CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Aku Tak Faham Kenapa Ibu Bapa Sanggup Hantar Anak Umur 7-10 Tahun Masuk Asrama Tahfiz," -Bekas Pelajar Dedah Punca Masalah

batmana replied at 21-8-2023 02:24 PM
atau buat syarat baru, mana2 mak pak yg nk masukn anak bwh 10 tahun dlm tahfiz, mak pak kene buktika ...

Xleh buat bisnes la tokeh2 tahfiz ni nanti
Xde la income dorang nak pakai kereta mewah

ina_na replied at 21-8-2023 01:58 PM
Mmg kesian tgk..Kalo yg parent paksa.. kecik2 dah msk asrama..bl dah besar ramai x nak anta anak ke  ...

takyah kata tahfiz la.. asrama biasa pon tak semua budak sesuai..

arwah mak aku sendiri mengaku rasa bersalah kat abang aku sebab masukkan dia sekolah asrama masa form 1.
umur macam tu dah duduk asrama.. sesetengah budak ok.. sesetengah tak sesuai.

masa dengan family la kita bole didik anak2 tu saling berkasih sayang.. tanggungjawab adik beradik.. bahagikan masa study n family..
bonding dengan family pon masa ni aje la.

kalau kata anak memang dah rapat dengan family.. bonding kuat.. parents jenguk selalu.. okla duduk asrama.
ni tidak.. dahla hantar asrama.. jarang balik.. balik ujung minggu claim nak rehat pulak konon dia terpaling penat belajar..
ujung2 semua keje rumah tak reti buat.. tak reti nak juggle keje n rest.. tak close dengan family members.. rasa tanggungjawab kt adik beradik kurang.. sbb dia dah biasa keje dia blaja sahaja.. semua dah disediakan untuk dia belajar. Tak perlu kisah kene jaga adik ke.. tolong mak sidai baju ke.. hanya perlu berkisar pasal diri sendiri. uruskan urusan sendiri

time aku sekoah dulu, budak masuk boleh asrama dari darjah 4

preparation untuk upsr

tu pun aku tak seuju, budak darjah 4 tu paras pinggang budak form je, kecik sangat

mamapea replied at 21-8-2023 02:16 PM
ni btl sbb adik aku pun hntr dia masuk tahfiz...tp adik aku rajin tiap2 minggu pi jenguk anak dia. ...

kesian budak tu....teruk betul perangai parents dia...

talapia replied at 21-8-2023 02:37 PM
takyah kata tahfiz la.. asrama biasa pon tak semua budak sesuai..

arwah mak aku sendiri mengaku r ...

benar...tak semua budak2 pandai sesuai duduk SBP atau MRSM...tak payah la bangga sangat dgn SBP dan MRSM tu...ramai keluar univerisiti pun takde keje...hutang PTPTN kena bayar, biasiswa bukan semua org dpt...

orang malaysia ni suka humble brag...

aku duduk asrama dari form 1, sendiri pun nak sebab abang pun masuk asrama, so meme ada influence.  Walaupun gitu aku still rasa umur 13 masih terlalu muda untuk duduk asrama inikan lagi umur 7 tahun.  Pada hemat teman.. mungkin 16 tahun / form 4 the earliest age.  

Follow Us
midori888 replied at 21-8-2023 01:30 PM
simple...sebab parent nak lari dari tanggungjawab...

dan kos saraan bela anak di rumah tinggi

setuju..kesian kt budak2 ni patut kene lah belajar akademik sekali.. kesian dorang

midori888 replied at 21-8-2023 01:30 PM
simple...sebab parent nak lari dari tanggungjawab...

Kenyataan.. tp ramai takkan mengaku
Akan ada karangan panjang nnt utk membenarkan tindakkan depa tu.

Susah payah cemana pun besarkan anak,penat ulang alik hantar anak sekolah harian ke apa itu adalah tanggungjawab kita.
Bkn lama pun takkan atleast sampai umur 12 pun takleh nk tunggu.
Pakcik iols masuk asrama awal juga sbb dia murid pandai duk lompat kelas je pastu masuk mrsm masa form 1 kira masa tu lum 13 thn la umurnya. Abis SPM sambung belajar sampai oversea
Pastu balik keje n kahwin, mak iols ckp dia mcm kurang bonding ngn adik badik lain sbb dia tak membesar sama2.

