CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

[Tempatan] Gaji ibu Firdaus RM1,500

bukan pasal duit tapi kasih sayang pada anak sendiri. kenapa  terbiar begitu sekali. mungkin gaji kecik tapi mana mungkin x mampu bagi sesuap nasi pada anak. perut sendiri dan anak normal fizikal boleh terisi tapi kenapa anak OKU begitu sekali keadaannya. Senang kata, kehadiran anak OKU tidak boleh diterima. kalau tidak, mana mungkin seorang ibu prlakukan anak sendiri begitu sekali.

al-asil posted on 25-6-2014 05:59 PM
kena ada yang jaga firdaus tu fulltime, itu je penyelesaiannya.

dok berdegar2 dalam ni pun, apa y ...

Ko lak da Bantu ape ye?

poison_paradise posted on 25-6-2014 05:51 PM
Gaji bwh 2k miskin Bandar uols.. Tp belila roti gardenia BG firdaus mkn.. Ayah tiri pon ada.. Sesuat ...

Tadi aku dengar radio,

Katanya kerajaan sedang pertimbangkan mahu beri kursus kahwin untuk pasangan yang berkahwin kali kedua bagi mengingatkan pasangan terutamanya yang bakal mendapat anak tiri untuk menunaikan tanggungjawab demi mengelakkan pengabaian terhadap anak tiri sesudah berkahwin.

Tiada syak lagi, kes adik Daus la yang trigger kerajaan sampai perlu bersusah payah anjur kursus kahwin sebegini buat pasangan tiada otak pentingkan aktiviti mengesek saja tanpa fikir tanggungjawab.

Ala2 cikgu zaman sekarang sudahnya kerajaan ini. Semua benda pun perlu diberitau dan diajar pada rakyat yang tak mampu fikir sendiri.

ade security guard keje gaji setakat rm1000 elok je boleh bagi makan anak... ibu tunggal jugak.. tak paham aku.. selama ni 14 tahun die elok jaga kenapa skarang die biarkan anak die tak terurus... saje nak bagi anak mati...

razhar posted on 25-6-2014 05:54 PM
so la ni thread utk bekap mak babi tu ke? serendah2 mana pon gaji..kalu x mampo..anak2 x akan rasa k ...

Kan... Kalau berkire Sgt.. Beli je roti sebuku utk firdaus rm1-2 je..bole la thn 4-5 hari mkn.. Ni lgsg tak diberi mkn.. Ayah tiri pon teruk ..Kate BG duit Tp Lola ckp kesempitan duit..

poison_paradise posted on 25-6-2014 06:01 PM
Ko lak da Bantu ape ye?

aku takde la nak mengutuk apa2 kat mak dia tu, sebab aku pun tak tahu aku akan jadi apa kalau berada kedudukan mak dia.

Follow Us
Lolanopita Sadi kah namanya?

Bajau la sangat.

poison_paradise posted on 25-6-2014 05:45 PM
Gaji bwh 2k miskin bandar uols.. Tp bole idop kalau jimat. Suami die mg tak btggjwb ek pd anak tiri. ...

dia duduk bandar ke noks??nilai tu bkn kg.com??

kihkih.. page fb beliau telah dihackk! rasain...

Bajau Samah original, nama Islam.

Bajau Palauh original, bergaul dengan komuniti sendiri saja dan jarang merantau pi KK, KL, bagai.

Syukur la kau inda berani mengaku Kadazan oi Lolanopita.

chazey posted on 25-6-2014 05:55 PM
Oh miskinnya.

Gaji cikgu yang banyak pinjaman pun bersih lebih kurang gini jah.

kesian noks..lgi2 cikgu msuk MLM..degil nk masuk MLM..skrg dok bayar hutang jah!!

dino posted on 25-6-2014 06:00 PM
gaji bersih staff gomen bwh rm500 pun ade.... yg menipu slip gaji... baki rm50

Aku fikir polisi kerajaan hadkan pinjaman 10 tahun saja itu pun bagus juga. Untuk elak ramai golongan muda terutama keja gomen tak sadar diri ini berhutang. Gila ka mahu hutang sana sini sampai gaji tinggal ciput? Tak faham aku.

tinker_bell posted on 25-6-2014 06:14 PM
kesian noks..lgi2 cikgu msuk MLM..degil nk masuk MLM..skrg dok bayar hutang jah!!

Kawan2 aku la tu.

Sorang itu, sampai tekanan bila bisnes tak jalan, terus masuk hospital, cuti 3 bulan, sebab jadi mereng. Sekarang ini ok suda namun gila dia pandai datang2.

Ko pinjam duit beli tanah, buat rumah, ok la. Ini semua labur dengan MLM mengapakah?

chazey posted on 25-6-2014 06:01 PM
Tadi aku dengar radio,

Katanya kerajaan sedang pertimbangkan mahu beri kursus kahwin untuk pasa ...

skrg kn konsep nk mghalalkn ngeseks je..tu kn pjuangan yg dperjuangkn set2 konon alim..tak pe cerai pon..cerai tu halal katanya..drpd lah suruh org bkahwin tp tak mampu..baik la bpuasa..mampu bkn faktor duit je ye..byk budak2 muda cerai..anak tbiar..lgi naya..anak kena rogol jugak dgn bapak tiri..bestfriend ioll waktu sekolah kena rogol dgn bapak tiri..byk kali bgtahu mak..tp mak tak pcaya..hadap batang jantan..waktu remaja sheol lalu liku2 hitam jugak..tp dah kahwin ada anak ni ok pulak..

tinker_bell posted on 25-6-2014 06:10 PM
dia duduk bandar ke noks??nilai tu bkn kg.com??

Noks.. Nilai tu kire da maju jugak..  Shopping complex 3.. Pastu byk kolej , university.. International student pon ramai.. Harga UMAH pon da mhl.. Dkt dgn airport..

al-asil posted on 25-6-2014 06:04 PM
aku takde la nak mengutuk apa2 kat mak dia tu, sebab aku pun tak tahu aku akan jadi apa kalau bera ...

kalau ko jdk mcm sheol..rasa2 tak mau anak..campak je rumah anak yatim..atau tepi masjid..untung2 ada org kutip..kalau tak untung ada jugak makan tepi jalan tu..ni dah lah dikurung dlm bilik bkunci..dlm bilik tak ada makanan..mcamana nk hidup??kucing jalanan pon lebih gemuk dr budak ni..

al-asil posted on 25-6-2014 06:04 PM
aku takde la nak mengutuk apa2 kat mak dia tu, sebab aku pun tak tahu aku akan jadi apa kalau bera ...

Ko sorg la syumul tak ngata.. Aku rase org ckp bende fakta yg tak tercapai dek akal biar anak tak mkn berbulan n tak dibersihkan .. Negatif btol fikiran ko ni ingt semua org ngutuk je?

tinker_bell posted on 25-6-2014 06:22 PM
kalau ko jdk mcm sheol..rasa2 tak mau anak..campak je rumah anak yatim..atau tepi masjid..untung2  ...

Die pon kesempitn hidop kot..Tp gigih berforum berlagak syumul

Dpt makan pree tiap2 hari ok..bungkus la bwk balik kat firdaus tu lola oi..... !!!

:Q

giler....tudung paridah sehelai dah RM300 kot