CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hell0jennie

"Laki kau goda & ayat budak mentah tu"- Ahli Keluarga di Sabah hentam Bella Astillah

dua_chzy replied at 6-4-2024 09:19 PM
Bukan la. Open relationship kalu, Bella tak mintak serai dari Alip. Masing2 hadap sedap dengan sex ...

nnti jgn lupa tgk sape menang bet aaaaaaa

dua_chzy replied at 6-4-2024 04:30 PM
So hapa masalah if Nabelah hadapkan laki? Acik2 forom tak hadap laki ka bepren ka tunang memasing  ...

iyolah. nabelah senasib  shu, ritrud, intan, ps... to name a few

bukan senang nak move on

Dlm byk byk org kena kutuk dlm porem, i rasa paling kesian shu. Dah la dilahirkan tak lawa, semekin , asal kampung,  entah brp ribu kali terbaca acik2 f pertikaikan pasal dia preggy yg last tu tipu lah nak buktilah , kutuk2 shu ckp nak make love dgn apis sbb nak perangkap.... lorhh kan masatu mmg laki dia. Kalau dia mmg nak , takkan nak make love dgn laki acik f pulaksss ... mesti lah cari laki sendiri ... at the end of the day org mengata "ugly privilege" ... beauty privilege salah. ugly privilege salah.

nevertheless shu tu kelihatan merengsakan, tengok la background dia camne. mungkin masa sekolah dia struggle nak dpt result bagus... sikit2 lebih kurang la dgn acik lily fazlina wife rahimok.. merapu lebih sikit sbb background dia serba ketinggalan (tak lawa, tak kaya, asal kampung , lepas spm pentingkan study sbb pandai biasa2 je tapi berusaha nak masuk u & grad)  

as compared to ritrude, ps, intan , nabelah yg mmg tak serius sgt nak struggle masuk u bagai. muda remaja dah ada job/ buat kelutusan sendiri / jadi macam dewasa / bersocial sana sini.. dorang boleh je survive walopon meroyan merempan.. kalau nak compare perangai pelik2 shu/ acik lily tu

just my two cents......

i tkde anak2 yg berdikari belum 20 tahun dah ada job/ duit sendiri/ hidup sendiri... so memang takkan bagi dorang terlibat dlm dunia glemer tipu2 , kalau nak kawen/kawan pun BUKAN dari kalangan celeb/model/ entertainment industry (anak2 i dah dewasa pun masih ditanggung parents indirectly)

dua_chzy replied at 6-4-2024 09:16 PM
Ya la, you....Porom mana lagik.

i tak inesen yach i tahu je kes acik taik lalat.. merata thread dorang bukak cerita... selain kes acik taik lalat , ramai ke lagi jadikkan porom port utk berselingkuh... cara2 nya pakai dm ke u sorry tanya soalan borobudur. kalau tknk jawab pun takpe

Edited by Perils at 6-4-2024 11:11 PM

Tak tak. Yg tetibe mengaku sedara mara ni kenapa plak muncuL? Dia tak petik nama ko tetibe nak mencapub yg ko sedara mara dia. Nk tumpang populariti jugak ke cyster? Sebok je ko nk campur hal keluarga org.

Acik2kepam replied at 6-4-2024 02:52 PM
Eh akak rasa penat la dahla lambat lagi JKP tu
Kenapala mahkamah syariah suka menyusahkan wanita.
...

