CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

Post Last Edit by intandanial at 28-10-2009 10:19
alhamdulillah.. ada ker dia cerita apa yang dia buat utk hilangkan tulang kat tekak anak tu?? .. sesungguhnya memang tak terjangkau kita dengan keluasan ilmu Allah.. :re:
bapakhero Post at 27-10-2009 21:00

katanya dia dah lenyapkan tulang tu dari jauh...(mcm dalam blog dia edisi anjing telan jarum)....alhamdulillah...dah ok..mulut si kecik siap cite smlm ada benda tapi skg dah takde..

sbg ibu, intan risau gak mana tau kot2 berdarah lak, nanah ke mcm mana...

Post Last Edit by awan at 28-10-2009 10:39

bersama Dato Dr Haron Din

soalan :
saya telah menjalani perubatan moden selama 18 tahun, tetapi para dr gagal membantu
menyembuhkan penyakit saya. Pe ...
awan Post at 28-10-2009 09:51

pasal Ustaz Harun din ni, dia pun boleh scan. Jangan dok kelentong.
Nak tahu Ustaz Harun din ni, kena rapat dgn dia, lepas tu tanya.
Sebab dia pernah ajar teknik bakar bata, antara syaratnya mesti tahu sapa
yg hantar. So macam mana dia tahu nama org tu? Lagi satu, dia pernah ajar
teknik merawat cara tidur (ini perawat yg tidur). Ilmu ni lagi hebat, tetapi
dia stop sebab banyak menimbulkan fitnah. Org dok fitnah dia le.....

itu jawapan standard sebab kita takut org terlalu percaya pada org yg scan.
Yela kita tak nampak, cuma tukang scan aje kata ada...
moral of the story : hasil scan dari siapa pun tak boleh dijadikan HUKUM. Kena ingat tu.

ghaib alam jin, apalah sangat, budak-budak kecil selalunya boleh nampak jin.
malah ramai forumer-forumer kat sini pun banyak yg boleh nampak hantu/jin.
So tak kan nak kata forumer yg boleh nampak ni syirik atau berdosa. Dah
Allah kasi dia nampak benda macam tu. Nak cam nooo. Aku rasa ramai forumer
yg nampak hantu tu pun tak ingin nak lihat itu semua. Kalau jin hensem macam aku
ok le.

pasal Ustaz Harun din ni, dia pun boleh scan. Jangan dok kelentong.
Nak tahu Ustaz Harun din ni, kena rapat dgn dia, lepas tu tanya.
Sebab dia pernah ajar teknik bakar bata, antara syaratnya mesti tahu sapa
yg hantar....

jinkepalabotak Post at 28-10-2009 11:14

salam ...

nak nyampuk sket....pernah berubat dgn anak murid harun din ... dia pernah cerita berkaitan teknik bakar bata...tp katanya x perlu tahu pun sape yg anta....cuma doa siapa yg hantar dia yg akan dpt kesan nya....

Post Last Edit by jinkepalabotak at 28-10-2009 11:55
salam ...

nak nyampuk sket....pernah berubat dgn anak murid harun din ... dia pernah cerita berkaitan teknik bakar bata...tp katanya x perlu tahu pun sape yg anta....cuma doa siapa yg hantar di ...
shieda Post at 28-10-2009 11:33

OK aku tarikh balik kenyataan aku tadi, mungkin masa belajar dulu kena tahu itu semua, la ni pasal takut tersilap 'scan'
mungkin aku kena ambil modul baru ni.  

tks kerana memberi informasi terkini pasal bakar bata ni.

apalagi, sapa-sapa yg kena sihir tu, balas balik,
ini aku ambil dari blog http://rozaimy.komputer.com.my/228 (betul le tak ada sebut nama penyihir pun)

Kaedah Bakar Batu-Bata
Tujuan :

Untuk memberi pengajaran kepada pengupah, tukang sihir dan kuncu2nya(jin peliharaan) supaya memberhentikan kerja-kerja penyihiran.

