CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: leenyx

bidang HR dan Management.susah dapat kerja?komen~

leenyx posted on 28-7-2013 10:17 AM
ko keje HR ye?mcam mana jd HR?mesti busy kn.Aku tgk mcam best je keje sbagai HR ni.byk paper work  ...

tak....aku tak dpt lagi keja HR....tp kwn aku banyak keja HR....best memang best tp deal dengan orang, kena banyak bersabar......HR akan paling banyak simpan rahsia dan perlu amanah......yup..banyak paper work....

kalau betul2 minat, teruskan......HR ini satu course yang menyeronokkan kalau minat sebab bidang dia luas.....belajar tentang banyak benda....psikologi pun ada juga...belaja tentang behavior orang......kenapa orang camtu, kenapa orang camni....paper work tak boleh cincai hentam saja.....

kalau HR belaja 2 act, Industrial Relation & Employment Act....dua subjek yang mencabar tapi best.......

selamat berjaya lah....hehehe......

leenyx posted on 28-7-2013 10:17 AM
ehhhh HR susah ke dapat keje?

kan ada yg mention kat post atas2 tu..dia ckp dia susah dpt keje..tu aku pelik..
setau aku HR senang dpt n income masyuk gak la..
tp ayah aku xkasi amek sbb dia kata watpe pening kpala setel mslah org lain

misshero posted on 28-7-2013 11:14 AM
tak....aku tak dpt lagi keja HR....tp kwn aku banyak keja HR....best memang best tp deal dengan or ...

ingat ko keje HR .itu la kan.rasanya bidang apa pon ada kelebihan dan kekurangan.hihi

anony-mous posted on 28-7-2013 11:43 AM
kan ada yg mention kat post atas2 tu..dia ckp dia susah dpt keje..tu aku pelik..
setau aku HR sen ...

mcam kaunseling jugak la kan...biasa la tu weh..semua keje ada baik dan buruknye..atas diri sendiri je ikhlas or tak wat keje tu..

apa persediaan utk pemegang diploma hr ni? sblm apply kt mana?

Memang betul... Bidang HR memang semua organisasi @ syarikat mesti ada. Tapi biasanya bos HR sudah diisi. Kalau tidak, macam mana nak buat recruitment? Itu yang basic mesti ada. Sebab HR adalah foundation bagi syarikat. Vacancies limited. Graduates ramai. In my humble opinion, susah nak dapat kerja specific kepada HR.

Kalau admin atau management, scope luas sikit. Boleh jadi manager atau admin officer. Tak khusus kepada HR. HR graduates pun boleh buat kerja general admin. Bila ada vacancy in case HR Manager resign atau pencen, boleh lah apply.

Jika belum graduate, cari pengalaman kerja waktu cuti semester. At least dapat hands on experience buat kerja di pejabat. Bukan sekadar teori dalam buku teks atau module. Of course gaji penting. Tapi jangan over-estimate your worth. Bila dah ada pengalaman kerja barulah boleh jual mahal sikit. Boleh minta gaji besar.

Kalau nak kerja gomen, sila layari Portal Rasmi Suruhanjaya Perkhdmatan Awam Malaysia untuk maklumat lanjut:
http://www.spa.gov.my/Portal/

Follow Us
12
Return to list New