prosedur macam tu uols. bila dah file kes cerai, naik mahkamah. bila suami tak nak ceraikan isteri then mahkamah akan suruh suami dan isteri lantik JKP

kalau minta fasakh lagi lama. boleh bertahun-tahun. terutamanya kalau si suami atau si isteri tak datang court. lagi drag masa dan timeline untuk sebutan kes lama. sebab tu ada sesetengah isteri putus asa ditengah jalan. sebab ambik masa yang lama. iols bagi contoh:

sebutan kes fasakh yang pertama april 2024
sebutan kes fasakh kedua ogos/september 2024. gap yang panjang

kalau JKP, 3 kali perjumpaan terus dapat result (cerai atau tak). kalau suami tak nak ceraikan tapi mahkamah tengok perkahwinan tu datang mudarat. then, mahkamah ada hak suruh suami bubarkan perkahwinan. suami tak boleh bantah

timeline untuk JKP tak lama. kalau perkumpaan JKP 1 pada april 2024. perjumpaan JKP yang kedua pada may/june 2024. proses JKP tak sampai setahun, biasanya dalam 5-8 bulan

dua_chzy replied at 6-4-2024 04:31 PM
Jadi hapa maksud Peah mintak mahap sebab nakkan hak orang bagai? Pehtu bukankah missed call tu sum ...

Tak pun. Mengikut kata Kemek, Peah minta maaf sebab tersuka Alep. Logiclah sikit Peah asyik nak miss call Alep malam2 selalu. Kalau Peah dan Alep bergayut tiap malam selalu - fitmah gini ada logicnya. Tapi kan you believe what you want.

Follow Us
Edited by tom2 at 6-4-2024 11:45 PM

Entahlah, mula2 kesian, lepas tu mehhh.... Malaslah. Dia cam ko nampak lubang yang sama, lepas tu ko lalu, jatuh. Pastu ko lalu lagi 11x. Ko nangis. Pastu orang pertikai, ko kata, nasib aku jatuh banyak kali.....

Pastu ramai2 kutuk, apela lubang tu buat ko sakit.. baiklah kesian dekat mangsa scammer online tu. At least diorang kena tipu sekali dua. Tu layak dikasihani Pon kena kutuk bodoh la, apa la.

X sokong curang 1 kali ke 1000 kali. Sama je semua. Harap masing2 muhasabah diri la.

MissVixen replied at 6-4-2024 03:29 PM
Peliknya acik forum yang backup adik ngorat laki sendiri ni. Adik tu dah tua bangka kot. Umur 20 an  ...

Setakat ni I tak nampak sesiapa back up Eriqa ada scandal dengan abang ipar dia. Kalaulah benar allegation si Kemek tu. Dia pernah menipu so selagi xde bukti payah I nak percaya.

doodlediddle replied at 6-4-2024 04:54 PM
Setuju mat!!! Aku dah ckp byk kali juga. Aib setillah tu boleh pulak dia nk simpan, tapi aib orang ...

Jap jap. Setillah tu bapaknya. Yang seakan xfunction je. Entah2 dia pun 'gasak koranglah' aku buat hal aku asalkan capok tak ngamuk kat aku dah.

asfaz replied at 6-4-2024 01:08 PM
So ex laki dia kawin tak dgn adik birah tu?

Pesanan mak ai yg ai pegang kuat smpi sekarang.

Tak kahwin pun uolsss.. hidup makin melingkup lepas kawan meols tinggalkan dia.. mmg jantan loser sungguh.. sempat check in sebelum lafaz cerai kat mahkamah yg dengan si adik tu pun makan tahun gak baru boleh bertegur sapa sikit sikit.. kawan meols pun dah makin maju ke depan, murah rezeki dengan anak anak walaupun dulu dia sahm je.. kira dia mula balik dari bawah

Btw, mmg bagus pun apa uols buat tu.. laser kan saja mulut tu baru reti ada malu sikit budak budak sekarang ni.. bapak meols dulu pun panggil kitaorang adik beradik nasihatkan jaga pakaian sebab ada abg ipar dekat rumah.. sembang pun jarang jarang..

Wek_omeh2 replied at 6-4-2024 08:16 PM
Aku ingat tajuk nya masing masing..hahaha ada ke tajuk lagu cam tu

Ada...lagu Ernie Zakri ciptaan komposer Indonesia

owh..aku silap video kot. mcm ada ternampak video diorg yg lain yg ada tercatat lagu Mati-Matian

Acik2kepam replied at 6-4-2024 09:08 PM
Itu bukan lagu Masing2 ke? Lagu Govinda dan ernie zakri

ya ya betul, aku silap video

kepompong replied at 6-4-2024 11:06 PM
i tak inesen yach i tahu je kes acik taik lalat.. merata thread dorang bukak cerita... selain ...

