CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

Diganggu Ketika Bertugas Malam (Kisah Seram)

arremyn posted on 22-7-2013 12:02 PM
Demam tu tak lak diceritakan

Ada lagi guard ceritakan pengalaman kat aku... sebab aku ni suk ...

tt sonyap hayati ramadhan kot. hehe

apa kata ko meriahkan thread ni lak, smentara tunggu tt pulang.

Aku sambung satu cerita... TT jgn marah aik... momod tq for the tacang.

ni kes tahun lepas...

Belakang ofis aku ni ada aptment kalau orang KL mesti tau kat mana aptment pertama yang wujud di KL... dalam area segitiga emas KL.
Gambarannya dari belakang ofis aku ada taman milik apt pastu baru apt. Dalam taman apt tu banyak la pokok-pokok besar dan ada 2-3 rumpunan buluh.

Bangunan ofis aku ni memang banyak la CCTV sebab dalam bangunan ni ada embassy yang menyewa.
Nak dijadikan cerita ada satu malam tengah sorang brother guard ni leka tengok CCTV satu persatu tiba-tiba dia perasan dekat salah satu rakaman tu ada mcm bayang asap.

Mula-mula nipis pastu tebal kemudian asap tu melompat setempat... Masa asap tu melompat rupanya dah mcm rupa kokojelly. Lama gak kokojelly tu melompat riang ria kat area belakang ofis tu iaitu di area rumah sampah.
Yang guard ni masih tak perasan apa bende tu... sampai la dia tengok rakaman kat tv sebelah dia nampak koko jelly tu melompat setempat kat area rumpun buluh pulak.

Masa guard tu nampak rakaman kokojelly kat rumpun buluh tu baru dia perasan si kokojelly dah menjelmakan diri.
Bila dia tengok balik tv sebelah yg rakam mula-mula kokojelly tu muncul kat area rumah sampah kokojelly tu dah takde. Bermakna kokojelly tu lompat lebih kurang 100m dari rumah sampah untuk ke rumpun buluh kat taman apt tu.

Tak sangka aku tgh-tgh bandar ni ada gak hantu menjelmakan diri... Tapi seyes ofis aku ni agak anker maybe bangunan lama.
Aku mintak nak tgk rakaman tu tapi tak berjaya sebab tape tu dah masuk bilik security kalau belum masuk mungkin ada peluang utk tgk..takde rezeki.

Rate

1

hurm...mmg kerja guard ni mmg kerja pling mencabar...nak2 waktu mlm lg lahh sereemmmmm...

TT sy nk tumpng cerita jgk ek...

CITER NI 10 TAUN LEPAS PUNYA...bapak aku da bekrja sbgai pengawal keselamatan selama 20 tahun..
Kisah ni berlaku di sebuah kilang di bangi...bersebelahan dengan kilang pepsi,dan bapak aku guard dekat kilang tuh...Bapak ak kerja situ lme jgk 8 taun gak ar dia kerja situ...dan banyk citer2 seram bapak aku citer dekat aku yg pernah dia lalui...

Mase tu guard dekat kilang tu ade 2 org je...2 shift,7am-7pm dan 7pm-7am...kilang ni mmg skeri sikit,nak2 bile mlm...da la kawasan situ sunyi,belah kiri kilang bapak ak kerja ni kosong dan belah kanan kilang besar pepsi dekat situ..mase time ni aku ingat lg bapak aku kerja shift malam,biasa la bende2 mistik ni sellu jadik time malam jer...

Pukul 8 malam...mcm biasa waktu2 ni bapak aku akn cek report partner dye..cek rekod lori keluar masuk semua...bila da habis bpak aku dok ronda2 kawasn belakang kilang...wlaupon waktu tu awl lg...tp kwasan situ still sunyi dan menyeramkan..even waktu siang pon da skeri ni kan pulak malam...

