CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Life Must Go On. Kebanyakan ibu tunggal sudah mampu bawa lori kontena

i nak amik lesen motor pun terkial-kial..
entah bila nak beraninya

sarah82 replied at 2-9-2020 01:43 PM
Hahaha.. Mesin tu ada.. Tapi tangan keras kejung nak jahit bagi sama.. Nak kena pi beli kain cotto ...

Starting belajar pakai mesin tradisional. Yg kayuh tu. Tp skrg dh takde. Kalau yg tu senang control. Kalau yg pakai pedal tuuu, terlajuu sikit je, jari makan nya.,, arwah makcik aku selalu kena gitu masa mula2 dpt mesin jahit letrik. Skrg dia dah takde, terbiar je mesin jahit n mesin jahit tepi tu.,

Sazida replied at 2-9-2020 01:47 PM
Starting belajar pakai mesin tradisional. Yg kayuh tu. Tp skrg dh takde. Kalau yg tu senang contro ...

Kena cari kat lazada @ shopee.. Bajet under 150..mesin rm25 aku beli tu.. Kalau kain tebal sikit terus x jalan.. Betul la.. Zaman skrg ni kita kena ada kemahiran.. Kalau jadi apa2..sekurang-kurangnya boleh guna kemahiran tu utk perlahan2 bangun semula.

sarah82 replied at 2-9-2020 01:50 PM
Kena cari kat lazada @ shopee.. Bajet under 150..mesin rm25 aku beli tu.. Kalau kain tebal sikit t ...

Haah. Mesin cap agogo gitu layaknya kain nipis je lah. Kalau dulu kemahiran org xpandang sgt kan. Skrg semua kerja nak ada kemahiran. Kemahiran menipu je tak diiktiraf. Hat lain boleh digunapakai.

Lepas ni akan ada meme "pompuan macam ni la hantaran mahalllll"

Fuhhh...hebat "fakta" dia...

1. Kebanyakan ibu tunggal sudah mampu bawa lori kontena
2. Kebanyakan wanita cantik bekerja di pejabat berpendingin hawa

Follow Us
Sazida replied at 2-9-2020 01:53 PM
Haah. Mesin cap agogo gitu layaknya kain nipis je lah. Kalau dulu kemahiran org xpandang sgt kan.  ...

Yap.. Skrg kemahiran sangat penting.. Lagi 1 memasak.. Paling penting kena tau masak dan mahirkan 1 saja menu.. Kalau tak ada kerja.. Boleh jual menu yg kita mahir tu..

Iols ada dengar member cite..
Lori bersendi lagi payah..
Jadi iols mmg kagum la akak ni bawa lori bersendi..

Iols.slalu je tengok.amoi kat china bawak kontena
Siap.masak bawah lori lambung lambung kuali lagi..

Sazida replied at 2-9-2020 01:17 PM
Skrg ni aku ada tiga impian kalau dah pencen.
1-nak bercucuk tanam n bela lembu rusa
2- bertukang ...

Kalo nak buat baik start sekarang. Sebab bila dah pencen, cabaran setup dan maintain ladang tu, tambah nak kejar sales untuk ladang tu.. xsesuai dengan umur dah.

Sazida replied at 2-9-2020 01:17 PM
Skrg ni aku ada tiga impian kalau dah pencen.
1-nak bercucuk tanam n bela lembu rusa
2- bertukang ...

goyang kaki ..cukup time duit masyukkkklbih untung kut xde nak serabut kepala otak nak fikir mcam2aku ada lg 8 bulan nak pencen..x sabau da ni
aku pilih bersara awal
2 org ank ni pun da besar pjg
aku nk duk umah..aman2 tenangkan fikiran..buat apa yg aku suka dan apa yg aku terlepas dulu
cuma risau kt ank2 jerk..da abis belajar tp blum dpt keje tetap
ramai yg ckp kenapa aku tk ambil pencen 60..nnti duk rumah bosan
tp aku nak rasa duk umah pulak selagi masih sihat ni
da tua bru nak pencen, da x sihat nk buat apa
lg pun keje2 dgn budak2 sekarang x best...sejenis yg byk cekadak

sarah82 replied at 2-9-2020 01:43 PM
Hahaha.. Mesin tu ada.. Tapi tangan keras kejung nak jahit bagi sama.. Nak kena pi beli kain cotto ...

lukis line kaka pakai pensel dekat bahagian nak jahit tu lepastu mesin tu speed low jangan laju2... iols handstitching pun power hokkehhh...
cuma lambat la dari jahit mesin...
tapi saddle stitch! ibarat  jahit kulit...
benang takkan terputus punya ternampak celah kang2 dan ketiak gittew

tak silap iols ada orang jual template baju kurung, baju kebaya... chuols beli jah template tu dulu untuk potong pattern dia... template tu acrylic ada... dari kotak pun ada

dudaberhias replied at 2-9-2020 02:28 PM
lukis line kaka pakai pensel dekat bahagian nak jahit tu lepastu mesin tu speed low jangan laju2.. ...

