CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hell0jennie

"Laki kau goda & ayat budak mentah tu"- Ahli Keluarga di Sabah hentam Bella Astillah

joy_ah replied at 6-4-2024 02:44 PM
benefit apa sis? rasanya kalo bab permit kerja, still tak boleh kerja under ltvsp.
dan dia dah ke ...

mm..mungkin utk senang beli harta?

apa ye yg bangla or other country punya pekerja asing (nak sebut pendatang mcm kejam sgt bunyinya) selalu inginkan bila kawin wanita tempatan? (kawin yg ada motif bukan sbb cinta sejati)

kakasotong2 replied at 6-4-2024 02:49 PM
Yg sebenarnya si nabelah ni yg hadap sangat nak berlakikan si alep mamat singapore ni. Meols masih ...

aku pun still ingat mungkin dia rasa dia dpt menjinakkan seekor buaya

ReginaGeorge replied at 6-4-2024 01:04 PM
Ini kisah kecurangan alif. Perlu ka dia mention nama eriqa? Dan mak si kemek tu sanggup ye ketepikan ...

Elok sangat dah sebenarnya 2 pinggan mangkuk ni berjadian. Yg bini tu bila laki nak bercerai dulu, dia xnak cerai. Sekarang ni bila si bini dah nekad nak bercerai, si laki sangkak tu pulak yg xnak cerai. Dua2 mangkaq ubi

kakasotong2 replied at 6-4-2024 02:53 PM
Meols dapat rasakan kes cerai Bella-Alep ni akan berkesudahan seperti kes PS-SY. Sembang bukan masin ...

X pe sissss..
Buat masa skrg.. let her enjoy the limelight... enjoy the attention...

Sekarang ni apa sahaja yg dia cakap, memang 100% org akan percaya.  Tp tu lah kan, alang2 tu jgn cerita sekerat2...

Kami nak tahu, apa yg ruhainees mengumpatkan sama u.. pasal keluarga dia.. apa yg ruhainees mengumpat psl artis2 lain.... alang2 u hidangkan dgn intro.. hidangkan terus sampai ke dessert..klu boleh smpai ke tahik....  

Lps tu, tentang org yg jaga ruhainess..siapa? Alang2 u nak bgtau netizen Nunis mmg menyundal... bgtau lah siapa orgnya yg "jaga" nunis tu.

Takmau lah bila org tnya bukti... "setakat tu je yg saya boleh cakap"... "setakat tu je yg saya boleh tunjuk"

Skrg ni, pentas dia yg punya, cakap je lah apa sahaja... 100% netizen percaya.  Jgn dipersoalkan, nanti nerizen backup.. "x kan la dia nak kena tunjuk semua" katanya...

Sebab tu lepas kawin kena berdikari jgn duduk dgn family atau family mentua sbb takut terjadi kes macam ni lah..

Aku lepas kawin sempat duduk dgn mentua setahun,lepas tu ngan family sendiri stgh taun sbb duit x cukup nak menyewa. Slow2 kumpul duit,cukup je mmg chow cari umah sewa. Biopun umah kosong xde apa,cukup ada peti ais,dapur memasak.. tido pon atas toto je..

1 lagi da kawin jgn la cari jantina berlawanan nak mengadu masalah takut tiba2 jatuh sayang pulak nnt.. banyak kan kes2 macam ni..

Bab bella buat lawak kes khalwat alip tu,rasanya dulu2 pon ramai je artis buat dah..masa anugerah2 besar tv pon ada yg buat lawak,jgn rampas suami saya..gaduh2 pon masih sempat mengandung ye..

Aku xside mana2 bagi aku semua dalam kes ni ada salah2 masing2.. bukan senang nak jadi ketua keluarga..

Acik2kepam replied at 6-4-2024 02:49 PM
Mungkin dia akan failkan fasakh kot lepas proses jkp tu ntahlah akak pun taktau
Cuma lawyer tu kat ...

Bulan 6 tu dah cukup cepat tu.bukan lagi 6 bulan tapi mcm fk dan dd dulu mcm cepat gak.lawyer bella kena keep pushing kot.alep tu saja ...mungkin strategy

Follow Us
LembingDayanti replied at 6-4-2024 01:45 PM
aku rasa bela ni anak angkat... adik2 lain cantik2 tapi kenapa bela bermuka sendok kemek?

mcm budak2 la kau ni setaraf netizen Iq rendah bila brcakap mcm tu

Edited by ninajaybee at 6-4-2024 03:41 PM
matjerk replied at 5-4-2024 05:39 PM
Kat fb ramai puji bella ni baik bla bla.. mual aku baca.. mereka lupa ke apa yg dia buat kat adik di ...

Jangan lupa the undisputed fact that Dayang Ara Nabilah Awang Astillah merupakan isteri curang berdasarkan pengakuan dia sendiri.

ps: some people otak cemaner ha? kita ckp psl kemek, dia asyik nak comparekan dgn putik. Statement ni pasal Kemek bini curang. Tak puas hati dah kenapa?

Edited by ninajaybee at 6-4-2024 03:39 PM
matjerk replied at 5-4-2024 05:40 PM
Dia nyeh nyeh nyeh pada wartawan.. "klu alep sayangkan saya, kenapa dia sanggup buka aib saya"

Yg ...

Dia yg dok ratib dia sayang Alep tp berkoyan2 aib alip dia buka boleh. Dasar dia je boleh, orang lain tak boleh.

Peliknya acik forum yang backup adik ngorat laki sendiri ni. Adik tu dah tua bangka kot. Umur 20 an masa dia buat hal tu. Geli la adik sendiri ada hati nak kongsi batang. Elok la si bela kemek ni buang manusia2 toksik dari hidup dia.

ninajaybee replied at 6-4-2024 03:18 PM
Jangan lupa the undisputed fact that Dayang Ara Nabilah Awang Astillah merupakan isteri curang ber ...

