CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Anda Nak Beli Rumah? Lupakan Sahaja!

Changa replied at 12-6-2016 02:06 PM
Kalau gaji below rm10k nak beli landed payah la sekarang, kalau boleh pun maybe ujung2 greater kl.

Mungkin mereka masih berangan2 tak berpijak di bumi nyata..

sarahmirza replied at 12-6-2016 10:35 AM
Area tempat iols hari tu ada apartment subsale RM185k tingkat 4 takde lif.
Area tu kalau sewakan ...

Mmg agen kena wat gitu...kalo x buat penat je apply loan...rugi masa buyer dan agen...low cost kalo lokasi superb leh cecah 200k..skg investor kurang beli low cost...mostly beli mid cost bwh 300k...bg sewa pastu flip bila MV dah cun

tokwan_jantan replied at 7-9-2015 01:38 PM
tak tahu nak cakap apa, harga rumah sekarang ni macam tak mampu dikawal lagi oleh kerajaan... lagi s ...

padan lah muka kau, sapa suruh undi

Edited by wana89 at 13-6-2016 06:13 AM

Sekarang market lebih dipengaruhi speculator.. So nak kuncupkan market terpaksa kawal financing..
Mostly yg kena reject loan ni melayu..dari 100 apply, 40+ jer lulus.. Cina paling ramai lulus dari 100, 90 lulus.. India pula 60++*.. Ni rumah kos rendah subsidi kerajaan.. Primary market bukan subsale.. So :zz

Menunjukkan montly comitment sangat tinggi.. Org sekarang majoriti xada saving.. Susah nak cakap..

kecimpret replied at 13-6-2016 12:12 AM
Mmg agen kena wat gitu...kalo x buat penat je apply loan...rugi masa buyer dan agen...low cost kal ...

Investor boleh beli ke rumah bawah 300k sekarang?? Bukan 1st buyer je ker?? pinjam nama ker??
Btw, wana xtahu gomen ada ke x database nak detect ummah beli rumah sebab tanah bawah negri kan..

ColbyRaikkonen replied at 7-9-2015 02:34 PM
Buat rule/law satu orang boleh beli satu rumah saja...

Exactly... Rules ni dpt bantu those yg mmg xmampu utk beli rmh cost rendah. Ini rmh cost rendah byk kena sailang dgn org yg mampu beli & bt rmh sewa.

Follow Us
wana89 replied at 13-6-2016 06:38 AM
Investor boleh beli ke rumah bawah 300k sekarang?? Bukan 1st buyer je ker??  pinjam nama ker?? : ...

bolehhh..apa lak x leh...eco hill semenyih last year launch apartment bwh 300k..abis sold out kena borong dgn investor..ni eco majestic bakal launch apartment dlm 300k..expect kena borong gak dgn investor

yg x leh umah prima rumah selangorku rumawip..yg tu mmg khas utk 1st time buyer

Innrukia replied at 13-6-2016 07:44 AM
Exactly... Rules ni dpt bantu those yg mmg xmampu utk beli rmh cost rendah. Ini rmh cost rendah by ...

umah kos rendah ada sekatan mana leh org yg bergaji lebih 3k or 5k suka2 beli..dulu ye laa leh beli tp sejak 5-6 thn lps dah ada sekatan

area rmh aku ada rmh banglo 3 tingkat.mula2 dulu nk tgk je dh sold out katanye.sampai skrg rmh kosong..sah2 developer yg beli.pdn muka x de org nk sewa@ beli.sape yg nk sewa mhl2 lg dah zmn ekonomi gawat nih

Innrukia replied at 13-6-2016 07:44 AM
Exactly... Rules ni dpt bantu those yg mmg xmampu utk beli rmh cost rendah. Ini rmh cost rendah by ...

Masalah sesetengah orang kurang mampu ni "segan" nak beli rumah lama/terpakai.. Rata2 sbb rasa 1st house, masing2 nak rumah baru.. ada rumah yg below rm300k yg nak dijual tapi iyelah, rumah dh pernah org duduk dia org tak nak beli...

rosmahisham replied at 13-6-2016 09:17 AM
area rmh aku ada rmh banglo 3 tingkat.mula2 dulu nk tgk je dh sold out katanye.sampai skrg rmh koson ...

Marketing strategy tu... Biasa la kalau kita tgk ms dia nak menjual lagi2 kalau apartment, banyak je lekat warna warni kononnya orang dah book. Padahal, dia org juga yang sengaja buat2 nampak unit terjual macam pisang goreng panas.. So kita pun terasa, eh bagus beli ni

Ini semua keje speculator hartanah. Aku tengok data CIDB, harga bahan binaan memang stabil, cuma ada sedikit pergolakan harga simen konkrit dan bahan-bahan lain yang sememangnya tak signifikan langsung.

Aku tinggal di tempat Pak Lah (Ex-PM), di sini Bertam Properties diberi hak untuk membina rumah di sekitar Kepala Batas, Pulau Pinang dalam skala yang banyak maka wujudlah Bandar Bertam Putra, Bertam Perdana dan sebagainya. Harga rumah di sini bermula dari 220k (teres 1 tingkat)  hingga 700k (2 setengah tingkat).