Dm.ko.okey ke? Dm aku huru hara org dm boleh baca tu je bila.klik x kuar apa.
Give up dh guna dm.haha

asfaz replied at 6-4-2024 11:43 AM
Kawin masa umur tak matang cmni lerr. Org kawin dia pun nak kawin.
Sejujurnya masa alipp tu kawin  ...

Aku dlu kwen umur 17 nk masuk 18 elok je aku pikir secara matang umur 22 tahun aku dh jd janda sbb aku xnk perkahwinan yg merampas kebahagiaan n hidup aku ..elok je buat keputusan tanpa aku sesali skrg ni.

matjerk replied at 6-4-2024 06:09 PM
Bak kata @AWEKSAMURAI time forumer2 kat sini smpai bengkak jari jemari mencerca alep..korang kat m ...

Tau xpe ..time kita mengutuk alep rapat ke tanah dorang x baca plak ..dlm sume jantan x guna aku tak kutuk sorang je si Aidil tu sbb dia terlalu hensem utk aku kutuk .boleh backlog komen aku ..kalau x caya ..aidil zakuan je aku x pnah kutuk mmg aku bekap kaw2 sbb dia hensem tu je.

kakasotong2 replied at 6-4-2024 07:43 PM
At 1st mmg salah nabelah pun gi jaja hal rumahtangga sheols. Bila sheols yg mulakan, reporters pun ...

Betul weh ada je beberapa artis yg aku tahu open relationship because x bahagia dgn pasangan memasing tp sbb ank x nk mak bapak berpisah maka dorang depa ank chill2 je jd mak bapak n husband wife tp kat luar memasing dh ada teman tapi mesra.
Ada tu bini lesbian laki gay pun ada tapi tu lah pandai makan pandai simpan jgn bg wartawan sangkak dpt hidu ja.

Bella ni nk open relationship tapi x reti bincang dgn alep..sbb dia nak cm ni..dia kongkek dgn jantan lain boleh alep kena kongkek dgn dia je.ada bkn xde betina mcm ni.

AWEKSAMURAI replied at 7-4-2024 06:17 AM
Dm.ko.okey ke? Dm aku huru hara org dm boleh baca tu je bila.klik x kuar apa.
Give up dh guna dm.h ...

ha ah ye tak brp boleh baca sgt walopon dah click kat arrow tu. ada masa ok ada masa tak. mungkin sbb tak pernah guna pc mode.. mmg sentiasa pakai mobile mode... tapi mcm tak guna pun kecuali dulu sekali i butthurt dgn apek ckp anak autism/oku sbb parents make love tak igt Allah & Rasul pastu i bukak tered cerca apek & dm ramai poromer suruh click kat tered tu (menghasut) tatau la kenapa nak butthurt padehal i tkde anak autism pun

kepompong replied at 7-4-2024 07:43 AM
ha ah ye tak brp boleh baca sgt walopon dah click kat arrow tu. ada masa ok ada masa tak. mungkin  ...

Siapa ckp ? apek senario ke? Aku ada ank sedara umur 9 tahun autism ..tahun ni bru masuk skolah happy dia..mild autism. Tapi kesian jgak mak dia dh meninggal tahun 2021 so now bapak dia je lah jaga dorang 5 beradik sorang2.
Aku pnah guna pc mode tak okey jgak weh.

Pompuan mcm bella ni akan buat apa saja nak selamatkan diri dia

AWEKSAMURAI replied at 7-4-2024 08:04 AM
Siapa ckp ? apek senario ke? Aku ada ank sedara umur 9 tahun autism ..tahun ni bru masuk skolah ha ...

nick poromer kat sini, ahkwan if not mistaken, tapi ramai panggil dia apek