CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Tempatan] Petrol RON 95 dan diesel akan naik 20 sen

kalau lah betul kerajaan gunakan subsidi untuk perbaiki pengangkutan awam (ini alasan repeatative),
kita pun xde bising sangat, walaupun domino effect akan ada
namun sedikit kos dapat dikurangkan jika kita sendiri tak pakai kereta sebab you tak required pun, public transport tip top. it takes time to mature, but at least upgrade that bloody Komuter first.

tobby posted on 1-10-2014 10:16 PM
yg keluar rumah start kereta utk beratur di stesen minyak 5 kali ganda lebih bodo

wassap text...
...

musti org yg tulis ni macai umngok....

lkick~ahlul PIS

akughi posted on 2-10-2014 10:33 AM
krisis MH sebenarnye malaysia dah tanggun ratus juta kos pencarian....

entah2 dah masuk bilion  ...

Kannnn...dugaan sungguhh...

sian tgk org2 yg sanggup dok beratur berjela2 semalam utk isi minyak 'terakhir'...mentaliti pprt betul...

PulutDereyan posted on 2-10-2014 10:11 AM
tahap pegawai gred 54 pun dh myk keta dpt free..
dpt keta utk mai keja..
atas skit lg jwtan.. air ...

gred 48 pun ada jgk yg da dpt apa yg ko ckp ni,,
pergi balik drebar berhantar beramik...
so apa la yang dorg nak rasa sangat kenaikan nih~~~~

atira posted on 2-10-2014 10:55 AM
org terpaksa berkereta sbb tak de choice....
pengangkutan awam kat malaysia ni macam haram..
tak ...

yang tu pun ai paham gak..well.. let see how can MRT helps in the future..hopefully it paid off la kann

Follow Us
annehuda posted on 2-10-2014 09:33 AM
sepatutnye pemegang amanah tu la patut cuba berada dalam kasut org2 yg dah mengamanahkan die n ...

aku takde masalah dgn sebahagian besar pendapat ko, tapi hat nih aku tak berapa setuju:

honestly majoriti rakyat malaysia pun taknakla gaji besar tp perbelanjaan melebihi gaji. better mcm zaman mahathir dulu gaji maybe so so tp cukup dan boleh menyimpan.

dasar gaji kecik, dasar pergerakan kenaikan gaji yg tak selari dgn peningkatan ekonomi negara, tak selari dgn harga kadar upah di peringkat antarabangsa, masa jaman mahathir dulu lah yg jadi akar umbi masalah sekarang ini, yg sesak napas pm-pm selepasnya nak tangani...yg najib kena buat langkah merepek2 br1m lah, kr1m lah semata utk cover taik polisi peninggalan mahathir nan satu ini
dahulu takdak masalah kalu gaji kecik...utk tarik pelabur asing katanya, pelabur suka nak masuk melabur kalu kos buruh morahhhhhh....rakyat malaysia dapat pekerjaan, gaji kecik pun takpa, sebab kerajaan bulih kasi subsidi itu ini
dasar itu (pada ketika itu) takdak buat idup rakyat jadi sempit, sebab rega barangan masih reasonable, sebab rega komoditi dunia terutamanya minyak berada di paras rendah, jadi perbelanjaan subsidi ditanggung kerajaan tidak sebesar mana...
tahun 90an lagi sudah nampak jelas masalah dasar pembangsatan tangga gaji ni, bila kos hidup makin tinggi, tapi gaji masih kecik, maka rakyat msia dah tak sanggup nak kerja dlm sektor2 tertentu, maka solusinya apa? bawak masuk buruh asing...yg sanggup terima gaji rendah.....duk rumah bersesak2 20 org, takyah tanggung anak bini, takyah bayar ansuran keta, moto, rumah, itu ini....BABIIIIIIIIIIIIIIII
yada yada yada yada....rega minyak dunia sudah naik berkali ganda
yada yada yada yada....rega bahan2 mentah terutama makanan di pasaran dunia sudah naik berkali ganda
yada yada yada yada....rega rumah kediaman sudah naik berkali ganda

sampai kita pada tahun 2014, pada hari ini, segalanya sudah naik berkali ganda, tapi gaji rakyat terutama yg golongan bawahan, yg kerja dgn majikan2 kecil, gaji pembantu kedai, tukang sapu sampah, kerani, kelindan lori, jaman mahathir katalah 450-600....gaji2 mereka2 itu sekarang ini...duk tahap2 itu juga...dapat 700-800 tu dah bagus sesangat dah...

