CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ejart_9834

MYVI NCB 1+++ Highway LEKAS - Jalan Baru Bukit Putus Seremban

Bulan lepas baru je guna LEKAS time tu siang la. Tk de apa2 pn.
Tp last year aku g kampung adik ipar kt palong adik dia kawen. Memang lalu bukit putus lalu serting... time tu da kt pkl 2 pagi sepatutny kami masuk simpang nk ke bandar baru serting. tp adik aku la suruh kami cari signboard. cari punya cari tk jumpa tahu2 da tlajak jauh aku tengok batu kt jalan tu semua tulis karak 500km.. preegh aku da kecut. aku ckp da salah jln ni. smpi kt satu area ni kiri kanan utan.. gelap gila jln 2 hala je.. lps tu kami selisih dgn lori panjang.. bygkn lah jln tu punya gelap kalau keta rosak mmg nangisla. adik ipar aku kol suruh patah balik.. cemas sekejp.. kami uturn patah balik bru terang balik jalan.. lepas bhenti tepi jalan tnya org baru jmpa simpang tuh.. seram wei jalan yg gelap tu dr nogori sembilan menuju ke karak.

(posted by mobile)

nah nih pic maps... sepatutnyer aku masuk kat bandar baru serting yg aku bulatkn pakai keler pink tu.. tapi kami terus menghala ker karakk!!!!!

lepas aku baca thread nie, aku cam jadik alert & berhati2 kalau lalu LEKAS nie.. sbb kalau nk g umah member kat Rawang, lalu cni lagi cepat.. aku slalu fikir, kalau alert sgt ngan benda2 cmnie, mesti dia tahu and mesti nanti dia nak dtg kacau..so aku akan pk benda lain or call org borak2..

nah nih pic maps... sepatutnyer aku masuk kat bandar baru serting yg aku bulatkn pakai keler pink tu ...
intan_smsb Post at 15-6-2012 16:18

alamak.. kita ada pengalaman yang serupa la.. tapi xde feel plk nak menaip.. nanti aku citer..

Reply 304# butterkorn

CERITALAH.. aku nak tahu jugak cerita kau..

seramkan wei jalan tu... da la gelap pekat.. nasib baek kami org bru smpi suku jalan jer..

Reply 305# intan_smsb

lama dah sebenarnya citer ni. time tu satu family nak pergi muadzam. start gerak pun da lewat dalam area2 pukul 10 malam. tapi masa tu highway lekas belum siap lagi so memang terpaksalah ikut bukit putus tu. kalau ikutkan bukit putus tak de apa-apa pun tapi bila sampai je dekat tg ipoh (rasanyala) tiba-tiba ada kucing melintas dari pokok buluh dekat tepi jalan besar. memang tak sempat elak sebab da dekat sangat tiba-tiba je kucing tu muncul. tapi yang peliknya bila tengok side mirror tak nampak pulang kucing tu sempat lintas @ da kena lenyek (isk).

lepas je insiden tu memang aku tak berhenti la sebab ingatkan imaginasi je nampak kucing tu. so terus kan la perjalanan walaupun kat dalam hati penuh tanda tanya betul ke idak kucing yang aku langgar tadi tu. jalan punya jalan sampai la aku kat simpang yang sepatutnya aku kena belok ke kanan. tapi bila je sampai kat situ, signboard yang aku nampak tunjuk arah terus menandakan yang aku tak sampai simpang serting tu lagi. so aku pun dengan confidennya terus la. terus punya terus aku tengok jalan tu da lain macam. macam tak pernah aku lalu sebelum ni. dalam hati terdetik mesti da terlepas simpangnya tapi logik akal aku kata kalau da lepas kenapa signboard tunjuk terus. so aku pun terus la walaupun da rasa lain macam.

rupa-rupanya memang da masuk jalan lama yang menuju karak tu. memang spooky giler jalan tu. dah la kereta tak ada langsung. tapi tak puas hati aku pun jalan gak, mungkin perasaan aku je yang rasa aku salah jalan. tapi bila da dekat setengah jam ikut jalan tu, aku pun terlintas nak baca ayat-ayat suci Al-Quran dalam hati. habis je aku baca ayat kursi, tiba-tiba nampak batu jalan yang tulis Karak. dalam hati aku cakap sah memang kena sorok dah simpang tadi tuh. tak banyak citer terus aku buat u-turn. masa tu memang da tak tengok tepi-tepi jalan tu dah. mata straight je tengok jalan.

akhirnya sampai jugak aku kat simpang ke serting tu. memang lega kat dalam hati masa tu tuhan je yang tahu. risau kalau tak jumpa jalan keluar je. lepas dari kejadian tu tak ada lagi benda yang pelik-pelik jadi. sampai la aku dengan selamat kat muadzam. yang menjadi kemusykilannya kat sini, kenapa aku boleh tak nampak simpang yang sepatutnya aku ke kanan tu. kalau ikutkan kat situ ada signboard besar yang menunjukkan arah sebenar tapi yang aku nampak signboard tu menuju straight. memang musykil sangat dengan apa yang jadi time tu. apa pun bersyukur tak ada yang kronik jadi selain dari tu.

