CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cm_gagahperkasa

AnJing Jiran belakang Yg Menyalak 24/7

1# cm_gagahperkasa
owner dia yg tak jaga dgn betul

jiran aku pun ada yang bela anjing.jarang dgr anjing dia menyalak.owner dia pandai kot jaga.

dan adakah tiap2 hari anjing tu menyalak sbb nampak hantu...heheheh

kenapa anjing tu mampos cooper???jilat sardin???
medangmru Post at 14-9-2009 14:15

tah aku pun tak tahu sebab aper...ader tak orang tahu sebab aper... aku sebab kawan aku cakap soh lempar sardin... aku try la... tengok menjadi... tapi tak tahu la kalau kebetulan anjing tu sampai ajal......

penah gak dulu de jiran tetiba bela anjing,yg jenis kecik kurus tlinga capang ..yg tu mmg xreti diam,suara xkuat tp nyaring la jugak..mmg xleh tido dbuatnye..
owner pun xleh tido bising mrhkan anjng..tp tiap kali bunyi kita buka lampu luar,bunyi lg buka lampu..main on off lampu,spy owner tau yg anjng tu mmg gangu kita..xlama drang bwk anjng tu masuk umah..esok nye dah xdgr bunyi..jual blk kut..hihi

23# cooper69

ader tngok 1 drama kat tv ni......tak ingat tajuk aper
jgn sekali2 bagi anjing makan coklat...

coklat boleh membunuh anjing..
tpi aku dah lupa sebab aper...ingerdient dlm coklat tu kot..

nasihat aku, ko g jmpe bomoh je sng...suruh bomoh tu pukau anjing tu...xpe kot kalo bomohkan binatang...rase2 nye lah...

Follow Us
23# cooper69  

ader tngok 1 drama kat tv ni......tak ingat tajuk aper
jgn sekali2 bagi anjing makan coklat...

coklat boleh membunuh anjing..
tpi aku dah lupa sebab aper...ingerdient dlm cokla ...
carold Post at 16-9-2009 12:38 PM

Errrrrrrr....coklat pun berkesan ke???

nasihat aku, ko g jmpe bomoh je sng...suruh bomoh tu pukau anjing tu...xpe kot kalo bomohkan binatang...rase2 nye lah...
saga2717 Post at 16-9-2009 01:18 PM

nak panggil bomoh anjing ke saga...

dok pernah plak teman dengor...Pwang Buaya tu selalu le..

Ko tembak anjing tu dengan laser pointer jer...nanti dia leka ler kejar2 laser pointer yg ko dok pegang tu...

Korang bela kucing, jiran sebelah bunuh kucing kesayangan korang tu. apa rasa? happy? anjing tu makhluk Allah jugak, jadi jangan la suka2 mak korang jer nak bunuh, dia pun nak hidup jugak. nabi pun tak suruh bunuh anjing kan.

Pertama skali ko try jela slow talk ngan owner anjing tu, kalo dia jenis hati batu baru buat report.

Ustazah aku pernah ajar, kalo kena kejar anjing, jangan lari, kalo ada pasir kat situ ambik segenggam sambil baca ayat quran (aku dah lupa ayat apa), simbahkan pasir kat anjing tu, nanti dia terus stop tak kejar dah...

betul tu Zep/..lg satu petua..kalau takder pasir..buat2 mcm nak ambik pasir....konpem anjing tu berenti sbb dia ingat kita nak baling sesuatu kat dia..

kalu baling sesuatu kat anjing tu dia x marah ke?... kang lagi laju dikejarnya naya je... :kant:

31# medangmru

Errrr... yang tu tak pasti lak aku, buatnya main acah2 makin galak pulak dia kejar...

Lagi satu kalo pada sapa2 yang masih guna henpon lama, terutamanya Nokia 3310 boleh jugak buat baling anjing, insyaAllah berkesan... tapi kalo medang, aku sure dia campak N series jah...

32# hainina

Yang tu tak pasti keberkesannya lagi...
Kalo baling pasir mungkin boleh kaburi mata anjing tu, jadi dia tak kejar lagi...

32# hainina

Yang tu tak pasti keberkesannya lagi...
Kalo baling pasir mungkin boleh kaburi mata anjing tu, jadi dia tak kejar lagi...
Zep Post at 17-9-2009 06:46

kalo dah kene kejor... sempat kah kiter nak ambik pasir.... tah2 anjing ni stamina kuat dari kiter.... kiter bukan slalu berlari pun.... laju aku rase kompom laju die punyer..... kiter guna dua kaki jer lari die empat kaki.... kalu dah kene kejar tu jangan ler pandang blakang......

31# medangmru

Errrr... yang tu tak pasti lak aku, buatnya main acah2 makin galak pulak dia kejar...

Lagi satu kalo pada sapa2 yang masih guna henpon lama, terutamanya Nokia 3310 boleh j ...
Zep Post at 17-9-2009 06:44 AM

Errrrrrr...dok aih...syg HP per...

Kalau lelaki yg pakai talipinggang tu...masa tu la nak gunakannya ...tul tak...

nak panggil bomoh anjing ke saga...

dok pernah plak teman dengor...Pwang Buaya tu selalu le..
medangmru Post at 16-9-2009 16:18

alah...bagus ape panggil bomoh utk bomohkan binatang...time tu baru lah tau, bomoh tu ilmu die meluas ke x...asyik bomohkan org je....kalo die bomohkan binatang pon boleh, kompem bomoh tu teror...terorist...

Errrrrrrr....coklat pun berkesan ke???
medangmru Post at 16-9-2009 16:17

yup...ingredient kat dlm coklat tu yg buat die mati...tp aku xpasti ape bnde tu...nk kate koko bukan...sbb aku tgok ade je vit utk kucing & anjing perasa coklat...tp setahu aku, kucing mmg xboleh mkn coklat...kalo anjing aku xtau plk...

31# medangmru

Lagi satu kalo pada sapa2 yang masih guna henpon lama, terutamanya Nokia 3310 boleh j ...
Zep Post at 17-9-2009 06:44

mmg ptt 3310 tu dipanggil nset utk baling kat anjing ....

kalo dah kene kejor... sempat kah kiter nak ambik pasir.... tah2 anjing ni stamina kuat dari kiter.... kiter bukan slalu berlari pun.... laju aku rase kompom laju die punyer..... kiter guna dua ka ...
cooper69 Post at 17-9-2009 08:11 AM

lg satu anjing ni ada yg tak gheti bahasa ( errrrr...anjing ada bahse ke...heheheh )...anjing kat perumahan aku ni...org naik motor pun boleh pi rembat kejar....bukan kejar skit2 pehtu berenti...ni siap kejar betul2...siap nak gigit kaki lagi...anjing tahap lahanat ni...

rsnya mcm tak sempat...ye la...dah gabra masa tu mana nak ingat amik pasir kan...kene plak anjing tu ramai...haaaaa....hehehe