Aku tak kisah depa nak bina rumah sampai atas langit sekali pun, apa yang aku rasa pelik bila aku round-round kat area Bertam, dalam 50 biji rumah yang aku lintas...ade la 10 unit yang ada penghuni..yang lain kosong..dah hampir lima tahun pun.

Bila aku tanya member kat sana, dia kata orang yang sanggup beli rumah kat sini dengan harga luarbiasa tinggi bukannya mampu nak bayar pun..ramainya kakitangan kerajaan...depa sanggup tahan setahun dua lapar semata-mata nak beli rumah dan kononnya..jual balik untuk dapat keuntungan.  Malangnya..rumah kat area sini dah over supplied...kene pulak ekonomi tak cantik..adelah sorang dua yang mampu jual, yang selebihnya hanya mampu mimpi...yang dikejar tak dapat, yang dikendong berciciran. Ramai yang dah hamper bankrupt sekarang kerana tam mampu bayar harga instalment rumah..

Kesian..

Alhamdulillah da ade rumah..tp rumah baru punya cost masuk doesnt come cheap...so far dah belanjakan lebih 30k utk kitchen,grille,lampu kipas segala.tu x campur lg katil wardrobe semua ngan perabot bagai..maunye total cost 50k.smlm baru survey langsir pon total satu rumah kena dekat  7000 total semua aku rasa dah leh bli sebijik umah flat

aku pun bersyukur dpt beli rumah wpun flat je ...beli dh 6 tahun lps tu pun second hand..kwn nak jual rumah tu dan kebetulan aku mg tgh cari rumah...x duduk pun rumah tu bagi sewa je...dan x sangka plak ada projek MRT rupanya kt situ...masa beli dulu x tau pun ada projek tu..sewa dan nilai rumah tu sure dh makin tinggi skrg tapi rasa2 nak duduk la rumah tu sebab senang nak g keje..naik je MRT...

sashin replied at 7-9-2015 01:51 PM
ada betulnya berita ni.. brp percent je bumiputra yang mampu beli rumah kat KL ni ??
and jgn nak me ...

Statement yang ni aku setuju 100%..
Pemaju mostly terdiri drpd kaum yg satu tu, kaum kapitalis..
Dgn pentadbiran kerajaan yg sangat lemah membuatkan kaum2 lain semakin tertindas dan tak mampu tuk membeli rumah.
Tengok saja la tempat aku tinggal di sekitar jalan klang lama, banyak projek perumahan yg sedang dibina tp rumah paling murah pon berharga RM500k. Rasa2nya sape saja yg mampu beli klau bukan kaum yg satu itu..
Sebabtu yg kaya makin kaya, yg miskin makin miskin.

aku bli umh selangorku je...kt bukit jalil..itu pn dpt sbb cabutan undi..syukur juga..tp  rse mcm terpkse lepaskan sbb ekonomi skrg x berapa baik utk aku bli 1 lg umh...tkut la..

HARGA RUMAH SEBENARNYA BOLEH DIKAWAL

KPKT yang memberi kelulusan kepada pemaju .dengan syarat contohnya rumah Jenis A adalah tidak lebih RM200K sebagai contoh.Jenis B tidak lebih RM250k etc.Sekiranya pemaju tidak akur maka kelulusan tidak diberi.Soalnya sekarang ada 'kowtim' kat sini.

Pemaju pun bijak dia lantik pengerusi dikalangan org politik sebagai pengerusi @ penaung bg pemaju.bagi gaji RM5k tiap2 bulan wlupun dia xbuat apa2 pun.org politik ni akan jadi perisai backup pemaju & xbersuara apabl timbulnya isu rumah mahal yg dibangkitkan oleh rakyat.

KESIMPULAN : PRU AKAN DATANG CARILAH WAKIL RAKYAT YG BUKAN KOWTIM.

wana89 replied at 13-6-2016 06:38 AM
Investor boleh beli ke rumah bawah 300k sekarang?? Bukan 1st buyer je ker??  pinjam nama ker?? : ...

kalau area cyberjaya itu mereka ada commercial unit dan residential unit kan???
para ummah investor memang aim commercial unit jah sebab mereka tak tertakluk loan 70% ke apa itu kan?
mereka boleh apply 80% loan gitu tak kira berapa properties mereka ada

kecimpret replied at 13-6-2016 08:58 AM
bolehhh..apa lak x leh...eco hill semenyih last year launch apartment bwh 300k..abis sold out kena ...

kakak akak berjaya dapat satu yang apartment eco2 itu.

sheols suruh jua akak booking namun walaupun akak tinggal tak jauh dari semenyih namun sekali jah kot akak sampai semenyih itu pun bukan area eco2 itu.
area eco2 itu semua memang akak tak tahu celah mana.

entah kenapa akak memang aim nak beli apartment area putrajaya/cyberjaya jah sebab akak suka area belah sana. tempat2 lain memang akak tak consider langsung
dalam otak akak, nak beli apartment kat tempat yang akak akan pergi jenguk gitu konsep nya walaupun akak tak nak stay sekali pun.

Changa replied at 13-6-2016 01:00 PM
kakak akak berjaya dapat satu yang apartment eco2 itu.

sheols suruh jua akak booking namun wala ...

mak lu jual puki mana mampu beli aprment la smadol anak pelacur woiii..

hahahaha