Bahan Keperluan:

1. Batu-bata merah yang dibeli khas untuk tujuan di atas
2. Dapur yang diperbuat dari tanah
3. Kayu arang 4-5 kampit
4. Paku 3-4 inci untuk menggores b-bata.
5. Air untuk renjis b-bata
6. Surah Yasin

Langkah 1:

Banyakan berzikir, mengaji, solat hajat dan taubat(lakukan atleast 3hari). Ini sebagai usaha memastikan anda well protected bila melakukanpembakaran. Pengalaman penulis dll pengamal, serang balas akandilakukan oleh penyihir apabila dilakukan pembakaran, bila berzikirALLAH lindungi kita kesannya insyaALLAH minimum. Sekiranya anda seorangyang kena sihir, mintalah orang terdekat melakukan pembakaran (andatidak digalakan, kerana serangan makin kuat semasa kegiatan membakar)

Langkah 2:

Baca Yasin (beserta niat spt langkah 3 di bawah) pada batu-bata, setiapkali habis satu ayat, gores memanjang dengan paku dari kanan ke kiripada permukaan b-bata berkenaan. Pastikan apabila habis membaca Yasinsemua permukaan telah ada goresan. Elok di baca waktu malam, ketikatenang dan tiada gangguan.

Langkah 3:

Solat taubat dan hajat. Mohon perlindungan dan pasang niat apa yanganda mahukan. Ini seperti supaya pesakit sembuh, musnahkan pengganggu,membalas kezaliman orang yang menyebabkan penderitaan dan siapa yangnak diberi kesedaran; pengupah, tukang sihir, jin2 gurkha atau semuarangkaian?

Letakan paku di atas b-bata, bakar di atas bara batu bata sambil berdoa dan menyebut nama ALLAH sebanyak mungkin

Renjis dengan air setiap 10 minit...

Lakukanlah pembakaran 3 hari 3 malam berterusan. Apabila nak tidurmalam, isi kayu arang penuh2, bakar dan sambung pembakaran keesokanharinya.

Semasa pembakaran, sipembakar seboleh mungkin mengekalkan wudhu, banyak berzikir dan tidak dalam hadas besar.

Langkah 4:

Selepas 3 hari 3 malam b-bata jangan dibuang, anda boleh rendam dalamair garam, masukan dalam peti ais ataupun tanam dalam tanah yangdikenalpasti tempatnya.

Perhatian :

1. kesan pembakaran sangat kuat, semua jin-pelesit akan matibiizniLLAH, penyihir kepanasan luar bisa, pengupah sakit sehingga takmampu berjalan... tidak sampai 3 hari pembakaran.

2. Jika ada yang mohon maaf, buatlah perjanjian bersumpah (wALLHi,wabiLLAHi, watALLAHi) supaya dia tidak mengganggu anda dan seluruhummat Islam (Kalau Islam), Kalau kafir katakan dia akan sakit lebihteruk kalau mengulangi kerja terkutuk ini.

3. Jangan letakan harapan pada pembakaran b-bata, ia hanya kaedah, ALLAH jua segala-galanya.

337# mom2003

salam mom,
saya memang berikhtiar utk anak2 saya..nak tuliskan jadi riak pulak semua amalan yang baik2 saya amalkan..selain berdoa setiap malam utk anak2 ni..semua ni takdir juga...dan pasti ada hikmahnya...

saya tak ada ilmu bab benda ghaib ni cuma amalan biasa sahaja sbb tu cari sana sini gak kalau ada yg sudi menolong..kalau cara perubatan pelik tu risau juga kalau terbabit dgn syirik...

so ni lah ikthiar saya..tak tau lah feedback mcm mana saya blm hatnar lagi air doa tu ahad ni insyallah...saya hope sangat semua ni berakhir dgn baik

337# mom2003  

salam mom,
saya memang berikhtiar utk anak2 saya..nak tuliskan jadi riak pulak semua amalan yang baik2 saya amalkan..selain berdoa setiap malam utk anak2 ni..semua ni takdir juga.. ...
sunsuria3 Post at 28-10-2009 13:15

bukan riak namanya, tetapi kalau tak beritahu takut kufur nikmat pulak.
susah juga ni. kalau beritahu org kata kita riak nak menunjukkan amalan
kalau tak beritahu pulak takut jatuh kufur nikmat pulak....

Follow Us
337# mom2003  

salam mom,
saya memang berikhtiar utk anak2 saya..nak tuliskan jadi riak pulak semua amalan yang baik2 saya amalkan..selain berdoa setiap malam utk anak2 ni..semua ni takdir juga.. ...
sunsuria3 Post at 28-10-2009 13:15

buat mana yang rasa senang dan ringan pada hati...

bukan riak namanya, tetapi kalau tak beritahu takut kufur nikmat pulak.
susah juga ni. kalau beritahu org kata kita riak nak menunjukkan amalan
kalau tak beritahu pulak takut jatuh kufur nikmat pu ...
jinkepalabotak Post at 28-10-2009 13:30

yepss.. memang susah.. salah niat hatta kaedah pun buley tergelincir..
hmm... tenang2 saja.

wallahu a'lam.

ramai juga beginner2  yg menyokong belagak kat sini ye

ramai juga beginner2  yg menyokong belagak kat sini ye
came77 Post at 28-10-2009 17:02

beginner ape brotherr??? ko ingat perkataan senior kat bawah nick ko tuhh dah bagus perr???  macam try nak curah minyak lagii ajerr...

hamba tak menyokong sesiapa... orang yang diajak berdebat pon dah lari senyap aje... so, hamba pon jadi 'silent reader 'aje laa kat sini.. apa yang kamu tak puas hati boleh luah kann.. ramai pendengar kat sini...

orang yg kurang amalan biasanya mudah terkena benda2 sihir ke gangguan jin ni..dlm surah al baqarah ada hadith sohih tentang amalan membaca surah al baqarah ni saya type utk kawan2 sblm ni

salam,
dari kitab sahih tafsir ibnu katsir...semalam sempat selak beberapa helaian...saya tak qoute nama2 perawi so faham2 aja ni kitab sahih..means hadith2 sahih..cik bunga dah ada kitab ni blh baca sendiri..

'jangan kalian jadikana rumah kalian seperti kuburan, sesunggunya rumah yg dibacakan surah al baqarah tidak akan dimasuki syaitan'
'tidaklah sebuah rumah dibacakan di dalmya surah al baqarah, melainkan syaitan akan keluar darinya sambil terkentut-kentut'
'barang siapa yg membaca 10 ayat ari surah al baqarah pd satu malam ,maka syaitan tidak akan masuk kerumahnya pd mlm itu, iaitu 4 ayat pada awal al baqarah, ayat kursi dan 2 ayat setelahnya, serta 3 ayat terakhir al baqarah;
'setiap sesuatu mempunyai puncak, dan puncak al quran ialah al baqarah.barang siapa membacanya dirumahnya pd satu mlm nescaya syaitan tidak akan memasuki rumahnya selama 3 mlm, dan barang siapa membacanya padasuatu siang maka syaitan tidak akan memasukinya selang 3 hari.'

'rasulullah saw pernah mengirim utusan yg terdiri dari beberapa orang. kemudian beliau memeriksa mereka. selanjutnya beliau menguji hafalan al quran mereka . lalu beliau menghampiri orang yg usianya paling mua sraya bertanya, surat apa yg engkau hafal? org itu menjawab aku hafal surat ini dan ini serta surah al baqarah. rasululllah saw bertanya, apakah engkau hafal surat al baqarah? orang itu menjawab ya aku hafal, setelah itu baginda bersabda, berangkatlah dan engkau adalah pemimpin bagi mereka..( menunjukkan kepd yg hafal surah al baqarah tadi)...kemudian salah seroang dari mrk berkata, demi allah sesungguhnya tidak ada yg menhalangiku utk memperlajari surah al baqarah melainkan kerena aku takut tidak dpt mengamalkannya...maka baginda bersabda

pelajarilah al quran dan bacalah. sesungguhnya perumpamaan al quran bagi orang yg mempelajarinya lalu membaca dan mengamlkannya adalah spt kantong kulit berisi minyak kasturi yg ( kerana tutupnya terbuka) aromanya menyebarkan ke seluruh penjuru. sedangkan perumpamaan orang yg mempelajarinya, lalu tidur ( tidak mengamalkannya) padahal al quran ada dlam dirinya, laksana kantong kulit yg tutup terikat padahal didalmnya terdpt minyak kasturi'

'pelajarilah surat al baqarah, kerana sesungguhnya membacanya adalah berkah dan meninggalkannya adalah satu penyesalan, dan tukang sihir tidak akan sanggup menjangkaunya'

so saya dah nasihatkan anak saya amalan mesti consisten bukan study je kena consisten..di panggil istiqamah insyallah benda2 mengarut ni susah nak kacau bila badan kita sentiasa dilindungi dgn ayat2 suci insyallah

paling mudah amalkan zikir mathura. Kalau org tak tahu , dia menyangkakan kena baca keseluruhan surah al-baqarah setiap malam .
Memadai membaca al-mathurat kerana kita akan membaca al-baqarah diawal , surah kursi dan
di akhirnya . Org yg dalam haid pun boleh baca melalui hafalannya . Jgn tinggal mengamalkannya
diwaktu pagi dan petang . Sapa yg istiqamah membacanya akan rasa kesan nya

346# jinkepalabotak

semua bergantung pada niat kan...dan hanya allah yg mengetahui niat kita yg sebenarnya...

346# jinkepalabotak

Tabik sama tuan.....tinggi gak ilmu tuan tu.....leh nuntut?

350# edy137

sapa makan cili sendiri terasa pedas la, pegi la berdebat dengan JAKIM.
forumer2 elok pegi blog Akrine untuk tau pasal BSS ni.

352# sunsuria3

salam,

thks for d infos.

Puan, kalau tak keberatan, update laa kat sini tentang meet-up dgn tok belagak nih ya?
insyaallah.

350# edy137  

sapa makan cili sendiri terasa pedas la, pegi la berdebat dengan JAKIM.
forumer2 elok pegi blog Akrine untuk tau pasal BSS ni.
came77 Post at 29-10-2009 07:28

buat apa nak berdebat dgn JAKIM.. yang menuduh nya kamu bukannya JAKIM... JAKIM sendiri takde cakap ape2.. mende laa kamu nihh.. macam budak2.. ilmu2 tuh semua dtg nya dari siapa??? ALLAH kann... so, kamu mempertikaikan ALLAH laa... berdosa besar bang... baik kamu aje yang pergi JAKIM..

kalau Budi Suci Sejati.. kami dah pon pergi ke JAKIM, takde problem ponnn... senarai tu pon senarai lama... JAKIM cuma cakap nak menjaga kemasylahatan umum.. itu sahaja... tapi mereka tak pulak kata kami punya persatuan SESAT....

bang.. belajar lagii bang... jgn serkap jarang.. susah jadinya...

assalamualaikum~

356# mom2003

saya tak jumpa dia...semua melalui emails dan phone call aja...saya pun tak faham his method tapi kawan kata memang macam tu so just ikut je lah...

bila baca kat blog lain kalau sihir ada barangnya ya? yg kena musnahkan? tak ada lah dia mentioned semua ni

sy rasa barang tu simbolik je...tak penting. .. saya rasa la...secara logiknya...ada betul ke???

i just met up with tok belagak last night... for me dia langsung x berlagak mcm nama samaran dia tu.. dan for me x de unsur syirik dlm cara pengubatan dia... klu ada unsur2 sihir dlm penyakit kita dia langsung x nak bercerita siapa yg hntr kat kita.. mcm mana cara org hntr.. yg pntg kita usaha untuk sembuh dgn izin Allah... dia pun x de langsung bermegah2 dgn ilmu dia... dia cuma bgtau apa yg patut je.. klu dlm blog dia mcm berlagakkan.. tp.. mmg langsung x berlagak lah dia.. nak2 dio org kampung den.. (x sangka tok belagak ni org kmpg saya..) kita berusaha hanya Allah yg mengizinkan kesembuhan sesuatu penyakit tu..