CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

[Tempatan] Penduduk bantah bina masjid di Penampang

AHMADVW posted on 25-8-2013 03:45 PM
kt selangor time pemerintahan  BN umno. relaks jer kuil  hindu terbesar, kt blkg giant  bt caves pun ...

kalo dibjna di kawasan kapir apahal orang islam nak bising pulak.
bodohnya

Bagusla Penampang bakal ada masjid

chazey posted on 25-8-2013 03:37 PM
pada saya sporting sangat sebab selama ini Muslim Sabah dan Sarawak tidak bising pun bila Kristian ...

UMS ak x tau noks...klu UNIMAS dh mcm ada ptembungan....

Selama ni UNIMAS antara u yg liberal kt Malaysia....buleh buat concert ala rock bagai...tp ada pelajar dr semenanjung yg study kt sana cuba bawa sentimen ke sana..ni x buleh tu x buleh....skit2 nk bantah...islam ke hulu islam ke hilir

for sure mahasiswa kafir sabah srwk x stuju ngan fahaman tsebut yg cuba dibawa ke UNIMAS

Dgn isu kalimah Allah tu...lagi la....

cmf_shalom posted on 25-8-2013 04:06 PM
UMS ak x tau noks...klu UNIMAS dh mcm ada ptembungan....

Selama ni UNIMAS antara u yg liberal k ...

di kalangan kawan2 Muslim aku pun ada yang tetiba menganut agama Melayu Malaya nenek moyang. bikin panas saja. ada seorang itu, cikgu perempuan. bertudung. dah kawin. nampak anjing jalan2 di kawasan sekolah, bukan main melenting. najis la, haram la. siap kunun tamau makanan makanan yang dimasak di rumah kafir. tetapi di belakang suami berSMS cinta dengan laki orang sampai tahap laki orang itu MMS gambar penis tengah mencanak, kemudian penah kuar deting dengan lelaki bujang siap berpegangan tangan segala. muntahnya aku dengan perangai hipokrit sebegini.

aku pun tak tau UMS bagaimana. tetapi ada sembang dengan sorang poremer dulu pasal UTM, sekolah lama aku.

dulu, Islamik sangat U ni. zaman tu UTM jadi tempat ahli2 Jemaah Islamiah berkembang biak. buat konsert segala tableh. sepanjang aku di situ, satu-satunya retis duniawi ngetop yang dibenarkan buat persembahan KRU ja. yang lain2 suma stok nasyid sendu. perempuan tableh menyanyi atas pentas lansung, perempuan berlakon jadi lelaki dalam pementasan drama kanak2 pun tableh, kafir dan Muslim juga tidak ditempatkan dalam satu bilik (tapi aku penah stay ja ngan kawan Muslim. pedulik). tetapi sekarang ini dengarnya UTM sudah jadi pusat maksiat; lelaki perempuan bebas menyanyi buat persembahan atas pentas. pondan pun free ja buat persembahan nari gelek2. retis2 juga sering menerima jemputan di situ.

so, aku boleh katakan sabar saja la pada budak2 kafir UNIMAS. katakan pada mereka, benda ni bermusim. yang penting, suara mahasiswa liberal kena power dan paling penting pandai2 la bodek pihak pentadbiran supaya meka tunduk pada mahasiswa liberal.

aku lahir ja didunia nih...yg aku tau  sabah  mmg sporting bab nih... masing2 bulih hidup sepakat... dan bebas amalkan kepercayaan masing2... tau2 sendrik utk mghormati kepercayaan masing2... mcm di kg aku nih.. kalo ada kawan2 non muslim kawin... kami dijemput dan mmg tak was2 sebab kawan2 non muslim tau apa yg muslim tak boleh.. aku penah ja tidur di rumah kawan aku non muslim..kg majoriti kristian..dan sebaliknya kawan non muslim aku pun penah tidur kat ruamh.. malah bukan saja ttg kepercayaan... dengan bangsa pun kitaorang ok je.. aku ramai kawan cina .. kawan baik.. buleh berkongsi rahsia lagi.. skarang ni masih ok lagi wpon sudah ada bau2 penularan prejudis... 10 thn akn dtang tak tahu camana..harap2 masih mcm skarang...

psl pembinaan masjid d penampang.. aku juga tak brapa stuju sebab nanti masjid tu kosong jugak.. kebersihan tak terjaga..

chazey posted on 25-8-2013 10:37 AM
pada saya sporting sangat sebab selama ini Muslim Sabah dan Sarawak tidak bising pun bila Kristian ...

urang melayu semenanjung ni je yang rasa lebih muslim dan kukuh iman depa ni hat pakat duk kalut dengan penggunaan nama Allah oleh kristian di borneo.

