CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Madel

[Tempatan] TENGKU JALIL(TJ) @ TUNKU LAKSAMANA JOHOR TELAH MANGKAT.

Close [Copy link]
protonpersona replied at 7-12-2015 01:20 AM
bila dengar berita mati sebab kanser..rasa sedih sangat2..semua orang yg aku sayang pergi sbb kanser ...

Hugss

starcity replied at 6-12-2015 09:22 PM
Masa almarhum Sultan Iskandar mangkat dulu, TMJ & cucu lelaki baginda yg tunggu kat liang lahad samb ...

actually, masa cousin aku (anggota JMF) meninggal kerana kemalangan semasa nak balik ke berek, TMJ dtg ke majlis pengebumian di kampung pakcik aku di batu pahat & dia pun masuk dlm liang lahad tolong turunkan jenazah & pegang cangkul utk kambus jenazah sepupu aku dgn tanah.. perkara ni berlaku tahun 2009.. masa tu hujan renyai2..

putera raja negeri aku, bakal sultan negeri aku, sanggup turun dlm liang lahad utk bantu kebumikan arwah sepupu aku (rakyat jelata)..

sbb tu, walaupun kdg2 ada perangai kerabat ni yg negatif, tp rakyat johor tetap respect pada diorg..

arwah TJ & RZS ni dtg ke bazar ramadhan tempat aku tahun lepas, dan diorg mmg betul2 mesra dgn org ramai.. itu je la sekali aku tengok dia depan mata.. dlm bulan puasa tu jugak, bapaknya (sultan ibrahim) dtg masjid tempat aku secara diam2 je utk bersahur & solat subuh sekali.. rupenye sepanjang bukan puasa tu, boleh kata setiap hari dia pegi ke masjid2 yg berlainan di serata johor..

bila dengar berita mati sebab kanser..rasa sedih sangat2..semua orang yg aku sayang pergi sbb kanser ...

beratnya dugaan kau..

raxief replied at 7-12-2015 02:26 AM
actually, masa cousin aku (anggota JMF) meninggal kerana kemalangan semasa nak balik ke berek, TMJ ...

wow, budi dan sahsiah tu tinggi depa ni...bless them, bagus.

i see...may i know if u dont mind....mereka yg tersayang in your family kan meninggal dalam kala usia < 35 years ke saudara?
if yes....u know...pakar onkologi take note tak , sejarah keluarga you dgn offer genetic screening ke? tumour markers ke - i tatau ni kat msia camne , tapi in case you nak tahu , i think u can consult kot pakar onkologi or cancer ? kat mana tu i tatau ....tapi bila dengaq  citer you ...i just wondering  wherher this can be done?

@Madel   hahaha pasti lepas ni ummah jawa johor akan kata Dortmund team kamiiii...aritu kan Kampong ParitJerman tompang bangga DVB menang world cup...
...     @peYno

Follow Us
Orange1 replied at 7-12-2015 12:46 AM
Forumer kata plan nak kawen next yr so sapa gf dia?

selepas TJ menafikan gosip yg dia ada apa2 dgn penyanyi AF Lutfya tu ... dia rapat dgn anak saudara Datuk K. mu gjun that girl kut yg dimaksudkan. Ada nmpk dia post gambar2 dgn bdk tu kt IG dia tp tak pernah terfikir nak screenshot. Now the IG dan ditutup.

Takziah....

Sedihnya

Tuhan itu pemberi rezeki dan juga penarik rezeki. Hidup di dunia tidak boleh bongkak sombong takabur. Manusia itu ibarat sebutir pasir di mata tuhan.

keturunan nie... so elakkan gaya hidup yg boleh menyumbang kanser...

no BBQ, satay, etc  

cmf_WonBin replied at 6-12-2015 07:53 PM
sangat sedih ..... Almarhum sangat handsome, sangat baik hati, ....sangat sedih .... kenapa perlu pe ...

org cina cakap, nyawa pendek sbb dia baik..
org jahat & hati busuk akan panjang umur......

pittjie replied at 7-12-2015 06:27 AM
selepas TJ menafikan gosip yg dia ada apa2 dgn penyanyi AF Lutfya tu ... dia rapat dgn anak saudar ...

nie kaa? lebarnya mulut   

getarsukma replied at 6-12-2015 08:42 PM
Arwah pergi awal pun, dia dah merasai  hampir kesemua nikmat dunia... lebih2 lagi bila dah saat2 akh ...

Betul aku setuju dgn ko. Aku ni hati keras. Susah nak nangis sedih bagai kalau sapa2 meninggal unless family aku. Masa aku study dulu ada sedara aku meninggal tak sempat nak balik sbb jauh. Teringat sedih mmg la. Aku mmg susah nak sedih utk pihak yg ada2 ni. Utk yg tak mampu mudah pulak aku tersentuh.

Yang bagusnya sultan johor dan lain2 sultan depa tetap kekal kan nama2 lama melayu atau arab dulu....Ibrahim.... abdrahman..abdul jalil....iskandar.....

CrowneGlory replied at 6-12-2015 10:58 PM
At least they grieve in a castle...

yeap.... lebih baik drpd meratap berbumbungkan langit  

{merujuk video TJ sergah makcik nurse} Kalau kita yang miskin ni sergah makcik nurse, agak2 kena hempok dengan pasu bunga tak?

Apapun, takziah untuk mereka yang berkenaan. Walaupun dari keturunan manusia yang paling susah nak senyum, tapi arwah tetap menten senyum. Baguslah begitu.

Madel replied at 6-12-2015 06:19 PM
I can't hold back the tears... So sad.. Alfatihah...

siyal laa ko......

pepagi buat aku rasa syahdu & sebak  

shida81 replied at 5-12-2015 08:25 PM
Sebenarnya TJ ni skit ape

cancer hati

Almarhum memang bersikap merendah diri sejak dari kecil.
Mak saya selalu cerita dalam kalangan kerabat Johor, hati budi Almarhum ni lain dari lain. Zaman dia sekolah dulu cuma naik bas awam pergi balik sekolah, tak payah tekan loceng pemandu bas dah berhenti kat Bukit Serene. Masa tu baru tahu tu TJ, siap senyum & lambai tangan kat pemandu & penumpang semua. Sebab tu bila TJ pergi, satu Johor tangisi, dia sangat dekat dengan kita semua. Seorang putera yang tinggi, tampan, berjiwa rakyat & terlalu merendah diri telah pergi. TJ pahlawan sejati kami, damailah disisi Illahi.

mbhcsf replied at 6-12-2015 06:39 PM
i see...may i know if u dont mind....mereka yg tersayang in your family kan meninggal dalam kala u ...

kalau saya jadi orang yang ditanya, saya confirm akan cakap "sumpah tak paham apa awak nak tanya..."