CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Baim Wong Akui Bercinta Dengan Elfira Loy

Close [Copy link]
bungaros posted on 26-10-2014 06:26 PM
Mama dia tentu baca...oppssss

Oh mama el SR ke? Hi auntie.. setiap ibu pasti inginkan yg terbaik buat anaknya kan.. walau siapapun jodoh el, sy doakan el bertemu pasangan yg baik.. yg betul2 menghargai el dan mencintainya kerana Allah.. dan dpt membimbingnya ke jalan yg diredhai olehNya...aminnn..dan harap2 org itu adalah baim wong..aminnn lagi...hehe

harap el dengan baim serious untuk kahwin.i will doakan yg terbaik kalau si baim ikhlas nak kahwin el.tak kisah umur berapa asalakan lelaki tu ikhlas.duit,harta,nama boleh datang walau dah kahwin.semua rezeki Allah yg bagi.semoga mereka memang menuju ke arah tersebut.amin

Saya memang berharap mereka bersama atas kejujuran sebab macam dah jatuh sayang kat El...tak nak dia dipermainkan..

JDT posted on 26-10-2014 07:36 PM
Saya memang berharap mereka bersama atas kejujuran sebab macam dah jatuh sayang kat El...tak nak dia ...

hehee..lil pn sama..terjatuh syg kat el.pdhal sblm ni xpnh amik tau pn ttg el..arap yg baik2 sja utk el n baim.

Normal bila declare kat psgn dlu baru war2.. Ni c baim trus aja lapor di media..smpai El pun teragk agaknak jwp.. Lelaki sebrang yaa mulut maniss .. Lebih manis Dari lelaki mesia

Aku pun rasa BAim ni nak try test ELfira pucuk muda... belum pernah pegang tgn?? amboii..mcm lumrah kene pegangg suka ati..ke org indon dah masak dgn perangai dia bertukar pasangan, smpai sumer x-gf calonan putus aja

Follow Us
ada kawan i kawen ngn jejaka indon yg ensem bangat. udah diberi nasehat tp cinta itu buta, katanya romantik amek berat, lepas kawen kluar pangai sbnr, jadi hamba kn serahkan gaji kpd laki tu, diperhamba mcm maid, kawen sbb nak duduk mesia. guna nama bini bli rumah harta etc. last2 bercerai, dan x-laki dia duduk di mesia kawen ngn ppuan indon gak dpt anak. kawan i ni xde anak, last2 dpt jodoh org mesia yg x ensem bnr tp bahagia...so kesimpulan, jgn cpt cair....

lil_sparky posted on 26-10-2014 08:57 PM
hehee..lil pn sama..terjatuh syg kat el.pdhal sblm ni xpnh amik tau pn ttg el..arap yg baik2 sja u ...

Itulah pasal lil....selama ni pun saya tak amik tau juga.. Haha..sekarang ni abis keek dia saya sekodeng..
Iya lah kita doakan yang terbaik buat mereka..

aku dah tgk video2 el & baim ni berkali2...ada dlm salah satu video tu host Tanya samada baim ada cerita pasal pica pada el ke tidak...si baim boleh ckp ada bagi tau, tapi el Nampak blur dan confuse lalu said 'dia tipu'pada host tu. el kena jaga2 dgn org mcm ni, he is obviously a sweet talker...bagaimana dia boleh ada gossip/skandal dgn perempuan2 lain dlm waktu yg sama dia kenalan sama el..
to el dan mama el, hati2 sama baim ni.....aku takut tak lama nanti ada scandal baru pulak dia dgn artis lain..tak mustahil....aku harap aku silap lah. Last edited by nour2001 on 27-10-2014 07:29 AM

hopefuly semua berlaku yg baik2 utk El,

die budak baik, mule2 kagum gak dng Baim, tapi fikir2 balik .. bnyk yg El kena semak sebelum buat keputusan..

sebagai artis terkenal i faham jugak senario entertainment kat indo.depa suka create sensation n artist selalu kena fitnah .depa kena ikut arus perdana.tak leh sombong dgn newspaper n tv station untuk kekal dlm berita.so baim ni memang tersepit dengan senarion entertainment gossip kat tv untuk kekal sebagai artis.so nak naik rating tv news gossip depa banayk buat cerita.ingat kes manohara berapa cerita gossip kat tv ikut sedap depa nak tulis.artis tak leh nak saman memang budaya kat sana kena freiendly gossip untuk sentiasa keluar dlm tv n naikkan rating artis n station.kalau tak depa tak leh dapat job kat station tv sebab kata sombong n berlagak.macam kes baim ni depa nak buat sensasi dengan berbagai artis nak naikkan rating show.so baim pun ikut je lah rentak media hiburan depa.mungkin dia betul tak de apa-apa dengan artis tu tu yg lebih lebih media depa.so mungkin dia syok kat el dari dulu.tapi berita gossip kat sana buat reputasi dia jadi lelaki buaya hidung belang.kalau dia ikhlas kat el n sama -sama suka bagi je lah peluang dia nak kenal el lagi dekat.manalah tau el terbukak hati kat dia.but kalau dia nak main-main dengan el i will not forgive him.sebab el tu innocent sangat sangat.apalah dosa dia nak mainkan persaan dia.

