CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

Pocong mengganas lagi??

mnSK posted on 13-6-2013 11:05 AM
nk lari buat apa... baca

"Audzubillahiminasyaitonirojim", (Aku berlindung kepada ALLAH SWT dari ...

agreed bro .. tapi mesti trasa lemah seluruh anggota kalau trjumpa menda2 yg xslalu di alam kita nih .. (makhluk tidak kasap mata - ckp indon, pengaruh MDL )
thanks for sharing bro ..

ikhlas, tawakal and berserah pada ALLAH..

mnSK posted on 13-6-2013 11:05 AM
nk lari buat apa... baca

"Audzubillahiminasyaitonirojim", (Aku berlindung kepada ALLAH SWT dari ...
nk lari buat apa... baca

"Audzubillahiminasyaitonirojim", (Aku berlindung kepada ALLAH SWT dari godaan syaitan yang terkutuk)
"Bismillahirrahmanirrahim..."(Dengan nama Allah, Yang Maha Pemurah, lagi Maha Mengasihani...)

pastu ambik je batu baling je kat dia... kasi rejam sama dia....kehkehkehhhheeheheheheeee.... kita mohon perlindungan dari ALLAH SWT.

kalau dh takut tue lari je la... baca ape2 yg patut...dh lumrah manusia takut pada sesuatu yg buruk lg hodoh...kehkehkehhhh...
yg nk tergeliat2 atau bersetubuh dgn bumi buat ape.. nnt pocong tue gelak sakan je tgk korg buat perkara mcm tue...ehehhehe..
silap2 pocong tue kasi ceramah agama kat korg, Nabi SAW tak ajar pun mcm tue...hehehehehe...lawak2...
hehehe

kalau baca
"Audzubillahiminasyaitonirojim", (Aku berlindung kepada ALLAH SWT dari godaan syaitan yang terkutuk)
"Bismillahirrahmanirrahim..."(Dengan nama Allah, Yang Maha Pemurah, lagi Maha Mengasihani...)
tapi pocong tu lagi dekat siap sama sama baca doa tu, lagi kuat pulak suara dia dari suara kita, macamana???

hantukiller posted on 13-6-2013 11:18 AM
hehehe

kalau baca

then kena apply petua 'bersetubuh dgn bumi' atau lari mcm cacing ...

mnSK posted on 13-6-2013 08:23 AM
"kalau kail panjang sejenkal, jgn menduga lautan dalam..."

"payung aku dh sediakan, perahu juga ...

lain mcm jek ko ni...mesti ada ape2 ilmu ni...
buktikan...chewahhhhh

ocho posted on 13-6-2013 11:20 AM

hehe, kalau masa tiarap dan lari macam cacing tu dia malah dok atas tubuh kita pulak??????

ocho posted on 13-6-2013 11:14 AM
agreed bro .. tapi mesti trasa lemah seluruh anggota kalau trjumpa menda2 yg xslalu di alam kita n ...

kenali diri dulu dengan perpandukan Al-Quran dan Al-Hadis, ada guru lg baik...nnt kita akan tahu kemampuan makhluk2 ciptaan ALLAH SWT...
takyah takut pada jinn2 setan nie, takutkan kita HANYA pada ALLAH SWT...

Allahua'lam... sekadar berkongsi maklumat dan ilmu.

Follow Us
hantukiller posted on 13-6-2013 11:22 AM
hehe, kalau masa tiarap dan lari macam cacing tu dia malah dok atas tubuh kita pulak??????:lo ...

tu aku dah pengsan masa tu bro ..
kena tanya bro @mnSK

hantukiller posted on 13-6-2013 11:18 AM
hehehe

kalau baca
hehehe

kalau baca
tapi pocong tu lagi dekat siap sama sama baca doa tu, lagi kuat pulak suara dia dari suara kita, macamana???

hehehehehee....  kene contact wak le seperti tertera di bawah..... hehehheheheeee ...

