CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jpl_fan

(merged) All about accident.. new thread @ pg3.

[align=justify]Btw.. aku nya eksiden motor banyak sangat.. so yg 1st eksiden tu mcm tak best je utk dicerita berbanding eksiden2 lain.. ;)

Ahahaha.. :lol

aku 1st eksiden tahun 95' masa balik dari kuliah... bawak rxz.. dari federal hiway menuju subang parade.... 1st lap kuar dari jln moto cantekkk.... 2nd lap masuk kanan kat mesiniaga tu tetiba byk pasir atas jalan.... zassssssssssssssssss.... tayar depan bertemu tayar belakang.. ngeri woooo... darah byk ateh jalan... argghhh tak sanggup ku kenang....

moral... jadilah pemandu yg berhemah.... selamat hari rayeeee.... hehehe

aku nyaris eksiden masa gum tape death match race ngan shingo EG6 turun bukit akinaaaaa.. :lol

Originally posted by takumi86 at 7-10-2006 01:22 PM
aku nyaris eksiden masa gum tape death match race ngan shingo EG6 turun bukit akinaaaaa.. :lol

[align=justify]Aiyyyooo..,. INITIAL D lah?? :kant:

Ahahaha.. :lol

my first accident would be back when hom was a passenger...that was years ago..hom baru jerk 5 tahun...uncle hom yg bawak keta ngan laju...jumlah passenger lak seramai 7 org :kant:  It was my other uncle's wedding day and kita semua ikut nak hantar groom to the bride's house...malang tak terbau...sbb kecuaian my uncle pandu keta tu...he overtook another keta from the left! (road shoulder)...ntah what happen..it was too fast...and moreover hom masih kecik...all hom ingat...the car turned turtle...upside down...all the four tyres were up...Alhamdulillah despite the condition of the accident, all were alive...:pray: but most of us had cuts and bruises of course, hom was hospitalised for at least 2 weeks with broken left arm and bruises...:kant:

2nd accident when hom was driving, 3 years back...on my way to work.   The vehicles on the road stopped for a while coz one old man just stopped to turning very slowly to the left..., hom can remember there was one Kijang car approaching  from behind me...hom was the last car on the queue...as the front cars started to move, hom was waiting for my turn to move as well but before hom can do that, the driver of the Kijang who was approaching fast from behind hit my car!  Oh my god! hom was shocked and angry at the driver of course...He admitted that he was not concentrating on the road and the case was brought to the Police.   My Mazda 626 bumper and most of the back was totally wracked...I had to wear neck brace for a week...had to loan my brother in law's van for 3 months waiting for my Mazda fixed...that Kijang had its front bumper dented too obviously....fuhhh...thats my story :bgrin:

Originally posted by freekey at 7-10-2006 11:53 AM

wahh ganazzz gak ko eh??

leh join geng dgn aku.. :lol

http:// ...

:cak: geng dgn  ko??  bleh jer... ahahhah  :lol

:stp: aik camtupon ko kata ganaz ke?? heheheh :bgrin:

geng akupon cakap macam tu...ada ke diaorg kata kata aku gi racing, buat lap maut... :lol

Follow Us
Originally posted by tina at 8-10-2006 06:21 AM

:cak: geng dgn  ko??  bleh jer... ahahhah  :lol

:stp: aik camtupon ko kata ganaz ke?? heheheh :bgrin:

geng akupon cakap macam tu...ada ke diaorg kata kata aku gi racing, buat lap maut...  ...

[align=justify]Yelah.. bak ko kata terseret tu... tp muka maintain ayu..

Samalah ngan aku.. eksiden motor aku paling teruk tercampak sampai pengsan.. alhamdulillah.. tak melibatkan muka dan kecederaannya pun takdalah sampai mencacatkan aku.. syukur sangat.. :pray:

Originally posted by freekey at 8-10-2006 06:26 AM

Yelah.. bak ko kata terseret tu... tp muka maintain ayu..

Samalah ngan aku.. eksiden motor aku paling teruk tercampak sampai pengsan.. alhamdulillah.. tak melibatkan muka dan kecederaannya pun ...

tulah syukur Alhamdulillah..kat muka aku luka kecik je tp tak tinggalkan parot..kat kaki...abiss..tak blh hilangkan parut...geng aku siap ckp,abislah ko turun sahamm..ahahha:lol...

pehh..bleh tahan gak ko kena sampai pengsan..nasib baik aku tak pengsan...
sape angkat ko ah??

masa kena tu aku rasa mcm ok tp dh lepas gi klinik dia siat kulit aku..pehh..sakit siot...lama gak aku nak pulih dari jalan..kaki kena jage baik2 supaya tak nanah..kalu tak lagi lambat baik...