aku sokong je el x buka mulut...ye ke x ke...
sbb slh 1 video aku tgk...baim ngaku dia aneh2 pelik2...
el mmg baik...plus dia mmg dari dl kata nak tlg mak dia kan, ibu tunggal so aku rs el ni matang

klu dia serius dgn el, aku hrp btul2 la kali ni...sbb seme gf dia blah
dan baran dia dah xde...dia baik tp kepala angin gak dulu2 la...skrg mcm alim dah
ade ke dgn umi pipik ke apa tu pon kena gosip...

dan dah kenal el 4 tahun kan...tp 2 thun lps kot...gosip dia dgn aishah...
sama gak bw jumpa family..pastu senyap gitu je...so this time minta la jgn mainkan el

abil_tetra posted on 27-10-2014 09:14 AM
aku sokong je el x buka mulut...ye ke x ke...
sbb slh 1 video aku tgk...baim ngaku dia aneh2 pelik2 ...

Esah mana plak aii?retis indo ni kalo tak byk skandal takleh digelar retis kot....

honeybee1802 posted on 27-10-2014 09:57 AM
Esah mana plak aii?retis indo ni kalo tak byk skandal takleh digelar retis kot....

aishah illias

Suka gak tgk el dan bw. Harap el kekal dgn pegangan tak  over mcm artis lain bila bercinta. Jual mahal sket

bila tgk vc time resepsi di majlis raffi, boleh nampak bw tahan geram nak pegang tangan el. Biar.. Kalau mudah beri mudah jua ditinggalkan. Kalau betul bw mmg suka el mesti dia boleh sabar utk buat semua tu bila sah  pernikahan walau bertahun sekadar 'teman rapat'

JNumpa El ngan family dia kat PNB park berbuka posa this year. Honestly, dia orang mmg family yang bersopan santun.. mak, adik lelaki & pompuan dia  so friendly and table manners sangat.
Aku duduk meja sebelah dia..mak dia so soft spoken.. adik pompuan dia yang berlakun tu pun.. semua pakai menutup aurat & bertudung kecuali El , but still gaun labuh..

They are all well mannered lah..

aku rase baim ni mmg suke kt el. dari dulu lg. kan lepas die break dgn marshanda...lame gak baru die ade gf which is pica. tp dengan pica pun x lame kan? (anyway..x suke bile pica tanye baim sape yg lagi cantik. motif pica? x move on ke ape? for me its kinda rude bila pica tanye mcm tuh on air, dpn public, and depan el.)

el kn ade bitau baim ajak die serious...tp dia lg selesa teman aje. baim dah mcm x sabar2 dah....el jek yg relax n chill...

semoga el & baim dipanjangkan jodoh....suke tgk korang...sweet sgt!

Kita harap yg baik2 je la buat dorg..nak komen mengenai ikhlas ke tidak baim atau apa sebenarnya status dorg kita semua pun x tahu kan
Yg me nampak baim neh suka el dr dorg lps shooting untuk terakhir kali tp maybe hubungan tu x berkembang sekadar kawan rapat sehinggala lately

El pun muda lg.kalau baim x mau tunggu el maybe dia kawen la dgn perempuan lain

Mantan2 Baim Wong: ada yang cinlok dan sebaliknya...

Vonny Cornelia
Ariani Marshanda
Yeslin Wang - ini spt El kenal 5 tahun dicari balik akhirnya putus jugak. Siap sering ke rumah Baim. Bkn artis.
Alyssa Soebandono
Aisyah Illias - Malaysia.
Yasmine Wildblood
Pica Priscilla.
Celine Evangelista - janda anak dua.
Ummi Pipik Dian Irawati - epic sekali
Elfira Loy - Malaysia.

Baim mau nikah krn ikhlas diri atau ikut2an teman2 atau tekanan. Allahu'alam.
Kudoakan Elfira dpt jodoh senegara dan ikhlas. Amiin.

kejora10 posted on 27-10-2014 12:28 PM
Mantan2 Baim Wong: ada yang cinlok dan sebaliknya...

Vonny Corneli ...

aishah ilyas???