Besar sgt dosa bini curang kenapa taknak ceraikan, suami curang isteri boleh maafkan walaupun dgn adik sendiri??? Isteri mmg bengap tapi laki tu mmg perangai musibat.

dua_chzy replied at 5-4-2024 05:59 PM
Tak serius. Peah tu missed call si Alip berapa kali? Sekali ka berkali2? Missed call siang ka memal ...

Dari apa yg Kemek cakap, Peah missed called 7,8 kali in one incident. Itupun sbb Alip xmuncul utk sesi latihan dialog.

Edited by dua_chzy at 6-4-2024 08:34 AM
kakasotong2 replied at 6-4-2024 06:49 AM
Yg sebenarnya si nabelah ni yg hadap sangat nak berlakikan si alep mamat singapore ni. Meols masih ...

So hapa masalah if Nabelah hadapkan laki? Acik2 forom tak hadap laki ka bepren ka tunang memasing ka? Kalau Alep dah tak hadap, apsal berdrama tanak cerai? Celaka punya jantan bangsat salah didikan mak bapak hansuang!

ninajaybee replied at 6-4-2024 07:38 AM
Dari apa yg Kemek cakap, Peah missed called 7,8 kali in one incident. Itupun sbb Alip xmuncul utk  ...

Jadi hapa maksud Peah mintak mahap sebab nakkan hak orang bagai? Pehtu bukankah missed call tu suma malam2 something like that?

matjerk replied at 5-4-2024 05:40 PM
Dia nyeh nyeh nyeh pada wartawan.. "klu alep sayangkan saya, kenapa dia sanggup buka aib saya"

Yg ...

Setuju mat!!! Aku dah ckp byk kali juga. Aib setillah tu boleh pulak dia nk simpan, tapi aib orang lain lagi2 adik dia dgn laki dia tu (dri dulu asyik spill dirty linen hubs dia) boleh pulak????? Dah spill pasal betapa teruknya laki dia, boleh pulak kutip Lepas tu bantai netizen apesal ckp macam tu kat laki dia. Ewah ewah ewah,..Kalau bukan drpd mulut itik kau tu, xde sape tahu lah betapa hazabnya laki kau! Eeeeee aku bencik pompuan gini yg acah2 baik. Rse nk lempang!

dua_chzy replied at 6-4-2024 04:30 PM
So hapa masalah if Nabelah hadapkan laki? Acik2 forom tak hadap laki ka bepren ka tunang memasing  ...

Dah tahu hadap nak berlaki kan alep walaupun laki perangai hauk patut dok diam2 jelah jangan bising2 jaja hal rumahtangga sendiri kat public. Jalan tu engko sendiri pilih dulu, kenapa nak bising2 satu Malaysia hal rumahtangga engko bila dicurangi lagi? Nak ajak netijens masuk campur dalam hal rumahtangga engko bergaduh bergasak sesama sendiri mengata memaki hamun orang? Engko bising2 pun nabelah laki hauk engko mencurang banyak kali, perangai berubah ke lepas tu? Xkan? Method engko xboleh pakai sebab apa, jantan ni kalau dah memang sejak azali dasar kaki perempuan mmg susah nak berubah.

Bab alep xmo ceraikan nabelah tu, masing2 ada pandangan sendiri. Terserah pendapat masing2. Tp mostly pendapat kata alep sengaja aniaya nabelah nak bagi nabelah sakit hati macam sol buat kat sarah dulu. Sebab sebelum ni alep dah ready nak cerai express nak cerai secara baik. Xtahu sejauh mana kesahihan tapi hanya alep shj yg tahu apa niat sebenar dia.

kakasotong2 replied at 6-4-2024 09:07 AM
Dah tahu hadap nak berlaki kan alep walaupun laki perangai hauk patut dok diam2 jelah jangan bisin ...

Dah tu katup mulot tanggung sakit sindri bila wartawan tanya? Dia salah ka wartawan salah dok kejar dia jadikan kesah aib dia ngan Alip sumber periuk nasik meka? Btw sedangkan acik porom dicurangi pon meroyan merata tered siap ungkit kesah 10 tahun lepas camna ex laki mencurangi sheols yach! Yang banyak sangat tered pasal Bella ni sebab bodo2 kat bod ni pi bukak banyak banyak banyakkkkk tered padehal press conference dia yang dia tuang 11 balang teh tu 1 je ponnnnnn. Dah la takleh merge tered macam dolu doluuuu sebab nak kasik wartawan Cari vodooooo bukak tered bebanyak kaaannnn

Aiol benci Alip Ajis sepenuh hati yach! Masih teringat bini2 orang, gilpren orang, acik2 jantan2 macam Setinkngok rembes kat Alip Ajis masa GV, bukan tengok bakat pon meka tapi tengok muka, tengok sasa, choooiiiiii!!!! Kalau strangers boleh rembes gitu kat Alep, tak heran bininya hadap heols yach walau kenal luar dalam!

myhairisbad replied at 6-4-2024 07:03 AM
Bella kena sedar netizen cop sheols stupid bc she clearly shows so.. bukan atas tiket cinta itu buta ...

Well, I think she's addicted to the dramas. Yela...otak bodoh, anything that could pump up her dopamine is kepuasan.

Sedap pulak lagu yg bella dgn adira nyanyi tu..awat haku ta pernah dengar lagu ernie tu..tajuk apa aku tak tau

Wek_omeh2 replied at 6-4-2024 05:33 PM
Sedap pulak lagu yg bella dgn adira nyanyi tu..awat haku ta pernah dengar lagu ernie tu..tajuk apa a ...

lagu baru Mahalini, Mati-Matian tajuk dia