CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MuZaCk

Masalah Perkahwinan Jarak Jauh

banyak cara.. pokok pangkal pengorbanan... setahu sya masa isi borang permohonan posting tu nanti bakal2 cikgu nie boleh  mintak negeri mane derang nak pergi.. tak semestinye sabah sarawak tu.. isi laa negeri dlm semenanjung.. kawen sebelum isi borang posting.. boleh letak reason mengikut suami.. siap ader bahan bukti lagi(surat nikah)...
kalo ditakdirkan terkena jugak.. terpaksa berkorban..  tapi tak payah tunggu sampai 3 tahun laa.. lepas 6 bulan berkhidmat dah boleh try hantar borang transfer laa...
lain la kalo MuZaCk sanggup berhenti n tukar kerja...  huhuh.. ader setahun setengah lagikan nak abih.. banyak2 berdoa, buat sembahyang hajat.. mintak permudahkan urusan...

p/s : kalo ader kabel lagi laa senang.. guna la masa antar borang posting... adjust tempat posting...

[ Last edited by  arriesya at 10-8-2007 08:59 AM ]

Reply #20 hitamputih's post

tngok ler kadar kepeningan...kalu pening sikit mmg ler x patut tnggal.....tp kalu pening bnyak...kna ler pertimbngan utk meninggalkan....... kalu x snggup berkorban knp nk org lain terkorban. yele lum kawen dh pening nnti dh kawen kalu x dpt sesuaikan diri lg pening.....ingat perkahwinan bukan hnya melibatkan 2 org tp akan melibatkan ramai org....

xde ketabahan, kesabaran, kepercayaan, kesetiaan, kejujuran dn keinginan memahami.......hancur ler jwbnya...dan duk jauh2 ni perlukan perkara2 td sebnyak 2 kali ganda.

hanya penaakulan aku berdasarkan pengalaman2 org disekitar aku. mungkin aku juga silap.

kalu poning makan ler panadol....hheeee

Originally posted by itik_magic at 10-8-2007 09:27 AM
tngok ler kadar kepeningan...kalu pening sikit mmg ler x patut tnggal.....tp kalu pening bnyak...kna ler pertimbngan utk meninggalkan....... kalu x snggup berkorban knp nk org lain terkorban. yel ...
tp tgk tuan rumah ni tak pening pun

bukan apa itik, kalau nak capai sesuatu kena laa berusaha dan berkorban, jgn laa sbb ada masalah sket, takleh sesuai sket, terus reject, terus cancel......

in sense of PJJ ni, kalau dia sanggup takper lah go on. takde masalahnyer... nak ngan taknak j er. bagi akulah, org yang guna reason, dia jauh sgt, darjat kita berbeza, aku tak mampu, nak focus kerjaya, tak puas enjoy, sebenanya adalah alas kepada bigger alasan, aku taknak....itu jer. kalau dia nak, mesti dia akan usaha gak, yg jauh dekat2kan, yang berbeza cuba hapuskan rasa beza tu, yg tak mampu cuba mampukan, kerjaya dan sebagainya lah....

simply said, nak seribu daya, taknak seribu dalih....

panadol activefast ker panadol yang dlm BONG tu?

Reply #23 hitamputih's post

nak seribu daya, taknak seribu dalih......pepatah ini adalah benar. tp kna bijak melihat situasi.

"menang keseluruhan atau gagal keseluruhan" - Adolf Hitler.

setahu aku kalau cikgu senang jer..kahwin sebelum habis belajar..sebelum isi borang posting..serius aku cakap ni

aku 3 tahun duduk berasingan... cuba bayangkan baru kerja... gaji rm1k++... keta dua bijik, rumah dua bijik... azab...tu blum campur sengal sengal dimlm yg dingin

tapi, kini syukurlah aku dah boleh bersama ngan bini.

kahwin jer bro... ada peluang, ada rezki, boleh lah bersama, ko dah idup 20-30 tahun sensorang... setakat 3 tahun takkan tak bley tunggu.....

yg penting,,, kalau boleh jgn peknen dulu... kesian dia nak layan mabuk sensorang, chekin , labour dll.....

kalu ko kawen cepat2 mungkin dipertimbangkan utk postin dekat ko... sebab ada bukti a k a sijil nikah. kalu setakat tunang jer... bo layan lah....

