CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

All About KPLI - DPLI : Pengalaman dan Tips

Reply #129 ftir's post

heshes.. nihla masalah utama aku..

huhu.. utang kad kredit.. utang loan..

adoi..kene bukak buku balik..

adoii laaa.. camne nihhh.. aku dah risauu..
iskk.. mana nak igt sume bende dah.. time praktikel kena cukup hour gak ke?
aduii.. payoh jugak camni..

Originally posted by gurl_link at 12-12-2007 11:20 AM

pinjam family dlu la kot??

masalahnye... x semua family yang mampu untuk membantu...
huhu.. kalau family mampu Alhamdulillah... bo,leh setel masalah...
tp in case family x mampu... satu masalah jgk...
apa yang sy takut...ini boleh jadi sebab kita berbelah bagi nak pegi kpli...
walaupun hati berat sgt nk pegi(kalau dapat)...huhuhu

Originally posted by gurl_link at 12-12-2007 11:20 AM

pinjam family dlu la kot??

tu salah satu alternatif yang ada...
kalau family mampu Alhamdulillah... boleh setel masalah...
tp in case family x mampu... satu masalah jgk...
apa yang sy takut...ini boleh jadi sebab kita berbelah bagi nak pegi kpli...
walaupun hati berat sgt nk pegi(kalau dapat)...huhuhu

[ Last edited by  pwincess83 at 12-12-2007 12:07 PM ]

Reply #45 seharum's post

aah kene cukup le..

budak yg aku terjumpe tuh kan buat kaunseling.. die seb baik praktikal kt skolah asrama.. terpakse keje smpai kol 11pm.. nk cukup kan hour..

Follow Us
tak pelah...nak buat mcm mane..tanggungjawab kita kan..kat luar tuh ramai lagi yg ingin position as cikgu nie...kita yg dah dapat nie pun kira bersyukur..alah bisa tegal biasa..

Originally posted by rizzii at 12-12-2007 09:18 AM
assalamualaikum...

saya nak betulkan statement pasal isi borang SPP tu...ramai lagi yg belum tau...sebenarnya TAK PERLU tunggu konvo atau tarikh konvo...data terakhir yg kita dapat utk diisi d ...

info yg menguntungkan.... lagi jimat masa... INGAT tu kengkawan....

p/s: terer tol interviewer tu... siap tau smua mende ttn netball.. mati ler nak hafal bab netbal lak...cthnya... naper selalu orang angkat kaki sebelah semasa nak shoot?....

kewangan

kena standby utk 3 bulan.... cara yg ada... buat tabungan... buat loan dgn sesape.. klo dah ada hubby... suruh dia sponsor le... klo lelaki lak... pinjam dgn isteri,.. klo dia bagi trus.. alhamdulillah....  buat le camne pon... pinjam le dgn kengkawan yg berada skit ke......

p/s: sape yg ada duit tabungan yg banyak leh le jadik CETI kat IPG... kenakan skit interest ke... leh wat income arr......

Originally posted by ekong65 at 12-12-2007 12:21 PM
aah kene cukup le..

budak yg aku terjumpe tuh kan buat kaunseling.. die seb baik praktikal kt skolah asrama.. terpakse keje smpai kol 11pm.. nk cukup kan hour..

abiss dia buat pe standby sampai kol 11 ??? naga pun akan ambik kaunseling gak nih.. curios lak nih... setahu naga..... kaunseling nih tak masuk kelas ngajo... masa skolah menengah dulu pun.. cikgu kaunselor skolah tak masuk ngajo langsung.... explain skit....

Reply #125 rizzii's post

hehe.. mmg leh isi dulu borang tu awal.. tp takleh antar jugak kan..

sbb dia tetap nak tarikh transkrip yg hanya dpt bile kita tahu tarikh kita konvo..

Originally posted by tuahayam at 12-12-2007 12:50 PM
hehe.. mmg leh isi dulu borang tu awal.. tp takleh antar jugak kan..

sbb dia tetap nak tarikh transkrip yg hanya dpt bile kita tahu tarikh kita konvo..

baru perasan... transkrip hanya dapat setelah convo kan?? ke bley guna partial transkrip??