Ada template? Kena cari la mcm ti.. Berdesup cari kat lazada @ shopee.. Hahahahaha.

sarah82 replied at 2-9-2020 01:50 PM
Kena cari kat lazada @ shopee.. Bajet under 150..mesin rm25 aku beli tu.. Kalau kain tebal sikit t ...

mesin apa tu sarah..mesin utk mencuci otak ade tak jual kt sopih ..nk cuci segala kenangan degil taknk tanggal walau mcm2 udah kaka cobak.

You have my respect sis, depa yang legal ni sangat cekap dan mahir. Dedulu aku kije pegi Pulau Indah, lori besor camtu buat U-turn selamba macam bawak myvi.

aku kalu tknak jadi drbar lori..nk jadi nakhoda kapal..tak jadila cam boring plak..nti nk order fp tak bole

rospinki replied at 2-9-2020 02:31 PM
mesin apa tu sarah..mesin utk mencuci otak ade tak jual kt sopih ..nk cuci segala kenangan  ...

Ni amalan sy buat.. Bila sedih.. Sakit hati.. Rasa dengki.. Sy sedekahkan al fatihah pada diri sendiri.. Minta Allah bagi kekuatan.

Sy ada beli mesin jahit  kecik.. Dalam rm25..jahit baju tok yg tertetas benang saja.

sarah82 replied at 2-9-2020 02:36 PM
Ni amalan sy buat.. Bila sedih.. Sakit hati.. Rasa dengki.. Sy sedekahkan al fatihah pada diri sen ...

mesin jahit kecik tu ok jah cuma takde speed control khen kaka?
jahit asyik tertetas tu maknanya kaka sarah kena berhenti beli benang yang rm2 satu set pelbagai warna tu

iols pakai benang rm10 hokkeh untuk satu warna... tebal... helokk... tak senang putus...
kain2 baju senang benang terputus tertetas tu mostly sebab pakai benang murah rm2 tu la...
ramai tak tahu pasal benang rm2 dan rm10...

yang rm10 tu dia tebal dekat2 1mm ke 0.5mm macamtu...
yang rm2 tu rasanya 0.2mm jah sangat nipis... kita nak jahit baju ni kena pakai yang tebal dan kuat supaya tahan lama....
yang rm2 tu jahit seluar koyak pun dia koyak balik....

iols bila nak matikan benang tu satu lagi iols akan ikat dan ulang 3x lepastu pakai soldering untuk meltkan benang tu supaya tercantum terus...
amboii banyaknya tips iols

dudaberhias replied at 2-9-2020 02:41 PM
mesin jahit kecik tu ok jah cuma takde speed control khen kaka?
jahit asyik tertetas tu maknanya  ...

Hahaha.. Wokies.. Benang beli kat kedai jahit.. X pasti harga brp.. Tau bayar ja.. Yg RM2 tu.. Si ex bibik hambik diam2..wokies.. Betul tu rm25 tu tak boleh adjust dia punya kelajuan.. Kak sarah ada beli kain batik rm10..boleh la guna kain batik tu utk buat baju.. Dan Velcro tape..

meow_tompok replied at 2-9-2020 01:39 PM
bela lembu rusa rak boleh tinggal pagi petang kena bagi depa makan. kang nak holiday ker umrah ke  ...

Betul jugak. Takkan la penat2 keje xde time holiday., kalau dpt staff jujur ok. Dpt yg tiber gelap mata, iols xde dijualnya haiwan2 iols.

sarah82 replied at 2-9-2020 02:01 PM
Yap.. Skrg kemahiran sangat penting.. Lagi 1 memasak.. Paling penting kena tau masak dan mahirkan  ...

Tp org zaman skrg baru boleh masak dah bukak kedaiiiiiii., hasilnyaaaaaaaaa harga yahudi rasa kelaut dlm