CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

aku ghasa family ko bising sruh ko pakai tudung sbb umuar ko dh 25 la...

mungkin family ko ghasa ko dh semakin dewasa dan boleh kwin...

so diorg ghasa perlu tegur cara pemakaian ko....

mungkin diorg lebih kn gf adik ko tu sbb diorg nk tunjuk yg diorg nk ko jadi cam tu... bertudung...sopan santun.... berbudi bahasa...

kalo ader org meminang nnt... msti org puji... ank sapa la yg cantik tu.. berbudi bahsa btui... sapa yang bangga... parents ko gak....

aku ghasa kalo ko x nak pkai tudung sbb ko ghasa x leh berfesyen kn... tp skrg ni dh byk fesyen utk yg bertudung... x salah kalo nk cube.....

kalo pasai company tu... msti stiap kali ader function ko dressing cam ala

Rate

1

aku malas nak komen pasal ko tak nak pakai tudung... ko dah besar tau dosa tahu pahala... lantak ko lah... yg berdosa tu engkau...

jadik nak menyampuk sikit... hari ko benci pada gf adik ko... satu hari nanti derang akan benci pada bf ko pulak... ko kena ingat, sekarang ini mak ayah ko dan berbulu ngan ko... nanti... laki ko, aka menantu parents ko nanti akan jadik menantu yg paling tak disukai.... ko nak ke mcm tu?

ko marah derang sebab derang paksa ko... tapi dah itu kehendak derang... ko kena ingat... setiap ari parents ko kena tanggung dosa sebab ko tak pakai tudung.. at least, belajar pakai... bila nak ke majlis majlis... itu bukan hipokrit.. tetapi menghormati org lain...

SOALAN AKU.... ko sayang ke tak kat parents ko? kalau sayang, ikut lah keta dema... menda baik harus disegerakan...

dulu sebelum akak pakai tudung akak jenis yg memang cukup liat 100% nak pakai tudung...........sebab rasa tak puas nak melaram pakai skirt dan nak melawa pakai pakai baju lengan pendek.......tapi akak mula rasa janggal (tak serasi) bila kemajlis-majlis tertentu sebab ramai perempuan pakai tudung.....entah lama kelamaan timbul rasa malu dalam diri sendiri sebab tak pakai tudung nie......untuk adik nie plak jangan paksa diri untuk memakai tudung nie....sebenarnya akak pun sama bila bersama keluarga kalau nak keluar kalau mak ayah suruh pakai tudung akak akan pakai.........

i pun free hair...tp abah i tak bising pun..sebab dia kata dah besar dah pandai pikir..dah tahu hukum hakam...i ckp one day i akan pakai gak

aku rasa tak patut kita marah vios sebab dia tak pakai tudung
keikhlasan masa nak pakai tudung tu penting
aku rasa la...kalo ko ikut cam dak gf adik ko tu, nanti parents ko asik puji diaaa je..ngahahahaha..boring siot
so pastikan ko ikhlas dalam apa ko buat
semua org ada dosa..sapa tau kalo dosa ko sikit depada org pakai tudung???
sori ebriwan..

Originally posted by ctmufizano at 25-6-2007 09:18 AM
aku ghasa family ko bising sruh ko pakai tudung sbb umuar ko dh 25 la...

mungkin family ko ghasa ko dh semakin dewasa dan boleh kwin...

so diorg ghasa perlu tegur cara pemakaian ko....
...

AKU SOKONG KO..

TAKDE ORG BOLEH UBAH DIRI KITA KECUALI DIRI KITA SENDIRI...

TUAN RUMAH..AKU DOAKAN KAU AKAN DIBERI HIDAYAH OLEHNYA..AMINN...

Follow Us
Originally posted by Hana at 24-6-2007 08:05 PM
penah dgr tak ayat ini?
"Manusia tak perfect"

oleh yg demikian.. aku sgt percaya..setiap org dlm dunia nie (kecuali Nabi Muhammad s.a.w) ada sifat buruk/tabiat buruk.
cuma..org tu  ...

Hana...forgive me if i'm wrong here....your chat friend ask for positif advise regards to her perception....

Sepatutnya diterangkan kenapa parents dia mintak dia bertudung dgn ikhlas.....ni dreamy code kikilalat punya posting..

"Hendaklah mereka (perempuan) melabuhkan kain tudung hingga menutupi dada-dada mereka. "An-Nur : 31

"Wahai anakku Fatimah! Adapun perempuan-perempuan yang akan digantung rambutnya hingga mendidih otaknya dalam neraka adalah mereka itu di dunia tidak mahu menutup rambutnya daripada dilihat oleh lelaki yang bukan mahramnya." Riwayat Bukhari dan Muslim.