Suchi replied at 21-8-2023 03:37 PM
Akan ada karangan panjang nnt utk membenarkan tindakkan depa t ...

betul sesangat bab ni..
silap2 kalau time umur 12 tu baru dapat adik bongsu.. memang tak sempat kenal mengenal ngan adiknya tu..
manakan tidak..  dok asrama umur 12-17.. pastu SPM.. adala cuti 3 bln sblm sambung belajar. pastu masuk U pulak 18-22.. pastu keje dok umah bujang.. pastu tau2 kawin..

mak pak tak sempat tumpang senang.. tak sempat nak spend time dengan anak tu.. budak tu membesar di sekolah la senang cakap

Depa nak.masuk surga tapi Guna anak2 konon nnt pimping depa masuk sorga
Tapi depa takkan sanggup dok pondok2 hafaz quran

Lampuled replied at 21-8-2023 01:49 PM
Kalau nak anak jd hafiz mmg kena letak diaasrama ke? Tak de ke tahfiz harian?

Sepupu iols ada 2 3 orang Hafizah
Masuk sekolah yang berdaftar dgn jabatan agama..
Asrama helok sgt
Tapi dah lepas PMR la masuk situ
Depa.kena.jaga semua Benda
Even KFC pung tak digalakkan Makan...

Suchi replied at 21-8-2023 03:37 PM
Akan ada karangan panjang nnt utk membenarkan tindakkan depa t ...

kan...atleast tunggu lah budak tu besar skit...nie baru 7 tahun dah hantar idup sendiri dgn org asing.

Yg masuk tahfiz bukan semua mnjadi. Teruk juge kelaku. Ntah apa dikejar. Umo 7-12 tuh elok ngan mak bapak. Kesian budak tuhhhh

TOPwind replied at 21-8-2023 03:04 PM
dan kos saraan bela anak di rumah tinggi

senang kan...lps tu bole diorg tambah anak smp bole buat pasukan bola...

xpayah cakap sekolah tahfiz..sekolah gov biasa pon, budak2 dari macam2 background lagi buat pening kepala. anak buah aku darjah 1, ada budak nakal dalam kelas dia, pergi tarik2 zakar anak buah aku. balik sekolah mengadu kat kakak aku...jadi blur n trauma anak buah aku kat budak tu. mujur akak aku pegi sekolah nasihat elok2 budak tu, tapi jenis x makan nasihat jugak budak tu. bnaru dalam group telegram kelas, ada perents bergaduh sbb budak nakal tu asik tendang anak pempuan dia.. ni baru sekolah bharian biasa

leh imejin kalau duk asrama?

abang aku time dia duk asrama SMKA dulu..tahun 2000 an pon hampir seluar dia nak kena bukak time dia tidur,,,mujur zakar dia masih terpelihara gitu .

midori888 replied at 21-8-2023 02:50 PM
kesian budak tu....teruk betul perangai parents dia...

aku ada pi mkn restoran mak budak tu...seringgit pun berkira...dh la kitorg mkn beratus2 ringgit...ada mknn yg x hbs mintak tapau la & mintak extra black pepper sos...tu pun dia caj RM1...terus aku x pi dah

Edited by TomyamPuteh at 21-8-2023 05:20 PM

Aku hantaq anak2 aku kls fardhu ain yg face to face.Mahai sikit x pa. Jnji puas hati. Ank2 dok depan mata. Sampai masa depa blh terbang sendiri aku lepas la.

ina_na replied at 21-8-2023 01:58 PM
Mmg kesian tgk..Kalo yg parent paksa.. kecik2 dah msk asrama..bl dah besar ramai x nak anta anak ke  ...

Betul ko ckp.. kawan aku pun hafiz.. la ni dia ckp nak hafal 15 juzuk pun kelaut dlm.. hahshs .

jgn la hantar kesian anak2 kecik lagi..kalau masuk tingkatan xpe la dah tahu jaga diri..ada kawan hantar tahfiz kampung anak umur 5 & 6 thn..sedih tgk muka anak2..mak pak pulak senang lenang pegi merata berdua sbb xyah pikir hal anak..sound la jugak kalau jumpa tapi alasan mak pak biar anak ada basic yg kukuh geleng kepala dibuatnya