Originally posted by NagaVillage at 12-12-2007 11:08 AM

info yg menguntungkan.... lagi jimat masa... INGAT tu kengkawan....

p/s: terer tol interviewer tu... siap tau smua mende ttn netball.. mati ler nak hafal bab netbal lak...cthnya... naper ...

skrang mane ade org shoot angkat kaki sebelah nage?!

wakakakakaa

Reply #48 NagaVillage's post

itu la soalan aku kt die, tp die ckp kene cukupkan hour.. appointment dgn student smpai ke mlm la.. ade la kot cara kiraan hour die based on setiap kes ke cemana ke.. aku pon tk paham.. mebi gak sb die kan skolah asrama so die leh drag session ke mlm hari..

*** cikgu kaunseling skolah aku dulu tk simpan masalah pelajar.. kalo org bgtau die.. satu bilik guru tahu cite.. student pon mls nak ngadu masalah..

Reply #135 tuahayam's post

sebenarnya ini  yang ramai tak tahu..transkrip dah keluar AWAL sebelum konvo..bukan ker kita dah dpt salinan transkrip sekali ngan surat konvo? so, kalo dah dengar2 ada yg dah dpt transkrip tu, cepat2 la call ipg..itu yg saya buat dulu...ramai yg tunggu surat konvo, ada yg tunggu konvo dulu..tak perlu coz tarikh transkrip tu boleh terus once ipg dah dpt transkrip.....ini berdasarkan pengalaman saya.....kalau tak takkan la kawan saya dpt interview bln 4...belum konvo lagi tu....

Reply #133 NagaVillage's post

naga,

mmg dia tau semua..maybe sebab dah interview ramai org.. biasa dia akan tanya yg berkaitan kursus kita...so, tak boleh nak kelentong la...masa saya interview, hampir semua la ala2 nak nangis gitu...tapi bila result keluar, semua yg saya tanya(sms) semuanya lulus walapun  kena marah kaw kaw nyer...ada yg siap kena keluar cari maklumat..macam2 la.....yang penting, kita prepare semua dokumen..jgn terkejut nanti ada yg tak bawa gambar la, takde kew8 la, doc tak sah la..macam2 lagi la

Reply #127 pwincess83's post

pwincess83...

itu mmg masalah utama....terpaksa la hold dulu bayaran mana2 yang patut..tak semua ipg dpt lepas 3 bln..kami dulu dpt awal tapi lupa dah bln brape....bln 2 kalo tak silap..mmg awal la....depends pada ipg..ada yg lambat sesangat..so, mmg kena prepare....

satu lagi, kena get ready la dgn tanggapan lecturer2 semua...PELAJAR KPLI ELAUN TINGGI...mmg itu la yg selalu ada dalam kepala derang..so, macam2 perkara/aktiviti yang dilakukan melibatkan pengambilan duit/pembiayaan dari pelajar kpli...alasan biasa, kpli student elaun tinggi...esp bila banding ngan pelajar PPSIMP..nanti akan ada la benda2 yg kita tak rela tetapi terpaksa gak keluarkan duit...perkara ni biasanya berlaku di banyak IPG....derang tak tau, kerajaan bagi elaun tinggi kat kpli sebb nak tarik golongan professional masuk kpli..bukan sebab kos di IPG tinggi ke apa....bila sebut gol professional tu, termasuk la yg dah lama kerja..bila dah lama kerja, mestila byk tanggungan..tapi derang tak faham...asuyik ckp elaun patut guna utk belajar sajer.....

mungkin ada org lain yg ada pengalaman ni jugak...boleh la share...

Reply #127 pwincess83's post

saya harap pwincess83 tak berbelah bagi disebabkan masalah ni ...sebab ini untuk jangkamasa panjang...kena la berkorban sket sekarang..nanti bila posting lagi seksa...5 bulan tak dpt gaji..bayangkan!

Reply #141 rizzii's post

fuhyoooo....lamanya sampe 5 bln baru nk dpt gaji
mcm ni leh mati...

duit keta sapa nk tolon bayarkn
nk suruh hubby...cian lak dia pun nk kena byar keta n umah...
mmg kena berjimat cermat ni...

tp demi nk jadi pendidik
so suma mslah tu letak tepi...(tp kene pk gak)