CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: intan

Cerita Suka Duka kedai buku kita

Bagaiman dengan daerah2 lain...?..

kat ipoh, masa sekolah dulu selalu pi dynamic kat ngan padang kanak-kanak....kat situ selalu beli buku rujukan, novel, lagi satu tempat nak beli buku rujukan kat satu kedai ni...SS Mubaruk...tah ada lagi tah tidak kedai tu.....kalau majalah selalunya beli kat kedai-kedai tepi jalan jer....sesambil tunggu bas nak balik rumah baca la majalah ni...

kalau novel selalu beli kat dynamic tu la...satu lagi pergi pustaka DBP...beli novel kat situ...kadang-kadang beli majalah-majalah terbitan DBP kat sini jugak la...dapat potongan....dulu ada times counter kat ipoh parade, selalu la jugak beli novel kat situ...sebab kawan ada sorang keje kat situ, selalunya suruh dia belikan jer...hehehe...murah sikit

sekarang ni pulak selalu pi kinta city pergi MPH....lepak sana belek2 majalah, belek2 buku....lagi satu kedai,popular bookstore...

kalau kat sini pulak pi MPH,Kino, Times...borders jer tak sampai lagi.....

Originally posted by intan at 2005/6/28 12:21:

Dulu Pekan buku ni terletak di tingkat bawah bangunan perpustakaan. Sekarang ni dah berpindah ke Blok A bangunan Perdana siswa. Kalau tak silap intan ada banyak cawangan Pekan buku kat Perdana Si ...

hahaha...aku pulak, kalau pergi kedai buku UM ni aku cari majalah ataupun novel...dulu gila sidney sheldon, gi cari kat situ, dapat murah berbanding kat luar...kalau takder kelas pi la lepak sini....

kalau buku rujukan, aku tak beli sebab tak banyak sangat buku berkaitan ngan course aku...

intan belajar kat sana ker?

Originally posted by nevberg at 5-7-2005 09:07 AM:
kat ipoh, masa sekolah dulu selalu pi dynamic kat ngan padang kanak-kanak....kat situ selalu beli buku rujukan, novel, lagi satu tempat nak beli buku rujukan kat satu kedai ni...SS Mubaruk...tah ad ...

ayah shida pun suka beli kat dynamic. ada dicount. ada lagi ke dynamic sekarang ni? sekarang dia beli novel, buku & majalah kat kuala kangsar kat pustaka syafi. kat situ tak bagi diskaun langsung.

Originally posted by intan at 28-6-2005 12:21 PM:

Dulu Pekan buku ni terletak di tingkat bawah bangunan perpustakaan. Sekarang ni dah berpindah ke Blok A bangunan Perdana siswa. Kalau tak silap intan ada banyak cawangan Pekan buku kat Perdana Si ...

perpustakaan yang dekat2 dengan simpang tu ke?

Originally posted by shidaaziz at 2005/7/5 09:15:

ayah shida pun suka beli kat dynamic. ada dicount. ada lagi ke dynamic sekarang ni? sekarang dia beli novel, buku & majalah kat kuala kangsar kat pustaka syafi. kat situ tak bagi diskaun la ...

ada lagi dynamic tu kat situ....tapi dah jarang la ni  pi area2 situ...

ff: shida org perak ker?

Follow Us
Originally posted by nevberg at 5-7-2005 10:40 AM:

ada lagi dynamic tu kat situ....tapi dah jarang la ni  pi area2 situ...

ff: shida org perak ker?

ada lagi rupanya. dah lama tak pergi area situ. biasa pi dgn family je. kalau pergi sendiri memang sesat. biasanya pergi MPH je kalau pi Ipoh. senang. tak sesat. memang tak boleh masuk ipoh town.

lagi satu adik shida cakap dekat novelhut pun ada banyak novel ye. tak pernah masuk. tapi adik shida pergi nak cari buku kimia terpakai kat situ. sebab buku tu dah tak keluar lagi.

haah perak.

Originally posted by shidaaziz at 2005/7/5 10:47:

ada lagi rupanya. dah lama tak pergi area situ. biasa pi dgn family je. kalau pergi sendiri memang sesat. biasanya pergi MPH je kalau pi Ipoh. senang. tak sesat. memang tak boleh masuk ipoh tow ...

tu la...sekarang ni aku pun kalau nak pi pun pi MPH jer...best sikit...malas nak masuk town....hehehe...

novel hut tu ok jugak...adik aku nak beli buku teks kat situ jer..kadang2 kalau pandai cari leh dapat yang masih baik......