Nak cari kelemahan org lain mmg senang sangat kan???...Dah dapat kelemahan dia...jaja satu kg puaskan hati, tambahkan dosa yg dah sedia ada...macam tu ker???  
Buat apa nak peningkan kepala carik kelemahan org lain bertahun2 semata nak buktikan sesuatu yg kita tak pasti kebenanrannya...klu ada masa telek diri sendiri kat depan cermin.... sempurna sangat ker kita ni....dalam islam hukum bertudung adalah wajib...tak ada hadis yg memaktubkan hanya bertudung setelah sampai seru... ..andai kata seru belum sampai...tiba2 kita meninggal dalam tidur...kemalangan, sakit...atau 1001 macam keaadaan yg boleh menyebabkan kematian...takkan dalam kubur nak jawab "belum sampai seru???" Cuba fikir baik2 secara rasional adakah seru itu akan wujud dalam bentuk surat rasmi yg dihantar kepada kita dalam sampul surat "Urusan Seri Paduka Baginda?????"

Ini teguran ikhlas dari saya...sbb bila kita mati nanti mmg kubur kita lain2:pray:....tp kalau sbg umat islam saya tidak memberi teguran...nasib saya juga mungkin lebih kurang sama ...wallahuallam..

Rate

1

Reply #30 dreamy_forest's post

alamak ostazah drimi
ampun kakek

Reply #31 MelahJanda's post

ff:

kehkehkeh...sekali ustazah buat tesis....besar font haku guna

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 03:45 PM
Actually mcm nie. I ni jenis free hair. and my parents keep asking me to pakai tudung. i just said..once the time come..i will..but not now. And dont force me to pakai tudung. sampai i fed up men ...

Aku pun suke   yg tak paki tudung...hehehheee..sori all

ostazah, apa lagi mende wajib aaa? aku takut tertinggal

Originally posted by MelahJanda at 25-6-2007 10:13 AM
ostazah, apa lagi mende wajib aaa? aku takut tertinggal

melah.... mandi wajib itu wajib ..... har har har

Reply #35 geng_tx's post

ooo yeke..jap ingat balik..hmmm

guys..i dah cube menghormati diorang. My dad dah siap pesan..kalau nak jumpa dia kat office..pakai tudung..dia tak nak orang dok kata..anak bos..x pakai tudung. I pakai la..walaupun rasa lain mcm aja. G office dia..i pakai tudung..

Kalau g ikut dia jln g umah kawan2 dia..i pakai tudung. i rasa mcm hipokrit pun ada. Masalahnya.yang i rasa lagi marah ngan GF adik i...sebab semalam diorang pergi rumah GF adik i. Saja jumpa familiy gf adik i...ajak i. I pun ok lah at first place. I dah siap2 dah...tiba2..i turun la..my dad tunggu kat bawah..tup2 dia suruh i pakai tudung...i terus naik atas..masuk bilik..malas nak ikut. Sbb nak pergi umah GF adik i tu aja..suruh i pakai tdung. Konon...i kakak kepada bf dia (adik i) kena pakai tdung..nak kata i pakai seksi2 tak der la..itupun  i dah pakai jeans and blouse tangan panjang. apa lagi..nak kata nampak lurah2 tak der pun..

Erm..mmg la..i g mana2 function ikut kesesuaian majlis la..pakai dress..and notice banyak fesyen bertudung. Cuma..hati i belum lagi rasa nak pakai tudung...sepenuhnya...aduhh....pening la...i siap merajuk lagi..i tak pakai tudung..bukan i buat keje tak senonoh..cuma i x bersedia nak pakai tudung...

Reply #37 vios880's post

ko kan
ko kena stand kat satu pendirian
kalo pakai tudung, pakai je terus jgn tanggal-tanggal tak baik
kalo taknak pakai toksahle pakai ngehngehngeh (aci tak nasihat ni kengkawan)
ni sesetengah ni pakaile sangat tudung, pastu tunjuk leher le, anting2 le, nampak dada le..nampak montot le..cam tak seswai tau
lagi manyak dosa maaaa

Kalau g kenduri family2..baru la i pakai tudung.tapi bukan tudung sangatlah..selendang aja..asal tutup..itupun i nak pakai...

Reply #38 MelahJanda's post

ha..yeah betul. sbb tue..kalau nak pakai biar sepenuh hati. No point pakai tudung..baju ketat..nampak sana nampak sini...

melah..ko pakai tudung x?

Reply #41 lolaxpdc's post

ce teka
depada pandangan aku kat sini??
muahahaha

aku rase ko x pakai kot... hehehehe... aku x pakai gak...