CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: medangtamang

JABATAN KECEMASAN HOSPITAL SULTAN ISMAIL... CAM SYIAALLL....

Reply #20 ayanganje's post

cakap balik..." masa wat sedap....mana de sakit..."..

Reply #20 ayanganje's post

mak aku dulu keje kad wad org bersalin..so mcm2 jenis org yg nk beranak dia dh jumpe..
mak aku nih attendan je...tp takde la kekwat..ada pernah sekali tuu dak ppuan nih dh sakit sgt2 nk bersalin tp takmo terbukak gak bukaan tuu (betul ke apa aku ckp ni? aku lom penah beranak..so x tau le...hehe)..apa yg mak aku buat, mak aku ambik air masak then bacakan bismillah ngn fatihah kalau aku x silap, then mak aku doa laa mintak dipermudahkan ppuan tu beranak..pastu mak aku bg ppuan tu minum..alhamdulillah senang jer beranak ppuan tu...

mak aku cite ada la jugak kwn2 dia yg jenis marah2 patients yg tumpahkan air le, yg terkencing atas katil le, memacam...tp aku tabik mak aku la...mmg seswai dia keje spital...penyabar, berani ya amat...

yg jenis cakap "masa buat x sakit, masa nk beranak nih awak meraung sakit pulak" tuu, doktor sendiri yg sebut benda tu...ape la..tak belajo saiko betul doktor tuh

Originally posted by Risma at 18-5-2009 09:35 PM

ish2 langsung tadak rasa simpati nurse tuhh errrkkkkkk............... dia tak belajar tuh semua keee:@

ms anak sulong aku banak kat HKL...elok jek tp prosuder byk la aku kene face it...

tp okeh sbb sebis bg aku x der hal la ms tuh sbb pes time banak...

anak no 2 dasat gilak la...x yah cakap duit berterabur ms tuh

tang anak no 3 mmg poket aku mengalami krisis kewangan yg teruk...

x der pilihan ris nak wat cam ner ms tuh aku nak banak...aku tahan kn jua tinga ku

x pe la kurang2 aku banak senang dan mudah...

x lame aku nyusahkn nurse sbb aku last masuk aku awal kuar...

Alhamdulillah.... kuar spital pun awal nurse x sabo2 nak suh aku kuar sbb nak gune katil...

almaklum aku menyenangkn dorang lam sesi banak...

cume kalo deal ngan org yg byk songeh bg aku x pe kalo nurse nak marah2..

tp kalo deal ngan org cam haku yg agak penakut bila negok spital...

x yah la marah2 cakap leklok aku paham bahse melayu dan inggeris...

Originally posted by medangmru at 19-5-2009 08:38 AM
cakap balik..." masa wat sedap....mana de sakit..."..

haip....

med nak kene nih menjwb

mn dan nak jwb sbb dah sakit...

kalo aku ms nak banak tuh molot aku kecoh kemain...tp bukan meraban duk ralit sebut

Ya Allah la ...mcm2 la aku duk bc tp ngan sore kuat...

sbb tuh cara aku face sakit banak aku...abb aku mmg penakut bl negok alatan2 ituh...

kalo ade nurse yg cakap kat aku ms banak bising ms buat diam...

mau ku mangun dr katil hentak paler dia peh tuh sambung meneran

okeh ka cam tuh

tp ader yg kata kalu dapat MA, Doc or nurse yang kerek ni cuba korang speeking sikit
mesti dorang tak berani kerek sangat ngan korang

Originally posted by cepheid at 19-5-2009 03:02
pelik betul apasal kat board CI tu semua orang puji gov hospital ni melambung-lambung. pening aku

ntah2 yang puji tu pun..org gomen sendirikkkk....

aku tak penah antar minik aku gi gomen...

stat pregnant sampai la beranak pegi swasta...bukan nak belagak...tapi aku tak nak minik aku dapat layan yang tak sepatut

nya...dah la kawan tu sakit nak beranak...kene plak mulut2 longkang tak betapis...

pada aku biar aku berhabis skit..janji hati senang...

Follow Us
Originally posted by arasham at 14-5-2009 17:42
kesian ada lawak pun ada. pekerja tu kurang ajar cam tu mang patut di ajar
lawak pulak sebab ko demam ko gi A&E lawaklah pulak   lain kali gi lah klinik
komuniti ke pusat kesihatan ke. se ...

Hahaha!! kelakar ker?? hehe!! mmg laa ko rasa kelaka pasal aku demam je pegi A&E... yg kelakanyer time tu aku demam
dah 2 ari tak baik2... dah 2 kali klinik dah aku pegi sama gaks...sampai laa ke ari senin lepas aku pegi
balik A&E tu pasal kelakanyer demam aku tak baik2 gaks (after 3rd time aku pegi klinik swasta)...
bermakna dah seminggu aku on off dengan demam...lagi kelaka biler doktor suspect aku kene malaria lepas ujian
darah dan aku terpaksa bermalam kat observation ward... berbotol2 darah aku kene tarik...walaupun dah
discharged aku tetap kene wat follow up blood test lg pasal doktor still tak pasti dgn condition aku...