http://hantukiller2.blogspot.com/
0197516287
http://darulhantu.blogs

ocho posted on 13-6-2013 09:20 AM

mmgla kita akan takot bila bertemu dgn focong ni...
tp ikotkan dorang ni just menampakkan diri...nk takot2 kan je
xde la smpi dorang ni membunuh kan..
so x yah lari la...buat2 biasa jek..ajak lepak mamak ke..pe de hal kan.

fifie_olin posted on 13-6-2013 11:21 AM
lain mcm jek ko ni...mesti ada ape2 ilmu ni...
buktikan...chewahhhhh

http://mforum2.cari.com.my/forum ... read&tid=702602

kalau tak berilmu takde la aku cakap sebarangan.... nk bukti klik kat link atas tue... threads pengalaman aku sendiri..

fifie_olin posted on 13-6-2013 11:28 AM
tp ikotkan dorang ni just menampakkan diri... ...

cool nye sis

imagine kalau tgh driving/speeding.. tetiba focong ni melintas, atau menumpang dlm keter seat blakang .. tak terkedu ?

fifie_olin posted on 13-6-2013 11:28 AM
tp ikotkan dorang ni just menampakkan diri... ...

Banyak juga pocong ni jadi saka yg akan menyebabkan punca kematian dalam berbagai cara, terutama pocong yg menjadi saka dan menghuni rahim tuannya, kebanyakkannya boleh menyebabkan jadi cycst atau canser rahim ataupun penyakit lainnya....

Pocong banyak jadi saka orang melayu nih, kekadang jumlahnya pada sesaorang tu mencapai ribuan ekor. cuma tak nampak jek, kalau nampak!!!!! haha... geli

ocho posted on 13-6-2013 11:31 AM
cool nye sis

imagine kalau tgh driving/speeding.. tetiba focong ni melintas, atau menu ...
cool nye sis

imagine kalau tgh driving/speeding.. tetiba focong ni melintas, atau menumpang dlm keter seat blakang .. tak terkedu ?
keadaan tu boleh berlaku dan menyebabkan kemalangan jalanraya yg membunuh, dan selalunya depa tak tunjuk muka, tapi tunjuk jalan tersebut jadi lurus walhal gaung yg dituju...

ocho posted on 13-6-2013 11:06 AM
share ler sis apa yg brlaku ..
pocong mengganas kat umah mak ? wow ..

ko nak tau sangat yer..takpelah aku ulang blk citer..pernah citer psl ni kt thread mana ntah tak ingat dah..

pocong berkeliaran..sampai org kampung semua pukul 7ptg je dah tutup pintu tingkap tak keluar rumah..
kes ni mula dekat taman permainan dekat sebelah rumah mak..budak2 blk mengaji yg nampak bertempiaran lari..katanya salah sorg budak tu terludah dekat pocong tu sbb terbau benda busuk.. budak tu kesurupan mlm tu jgk..pegi berubat rupanya pocong tu marah..

Anak jiran sebelah rumah mak..baru balik dari melepak kul 2-3 pagi..ketuk pintu macam nak roboh suruh bukak pintu..mak aku dengar.. esok tu mak tanyalah kt jiran tu, katanya anak dia nampak pocong kt tepi semak lorong nak masuk rumah dia tu..terpacak jer..mata merah. anak dia terperanjat..press moto tak dan nak parking elok2 terus ketuk pintu rumah..

satu lagi kejadian, ada satu pasangan laki bini ni baru blk dari dari beli barang..malam dlm pukul 11 lebih dekat pukul 12 mlm sampai rumah..bini dia dah masuk rumah dulu..pelik apasal laki dia hon kereta bertalu talu kt luar..rupanya masa laki dia punggah barang2 kt bonet kereta pocong tu ada blkg laki dia.. laki dia toleh terperanjat..yg kelakar tu masuk balik keta pegi hon2 banyak kali.. mungkin ketakutan..