Kedai buku ada dekat

Originally posted by nevberg at 2005-7-5 04:47 PM:

tu la...sekarang ni aku pun kalau nak pi pun pi MPH jer...best sikit...malas nak masuk town....hehehe...

novel hut tu ok jugak...adik aku nak beli buku teks kat situ jer..kadang2 kalau pan ...

[quote]Originally posted by limau_nipis at 2005-7-6 08:21 AM:
Kedai buku ada dekat

jangan tak percaya kat area office shida ni, ada satu gerai makan mamak tu jual newspaper, pelbagai majalah & novel terbitan alaf pun ada. banyak jugak.

Originally posted by shidaaziz at 2005-7-6 09:33 AM:
jangan tak percaya kat area office shida ni, ada satu gerai makan mamak tu jual newspaper, pelbagai majalah & novel terbitan alaf pun ada. banyak jugak.

mamak tu tau market ada kat situ...
mungkin dia tau shida selalu beli buku...tu yg dia bukak gerai buku kat opis shida..

Originally posted by intan at 6-7-2005 09:46 AM:

mamak tu tau market ada kat situ...
mungkin dia tau shida selalu beli buku...tu yg dia bukak gerai buku kat opis shida..

beli majalah je kat situ. novel kena beli kat book shop gak atau online je.

Originally posted by intan at 2005/7/6 09:00:

Biasanya kedai buku yang kecil2 ni, depa jual buku yang ada market kat kawasan tu...jual buku cerita, buku2 teks sekolah, majalah2 semasa dan yg seangkatan dengannya.

SEdangkan kedai2 buku  ...

yup kedai buku kecik2 ni memang banyak jasanya....contoh tu la kat ipoh, SS Mubaruk...kedai buku ni dah lama sangat...aku pun tak tau wujud lagi ke tak..

minerva pun  salah satu contoh lagi, tapi kadang2 aku pi kat kedai ni sebab nak cari buku2 yang aku rasa takder kat kedai buku besar-besar...

kedai2 buku yang besar ni selalunya dalam shoppng complex, semua bawah satu bumbung...senang dan selesa....

Originally posted by nevberg at 2005-7-6 11:20 AM:

yup kedai buku kecik2 ni memang banyak jasanya....contoh tu la kat ipoh, SS Mubaruk...kedai buku ni dah lama sangat...aku pun tak tau wujud lagi ke tak..

minerva pun  salah satu contoh lagi, tapi kadang2 aku pi kat kedai ni sebab nak cari buku2 yang aku rasa takder kat kedai buku besar-besar...

kedai2 buku yang besar ni selalunya dalam shoppng complex, semua bawah satu bumbung...senang dan selesa....

...

kedai2 buku yg kita anggap traditional ni walaupun tidak secanggih kedai2 buku yg besar2 tapai segala macam buku ader...
dan kedai2 ni masih banyak yg mampu bertahan hingga ke hari ini...

Originally posted by intan at 2005/7/6 12:57:

kedai2 buku yg kita anggap traditional ni walaupun tidak secanggih kedai2 buku yg besar2 tapai segala macam buku ader...
dan kedai2 ni masih banyak yg mampu bertahan hingga ke hari ini...

yup kadang-kadang berguna jugak kedai buku ni...walau tak secanggih dan seselesa kedai buku yang besar-besar, tapi ada masa, kedai-kedai macam ni ada bahan yang kita nak....ada sekali tu aku nak cari satu majalah ni, jenuh aku mencari kat merata kedai...satu hari aku jenjalan kat CM, singgah kat kedai buku satu ni, jumpa la majalah ni...terus beli....hehehe...tapi aku memang pantang jumpa kedai buku, tak beli pun, belek-belek pun dah kira ok....lol

kat kedai buku yg lama ni kelebihannya..harga buku murah, kan?? boleh mintak special price lagi..

Originally posted by nevberg at 2005-7-9 11:24 AM:

yup kadang-kadang berguna jugak kedai buku ni...walau tak secanggih dan seselesa kedai buku yang besar-besar, tapi ada masa, kedai-kedai macam ni ada bahan yang kita nak....ada sekali tu aku na ...

kalau dah ulat buku tu...
tak kira kedai macam mmana...
janji kedai buku...betul tak..?

Originally posted by KRUfan at 2005-7-10 01:53 AM:
kat kedai buku yg lama ni kelebihannya..harga buku murah, kan?? boleh mintak special price lagi..

mungkin jugak...

Originally posted by intan at 11-7-2005 08:55 AM:

mungkin jugak...

tapi ada jugak yang kedekut taik hidung masin:agr: