CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Pendapatan pengemis sehari minimum RM500

amboi senangnya mengemis leh kumpul harta.. bengong tul.. aku mmg malas dh nk sedekah kt pengemis ni..

aku ada member cina sorg. dia citer kat aku. dia bagi donation kat sorg pengemis tu, rm5. pastu tetibe dia nak g makn kat restoran cina, dia nampak pakcik tu tengah makn jugak. terus dia hangin

tanpa penderma siapala pengemis....jadinya tak payah kita mengeluh dan mencerca..rasa ikhlas derma..kalau tak ikhlas jangan derma..mcm i..jenis susah dan asyik syak wasangka ja pada pengemis...kecuali org tua sangat2 yang sakit  atau kanak2..tu i tak sampai hati kalau tak bagi duit..kalau org dewasa ..sori...payah i nak bagi ..walau dia pakai tongkat...lagi satu kalau jenis memaksa laaaagi i tak mo..contoh yang paksa beli keropok ataupaksa menderma.,.

noor2 posted on 9-10-2012 08:03 AM
tanpa penderma siapala pengemis....jadinya tak payah kita mengeluh dan mencerca..rasa ikhlas derma ...

sbb kesian kat urang tua la aku terkena masa muda remaja dulu... kat jalan tar  ada sorang  pakcik tempang bawak surat katanya anak nak kena bedah.. aku hulurlah sbb kesian ngan urang tua tuh.. masa nak balik aku tunggu bas.. tiba2 aku nampak pakcik tu tahan teksi.. dah tak tempang dah.... siot jer.. aku pon gigih menunggu berjam naik bas mini jah, dia selamba naik teksi duduk belakang mcm orang kaya...

cmf_rambutan posted on 9-10-2012 08:07 AM
sbb kesian kat urang tua la aku terkena masa muda remaja dulu... kat jalan tar  ada sorang  pakcik ...

ops....semoga pakcik tu selamat dunia akhirat kan rambutan

haaaa..lagi satu yang bawak surat kata anak nak kena bedah,,mak pak nak kena bedah tu walau dia tua..jangan ler percaya...i kalau org tua yang memang daif gila tu..yang nampak terlalu uzur..mcm dah mengeletar tangan kaki badan nak bangun..hehe..pandai2 ler tengok...

sampai sekarang i tak jumpa org tua daif mengeletar kaki tangan badan lagi,....jadi sampai la ni pun tak pernah menderma kat org tua

Follow Us
noor2 posted on 9-10-2012 08:10 AM
ops....semoga pakcik tu selamat dunia akhirat kan rambutan

yelah.. dulu muda2 lagi baru menempuh idup di kotaraya memang senang kena tipu.... kira pengalaman beharga gitu

kene haromkan pengutip derma  ni kt mana2,...

biar pengemis ni direct jumpa pjabat kbajikan mintak bantuan

cmf_rambutan posted on 9-10-2012 08:12 AM
yelah.. dulu muda2 lagi baru menempuh idup di kotaraya memang senang kena tipu.... kira pengalaman ...

tp i pernah kena dgn sorang budak ni..kecik je sebaya anak i..masa tu nak makan kat papa johns pizza dgn anak2..pastu tetiba ada budak sebaya anak..datang dia kata mak dia sakit nak kena bedah..perlukan duit..dia kata mintak tolong...eh org kita tau..melayu..i tanya ayah mana??..i nak sangat jumpa ayahnya tanya betui ke mak dia sakit... dia kata ada  kat sana..i bagi ler rm5..entah betul tak tidak..gasakla..kesian pulak..kalau dia tak de duit biarla dia boleh pi makan kat restoran mana2 kut dia lapar......

errr kalau tang budak2 ni i kalah..tak sampai hati...

Last edited by noor2 on 9-10-2012 08:21 AM

noor2 posted on 9-10-2012 08:17 AM
tp i pernah kena dgn sorang budak ni..kecik je sebaya anak i..masa tu nak makan kat papa johns piz ...

kalu budak, aku belikan nasi ayam masak merah je........

Acong posted on 9-10-2012 08:24 AM
kalu budak, aku belikan nasi ayam masak merah je........

yerla acom..betui tu..setuju cara tu..

Jejaka88 posted on 8-10-2012 05:50 PM
ya allah ada juga mcm nie...serius dia tak perasan ke buat muke selamba jer

sambungan kisah tuh... pengemis nih terus sambung kerja dia dkat slim river.. fuh jauh tuh pergi

dan ini gambar di rawang

cmf_rambutan posted on 9-10-2012 08:29 AM
sambungan kisah tuh... pengemis nih terus sambung kerja dia dkat slim river.. fuh jauh tuh pergi
...

terkenal...boleh jadi artis ni...

ceh...selama duk tangkap gambar dia merata2 sana sini...satu hapa pun tak buat?? awat tak tahan dia? mana pihak bertanggungjawab dalam membenteras pengemis ni?..ke kena rashuah..

...

mangkuk nie dah lama dikantoikan oleh mazidul...............

antara pengemis dengan budak-budak yang dipaksa jual produk kesihatan atau apa-apa je  dan diletakkan di lokasi2 tumpuan macam stesen minyak / bank, aku lagi kesian kat budak-budak ni. budak-budak tempatan okay. rata-rata budak sekolah agama pondok. dari pagi sampai ke malam dok tercongok kat situ. agaknya berapa lah dorang dapat? at least pengemis tu boleh la simpan duit buat belanja/ joli sakan. tapi bebudak ni..duit kutipan abes bagi kat ustad neraka jek

dulu2 aku rajinnn menghulur.. tapi sejak2 byk citer pengemis menipu, pengemis warga asing pun ada... dah kurang.. kdg2 tgk la mood aku... tp skrg ni mmg sblm aku hulur kat pengemis, aku ingatkan diri aku bahawa kalo aku bantu adik beradik aku yg susah, itu lebih baik...

tp org buta, yg jual tisu kat kaki lima lrt, aku hulur je..

yup...aku kesian sangat ngan bebeduk sek agama yg kena minta sedekah ni. kkdg x terpikir ke budak2 nie mengadu kat mak bapak mereka yang mereka kena minta derma. dan apa tindakan mak bapak mereka ...marah ke...redha ke..... sbb setahu aku nak masuk sek pondok nie pun bknnya free...kecuali pakir miskin dan anak yatim.

...

hish...senyum2 lagi tu.....

Saya pula pernah kena tipu dengan pengemis buta.
Kisahnya begini. Saya pergi makan di Highway Kesas, ala kedai sate kajang Haji Samuri tu.
Sedang asyik menikmati juadah, tiba2 datangla seorang lelaki yang buta meminta sedekah. Saya pun tanpa prasangka terus menghulurkan duit kepada dia. Lepas habis dia mengutip derma, dia pun menghilangkan diri.
Selepas habis menjamu selera, saya pun menuju ke tempat parking untuk berangkat pulang. Tiba2 saya ternampak pengemis buta yang berusia dalam lingkungan umur 40an memandu kereta kancil berwarna putih. Masa tu dia baru hendak keluar dari tempat parking. Apa yang menghairankan, macam mana pula dari buta tiba2 je dia jadi celik....

mak ai..satu hari RM2OO paling cokia..sebulan mau RM6000..org ada master pun x dpt gaji banyak tu.huhu.