rumah nenek aku kt sebelah pocong berguling2 dari bumbung rumah atas sampai rumah bawah..berhenti betul2 atas bumbung bilik pakcik aku..satu rumah dengar tapi masing2 kaku..baca apa yg patut..rupanya sebelum tu pakcik aku citer, masa on the way blk rumah mlm tu dia dgn sepupu aku bercerita psl pocong yg mengganas tu, dia tak percaya..last2 mlm tu jgk pocong tu berguling2 atas bumbung bilik dia..dan dia buat tak tau jela sampai tertido..sbb nak kata kucing mmg bukan kucing..bole tau bunyi benda bergolek2 tu..

budak2 kampung ada buat perkhemahan, lari bertempiaran lepas nampak kelibat pocong terlompat lompat menuju ke arah diorang..tinggal segala khemah dgn benda2 mcm tu jer..

masa kejadian ni berlaku, mak aku tak benarkan aku balik sbb aku ada anak kecik masa tu..pulak tu port pocong tu sebelah rumah kosong dgn taman permainan tu..yg betul2 sebelah rumah mak..rumah tu asal ada org duduk tapi family tu lakinya kena transfer keje di Kedah tu yg tinggal jer..kdg2 adala anak sedara org tu dtg tngok2 rumah.. pernah dengar bunyi periuk ke benda apa jatuh kt dapur rumah tu..tengah2 mlm yg sunyi tu.. ntah apa la benda nya tu..

Last2 dah teruk sangat kena kacau..panggil org yg pandai dtg tangkap pocong tu dan dibuang..Alhamdulillah lepas tu dah takde lagi gangguan..

ocho posted on 13-6-2013 09:31 AM
cool nye sis

imagine kalau tgh driving/speeding.. tetiba focong ni melintas, atau menu ...

eh ada gak...
kwn aku tgh drive...tetiba cik focong ni berdiri tegak tepi jln...
nasib x follow...sbb kwn aku buat bodo jek terus drive...
bila blk ikot jln sama....benda tu dh xde...dh penat berdiri kot  

hantukiller posted on 13-6-2013 09:35 AM
Banyak juga pocong ni jadi saka yg akan menyebabkan punca kematian dalam berbagai cara, terutama p ...

jd saka la plak...
ada kwn aku ni dia kena cyst...adaka sbb saka focong gak...x semua kan...

fifie_olin posted on 13-6-2013 11:58 AM
jd saka la plak...
ada kwn aku ni dia kena cyst...adaka sbb saka focong gak...x semua kan...

ye, tak semua sebab jan jin jun, tapi 80% sebab mereka tu dan jenis hantu lain yg sama makanannya..... darah manusia(haid)

myakayina posted on 13-6-2013 11:44 AM
ko nak tau sangat yer..takpelah aku ulang blk citer..pernah citer psl ni kt thread mana ntah tak i ...

thanks sis .. tau punca pocong tu mengganas ? seriaunyaaa ..

prnah juga dulu ada kat area aku, ada mak andam baru ninggal, then lepas dia ninggal tu, ramai pula yg tersrempak pocong kat tepi2 jln masuk kampung. budak2 yg slalu balik lambat memalam yg slalu kena. then xtau ler camne cerita tu abis ..

ocho posted on 13-6-2013 12:23 PM
thanks sis .. tau punca pocong tu mengganas ? seriaunyaaa ..

seperti yg diberitahu oleh arwah atuk, katanya pocong tu cari tuan baru..tuan lama dah x nak.. org yg tengokkan tu pun baik dgn arwah atuk.. dan dia lah yg tangkap pocong tu.. masuk dlm botol..pakcik aku tngok sendiri kain dlm botol tu bergerak gerak sendiri.. tuan lama pocong tu pun org kg. tu jgk tapi bila ditanya tak nak mengaku..bukan satu je pocongnya banyak plak tu..  hal ni pun dah selesai..syukurlah..

wahai pocong, tolong la mekap bagi lawa sikit