CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

BSS ni apa? saya jarang jenguk kat sini..kalau ada perawat yg boleh tlg tengokkan anak saya ni amat dihargai..saya ini ibu tinggal...suami keja overc..semua saya kena handle sendiri ni jadi masalah utk bergerak ke sana sini nak berubat ni hanya doa ajalah tiap mlm yg mampu saya buat...tqvm

BSS tu kalau namanya dia ditukar aku rasa tak derlah yang akan mempertikaikannya.
Ya..lah "Budi suci.... Bunyinya saja dah ada tanda soal...
rdzaccess Post at 15-11-2009 18:51

heheh... betul.. tapi sebenarnya... nama tak memainkan peranan langsung... contoh darul saka.... namanya sahaja boleh dipertikaikan... kalau kita dok mempertikaikan nama-nama persatuan tentunya tak kemana.. itulah yang selalu dihadapi....

nama tak memainkan peranan yang penting tetapi cara perawatan itu lebih penting... kadang2 ada tempat perawatan yang takde nama langsung... dia bergerak solo merawat orang.. takde pulak orang nak pertikaikan.... itulah masalahnya mentality masyarakat melayu kita kini...

think about it~

ku rasa ku nak jumpa edy la plak lepas nih..
tp jauh la plak jb...
nanti kalo dtg kl singgah2.. kita minum2...
pekena teh mamak ok?

takde hall laa halimi... aku tuwun maybe bulan 12... kita lepak rr minom2 cerita2 sikit... ko belanja laa...

blanja no hal.. beres sajork.. nanti habaq mai bila nak turun wokeh..

nak turun jb pon x dapat dah... xdak peluang nak bjln2...

372# ridz09

so saya bg no ust berlagak ni ..esoknya jumpa dia, dia kata dia calledust tu..ust tu terus suruh sediakan air masa tu gak dia baca dari jauhsapu kat perut anak tadi..terus diam tak nangis lagi dah
sunsuria3 Post at 15-11-2009 18:47

aku macam perna baca dalam blog...tok belagak tak berapa suka kena panggil ustaz...panggil tok atau syeikh..

Follow Us
387# Hambadia

simpati dgn Hambadia.
keluarga saya jugak mengalami kisah serupa dgn Hambadia...
abg ipar yg yg dulu sihat, kini dh tinggal kulit dan tulang.....
merata dh bawa berubat hingga ke Johor....
bukan masalah tak sembuh, tp tok moh selalu top up.
menurut kata sorang perawat, pengupah dh bayar puluhan ribu pd tok moh, janji abg ipar mesti hilang (mati) dr mukabumi ni.
agaknya nilai tu jugak yg kami perlukan utk mengubati abg ipar saya ni...
akak saya terpaksa berhutang dgn adik beradik lain....utk teruskan hidup dan ubati abg ipar saya.

s'rang mak saya dan kakak abg ipar saya terpaksa gilir2 jaga dia.....
mak terpaksa batalkan keinginan dia nk buat umrah tahun depan.

mmg ada perawat yg letak harga. agaknya kalau tak berduit.....tunggu ajal sajalah...
pernah bertemu dgn sorang ustaz.....nak pagar rumah saja RM700. katanya duit tu akan digunakan pada anak2 yatim....
tp, kalau org tak berduit, bagaimana?

407# Mas916

abg ipar kat mana?

MAS 916..... harap maaf kalau hamba menyampuk... hamba agak berminat dengan kes itu... jgn sempitkan permikiran kita bahawa tok moh dah dibayar puluhan ribu sebab itu abang kena rawat dengan puluhan ribu...

insyaallah P.M hamba dan kita boleh mulakan perawatan... lepas nihh saudara akan rasa ALLAH S.W.T lebih hebat dari sebarang makhluk.. insyaallah..

takde hall laa halimi... aku tuwun maybe bulan 12... kita lepak rr minom2 cerita2 sikit... ko belanja laa...
edy137 Post at 15-11-2009 22:59

Boleh hamba join sekali? serius
Utk elak fitnah... saya akn bw teman

Post Last Edit by intandanial at 16-11-2009 15:05

Herlina...
meh intan ikut skali...suka dengan idea2, replynya...

408# halimi78 kami di utara semenanjung.

409# edy137

dh PM....

411# intandanial

Molek tu.
Mmg pandangan saudara Edy tu bagus. Saudara Halimi pun ada bg serba sedikit tunjuk ajar.
Kalau dpt bertemu.. blh bertukar pendapat disamping mohon bantuan.

411# intandanial  

Molek tu.
Mmg pandangan saudara Edy tu bagus. Saudara Halimi pun ada bg serba sedikit tunjuk ajar.
Kalau dpt bertemu.. blh bertukar pendapat disamping mohon bantuan.
Herlina Post at 16-11-2009 15:32

betul tu...

407# Mas916

jgn cepat mengalah dgn kuasa syaitan mas....percaya pd kuasa allah kerana dia yg menguasai apa yg ada di langit dan di bumi dan di atnara kedua nya..doa itu senjata orang islam..

pengalaman ini menjadikan saya ada masanya rasa kecewa dan geram, sayaberkata kepada ALLAH, andainya saya diberikan keistimewa untuk mengubatorang, nescaya saya tak akan letakkan harga dan selagi pe ...
rdzaccess Post at 15-11-2009 1:04
ni yg sy hairan sikit mengenai org kita...bila perawat alternatif mengenakan sedikit bayaran, maka kita katakan dia jual ilmu Allah tetapi jika doktor kenakan bayaran...tiada yg katakan doktor jual ilmu Allah...Apa ilmu kedoktoran tu bukan ilmu Allah ke?..Perawat juga perlukan duit utk bayar sewa dan masanya juga berharga. mereka juga mempunyai keluarga utk dijaga dan mungkin juga utk meningkatkan lagi ilmunya...perlu belajar dan guna duit...
Kenapa soalan soalan ni dikenakan pada perawat alternatif/islam tapi jarang timbul pd doktor atau doktor pakar. Sedangkan dari risiko, perawat lagi berisiko tinggi...melibatkan nyawa  ( Nak lawan jika diserang oleh tok moh )
Dari segi ilmu...sama je ilmu doktor ke apa ke semuanya ilmu Allah.

Kalau mengikut fakta yang di beri :
Badan menjadi lemah dan kurus ( hingga kurus teramat dan tempat sakit berubah- ubah)
ini adalah perbuatan polong.
Entiti ini ada tuannya.
Segeralah berubat kerana jika terlewat sangat keadaanya pesakit amat menyedihkan.

Bayangkan segala makanan dan zat kesihatan yang kita beri bukan pada pesakit tetapi kepada penyakit (polong tu) dan jika sembuh ( entiti tu dapat di musnahkan) maka pesakit adalah seperti di masa mula-mula sakit dan sepertinya ditinggalkan begitu saja.

Berapa lama kita membiarkan seseorang itu terlatar tanpa makanan.Begitulah akan jadinya pesakit tersebut.

Aku pernah merawat seseorang tapi tak berjaya (walaupaun entiti itu dapat dimusnahkan) tetapi pesakit menderita telah hampir 7 tahun, dan kesannya pesakit tidak dapat bertahan lantaran tiada tenaga lagi untuk pulih.

Masa itu juga hadirin boleh melihat transformasi pesakit dari boleh bercakap menjadi lemah dan seperti ada resapan pada seluruh badan dan yang tinggal hanya kulit membaluti tulang.Aku mengambil iktibar untuk tidak merawat mereka yang telah lama menghidapi sakit yang macam ini.

Walaupun begitu terjadi juga kes yg semacam ini 2 tahun lalu di Sg. Buloh,Selangor.
Aku tidak mau tetapi anaknya meminta juga walaupun ayahnya akan kembali ke rahmatullah kerana dia tidak tahan melihat keadaan ayahnya.

418# rdzaccess

saudara,
polong ngan hantu raya ni sama ke peranan dia? ye la.. kalo bertuan mesti akn ikut ckp tuan kan?

14# ea208964

eh camtu lak? heheh