Follow Us
sabah sarawak ni lambat set2 agama dtg "cop"
jadi ada perlumbaan antara islam dan kristian meluaskan kuasa masing2
jadinya kristian dan islam jadi 2 agama terbsesar sini, berlainan dgn semenanjung yg islam dah cop awal2 dah hihi
keadaan ni memang melambangkan keharmonian pelbagai agama, tp kalau jadi hal mcm ni, rusuhan agama akan tercetus

sekngucing posted on 25-8-2013 05:01 PM
jadi ada perlumbaan antara islam dan kristian meluaska ...

dalam konteks srwk...rusuhan agama mbe pkara trakhir yg akn blaku kot...sebab wujudnya hubungn kkluarga yg agak besar juga antara islam ngn non...

dlm kluarga besar...majoritinya dh bilang agama n bangsa...klu blaku gaduh pun stakat tahap maen tarik2 rambut kot

tp x tau la...segalanya x mustahil spt yg telah blaku kt Bosnia bagai tu...

Tp yg penting bg ak...slagi org islam srwk sendiri bpegang kps konsep sederhana sperti mn yg diamalkan skrg....msyrt bumi srwk no hal punya....

jgn sampai tahap paksa weols antara dua...pedang or ucap kalimah........if blaku.....astaga....ada la dayak stat asah parang yg dh bkarat tu

cmf_shalom posted on 25-8-2013 05:39 PM
dalam konteks srwk...rusuhan agama mbe pkara trakhir yg akn blaku kot...sebab wujudnya hubungn kkl ...

Ada yg sampai memaksa ka kaka shalom? bagi aku masuk islam xperlu paksa org, kita sebarkan tapi bukan memaksa..

Jika benarlah kat situ tiada warga muslim, nak buat pe dibina masjid, jika akhirnya kosong tak de org sholat.. Terbiar sepi, juga satu penghinaan terhadap masjid..

Urang sabah cantik2 bah..

sekngucing posted on 25-8-2013 05:01 PM
jadi ada perlumbaan antara islam dan kristian meluaska ...

tak lah. dah lama lah Islam bertapak di Sabah. sejak abad ke 10 katanya. tapi set2 Bajau, Brunai ni simpan Islam untuk diri sindri jah. bukan pandai pi berdakwah dengan kaum kafir pemegang kepercayaan anismine. dah la memang ada sejarah tak sebulu gitu. bila omputeh datang Kristiankan masyarakat KadazanDusunMurut, barulah terhegeh2 nak Islamkan kunun.

http://abunuha.wordpress.com/tag/sejarah-islam-di-sabah/

dan aku percaya sebenarnya Islam berkembang di bahagian pedalamanan Sabah ini pun kerana jasa urang Jawa. kalau tak kerana mereka, tak merasa ummah KDM jadi Muslim.

Decaffeinated posted on 25-8-2013 02:41 PM
kalau aku cakap 'cantik bah kau itu...' betul ka?...

belajar dari Jimmy Pulicat... ka haper  ...

Hahahah! semakin maju bahasa Sabah ko ah!!

chazey posted on 25-8-2013 02:47 PM
by the way bos,

Jo Nandu dalam artikel ini, musti ada kaitan sama Madelyn Nandu kan.

wuina ko!!! teda aku punya saudara tu. Aku ni org biasa2 jak. Mana ada sudara yg nama gah gia

chazey posted on 25-8-2013 06:14 PM
tak lah. dah lama lah Islam bertapak di Sabah. sejak abad ke 10 katanya. tapi set2 Bajau, Brunai n ...

yeke? aku ingat islam sampai sana dlm abad ke 16 ka 17

wana89 posted on 25-8-2013 05:52 PM
Ada yg sampai memaksa ka kaka shalom? bagi aku masuk islam xperlu paksa org, kita sebarkan tapi bu ...

stakat ni xde la main paksa2....hubungan pun secara umumnya masih baik2 jer..

pandikar posted on 25-8-2013 06:07 PM
Urang sabah cantik2 bah..

cantik, putih, montok tp sepesen
tgok muka laki dan pompuan dah tahu org sabah badan org sabah ni tebal2

cmf_shalom posted on 25-8-2013 06:52 PM
stakat ni xde la main paksa2....hubungan pun secara umumnya masih baik2 jer..

kaum2 di msia mcm melayu ka lain2 yg muslim takdenya yg paksa2
kecuali kaum paki/india laa, diorang ekstreme
sabah ramai paki aku dengar, takut nanti berlaku sesuatu laa

cmf_shalom posted on 24-8-2013 09:39 PM
dalam konteks srwk...rusuhan agama mbe pkara trakhir yg akn blaku kot...sebab wujudnya hubungn kkl ...

Set2 animisme jugak yang tak berbalah bab2 agama. Bedah cuma x paham nape nak berasah parang pasal agama? Bile ummah2 animisme jadik islam atau kristian je mesti nak cakap agama je 24 jam. Kadang2 duk cakap agama semata2 nak halalkan kehipokritan diri senirik. Kampung kitorang pun dah jadik masam2 muke dah. Sedara2 kristian kitorang cakap isu kalimah Allah tu punye pasal jangan harap dorang nak daatang umah kitorang kalau ade kenduri lagik diorang sentap sesentap2nye... Bedah sedey!!!!!!

sekngucing posted on 25-8-2013 06:51 PM
yeke? aku ingat islam sampai sana dlm abad ke 16 ka 17

sebab tu ummah Islam Sabah terutamanya KDM harus berterima kasih dengan pendatang Yindo.

takda meka, alamat lambat lagi laaaa Islam nak sampai ke tempat meka.