CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-Author

[Jenayah] Kapla MCKK Serang Nonek Mangsa, Dapat Hukuman Ringan! UPDATE #80: Pembuli Helok, Anak PIG Representative Pejal Gemok! UPDATE #182: PIG Kata Famili Mangsa Pentingkan Diri! UPDATE #385: PIG Nak SAMAN!

mikasa replied at 8-11-2023 07:30 PM
Takda laa power sgt pun rugby mckk

EC punya ragbi lg power kut..dr zmn 80s 90s mcgaygay whooo?????

Ala budak2 koleq ni takyah korang rasa korang terpaling sukses dlm life ni
Ada je aku jmpe budak koleq yg marriage hancur berantakan dan anak2 pun terbiar..ko kata budak koleq terpaling sukses? Tgk balik marriage ko....masih lagi nk mendabik dada and ckp terpaling sukses dlm hidup ni?

aku mmg tak nak hantar anak ke sekolah berasrama ni
biarlah sekolah harian biasa asal anak ada depan mata selalu
kes buli di sekolah asrama msia ni mmg tak habis2 ye dah tahun 2023 pun

H0rr0rfan replied at 8-11-2023 10:57 AM
Aku setuju sangat. Realiti yang ramai ibubapa tak nampak. Paksa anak masuk SBP padahal tempat tu t ...

Aku dr SBP pun tak hengen nk advise anak2 buah aku masuk memana SBP pun...kalo ada anak sendiri sok pun x kuasa nk enrol to sbp
Dah la toxic...pastu dr F1-F5, 5 tahun tu depa hanya berkawan dgn bangsa meleis jah
So otak sempit sbb x mingle dgn bangsa lain. So terbawa2 otak sempit tu smpi keje la
Pastu racist nak mampos la.
Bila study abroad pun bebudak sbp ni hanya berkuntum sesama meleis je ponnn...pastu terpalinh blajar obersi padahal x kawan dgn bangsa lain pun
So plis, enrol your kids to sekolah harian biasa je....mingle dgn bangsa lain dr kecik sgt la penting supaya dh tua bangka sok takde perangai racist.

Edited by arnauld at 9-11-2023 09:59 AM

Sbp ni asalnya dari laporan razak 1956 yg bermisi menyediakan sumber manusia utk menyambut cabaran kemerdekaan. Kerajaan kena sediakan sumber manusia yg mampu menggalas tanggungjawab yg selama itu diuruskan oleh british. So dari lepas kemerdekaan mekanisma kerajaan dgn do,  majistret semua perlu diisi pemain tempatan. Tapi tu thn 50an, 60an, 70an la sekarang dah 2020an. Aku rasa dah tak relevan walaupun ramai jer yg masih bahalol especially ahli politik!!! Cabaran persekolahan masakini bukannya fasiliti, tapi bagi aku lebih kepada program yg berkesan. Anak2 aku pun aku tak hntr sbp. Sbb bagi aku selagi org melayu bergantung kepada kjaan utk membangunkan anak sendiri, mmg kita tak maju la. Anak sendiri pun nak kena org developkan ker??? Dulu yer la dgn fasilitinya, cikgu2 yg power, peer support, character development, extra opportunities etc tapi semua tu boleh dpt dekat rumah dah sekarang ni. Mngkn utk yg kurang mampu mcm mak bapak kita dulu sesuai la hntr gi sbp. So mak bapak muda fikir betul2 kalau nak hntr anak gi sbp sbb ianya tak menjanjikan apa2 pun sekarang.

pada aku sbp ni sepatutnya untuk murid2 luar bandar yang cemerlang tapi takde kemudahan belajar.. rasanya ini lah tujuan asal sbp.. bila anak2 bandar, ongkaya masuk, terlebih eksen la pulak..