penat aku membebel...harap kau sudah nampak kehanjengan dasar menekan tangga gaji hingga tahap bangsat pada zaman mahathir dulu

hzln posted on 2-10-2014 11:17 AM
aku takde masalah dgn sebahagian besar pendapat ko, tapi hat nih aku tak berapa setuju:

honestl ...

hang bebel kalah pak ajinomotor nun

silencekiller posted on 2-10-2014 12:22 AM
Tompang tanya.. hang ada bukti kaa cakap ramai yang tak layak pun dapat?? jangan dok dengar2 cakap ...

alhamdulillah.............dapat jugak pakcik BR1M....

atira posted on 2-10-2014 10:55 AM
org terpaksa berkereta sbb tak de choice....
pengangkutan awam kat malaysia ni macam haram..
tak ...

yup..pengangkutan awam super sucks! lagi2 kawasan sub-urban macam kajang, bangi, serdang.

Najib otak brilliant wei.

Nak tutup mulut macai2 yg takde insuran ni senang jer.

Budget nti dier naikkan gaji penjwt awan dan naikkan BR1M.

Tekedu le macai2 setaun....

elnor_81 posted on 2-10-2014 09:38 AM
Xleh slhkan org berniaga gak..ble myk naik,secara x lgsg brg pun naik.ble brg naik,nak xnk,peniaga ...

ekekeke itu le...domino kan..

hzln posted on 2-10-2014 11:17 AM

honestl ...

terima kasih atas pencerahan uols meks hzln tp tak pasal2 aku dibabikan. ape salah aku mekkss???

alahai posted on 2-10-2014 11:20 AM
hang bebel kalah pak ajinomotor nun

malam tadi sebelum tidoq aku membebel berbakul2 dlm email dekat satu makhluk bahlul sesangat....ayat penyudah aku: if u think u are helping me with this ridiculous proposition of yours, then u must be the dumbest CS rep that ****** ever had.
bangun tidoq pagi tadi, coihhh dapat email, aku dapat balik duit aku
la masuk forum, membebel lagik
ada sindrom kurang kasih sayang mungkin

annehuda posted on 2-10-2014 11:29 AM
terima kasih atas pencerahan uols meks hzln tp tak pasal2 aku dibabikan. ape salah aku mekkss??? : ...

dasar gaji bangsat + dasar buruh asing lah yg babi
bukan ko

Melemahkan semangat orang yang nak balik beraya haji je...

BERCUKURLAH

scorpionkiki posted on 2-10-2014 09:08 AM
Patutnya naik sikit sikit....5 sen...then 6 sen...dan sen sen berikutnya....ini tak....terusnya na ...

Dari lepas PRU aritu kan penasihat2 ekonomi ni tak pakai otak....
Depa letak otak kat bawah tapak kasut

Yg pasti kenaikan gaji tahun depan tak bawak apa2 perubahan & mungkin merudumkan lagik perbelanjaan isi rumah...
inflation rate toksah duk ckp la....kepala aku pun dah pusing duk pikir psl domino effect ni

lama2 nanti subsidi terus xde..rakyat kne bersedia dr skrg...knp masa kempen election dulu BN xckp camni eh???

aku pun vote gaji naik...

#naikkangajikami....

Lantik lah tski jd penasihat. Buang penasihat2 yg ada skrg. Depa tu bukannya rasa penderitaan rkyt