(sorry la kalau citer ni tak best. sebab memang tak ada telent pun nak bercerita. and sorry jugak da teroff topik dari citer myvi highway lekas ni.)

Rate

1

Follow Us

Reply 306# butterkorn

Best gak cete kau... Aku speku something wrong dgn signboard tu la... Mgkn sbb malam... So mata tak bole nk agak mana sign board tu... Malahan kami pun penah ikut simpang ke serting tu dulu... Tp entah camne blh tk nmpk
time tu kau sorang atau bteman? sib baek kami org ramai dlm 1 keta.
klu tk nangis lar aku

(posted by mobile)

hey yououullllsss.....MYVI NCB 1+++ tu keter mek la noooksssss......takkan le ngan mek pun nak takut nyah oiiiii...........

Reply 308# zad78

betul ker kereta kau yg dieorg dok cerita nih..

datang dengan tiba2 kat belakang kereta lain dan tanpa pemandu..

kereta myvi kau kaler putih ker mek...

Salam.. lame jugak x online bukak page ni.. lupe password lah.. hahaha.. tapi xpe, skang dah bleh log in balik dah..

Aku pun sebenarnya dah lme x ikut lekas ni sb xdah xde nak ke nilai lagi dah,. Bini dah bhnti kje.. tapi aku teringat satu benda mase aku slalu antar bini aku g ke ktm komuter kat sbn dlu.. cite ni xde kne mngena ngn lekas highway ye..

Alkisah nye dulu aku selalu anta org umah aku g sbn pagi2 buta (around 5 6am) ke ktm komuter sbn utk ke nilai .. mase dari kp ke u.bendul aku ok je tapi bila sampai bukit putus jalan baru aku perasan something lah.. area pkul 6 kat atasbukit tu.. slalu gak aku perasan ade org tua botak jalan kaki kat jalan baru tu sedangkan kat ctu mane ade umah.. bonglo tepi bukit tu pun jalan masuk dia kat jalan lama.. ni jalan baru mne ade umah atas bukit tu.. aku pun dah terkonfius mase tu..

2 3 kali gak aku terperasan sampai kan bini aku g tido kat sebelah pun tnye org tua tu buat ape jalan
pagi2 buta arah ke seremban time mcm ni..  org tua tu mcm apek cina, pakai baju kmeja lengapendek ngn sluar panjng wane itam..kalo sesape perasan minta sahkan benda ni k? Hantu ke org? Aku puh x tau..

Rate

1

Reply 310# ejart_9834

setahun lebih kot tt menghilang...

Lame menghilang sb x ingt password.. Last update raye 2 taun lepas rase nye.. Haha

Reply 307# intan_smsb

kalau ikutkan dalam keta memang 1family time tu. tapi masing-masing sorang pun langsung tak perasan signboard tu. bila da sampai destinasi baru masing-masing sound macamana leh tak nampak simpang tu.

tt baru muncul rupa2nya. lama masing2 tunggu tt update psl myvi ni. alih2 ada citer lain

huhu... siapakah apek itu

(posted by mobile)

Reply 313# butterkorn

Salam...

Aku yang dah biasa gilass dengan jalan tu pun selalu terlepas dan terlajak simpang itu...Kalau dari K Pilah, sedar-sedar je, dah masuk jalan Karak/Simpang Pertang...he he he...

Reply 315# mr42

tu la. kalau ikutkan bukan 1st time lalu situ. paling sikit 4bln sekali mesti ikut tapi yang peliknya boleh jugak terlajak simpang tu. mungkin sebab malam tu aku terlanggar kucing tu kot. sebab ada orang tua2 kata kalau kita terlanggar kucing, bila nak elak badi dia ikut, kena tukar terus baju yang kita pakai tu. aku pun kurang dengan benda2 macam tu. mungkin kebetulan. sapa tau

Reply  zad78

betul ker kereta kau yg dieorg dok cerita nih..

datang dengan tiba2 kat belakan ...
intan_smsb Post at 18-6-2012 17:16

haaaaa?????.....putih?????....eh kalu camtu bukanla gamaknyer keter mek oiiiiiii..............keter mek haruslaaaaa PINK KARER kekdahnya...ohhhhh hoiiiiiii.......

aku tiap week ulang alik dari senawang ke batu kikir...tiap ari jumaat klu 4~5 lbh aku lalu ikot bukit putus..layan lap sesorang..kehkehkeh...xpon time mlm dlm kol 12~1 pgi aku blk batu kikir..tapi Alhamdullilah la xde ape2 yg terjadi..

Reply 317# zad78

cesss... kau nih.. suspen jah..

hehe.. aku ingatkan aku sorang je terconfuse simpang nak ke serting tu.. dulu pun pernah silap jugak, tapi takde la mistik aku rasa. aku bantai masuk simpang yang sebelum tu, tak ingat la simpang tu menghala ke mana. dah 15 minit jalan kat situ baru aku perasan yang aku dah salah jalan sebab jalan tu aku tak rasa familiar, patah balik carik kedepan lagi baru jumpa simpang ke serting tu. nasib baik senja, kalau tengah malam? ahhh sudaaaahhhh... hehe