Follow Us
asmurai replied at 9-11-2023 05:56 AM
Ya betul. Aku pun asal sekolah harian tapi kluster jugaklah. Berjaya jugak jadi professional. Yang ...

iya bro... lagi pun, dah ramai budak2 yang layak, cuma bukan tak terpilih masuk sebab tak layak, sebab terlalu ramai, spot tak cukup.. dengan yang alumni/agensi/etc pun nak guna kuasa masing2 rebut spot lagi...

jadi zaman sekarang ni, kalau terpilih pun nasib, bukan sebab layak ke apa... kualiti pun bukan macam dulu2... sebab tu patut yang terpilih orang2 susah yang ada harapan untuk perform dalam exam dan keluar dari kepompong serba kekurangan... ramai kan yang berkualiti tapi hanyut sebab tak da bantuan...

kita pun waswas nak bagi masuk anak masuk asrama, macam tak lah kot...

Edited by asmurai at 9-11-2023 09:43 AM
akies replied at 8-11-2023 09:51 PM
Yeke. Bukan dr dulu ke rugby dr mckk mmg terkenal
Kalau skrg dh tk cam dulu, sbp atau sekolah m ...

Aku pun tak paham budaya nak bersukan beriya iya nak dibawa ke mana sangat rugby atau bolasepak ni? Malaysia bukannya negara besar macam US ada NFL league atau UK dan negara Europe yang ada football premier league dan industri judi yang boleh generate income dan bagi gaji besar kepada pemain. Setakat dapat piala masa sekolah tapi akademik terabai lepas tu dah habis sekolah tak ke mana, tak dapat kerja yang bagus sebab akademik kelaut dalam baik tak payah main rugby/main bola. Geng geng ni jugaklah bila dah kerja sibuk nak paksa orang main sukan tapi kerja kelaut dalam.

kucingitam replied at 9-11-2023 09:20 AM
pada aku sbp ni sepatutnya untuk murid2 luar bandar yang cemerlang tapi takde kemudahan belajar.. ra ...

Memang itu lah tujuan asalnya.. malah kredit pada Mazlee Malik masa dia jadi Menteri Pelajaran hari tu dia enforce high kuota untuk B40 untuk kemasukan SBP.  Kalau tak penuh dgn anak2 M40 & T20 je walaupun anak2 depa meet academic requirement.  Tapi sekarang dengarnya dah creep in balik dah especially SBP yang top2 ni.. tu pasal whole lineage masuk same SBP sama.. contohnya SBP yang tgh kecoh ni.. yang tukang buli.. cucu, anak, atuk..

cmf_premierleag replied at 7-11-2023 05:35 PM
MC Gay Gay ni korang takyah tanya depa dulu skolah mana...sbb depa sendiri akan bagitau depa dulu bu ...

hahaha sgt la benar kata2 itu..diorg sendiri akan bukak cerita yg akan menghala kepada nk bgtau die adalah bdk kolek

Hebat sangat kan, hantar jer ke Gaza suh deme serang nenonet Netanyahu

cmf_premierleag replied at 9-11-2023 08:41 AM
Aku dr SBP pun tak hengen nk advise anak2 buah aku masuk memana SBP pun...kalo ada anak sendiri so ...

yaaa this!

pi obersea pun bertenggek sesama mulayu, ckp mulayu, balik rumah tumbuk sambai belacan, xnak bercampo bangsa laen sbb mebi kuat ketuanan mulayu iteww

rugi jah sponsor budak2 mrsm ka sbp ka koleq la koteq ka apa kaaaa suh masuk UM  nun jah lah,,, dah otak karats tak boleh nak kikis

Edited by midori888 at 9-11-2023 11:53 AM
cmf_premierleag replied at 9-11-2023 08:41 AM
Aku dr SBP pun tak hengen nk advise anak2 buah aku masuk memana SBP pun...kalo ada anak sendiri so ...

yg study abroad hanya mingle dgn geng dia jer tu betul...taknak campur dgn student2 dari negara lain...nie adik meols pnh citer dulu...adik meols skolah harian biasa, dia lebih prefer bercampur dgn uni mate dari negara2 lain dari Msian student dari SBP nie semua...

Kitty_catz replied at 9-11-2023 11:37 AM
yaaa this!

pi obersea pun bertenggek sesama mulayu, ckp mulayu, balik rumah tumbuk sambai belacan ...