Rondaan yg pertama tiada apa2 yg pelik,cume waktu tu just sejuk sikit la sbb  angin masih sepoi2 dan sunyi...klu kowg nak tau kilang ni bila mlm xramai yg kerja...kire nye 1 station je yg bkk so pekerja x ramai...bpak aku beralih meronda ke dalm kilang...dr office smpai production..nk cek mane tau lampu2 atau mesin masih terbuka,bapak aku kena ttup la...

Sampai bahagian office,sunyi suasana suram jer sbb sebesar2 alam office tu lampu kena bukak satu jer,dgn berbekalkan cota dan tochlight bapk ak pon masuk meronda at dlm office tu...mase berjalan kt dlm office tu,bpk ak dpt rse mcm de org ikot dye dr belakang...siap dgr bunyi tapak kki lagi tau..bila dye toleh,xde spe pon kat blakang... xpe time tu oke lg,mgkin prasaan dye je td...dye pon trus la meronda at dlm tu tgh2 berjln..ZZzzzasssssss...dye rse cm de benda melintas depn dye dgn laju siap de angin lg!!! puas dye suloh masih xnmpk ape2...skali lg zzzzaaaaasssss...at blakang pulak!!!bile dye toleh alangkah terkejotnye dye nmpk lembaga itam setinggi 7 kaki berbulu itam legam dok berlari2 ke satu meja ke meja laen..
Bapak aku da xtahn lari keluar dr office tu tnpa menutup pintu office tu...

Bapak ak lari keluar dr office tu terus g pondok pengawal...tepi2 pondok tu banyk pokok2...gelap hanya lmpu dlm pondok tu dan lampu pagar je yg nyala,lampu jalan bape biji je pon..tgh tercunggap2 bwu nk dduk,ingt da abis da..ttbe dye dgr bunyi org berjln ats bumbung pondok pengawal tu..bunyi berjalan dan cm benda melompat2 dkt atas bumbung tu...bapak ak benggang dye azan sekuat2 nya kat dlm pondok tu...leps tu bpk ak ambik btang mop dye jolok2 bumbung pondok tu...Senyap...trus ilang bunyi td,bapak aku cube keluar nk tgk atas bumbung tu ade ppe x,bile dye kuaw je dye tgk ade kak pon tgh dok lending lg atas bumbung tu terus mengilai kak pon tu...

Bapak aku bang lg kat lua ,mase bang tu kak pon terbang kebawh cm nk terkam bpak ak..tp hampeh dye sje nk takot2 kan bapak aku dye just lalu atas kepala bapak aku tok terbang menghala kilang sblh..lepas tu lenyap....kalu x silap waktu tu da kat pukol 12 kot...bpk aku ckp mse kak pon tu terbang hala muke dye trus ke atas kepala dye,bpk ak nmpk muke dye!!!!walaupon x jelas tp bpk ak still nmpk...rambut tok sah citer la mngerbang jer muke dye bpk ak kte bentuk muke manusia,tp muke cm binatang pon ade,tp huduh giler hitam berlendir!!!busuk pulak tu...bji mate xde kosong jer mata dye...

bapak ak da x larat nk tggu lg sbb mlm tu dye kne mmg yg pling teruk selama 8 thun dye kje situ!!Slalu kne kaco biasa 2 je...cm dgr bunyi2 org berckp at dlm kawasn production..bunyi mesin tgh beroperasi...men2 lmpu...plg terok pon sblum ni...dye dgr bunyi pompuan nangis bile lalu dpn toilet pompuan at dlm kilang tu...merintih,pastu gelak2..bila bpak ak bukak nmpk de lembaga dok mencangkung atas singki toilet tu..pastu ilang...tp mlm yg kne ngan cik pon n lembaga itam tu..mmg plg2 teruk..smpai bapak ak start kreta blik...so terbiar jela pondok pengawal uh tnpe org jge...