Originally posted by tina at 8-10-2006 06:37 AM

tulah syukur Alhamdulillah..kat muka aku luka kecik je tp tak tinggalkan parot..kat kaki...abiss..tak blh hilangkan parut...geng aku siap ckp,abislah ko turun sahamm..ahahha:lol...

pehh..ble ...

[align=justify]Ahahaha.. tp takpalah kat kaki.. kan aurat tu.. tp tak tahulah kot ko jenis yg pakai skirt henggat paha kan.. :lol

Ermm.. so mcm mana parut kaki ko tu sekarang?? panjang ke?? kena ekzos kan ko kata?? Errrr... tak dapat bayangkan.. aku rasa lagi teruk kot luka ko tu berbanding luka kat lutut kiri aku ni.. Aku nya lutut kiri pun dah tak dapat nak diselamatkan lagi.. apa taknya dah 3 kali eksiden kat bahagian yg sama.. :kant: Pastu, elok2 lepas aku eksiden yg last tu.. nak gi kerja.. jatuh lagi.. tp bahagian kanan lak.. so ngam2 dedua lutut aku bertanda sekarang.. ahaha..

Aku pengsan takdalah lama.. Aku start tersedar sekejap.. bila aku perasan ada orang usung aku masuk naik jip.. Part yang ni pun aku bersyukur sangat.. Sebab ada orang tolong.. Actually lorong motor yg aku jatuh tu time tu licin.. so sebelum aku jatuh tu dah ada org jatuh.. maybe aku jatuh disebabkan jalan licin + nak elakkan motor yg jatuh tulah kot.. So org2 yg tolong aku tu actually anggota tenteta Sg. Besi yg tgh uruskan kwn yg jatuh sebelum aku tu.. And jip tu supposedly utk angkut motor kwn tu.. But since aku plak yg jatuh.. diorang tlglah bawakkan ke hospital.. Alhamdulillah sangat.. orang yg tolong aku tu tlg kemaskan barang2 aku semua.. takda pun barang hilang..

Actually aku janji orang tu aku nak belanja dia makan.. Tp waktu aku tgh terlantar kat wad aritu aku tanya dia.. dia kata pertolongan dia ikhlas.. di tak harapkan balasan.. Tp aku kata aku tetap nak belanja jugak. Tp sampai la ni.. aku tak belanja2 dia lagik.. Insiden tu berlaku bulan 2 tahun ni.. so lebih kurang dah 7 bulan lah... Kalau aku nak belanja dia lepas raya ni OK tak eh?? Ke kira BURN jek??

Tp mmg aku hargai sangatlah bantuan dia.. :hatdown:

Originally posted by freekey at 8-10-2006 07:11 AM

Ahahaha.. tp takpalah kat kaki.. kan aurat tu.. tp tak tahulah kot ko jenis yg pakai skirt henggat paha kan.. :lol

Ermm.. so mcm mana parut kaki ko tu sekarang?? panjang ke?? kena ekzos kan ko ...

Ahahah..takdelah..aku pakai skirt parat lutut je卼upon pkai stoking panjang卆ku kena 5 tahun dulu卙mm mmg aku rasa ada hikmahnya, mengucap n istighfar banyak2 gak masa tu卪asa tu aku tertekan sgt dok asrama卹asa selalu nak mati,aku pkir mati cepat lagi bagus..so mungkin Allah bagi ujian sket kat aku..baru aku tersedar  n pkir kalaulah aku mati masa tu

hi tina & freekey
tumpang baca jer korang nyer XP-rience..
semoga yg lain ambik iktibar..

yg penting b4 mulakan perjalanan..
baca laa doa naik kenderaan...
even nak race.. insyallah selamat.. :lol

Tak nak le ingatkan kes eksiden ni........ aku sebulan terlantar dihospital.... kencing berak atas katil..... pas keluar 2 bulan pakai tongkat.

aku first eksiden time bebaru dpt lesen dlm thn 2002 dlu...
masa tu aku drive cefiro bapak aku..
dia jd co driver aku time 2...
masa tu g bercuti kat cameron, konvoi ngan abang aku...
sampai satu trafic light ni, lampu dh hijau kelip2 dh...
abg aku kat depan pecut, aku pn follow la die...
tp lampu tuka kuning, co driver aku srh brek...
nak x nak aku brek gak la...
pastu tah macam mana kena cium la bontot keta tu...
masa tu keta br 2 bln kuar kedai...
tp bapak aku xleh ckp apa la coz dier yg bg arahan....
tu la first and last eksiden aku...
lpas tu hampir eksiden byk kali gak...
tapi nasib x penah kena...

moral:- biarla org yg drive wat judgement sndr...

salam..

kalo eksiden motor aku dah 4 kali..kereta Alhamdulillah xde lagi.,.Insyaallah berkekalan..ok memandangkan tajuk thread nak tau pasal 1st eksiden jek..