Ya..pastu spesis2 mcm ni la duk kutuk melayu lain yg mmg mingle dgn bangsa lain kt sana
Pastu duk kecam2 melayu yg attend christmas,thanksgiving, wedding kwn at chapel segala ...dah ko bangang x reti bersosial dgn bangsa lain, pastu nk jeles tgk melayu lain dijemput ke party celebration depa
Mmg majority bdk2 SBP mcm ni laaa
Pastu bila masuk keje, culture shock tgk bangsa lain..pastu kemain la judging org itu org ini sbb x ikut spesifikasi piawaian meleis mcm diorg

midori888 replied at 9-11-2023 11:52 AM
yg study abroad hanya mingle dgn geng dia jer tu betul...taknak campur dgn student2 dari negara lai ...

Mmg itu la realiti nya
Esp bdk2 dr mrsm and sbp
Sbb tu kalo nk recruit staf, mmg weols amik candidates dr sekolah harian biasa je...sbb sah2 diorg dah mingle dgn bangsa lain dr kecik lagi and build d frenship for many years
So diorg sgt ongoing bila kene join any project team yg no malays lgsg..sbb kt MNCs ni, takdenya depa nk kasi ko sama bangsa dlm satu projek yg sama..sume based on competency
Kalo ko bodoh x bleh mingle dgn bangsa lain, bleh la terjun ke laut

Chairman replied at 9-11-2023 09:43 AM
hahaha sgt la benar kata2 itu..diorg sendiri akan bukak cerita yg akan menghala kepada nk bgtau di ...

Iya...based on my experience, gigih ya mamat tu nk bagitau dia budak koleq
Asal dia nk ckp psl koleq je, aku buat2 pandang henfon,jam, scribble my inside handbag etc
Kowser aihhh nk dgr nostalgia bdk2 koleq...siap ckp rindu kelas prep malam
Cam bongokkkk je nk rindu prep class bagai

asmurai replied at 9-11-2023 09:40 AM
Aku pun tak paham budaya nak bersukan beriya iya nak dibawa ke mana sangat rugby atau bolasepak ni? ...

Iya..negara kita ni bukannya mcm ostolia or china yg mmg athlete swimmers hebat2, NZ dgn ragby bagai
In fact spore pun import jah atlet depa dr china sbb citizen spore sendiri lg fokus akademik and anything yg involve brain ni......so see la level spore dgn msia..jauh beza. Diorg lg value brain.
Sukan2 ms skolah ni tak kemana punnn
Unless la ko masuk skolah sukan bukit jalil..tu mmg nak train utk dpt kan medal utk negara.
Kalo sbp ni, pi je la masuk kelas n belajar

cmf_premierleag replied at 9-11-2023 11:58 AM
Mmg itu la realiti nya
Esp bdk2 dr mrsm and sbp
Sbb tu kalo nk recruit staf, mmg weols amik candid ...

satu lagi yg meols suka skolah harian biasa is budak2 bole bercampur dgn kwn2 dari family pelbagai income group...ada miskin, ada kaya, ada sederhana...jd diorg bole belajar adapt dgn kwn2 dari pelbagai background...kwn yg miskin, lain cara...yg kaya lain cara...adik meols dia bole kwn dgn kwn2 dari PPR, kwn2 yg parents ada established company kaya raya pun bole...takde masalah...

skrg pun dia kerja dgn company yg 80% org2 dari negara2 luar....UK, Canada, US, South Africa, Holand, Brazil, Argentina, NZ, Indonesia, India etc...tiada masalah nak bercampur...

jambatannetizen replied at 9-11-2023 12:13 AM
Bod gossip..  Chuols nak sembang2 lebih bukan sini yach. Haha. nanti karang….  

By the wa ...

Hahaha adoi

mawarputih2612 replied at 9-11-2023 08:39 AM
aku mmg tak nak hantar anak ke sekolah berasrama ni
biarlah sekolah harian biasa asal anak ada depan ...

Bukan kes buli je. Aku memang tak minat hantar anak2 aku sekolah berasrama penuh. Sebab apa aku nampak zaman aku dulu, budak2 yang dari sekolah berasrama penuh, fikiran they all very2 skema.

Aku dulu bljr kat tokyo, budak2 ini kalau tak nampak aku pi surau memang pantang perli doplohempatjam mcm budak bodoh padahal anak ada ceo itu semua tapi mindset kampung chuols. Kampungdotcom