CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: white_orkid

Herbapati dan pembedahan batin

kat kota kemuning, seksyen 31...  tp klu kita percaya sume nie kuasa Allah, hanya dengan izin Allah, adakah jatuh syirik? tolong komen or betul kan.... cos saya pun x arif...  klu kita percaya bomoh nie yg pulihkan kita, akan jatuh hukum syirik.... tolong share utk pengetahuan semua.... kita kongsi ilmu yg ada...

kat kota kemuning, seksyen 31...  tp klu kita percaya sume nie kuasa Allah, hanya dengan izin Allah, adakah jatuh syirik? tolong komen or betul kan.... cos saya pun x arif...  klu kita percaya bomoh n ...
white_orkid Post at 25-6-2009 01:19

tak boleh..sebab tu kita dan jin ni terhijab pandangannya.
ikhtiar kita bukan dengan bantuan jin...sebab tu dalam Islam kita ikhtiar dengan DOA.
sebab tu Allah firman dalam Quran yg ayat-ayat al-Quran
tu sendiri sebenarnya penawar...bukan dari bantuan khadam.

Pada pandangan para ulama hadith dan fiqh tidak ada langsungmakhluk-makhluk ghaib suci dan malaikat yang ditugaskan untuk menjadikhadam dalam ertikata dikuasai dan dimiliki oleh manusia. Adapunmakhluk yang boleh dikuasai melalui amalan-amalan tertentu adalah tidaklain daripada makhluk jin dan 'ifrit yang dalam istilah biasamasyarakat Melayu dikenali sebagai hantu.

Demikianlah senario yang terjadi dalam institusi perbomohan yangsebenarnya tidak pernah pudar pengamalan dan penggunaannya dalammasyarakat kita sejak dahulu sampai sekarang. Contoh terkini merebaknyaamalan khurafat yang berbentuk syirik dalam institusi perbomohan iniyang terjadi dalam masyarakat kita ialah apa yang termuat dalam ruanganSoal Jawab Agama, kelolaan Dr Amran Kasimin dalam Mingguan Malaysia, dimana beliau terpaksa melayan persoalan yang dibangkitkan oleh pembacayang mahu mengetahui tentang upacara amalan semah yang berlaku dikampung pembaca berkenaan (Mingguan Malaysia 21 April, 2002:9).

Info lain yg boleh dikongsi http://www.bicaramuslim.com/bicara7/viewtopic.php?f=10&t=7626&sid=9dd63b6ec3954c00ea08de4d9e4f08cf

Rate

1

22# blackwar

tq 4 sharing.... saya pun just share experience yg saya saksikan, n saya mmg betul2 nak tgk benda ni cos slama nie cuma dgr cerita org.... even saya sendiri pun x pernah menerima rawatan2 yg mcm nie... alhamdulillah, setakat nie cume demam2 biasa jer....  

dan saya pun x pasti samada dia guna khadam or aper, cume interpretasi saya jer mentafsirkan yg mungkin dia guna khadam... ada sesetengah org yg mengatakan ia adalah ilmu metafizik.... saya pun x nampak aper2 komunikasi between doktor nie ngan khadam, n saya pun x bleh tuduh dia guna khadam... wallahualam.. spt yg blackwar explain td manusia x bleh berkomunikasi ngan jin. since doktor nie pun manusia, so xde la komunikasi kot...

apa yg saya nmpk, itulah yg saya cerita.... at the same time dia bagi obat2 herbapati untuk diamalkan, yg berasaskan herba2 la spt misai kucing, gamat dll.....

thanks for sharing...

Mak aku baru minggu lepas operate di Klinik kat Kota Kemuning ni utk buang darah tinggi dia.. Before operate, mmg tinggi le BP dia 200/90. After operate, lepas seminggu bila check, BP dah jadik 140/80. Ikut kata doktor tu, kesan hanya lepas 2 minggu. Pastu dah takyah makan ubat darah tinggi lagi dah...

Cara dia bedah, memang dia potong kat area belakang mak aku. Mak aku kata dia dengar le sebelum bedah tu doktor tu baca ayat 'Aku berlindung dari syaitan yg direjam' tu and 'bismillah' baru dia potong (pakai pisau). Sebelum potong, dia spray antiseptik. Pastu, dah potong dia kuarkan darah2 beku kat belakang mak aku.. (dia panggil waris utk tengok). Pas operate, terus tampal ngan plaster. Plaster tu pas 3 hari leh bukak. Bila bukak plaster, tengok kesan macam parut kecik/cakar..

Aku tanya mak aku "Sakit tak mak?" dia jawab "Rasa macam kena cakar dengan kuku je".. huhu...

Klinik bukan yg kena ambush dulu tu ke? Ella Enterprise ke apa nama nya. Tukang ubat tu namanya Che man...mmg dah lama dah ujud perkhidmatan ni. Kena ambush sbb tak qualified utk lakukan pembedahan...entah la ye..kalau kuasa ALLAH nak kita pertikaikan...

Follow Us
Kat kota kemuning tu nama dia ni:

PUSAT TRADISIONAL & KOMPLIMENTARI ISLAM SDN. BHD.

