CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

KAULAT posted on 6-12-2012 04:11 PM
actualy...dari site saya..saya pun tak pernah nampak live....macam...dia betul2 berdiri depan saya ...

nk tny la en kaulat..
kalo dgr suare menyanyi syup2 tgh mlm  tu,bnde ape ye?nk kate mnusia mustahil..sbb blakang uma mak metua,sungai n ade hutan yg x bpe tebal la..
Last edited by ciktomato on 6-12-2012 04:23 PM

actualy...dari site saya..saya pun tak pernah nampak live....macam...dia betul2 berdiri depan saya ...

saya pun nampak secara sipi2 je la...tu yg mintak kepastian. Tp yg pasti makhluk ni syaitan yang nak menyesat dan menggangu anak umat Nabi Muhammad

lindos posted on 5-12-2012 08:41 PM
terima kasih cik kaulat~
serba sedikit tntg sy..umur sy ni baru jer layak dftar mengundi so xtaw la ...

Assalamualaikum lindos.. Terpanggil saya nak share sedikit buat pedoman kita semua.. Apa yang sedang lindos hadapi sekarang ni adalah perkara biasa dalam kehidupan atau proses tumbesaran remaja.. Akan tetapi sepertimana yang bro kaulat bagitau tu,saya setuju.. Beberapa ayat Quran ni mungkin mampu membantu memudahkan sedikit kecelaruan yang lindos hadapi ni.. Disamping tu jugak,suka saya nak ingatkan lindos bahawasanya sepertimana firman ALLAH s.w.t yang berbunyi "Sesungguhnya,Aku tidak akan mengubah nasib sesuatu kaum itu,melainkan atas usaha mereka sendiri"..
     Jelas apa yang telah ALLAH s.w.t nyatakan untuk dijadikan pedoman serta petunjuk dalam kehidupan kita seharian..
                                                     رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي . وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي . يَفْقَهُوا قَوْلِي
Maksudnya : "Wahai Tuhanku, lapangkanlah bagiku, dadaku; "Dan mudahkanlah bagiku, tugasku; "Dan lepaskanlah simpulan dari lidahku, "Supaya mereka faham perkataanku"

surah Taha ayat 25,26,27.

Cuba lindos amalkan dulu doa ni.. Sebab doa ni pun dah cukup kuat kalau disusuli dengan nawaitu yang jelas.. Yang penting hati kita dulu,samada nak buat atau tidak.. Berusahalah ye.. In Sya ALLAH jalan sentiasa ada untuk hamba-Nya yang ingin berubah...

chefmizan posted on 6-12-2012 04:35 PM
Assalamualaikum lindos.. Terpanggil saya nak share sedikit buat pedoman kita semua.. Apa yang seda ...

as salam chef..update la cite baru..hihi

ciktomato posted on 6-12-2012 04:20 PM
nk tny la en kaulat..
kalo dgr suare menyanyi syup2 tgh mlm  tu,bnde ape ye?nk kate mnusia mustah ...

Mengenai suara niii..banyak penyumbang sebenarnya...
ada antaranya jin atau syaitan yang menyakat...kadang2 hantu air laa....
roh2 yang tak tenang...namun kena ingat...semua tu adalah JIN,SYAITAN,IBILS dan seangkatan dengannya..

Takkira laaa ia dipanggil apa sekali pun....yang pasti memang 3 tu jee....cuma ia penyerupaan dia yang membezakan semua tu...
ada pontianak..hantu raya..langsuir..kan....

kadang2 kawasan tu memang kawasan dia...kampung dia ke..
jadi kalau dengar suara sayup tu...cuba2 laaa..jenguk kalau nak tau sangat sapa laaa yang nyanyi merdu sangat tu yee...

kalau berani laaa...kalau suam2 kuku jee...berani tu...baik toksah...tak cukup tanah lari kang...

Salam en.kaulat saye SR benang ni dari yg lame lg...

Follow Us
KAULAT posted on 6-12-2012 04:39 PM
Mengenai suara niii..banyak penyumbang sebenarnya...
ada antaranya jin atau syaitan yang menyakat ...

berani tahap suam2 kuku xde la..kalo penakut yang amat,saye la 2..mse sy kne tu,sy tgh wat cekodok..mklumla,bru smpi..en suami plak,lapa..xnk mkn nasik..wat kn la cekodok..mule2 cekodok sume kuning2 keemasan..da dgr suare menyanyi 2,agak2 msk je,terus angkat..xnk tgu da.

garujupiter posted on 6-12-2012 04:43 PM
Salam en.kaulat saye SR benang ni dari yg lame lg...