Sesambil dia kat sana, sruh di usyar kerja kosong... dan mungkin ko bleh gi sana... tapi kena ingat lah... lepas 3 thn nak balik semananjung smula... kan susah tu....

Rate

1

Follow Us
Originally posted by itik_magic at 10-8-2007 09:58 AM
nak seribu daya, taknak seribu dalih......pepatah ini adalah benar. tp kna bijak melihat situasi.

"menang keseluruhan atau gagal keseluruhan" - Adolf Hitler.

camner lak
"In the world, things aren't always black and white. Sometimes you gotta wander out into the gray areas and do what you think is best." - Jonathan <-sapo dia ni aku pun tak tau

aku pun x kenal...heheehehe

walau hitler ni bijak tp kebodohan dia x reti nk tngok situasi....sedangkan dia ni atr manusia paling b'pengaruh dlm era moden dan boley dikatakan sepanjang zaman.

tp manusia paling b'pengaruh dlm dunia mesti ler Nabi Muhammad S.A.W.

Originally posted by itik_magic at 10-8-2007 11:16 AM
aku pun x kenal...heheehehe

walau hitler ni bijak tp kebodohan dia x reti nk tngok situasi....sedangkan dia ni atr manusia paling b'pengaruh dlm era moden dan boley dikatakan sepanjang zaman ...
oh baru paham
sorry hari jumaat aku blur sket

cumanya bg aku, kalau nak, org akan kata apa jua alasan  yg dia nak, kalau taknak tu takyah paksalah

kalau taknak:kawin sekampung nanti dikatanya takut kalau gaduh nanti berpecah belah plak sedara mara kat kampung
kalau nak: kawin jauh jauh bleh lebarkan adik beradik..............

aku pun bg komen dh terlari tajuk gak..hehehe sori ler tuan umah...

bukan la..
kadang2 seseorg tu..tertanya2..
if situasi tu mcm tue..mcm mana nak buat?
if situasi mcm nie..mcm mana nak buat?

itu selalunyer parents la suka tanya.
parents suka tanya..bukan ape..derang nak..lps kawen..anak derang tu..laki dia jaga lah..parents malas nak jaga..kalau boleh..jgn duk serumah..rimaslah..

dan..kalau seseorg tu yg pikirlak..dia tanak susahkan parents dia lagi after kawen...

kalau org jarak jauh nie..biasanya isteri misti diletak kan diumah parents or umah mertua..
tak sumer parents lah nak jaga lagi anak derang.
derang pun deserve to be honeymoon berdua dua dlm umah..
berpegang tangan.. peluk2...diruang tamu..diberanda.. semasa tgk tv..
ini..leceh laa..anak dah kawen..tapi, still ada dlm umah..menyemak la..
ape? ingat org2 tua2 takleh romantik ke? ingat  korang2 muda2 baru kawen ajek nak duk berdua2?
nak pergi tempat lain..org lain tengok lak..malu la..

last2..suami tu.. tension..cari gf baru..

haa..nak tengok ke..bapak korang yg tua tu bermadu kasih dgn perempuan lain? tanak kan? tapi, korang still menyemak duk dlm umahh..tak kasi bapak korang ber romantik dgn mak korang..
org2 lelaki yg umo 40thn ke atas..kembali jiwa remaja..nak mcm dulu2..masa remaja2 dulu2...
kalau anak2 dah besar..pastu dah kawen..tapi, still duk sama..rimas laa.. bilaaa masa nak berdua2 dgn mak korang?

ehh..bebel lak aku nie..