1st eksiden aku masa tahun 2000..masa tu aku cuti breaksem..bawak motor kriss abah aku..motor baru sebulan kuar kedai..aku balik dari umah wan aku..umah orang tua aku ngan umah wan aku dlm 10km..dlm kul 8mlm..aku tengah try test power motor abah aku..best je layan korner tajam pada kelajuan 130km/h..best siot layan korner..biler dengar bunyi besi begesel ngan jalan puas hati aku.(tu dulu la)..pas korner tu aku x perasan sekumpulan lembu tengah melepak..ape yang aku perasan aku nampak mcm ade mende bulat berkilat jek..mata lembu la tu..maka ape lagi..dengan kamikaze nyer aku redah je la perut lembu tu..pastu aku bertebangan ke seberang jalan sebelah kanan..giler aaa..jauh aku melayang..yg best nyer aku landing ngan dagu dulu..patah gigi aku 2 batang...pastu jari kelengkeng kanan aku belubang skit..begesel ngan jalan kot..aku tengok lembu yang aku langgar tu..selamba jek g mkn rumput..hampeh tul..aku sakit2 dah ni..dia rilek jek mkn..spastu ade mamat motor 2orang ni dtg..sorang bawak motor aku..sorang bawa aku naik motor.mamat tu bawak aku hntr g umah..smp umah abah aku terus bawak g spital..mujur xe pape yg patah riuk..luka2 jek..SYukur umur aku panjang lagik..

first accident aku, aku langgar pagar umah (tak bergaya betul) sebab brek tak berapa makan. Konon nak masuk umah laju, tak sedar diri masa tu baru belajar lesen pon takde.......haaa apalagi salah budget steering, lepas tu tekan brek tak makan......POMMM. Time tu aku tengok muka bapak aku macam nak kasi satu "Tendangan Siaran Langsung dari Pagar Umah Aku". Time tu aku cumer sengeh jer la....lepas tu minta maaf bebanyak.

Originally posted by B_ii_L at 9-10-2006 11:17 AM
first accident aku, aku langgar pagar umah (tak bergaya betul) sebab brek tak berapa makan. Konon nak masuk umah laju, tak sedar diri masa tu baru belajar lesen pon takde.......haaa apalagi salah b ...

patut pon bapak ko double mengamuk.... nak repair kereta satu hal... nak repair pagar umah lagi...:lol

1st time aku eksiden time aku baru mula2 dpt P dulu.... masa tu tgh stop kat traffic light... syok jek layan ERA.... pastu lampu hijau, aku engage arr gear.. baru nak lps brek, keter aku kener sondol dari blakang... nasib baik aku x tersondol keter depan aku... aku kluar keter, tgk2 montot kelisa aku mengalami kecederaan yg agak parah... kenari yg sondol aku tu pun sama....aku pi la kat driver side kenari tuh... igt nak serang jek... skali tgk yg bawaknyer pompuan... pastu ader 2 org anak kecik plak tuh... terus x sampai hati......

aper2 pon kaw2 aku kener sembur ngan mak aku.... aku jugak yg disalahkan... :ting:

so far. alhamdulillah.. tak penah kena eksiden teruk

my 1st eksiden (kereta).. kena sondol dgn satu vw lama.. ada chinese lady ni..
bila dia nak undur balik.. bumper aku melekat kat bumber besi dia.. bumper besi dia dah masuk bawah bumper aku..
last2 org ramai tolong nagkat sket my car (kancil aje.. ringan).. baru bumper aku lepas..

first accident, haku langgar sorang mamat dari cheras, belanggar kat udara, masa tengah race BMX kat titiwangsa..  buat lompatan maut punyer, sangkut, terus landing atas tanah..  hehehe.. eksident gak aper

member aku pun nak ceritakan pengalaman eksiden dia kat forum nih. Tapi dia dah mati eksiden, so tak dapatlah dia menceritakan pengalamannyer itu. sekian,,,,,,,,

Originally posted by sedondon at 9-10-2006 02:42 PM
member aku pun nak ceritakan pengalaman eksiden dia kat forum nih. Tapi dia dah mati eksiden, so tak dapatlah dia menceritakan pengalamannyer itu. sekian,,,,,,,,

kawan haku kata bleh.. panggil guna spirit of the coin.. huhuhu.. aper lar budak-budak nieh main spirit plak nieh..