Balik2 je uma berpeluh2 cm berlari je...siap busuk plak tu bau hancing dan busuk cm bangkai bju bapak ak...terus mak ak buang baju tu bile tau kes bpk ak kne kacau tu..nsib uniform bnyk...blik2 mngigil bpk ak cian dye..lpas tu dye tido..kul 6 pg bru bpk ak g blik kilang tu...time tu still sunyi tp xde ppe la yg jdk...lepas tulis report bpk ak blah kul 7...terus demam kat seminggu jgk la...

baek2 dmm g kje tp tukar shift pg,org dlm bising knpe guard mlm x ttup pintu office...terngaga besar pulak tu...tu kes bpk ak la tu..hihihi kne gak la warning...tp nk buat cmne...bile dye citer dowg x caye...smpai da de yg da kne at btg idung sendiri bru nk g ngadu kat bpk ak..rupenye pe yg bpk ak citer tu bkn rekaan..padan muke,smpai terkencing2 dlm sluor...

#sorry klu citer ak x best n x seram ea..heheeheh

Rate

1

Short form sungguh perkataan semua.... kena pedo elok2 baru leh faham. Thanks anyway

short sangat sampai nak baca pun gagap..macam baru pandai mengeja
tapi tak apa la dah mod tak kisah kenapa aku nak kisah
btw cerita best
guard kat ofis aku ni macam tak pernah jumpa apa2
asyik tidur ja mana nak jumpa benda tu

pelukis.plan posted on 23-7-2013 06:41 PM
tapi tak apa la dah mod tak kisah ...

sama la guard opis aku,malam leh tido sebab die kunci pintu opis,so malam tu rileks leh tido dalam opis...aku tny takde hantu ke die cakap hantu sy tak risau,sy risau orang rompak opis..

Follow Us
pelukis.plan posted on 23-7-2013 06:41 PM
tapi tak apa la dah mod tak kisah ...

Aku punye ke..maap ler..pasni aku tulis elok2

Sekarang ni,bapak aku jadi guard dekat putrajya..jaga dekat area tasik presint 16..kena jaga bot2 dan cruise yang rosak...lagi la macam2 dia laluai..tapi sekarang dia da berani dari dulu..hehehhe

HAnaNAjima posted on 23-7-2013 10:54 PM
Aku punye ke..maap ler..pasni aku tulis elok2

tunggu raya baru minta maaf

cerita la lagi pasal pengalaman bapak ko tu

Esok la aku cerita..malas nak menaip pakai tab ni..tp mane tuan rumah ek?

pelukis.plan posted on 23-7-2013 11:02 PM
tunggu raya baru minta maaf

Hahaha...pakcik aku yg kerja dekat taman warisan putrajaya lg banyak cerita..lagi jaga kebun punya besor dekat dalam tu sorang2...siap ade pokok getah bagai..eee..aku g melawat kawasan situ siang2 pon dah seram..ni kan pulak malam..nanti free aku citer.

Mcm tau opis and apt. Aku selalu tunggu kwn aku kat tepi tu. Near kondo Oval kan?

tak pak gad la kalu tak jumpe benda2 camni...

seramnyerrrr!!!

encikotot posted on 9-7-2013 03:46 PM
nih cerita benor ker?

ya encikkotot

anwarnuwa posted on 4-8-2013 02:51 AM
tak pak gad la kalu tak jumpe benda2 camni...

hehe betul2 pak guard skola pun apa kurang nya.. lgi la nmpak 1 bilik dardah ni ada murid siap n cikgu lagi! perg!

encikotot posted on 9-7-2013 05:04 PM
xpnh kna.....

smpai skrg kja gad ke?

skng kja lagi.

Sufeenan posted on 9-7-2013 05:19 PM
Penceritaan yg baik hingga boleh membawa pembaca ke alam imaginasi keadaan sebenar...

Ada lg tt c ...

ada 3 4 pengalaman seram je. x bnyak. biasa ada gak baca pengalaman org lain or kwn2. ada yg ikut balik pun ada.

novelloverzz posted on 9-7-2013 09:55 PM
bole anta kat mastika neh..

mgkin da ada kut

cef_gango posted on 19-9-2013 03:18 PM
ya encikkotot

awlnye ko reply..

aku pon dh naik lupe dh citer ko nih