KELAKAR kan????

tp masa yg aku kene halau tu... tak nampak pun staff spital tu pakai mask ker... aper ker... kira tak
kisah sgt laa pasal wabak H1N1 ni... kat spore ada ker tak der tetap derang wat screening... demam jer kene
tahan... tp biler aku dtg balik lepas seminggu... baru nampak mask kat muka derang... tu pun pasal
jb dah ada kes H1N1... jd kes2 demam sumer derang accept... padahal masa aku dtg tu patut derang kene
accept gak lah... at least derang ada laa sket preventive measures tu... ni langsung takder... cam konfiden
sgt Malaysia tak affected... biler dah ada kes... baru nk gelabah... chett!!!

eee memangla staff spital krajaan ni mostly amat xmemuaskn...pastu muke nk ketat.xmesra langsung.pnah member tnye sorg nurse ni pasal apentah tp bkn nk ngurat ke apa.blh plak nurse tu bt dek je ngn muka yg masam.member aku pe lg siap sound 'cantek sgt ke bt muke camtu..aku byr cukai byr gaji ko tau x?'(sambil angkat2 tgn) nurse tu cam bengang trus blah.segan kot.ingt member aku nk ngurat gaknye..tu hal nurse muda..nurse tua lak sb die dh lma kje stu poyola pulak.ckp pon lazer je..blagakla..bile ckp ngn kita tu rsa nk tgnkn je..xmesra lngsung.tp ada 2 3 org yg ok..ada tu plak dhla manis..ckp pon sopan dan mesra..mmm.kan bgus klu smua cmtu...

Kak sut tak nafikan staff Hospital Sultan Ismail ni ada perangai yg baik.. ada perangai yg buruk...
Arwah Abah akak pernah menginap diHospital ni selama sebulan lebih.... sehingga lah menjadi arwah di hospital ni juga...
apa-apa pun... just anggap je lah officer yg bertugas di A&E tu tengah tension...

BTW, Medang, in case in future, kalau demam, better pegi farmasi / klinik pakar di tingkat 3 (macam poliklinik lah)..... toksah lah pegi A&E.. coz kat situ mostly tempat org yg betul-betul critikal...

rasenyer kkm kena war2kan sistem kelaskan pesakit/triage ni kepada msykt..
baru la msykt faham n tau sakit camne kena g a&e,klinik kesihatan

kadang2 bile kiter @ family yg sakit
rase nak cepat n nak marah kalau staff lmbat
kita mmg rase teruk sgt2 dah,padahal ader org lg teruk dari kita n lebih berhak dirawat dulu

tp pasal staff tu mmg kurg ajar la. :@
sepatutnyer yg dok kat kaunter la kena budi bahasa molek
lain kali kalu kena camtu ko tgk name @ tanyer terus name dier
mesti cuak punyer
pas tu ko tanya dah puas keje ker

nak dorg layan ko elok2 cakap bi je terus.........

saya nak share pendapat saya. bukan pasal staff hospital tapi bhg kesihatan. bukan nak komplen, tapi saja nak highlight dan nak ucapkan terima kasih la sbb menjalankan tugas .kat apartment saya duduk ni beberapa bulan lepas ada kes 3 denggi.  jadi org jab. kesihatan ni selalu dtg pantau, 2-3 kali sembur dan siap bagi flyer serta datang setiap unit kat sini utk bagi penerangan. walaupun dah tugas diaorang pun tapi saya saya nak ucapkan terima kasih sbb concern ttg penduduk kat sini.

lagi satu, cewahh...mcm buat ucapan pulak...pada nurse yang dtg kerumah2 kat kg2 tu. saya tak tahu pun ada servis mcm ni, rasa kagum pulak. last few years, saya ada ke rumah sedara kat kg, anaknya baru je lepas bersalin. jadi, saya nampak ada lah nurse yang datang rumah visit baby + ibunya, bagi susu, check baby etc...
kenapa tak tau la, mcm terkesan kat hati saya, selama ni saya pun selalu kutuk2 org kerja hospital, tapi bila ada perkhidmatan mcm ni dan diaorang pun nampak profesional, saya kena mention jugak la.

mcm tak sesuai je nak kat thread ni, tapi saja je la, mana tau ada staff yang terlibat tu, supaya diaorang tau bahawa ada orang yg menghargai tugas & perkhidmatan yang diberikan...

yup..sal nurse gi melawat umah tu bukan kat kampung jer...kat KL pun ada...sebenarnya kalau lepas beranak kat mana-mana pun, kalau nak nurse2 gomen ni datang umah kena bgtau la pasal kelahiran tu kat klinik mengandung yg terdekat...mmg bagus sbb masa ni ler nurse2 tu chk samaada baby ader sakit kuning ker tak etc....
pasal staff hosp plak, aku rasa kena tgk hosp la...certain2 hosp tu ok jer...

HSI hospital paling x guna.... HSA 10x lagi bagus...

TT apa nak buat ....ketua pengarah dia pun ...sama perangai ...dah kena demote

Kalau ada duit baik pi private, hosp kerajaan nilebih kpd nak arwahkan org je

12
Return to list New