[ Last edited by  Hana at 10-8-2007 11:59 AM ]

Rate

1

MuZaCk This user has been deleted
Huhuhu...baru ni aku suh awek aku bace sendiri pendapat korang dalam forum ni gune ID aku....pastu dia cakap banyak yang negatif,yet still ade yang positif...aku suh dia bace pasal aku ade kat kl 2 3 hari baru ni....ari ni aku baru balek...lepas aku bace,tol gak awek aku cakap...hehehe....aku takde masalah kalau dok jauhan pon...tapi biler aku pikir2kan...takkan la aku nak biarkan jer awek aku dok sorang2 jauh2...kan??...kalau ikutkan aku...dia abis jer study aku terus masuk jer...senang cite....tapi problem nyer...dia ni nak keje la lak dulu...pasal dia taknak gune duit parents dia untuk majlis dia nanti....aku dah cakap ngan dia...pasal tu jangan risau la...aku dah ade sparuh...cume tinggal lagi sparuh jer aku kene kumpul...yang separuh tu untuk kat rumah aku...separuh lagi kat rumah dia...takyah la dia kumpul duit...just gune duit aku untuk majlis dia gak dah ar....welll,what can i do,dia still nak keje gak...neway,problem ni dulu yang kene settlekan...huhuhu...

Originally posted by itik_magic at 10-8-2007 11:51 AM
aku pun bg komen dh terlari tajuk gak..hehehe sori ler tuan umah...

No problem la itik...hehehe...kalau dok serius jer boring gak...hehehe...skali skala masuk lawak pe salahnyer...ye tak??..hehehehe...

yg penting,,, kalau boleh jgn peknen dulu... kesian dia nak layan mabuk sensorang, chekin , labour dll........
-- so sweet...

Reply #32 MuZaCk's post

kira berwang gak yer ko ni......bagus2 moga niat murni anda berjaya......

Originally posted by itik_magic at 13-8-2007 11:37 AM
kira berwang gak yer ko ni......bagus2 moga niat murni anda berjaya......
berwang ker beruang??heheh

org pompuan nie untung..selalunya sape yg keje govt blh minta pertukaran dgn alasan kena ikut suami..kalau jd cikgu lg untung..kalau keje swasta susah sikit laa..rasanya si isteri kena la berkorban utk suami kan..ko, cakap laa dgn mak bapak dia..saya sebagai suami wajib memberi nafkah kepada isteri saya dan sebagai isteri wajib mengikut suaminya..

Reply #32 MuZaCk's post

best nyer dapat bf mcm ko.. ..bf aku dah cakap awal2 dah..kumpul duit dulu..jgn nak berbelanja sakan..aku pun kalau blh taknak menyusahkan mak bapak aku..dulu aku pun berjauhan gak dgn dia..alhamdulillah, aku dah dapat keje kat kl..so dekat laa dgn dia..

malas nak pikir...sbb dulu dah puas pikir..........
alih2 tk jadi jgk kawin dgn dia..... :cry: :cry: :cry:

MuZaCk This user has been deleted
Originally posted by captain_scubby at 13-8-2007 04:43 PM
malas nak pikir...sbb dulu dah puas pikir..........
alih2 tk jadi jgk kawin dgn dia..... :cry: :cry: :cry:

Kita hanya merancang...Tuhan yang tentukan...Kalau dah takde jodoh nak buat camner...Jatuh skali tak bermakna jatuh selama-lamanya...Setiap yang berlaku ade hikmah disebaliknya...Tuhan dah sediakan sesuatu yang lebih berharga untuk kita....

Lepas tengok pendapat2 korang ni,kita orang rase nak cube kawen sbelum posting but lepas abis study....Ape pendapat korang??...Yang aku geramnyer,ade ker dia cakap kalau kawen sbelum posting,takut ade masalah kewangan...pasal takut dia takde duit untuk belanja...takkan nak gune duit mak ayah dia...and takkan plak nak gune duit aku....nanti ape lak mak ayah dia dan mak ayah aku cakap nanti....Aku smash dia skali...dah memang tanggungjawab suami la sara bini...takkan nak biar orang lain tanggung bini sendiri....lagipon dah memang tanggungjawab aku bagi nafkah kat bini....huhuhu...bengang tak korang kalau pasangan korang cakap camtu??...huhuhu...tapi klakar la plak biler pikir balek...hahahaha....

Reply #35 sepoibahasa's post

sebutan hampir sama, makna yg berbeza...