CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

'Buat Anak Pandai, Jaga Anak Bebal!' - Deen Madian Bengang Anak Selalu Digigit Rakan Sekolah

Queenmastani replied at 25-8-2022 01:00 PM
Kalau aku suruh ank aku buat balik apa yg budak tu buat..sorry for my bad parenting..tp Alhamdullila ...

iols pun ada jugak pesan kat anak tadika tu kalau kawan2 pukul ke apa, pukul je dia balik,
baru adil, lepastu bagitau cikgu.
biar dua2 sama dapat sakit tak la anak kita je sakit sesorang.

jejaka_hensem replied at 25-8-2022 10:25 AM
Semoga mak budak yg gigit tu baca ig story deen ni.
Kesian si deen ni,sibuk sgt sampai takde masa na ...

anak dia yang gigit, patutnya makbapak budak tu la amek inisiatif gi jumpa sendiri si deen ni. satgi kalau si deen yang pegi jumpa mcm menyembah dia pulak.  mmg btul pun buat anak je pandai, dahle tak reti jaga anak pastu perangai pun selfish

Jika yg menggit tu baby, normal la.. anak i pon masa baby pernah gigit anak orang kat taska. Tapi petang tu i mintak maaf kat parents. Cuma bapak budak tu muka dia merah padam cam nak tumbuk iouls. Masa tu baby iouls teething, geram sangat agaknya tengok tangan member.
Tapi jika yg buat tu budak yg "faham bahasa", memang parents kena bawak gi terapi.

Iouls nak share pasal sorang parent dalam group whatsapp kafa+transit petang. Banyak kali dia bebel kat teacher transit anak dia bawak balik homework sekolah kebangsaan x siap ke rumah. Siap suruh teacher monitor homework anak sebab xsempat nak buat kat rumah nanti. Anak sendiri tapi mintak cikgu transit monitor homework. Dia ingat anak dia je ke yg teacher nak monitor. Selfish gile

Klau da sampai 3x mau x mengamuk

anak kaka pun pernah kena gigit ms umur dia 3 tahun kt lengan dgn bdk perempuan yg setahun tua dr dia, terkejut ms nak amik sbb merah dan ada kesan kena gigit, mak bdk yg gigit tu xde say sorry pun cuma kata alah bdk biasalah
pihak management pun kata alah xde apa, esok eloklah, dah kata gitu kaka terus minta semua brg2 anak kaka dgn yg bongsu sekali dan ckp terima kasihlah sbb bg hadiah kt anak
dan kata jgn nnt satu hr anak tu kena gigit satu bdn dahlah, bila kena gitu then jgnlah mrh sbb nnt baiklah, menggelupur memsg time tu nk minta maaf
dah terlambat kowser sgt perangai memsg

ninnamina replied at 25-8-2022 02:01 PM
iols pun ada jugak pesan kat anak tadika tu kalau kawan2 pukul ke apa, pukul je dia balik,
baru ad ...

Kans..nnt kalau g ckp gn cikgu..ala biasa la bdk2 "bergurau" ni experience my cousin..alang2 nk bergurau biar dua2 kena marah..

Follow Us
azimodin replied at 25-8-2022 02:30 PM
Jika yg menggit tu baby, normal la.. anak i pon masa baby pernah gigit anak orang kat taska. Tapi pe ...

Soh anak dia masuk tuisyen yang bolrh monitor homework..haha
Sebab anak.iols.pung mmg iols htr.ke daycare yang monitor homework lepas sekolah...
Jadi balik rumah terus ke kumon dan.kelas ngaji je...
Tp.mmg ada aje homework.tak.sempat siap bawak ke rumah...
Nak.buat mcmana...kan..

Mcm anak emma tp anak emma tu comel sgt n dia gigit org jahat je

Budak gigit ..gigit dia balik bg dia rasa camna sakitnya lepastu dia tak buat dah la..

Maybe deen tu kena g jumpa mak pak budak tu dan ckp gini
“Kalau anak awak didapati gigit lagi anak saya,anggapla itu pagi terakhir awak tengok anak awak…”

takayama replied at 25-8-2022 02:45 PM
anak kaka pun pernah kena gigit ms umur dia 3 tahun kt lengan dgn bdk perempuan yg setahun tua dr di ...

Iolss setuju dgn kaka. Takde makna la 'alaaa..budak biasa la'

Budak mak iolss jaga ni. Dedua iolss maki kn aja. Sebab sepak kucing.

annehuda replied at 25-8-2022 02:09 PM
anak dia yang gigit, patutnya makbapak budak tu la amek inisiatif gi jumpa sendiri si deen ni. sat ...

Sis,anak din ni yg kena gigit,kan?
Ke iols salah faham

September14 replied at 25-8-2022 04:45 PM
Mcm anak emma tp anak emma tu comel sgt n dia gigit org jahat je

Yih xde nye.. kalau kuat mengigit asal boleh je..

Bab budak gigit2 ni terus teringat anak emma maembong

Eee sama mcm anak2 yg dtg rumah org, tak reti nak main elok2 dok sepah toys anak2 aku. Mak bapak tengok je. Paling2 up pun setakat cakap no no no takde tolong kemas ke apa. Anat btl. Dari mak bapak sampai ke anak 2x5, 5x khinzir

Budak belajar gigit ni mesti sebab makpak suka gigit anak jugak sebab geram. Aku geram (sebab comel) kat anak tapi tahan memang takde gigit2 ni. So anak pun takde la terikut nak menggigit.

Kalau baby gigit tu, mmg x boleh buat apa.. bukan bdk tu tahu ponn..
Anak aku pun pernah jadi mangsa gigit
Kalau budak atas 2 thn, aku jumpa dia tegur depan2..biasa diorang ni takut kena sound dgn mak ayah kawan diaa. Esom terus kamcing bff. X buat lagi

Tapi kesian juga mak budak kaki gigit tu kena marah
Kdg2 ada budak depan mak dia x suka gigit pun

Biasa kalau dah banyak kali,aku sound pengasuh or teacher je.... Pada aku budak2 ganas mmg kena monitor lebih sikit dari budak2 baik..

Tapi kan… seram la dia sound parents mcmtu. Takutttt

Anak sedara aku (laki) time tadika tangan kena cucuk dgn pensel dek kawan sekelas, seb bek luka tak dalam. Puncanya berebut pensel.

Bila cikgu selidik, rupanya salah anak buah aku sbb dia try nak amek pensel budak tu. Mmg anak buah aku kena marah la pastu ngn mak paknya

takayama replied at 25-8-2022 06:45 AM
anak kaka pun pernah kena gigit ms umur dia 3 tahun kt lengan dgn bdk perempuan yg setahun tua dr di ...

Bagus kaka sound gitu. Tak kena kat anak dia, senangla dia cakap 'ala budak mmg gitu'. Cuba kalau kena, dialah besenya yg kepoh 1 kampung.

Anak sedara sy pun penah kena cucuk dgn pensel, tp mmg salah anak sedara sbb nak amek pensel budak lain. So pihak kami yg minta maaf kat pihak lagi satu tu.