling berkesan dlm pertahankan negar,

sebenarnya aku lebih suka kerajaan labur duit utk hasilkan peralatan utk individu dhl, mcm night vision,  sebab bg aku kita paling kurang ni, unit hadapan pun trepksa berkongsi, mcm latihan aritu, buat waktu mlm, teraba2 cari sasaran, nasib baik ada gak flare, ngan percikan api klu tak jenuh.

Rate

1

sejak bila recce ac dgn LPD bole dikelaskan sama dgn TBM?

cuba bersabar sket. ko ni dari mana? AW? cuba bawak rilek jap. xde sape nak perang skang ni

Tukar dulu boot askar Msia, aku dapat ni dari forum mana ntah, ex-askar complain boot tu tak sesuai, selalunya benda2 kecil macam ini yang selalu terlepas pandang tetapi bakal memberi impact yang besar~

Rate

1

Reply 433# StealthTuah

that's what I mean..

Reply 434# rastablank

katanya hari tu dah dapat peruntukan ratus2 juta utk kasut kulit baru....

...brand Prada kata sorang MP tu...

kalau mcm ni rasa mcm tak cukup pulak 8bill
matamata Post at 24-4-2010 17:39

Bahagian yang DEFTECH bley redesign ialah:
1. tayar Made in Malaysia
2. mentol lampu dari Malaysia
3. Lambang regiment
4. cat kenderaan serta corak nya

Reply 433# StealthTuah

ai , takkan nak tunggu perang br pakai, tak payah aw, yg tetap pun bkn semua dpt, kat bosnia dl lagilah, gilir2 pakai. yg ni perlu dibanyakkan, yg lucunya sistem tentera generasi baru, aku rasa , baik kita ambil cth luar, lps tu aplikasikan dlm perkhidmatan, mana yg sesuai, sbb aku tgk, yg model tu , tak macam generasi baru pun, setakat kau tambah kamera kat helmet , lps tualt komunikasi, kau ckp generasi br, mmg jd stok gelak je.

baru ala kita la kottt...

Reply  StealthTuah

ai , takkan nak tunggu perang br pakai, tak payah aw, yg tetap pun bkn  ...
hyazinth79 Post at 26-4-2010 17:37

ko cakap mcm ko bagus sgt. sume yg local buat ko kutuk. lampu kelip2 la, letak kamerala. setakat tukang kutuk dalam internet bolela

ko igt bole ciplak je foreign punya suit? ko tak pikir moisture climate kita ni macam ne. igt sume brg elektronik kat body suit tu sume tahan ke masuk hutan malaysia ni. cuba la ko buat kompeni mcm tu. kitorang tukang kutuk pulak kat sini. baru ko rasa

reply aku sblm ni pasal TBM. ko tau ke TBM tu hape? ko tau senjata ofensif hape?