CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Dapat Duit 'Selonggok' RM250 Ribu, Saudara-Mara Tiba-Tiba Serbu Nak Pinjam Duit

gatal pi ckp knp. die kalau kau tetibe berduit, sedare atau kwn yg kau ingat dh mati pn tetibe elok sihat dtg jumpe kite tersengih senyum ade makne

green~tea replied at 3-2-2023 06:26 PM
Nak bongak tu dalam forum je lahh anonymous yg takde sapa kenal dah le.. arwah mak ayah i sendiri pu ...

ye ptt duit gaji bulanan pn toksah la chite pn kt sape2. sendiri tau dh la. kalau org tnye pn i jwb cukupla nk mkn mnum tetiap hari

bkn ape. duit ni perkare terpaling sensitip. ramai yg hilang nyawa kerna die

Jitu replied at 3-2-2023 07:16 PM
la dgn mak sendiri pun berkira
ko tauke barang2 komputer masyuk kot

Baru nak cakap benda yg sama
Murah rezeki org yg memuliakan mak ayah dia.
Iols sedekah utk mak ayah je la sebab dorang dah meninggal

Aku kalau dpt duit seketul pun aku cita dgn mak dan adik aku je. Diorg tak heran pun sbb duit diorg lg byk dari aku

Seram plak aku baca kisah korang. Nasib lah mak ayah adik beradik aku xda jenis mengendeng mcmni tau. Kawan pun xda sebegituh. Ke sebab aku yg miskin

Meh hakak nak inform, bila dapat duit kwsp/pencen/duit pree/insurans/golden salam tangan SILA JANGAN jaja cerita pada sesiapa pun hatta anak sundiri/laki sundiri/bini sundiri. Sebab daripada mulut depa, akan ada sedara mara, or gepren, boipren future to be yang mengendeng untuk pinjam, bukak crita sedey, ada penyakit tetiba, pati yindon yang nak kikis duit. Kalau rasa berbaloi bagi duit pree tu sila la. Tapi lebih banyak cerita duka sebenonya ya.

Follow Us
ada sstgh org tu, nampak org beli keta baru dia kata byk duit… padehal makin berkurang duit sbb komitmen bertambah

zaman2 mertua masih hidup dulu, tkde pun dpt bonus ke duit terpijak ke tetaplah mintak memacam sebulan berkali2… tak main lah tunggu announce duit baru nak mintak apa2 … i tak kisah kalau parents yg mintak. tapi i sangat kisah sbb anak2 parents tu yg mintak melalui parents dorang

Yang pergi bodoh beri pinjam tu kenapa?. Cakap je duit ni nak buat pelaburan ke apa ke bukan nak bagi pinjam sedagha mara, nak pinjam pergi minta bank.

green~tea replied at 3-2-2023 06:32 PM
Aiyorkkkk duit refinance tu tetaplah HUTANGGGGGGG...

Memperbaharui utang..janji ada cash..

Ye bahaya announce ni. Setakat spouse sendiri tahu boleh la, itu pun terpulang nak bagitau jumlah betul ke jumlah tak berapa betul. I dulu pun sebab orang pejabat bukak mulut. Laju saja yang nak meminjam tu. Pinjam syok la dapat selepuk, bayar kat kita tu sikit sikit. Mana maunye awok.

Semua nak bagitau..

Simpan rahsia kewangan dekat diri sendiri tak boleh ke....

Kang dah semua datang nak pinjam duit

Kenapa bagi? Be firm la. Dorang tu bukan nya reti bayar balik pun.

Penatlah pasal duit ni

Abc246 replied at 3-2-2023 10:06 PM
Kenapa bagi? Be firm la. Dorang tu bukan nya reti bayar balik pun.

Kan.. dah le tu duit refinance rumah.. bukan duit durian runtuh bonus ke apa.. ibarat ko buat personal loan, pastu amek duit pinjaman tu kasi orang lain plak..

Orang lain tu belum tentu bayar tau.. jarang laa minjam duit ni org bayar balik... 90% tak bayau pun.. buat hati kering je

namieamuro replied at 3-2-2023 08:05 PM
ye ptt duit gaji bulanan pn toksah la chite pn kt sape2. sendiri tau dh la. kalau org tnye pn i jw ...

I dulu bos i sendiri mengamuk dekat i.. sbb gaji i lg tinggi dari dia.. kes nya i tier technical, dia tier non-technical, beza dekat 8k gaji kitorg.. sheols meroyan mcm org gila dlm ofis... bukan i bgtau, tp dia sendiri gi korek dgn HR.. lepas tahu, mengamuk

jangan sesekali bercerita dengan orang (walau makpak mertua adikberadik ipar duai) kalau dapat duit terpijak…  tak kira la bonus ke, refinance ke, apa ke…  senyap2 je…  kalau orang tanya, just jawab tak banyak mana pun dapat tapi alhamdulillah boleh la buat bayar hutang2…  sebab manusia ni ramai yang tak nampak kita masa kita susah tapi tetiba cerah mata bila tau kita ada duit…

Atata replied at 3-2-2023 08:58 PM
Seram plak aku baca kisah korang. Nasib lah mak ayah adik beradik aku xda jenis mengendeng mcmni tau ...

kadang2 bukan parents n adikberadik yang mengikis...  tapi sedaramara...  kadang2 makpak bercerita sebab orang bertanya...  ye la, ingat orang sekadar bertanya...  alih2 lain niat disebalik...  sebab tu aku tak pernah cerita gaji aku berapa, berapa bonus & increment aku (kalau dapat), kerja aku tentang apa, etc...  basically yang parents n adikberadik aku tau - nama company aku, aku keje kuliketip - tu je...

Jangan kasi dah la. Sila rela dibenci. Macam akak. Har.

green~tea replied at 3-2-2023 11:32 PM
I dulu bos i sendiri mengamuk dekat i.. sbb gaji i lg tinggi dari dia.. kes nya i tier technical,  ...

hr kita pun (some) tak jaga p&c betul kan...  aku pernah masa memula masuk current division aku ni...  diorang2 ni berkumpul la kat meja belakang meja aku sebab meja tu jadi port makan waktu lunch...  pastu ada sorang ni panggil aku ajak join deme...  aku bangun la n pegi kat meja...  sekali ternampak minah ni dapat wasap pasal aku (layout hr tau dan aku tau sebab aku deal with them when it come to recruitment n promotion)...  dan layout tu adalah layout yang ada details gaji...  i am so damn pissed off weih...  aku selamba je pandang minah tu n minah tu baru terperasan aku berdiri sebelah dia n terus menggelabah...  pastu aku sengaja selit cerita tang integriti, p&c dan hukuman kalau menyalahgunakan kuasa dan kabel untuk tau pasal employee...  pucat muka dia...

i mean, ko dah kenapa nak tau SG JG gaji segala maknenek orang lain...  just enjoy ur goddamit money je la...