Terima kasih atas respon

sy pun SR jugak dlu..

Terima kaseyyy cik kaulat, kak hest dan chef atas respon yg diberi.

KAULAT posted on 6-12-2012 04:16 PM
ikhtiar tu bagus....namun pastikan orang yang mengubat tu menggunakkan ayat al-quran yang betul... ...

ye..tq tuan....sy amat memilih ngan sapa sy nak mengubat...suami saya tau kalo saya tak suka, tapi dia gi jugak bw anak yg sulung tu ngubat sbb mertua yg bawakan....

skang ni nak try berubat dgn ustaz darussyifa' plak...In sya Allah...kut tak de apa-apa aral, dlm masa terdekat ni  nak g bawa anak lelaki sy tu, berubat ngan ustaz ni, sy pon nak tumpang berubat jg...

kalo betol anak saya ni ada yg bekenan, nak dekat (ni yg bomoh kt selangor tu cakap la) kata bomoh ni dia dah buang...ni nak tau ada  lg ke tdk...ada gangguan ke.....kesian kat anak...

(bomoh tu kata laa) saya ada saka nenek bongkok....jaga saya, nenek jenis yg pandai ngubat org..katanya saya nnt pandai ngubat org...ngurut org...alaaa cam bidan tu.... saya taknaaaaak....tak mooo...seram laaa....

walaubagaimanapun, saya nak basmi n hapuskan  masalah saya ni...

fahimmin posted on 6-12-2012 04:53 PM
ye..tq tuan....sy amat memilih ngan sapa sy nak mengubat...suami saya tau kalo saya tak suka, tapi ...

EMMMM....ikhtiar laa...
Ins sya allah...akan dipermudahkan...

KAULAT posted on 5-12-2012 06:53 PM
OK...
dah setahun lebih thred "Tetamu Tak Diundang",dalam forum niii...
terima kasih kepada semua  ...

salam bro kaulat, chef & rakan2 yg lain...sy pun slh sorg Skodeng Reader dari 1st thread lg..

cerita2 pengalaman anda sgt TERBAEEKK!!...byk pengajaran & ilmu dpt diambil daripdanyer..thanx bro..

kloroq posted on 6-12-2012 05:06 PM
salam bro kaulat, chef & rakan2 yg lain...sy pun slh sorg Skodeng Reader dari 1st thread lg..

c ...

Selamat melayari "Tetamu tak Diundang",kloroq
pengalaman serta pendapat anda amat dihargai disini..

Terima kasih atas jwpn. Suka rumah ni, tuan tanah dan jiran tetangganya baik2 belaka. Ok, back as SR.

rozzelle posted on 6-12-2012 05:25 PM
Terima kasih atas jwpn. Suka rumah ni, tuan tanah dan jiran tetangganya baik2 belaka. Ok, back as SR ...

EMMMM....terus melayari yee...

ciktomato posted on 6-12-2012 02:17 PM
dia kacau mcm mne je needa?

anak sy ni bole nampak benda2 tu.tp kadang2 je la nampaknya..dia lari x ckup tanah smbil gigil2 takut..."ibu , iman takut momok..momok"...x ke geram tu...budak tu tgh elok2 main tibe2 je lari takut..

dah try bwk berubat supaya dia x nampak benda2 gini dah tp semua tempat yg sy pegi kata saya punca anak sy bole nampk bnda2 ni..

Side saya pun lebih kurang bro je jugak..
Maybe cara 'diorang' terbang kot..
Langsuir kalau terbang sambil meniarap..
Pontianak lak terbang sambil berdiri macam hantu kak limah balik umah yang scene dia amik lajak atas bumbung lepas johan n the geng settle menari poco2 tu..
Tu dia explaination..
kehkehkehh

needa posted on 6-12-2012 05:31 PM
anak sy ni bole nampak benda2 tu.tp kadang2 je la nampaknya..dia lari x ckup tanah smbil gigil2 ta ...

aikkk...lain macam niii...
apa yang perubat tu bagi tau...?
punca macam mana?

sy slalu tertanya2 samada sy ni ada peneman @ x tp yg pastinya bila sy nk @ sedang istighfar samada dlm hati @ lisan serentak tu sy rasa mcm ada side lain dlm diri sy ni buat mcm tanda salib org kristian tu..kdg2 bila sy membygkan nk istighfar mesti sy terbyg kan buat tanda salib tu.bnda ni jd dh lama sejak masa sy kecik lg..kdg2 mcm melawan utk beristighfar dari wat tanda tu.adakah qarin sy @ peneman sy tu beragama kristian? slalu terjd bila sy terkejut.. Last edited by masariesya on 6-12-2012 05:39 PM