Sebelum mak aku pegi, makcik aku (adik mak aku) dah bawak bapak mertua dia gi berubat kat situ. Bapak pertua dia sakit cancer paru2. Doktor hospital kata dah 50%-50% sebab cancer dah stage 4.

Bila bawak gi klinik tu, doktor tu bedah jugak and kuarkan air paru2 (sama macam kalo pi operate kat hospital biasa). Memang masa bedah, pesakit sedar dan tak rasa apa2. Even lepas bedah, leh jalan kuar macam biasa. Sebelum keluarkan apa2 dari badan pesakit, doktor tu akan panggil waris untuk tengok dan bagitau apa benda yang dia nak keluarkan tu.. Macam kes ni, makcik aku tengok le paru2 pak mertua dia tu.. Makcik aku cakap memang ngeri sehhh...

After beberapa kali dibedah, Alhamdulillah sekarang bapak mertua dia dah sihat.

Apa2 pun, ni semua kuasa Allah..

sakit apa lagi dia bleh ubat?...me sakit lain tak penah tapi kalu batu karang tu ada tgk org buat kat gombak...tapi dia tak tunjuk la....ada masuk paper gak citer dia tapi lama dah...tak tau ada lagi ke tak...

Ramai orang pegi and macam2 sakit ada..
Biasanya kalo nak pegi, kena tunggu awal pagi sebab orang ramai gilerr...
Masa bawak mak aku, kitaorang kul 6.00 pg lagi dah ada kat depan pintu klinik..
Sehari dia boleh rawat lam 30 orang je.. Kitaorang sampai2 je tengok2 dah ada 15 orang dah tunggu kat depan pintu tu... huhuhu

Malaysia boleh jadi hub perubatan dunialah kalau benar .

Nak percaya ke taknak percaya ke terpulang...
Aku just bagitau je ikut pengalaman sendiri...

I have seen few videos on Youtube. Kelihatan palsu dan penuh penipuan. Nanti adalah yang masuk cakap Kuasa Allah semua jadi. Alasan paling lame. dulu kata Melayu ada hikmat parang terbanglah ilmu batinlah. Datang penjajah kena jajah juga.

Sedangkan Ibn Sina pun berusaha tulis buku perubatan yang tebal berdasarkan ilmu pengetahuan yang logik bukan something yang alasan last dia kalau kuasa Allah semuanya jadi. Baik Ibnu Sina jadi bomoh ajaib

Kalo nak testimoni, ko boleh pegi kat klinik tu, orang yang bersesak2 kat klinik tu willingly boleh bagi testimoni. Setakat tengok kat youtube, pastu nak gebang kat sini tak payah la... Pegi dulu tengok baru boleh cakap...

Memang teringin nak pergi expose benda tuh as a hoax.

Benda nih akan jadi sama macam si cakera alam tuh. Dulu kan riuh rendah masuk tv claim itu ini. As usual Malaysian population esp Malays akan percaya. Pastuh kantoi tipu ngan tv korea. buat malu aje.

Testimoni is not evidence. Bomoh tuh mesti buat trial yang valid untuk buktikan betul. Patient2 dia mesti stop treatment hospital dan hanya gi buat treatment dgn dia. Tapi seperti biasa takper mmg orang2 percaya. Bomoh kata sembuh dia percaya datang hospital check tgk penyakit tak sembuh pun

kesian saintis yang beratus2 tahun kaji akhirnya pak lbai hoax nih juga yang boleh perform magic. mesti ibnu sina nanges dalam kubur dia penat je dia buat buku tebal2 last2 rupa2nya boleh buat pembedahan batin je.

If that bomoh boleh cure Huntington ke mesti Malaysia jadi terkenal.

Reply 34# dee4ellese
boleh tak ambil gambar kesan pembedahan tu? kalau masih adalah...

Post Last Edit by dee4ellese at 17-4-2010 18:06

Hello..

Sape cakap orang2 yang pegi kat dia tak pi check kat hospital afterwards?
Ko ingat diaorang bodoh ke tak pegi check balik?? Tu la aku kata, kalo nak cerita kat sini, mmg orang tak percaya.. Dah tengok sendiri baru tau.. Dah rasa sendiri baru tau..

Reply  dee4ellese
boleh tak ambil gambar kesan pembedahan tu? kalau masih adalah...
pelitaHatiku Post at 17-4-2010 15:57

Aku tak balik le minggu ni.. Tengok le minggu depan..

Post Last Edit by mikasa at 17-4-2010 23:29

aku teringin nak buat pembedahan batin  ni la

wow, malaysia bakal jadi hub perubatan dunia. kita boleh pecat semua pakar bius, pakar bedah. hanya perlu latih pakar bedah batin

tok bomoh nih pakai jin ka apa? skrg nih sy tgh kesian mengenangkan nasib saintis, pakar bedah semua yang penat2 buat kajian hukum alam tiba2 ada teknik bedah batin. mesti ibnu sina, ar razi semua menangis sbb tak jumpa teknik batin nih dulu.