CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juwaini

Mari Bekerjasama Menulis Surat Cinta

pening pale baca

tolakkkkkkk

ape rempit tulis? k**u lerrr

ba alif ba ya btol :@

nak sambung!!!!

amenda kejam sgt surat balasan?

Follow Us
bila nk kuar ni?

ya ALLAH page

hoi kuar la...org nk baca amenda rempit tulis

sadis nya nasib surat balasan ni

dah kena tutup ker thread ni?

Menemui awak yang pernah saya cinta satu masa dulu, saya takkan panggilawak kanda lagi kerana semua cinta kita telah berkubur...
Saya yakin awak sendiri mengerti mengapa bernisannya sebuah cinta yang dulu kita sama-sama agungkan.
Seperti terbangnya dedaun kering tatkala sepoi angin berlabuh dan rindu itu kian lupus bersama cinta semu.
Begitulah juga tamsilan hati saya yang kerap menjeruk sebuah kepahitan, dengan harapan suatu saat nanti awak bisa berubah.

Mengapa kenangan manis yang awak tuliskan dalam warkah terdahulu sedangkan hanya kenangan yang pahit itu terus-terusan menghantui jiwa saya?
Bukankah awak yang memulakan konflik dalam hubungan kita?
Tidakkah setiap tingkahmu itu jadi penyebab pada runtuhnya sebuah kasih yang terjalin?

Saya terlalu penat meniti mentari jingga yang awak ukirkan di atas bayang-bayang air, hilang bila sumur itu berkocak.
Hati lembut saya seakan terpukul belati tatkala awak asyik mengungkit setiap salah silap yang saya lakukan, seolah-olah tiada simpati dan kemaafan yang bersisa di jiwa awak.
Salah awak selama ini saya diamkan..kecurangan awak saya pendamkan,saya doakan awak akan sedar!! akan berubah sebab saya yakinwaktu itu awakcintakan saya..tapi saya salah..
awak terlalu memuja perempuan itu..bagi awak dia lah yang terbaik..
Awak jangan ingat saya tak tahu!!! 7 tahun awak!! saya dah terlalu kenal awak..cuma saya tidak ada keberanian untuk bertanya padaawak!!sebab apa? sebab saya sayang awak sangat masa tu..
Saya buta dalam penilaian cinta awak terhadap saya.. saya ingat awak begitu menyayangi saya sepenuh hati awak..

Rupa-rupanya awak tidak seperti yang saya harapkan.. begitumudahtergoda, begitu murah memberi kasih kepada kepada perempuan yangdatangmenagih.
Saya tau awak mendendami saya kerana saya ramai peminat, tapi apa saya boleh buat?
Cinta awak yg takan luntur biarpun diklorox tapi pernah takawakterfikir baju kalau asyik-asyik kena basuh pastu akan hancur juga!!?
Hati saya kalau dicalar sedikit demi sedikit setiap hari, akhirnya akan hancur berantakan juga!!
Akhirnya semua ini membuat saya menjadi dewasa dan berfikir pada suatumalam sewaktu duduk di tingkap, bersama lolipop sambil merenung bintang, saya bertanya kepada bayu malam... apakah ertinya cinta kita ini...??
3 bulan sebelum hubungan kita belum diputuskan..sebenarnya diri inisudah terbiasa tanpa awak..awak abaikan saya...tapi entah mengapa jiwa ini ketika itu masih berdegil untuk mempertahankan cinta kita
sedangkan segala kecurangan awak sudah luas terbentang menunjukkan siapa awak sebenarnya.
Mengapa curang sikapmu? Kau bunuh kejam jiwaku.

Setelah saban hari aku menjeruk hati luka di dalam lautan garam natrium klorida bersendirian, kau muncul kembali menambahkan molariti larutan itu.

tulis surat btol2 la

Menemui awak yang pernah saya cinta satu masa dulu, saya takkan panggilawak kanda lagi kerana semua cinta kita telah berkubur...
Saya yakin awak sendiri mengerti mengapa bernisannya sebuah cinta yang dulu kita sama-sama agungkan.
Seperti terbangnya dedaun kering tatkala sepoi angin berlabuh dan rindu itu kian lupus bersama cinta semu.
Begitulah juga tamsilan hati saya yang kerap menjeruk sebuah kepahitan, dengan harapan suatu saat nanti awak bisa berubah.

Mengapa kenangan manis yang awak tuliskan dalam warkah terdahulusedangkan hanya kenangan yang pahit itu terus-terusan menghantui jiwasaya?
Tidakkah setiap tingkahmu itu jadi penyebab pada runtuhnya sebuah kasih yang terjalin?

Saya terlalu penat meniti mentari jingga yang awak ukirkan di atas bayang-bayang air, hilang bila sumur itu berkocak.
Hati lembut saya seakan terpukul belati tatkala awak asyik mengungkitsetiap salah silap yang saya lakukan, seolah-olah tiada simpati dankemaafan yang bersisa di jiwa awak.
Salah awak selama ini saya diamkan..kecurangan awak saya pendamkan,sayadoakan awak akan sedar!! akan berubah sebab saya yakinwaktu ituawakcintakan saya..tapi saya salah..
Awak jangan ingat saya tak tahu!!! 7 tahun awak!! saya dah terlalukenal awak..cuma saya tidak ada keberanian untuk bertanyapadaawak!!sebab apa? sebab saya sayang awak sangat masa tu..
Saya buta dalam penilaian cinta awak terhadap saya.. saya ingat awak begitu menyayangi saya sepenuh hati awak..

Rupa-rupanya awak tidak seperti yang saya harapkan..begitumudahtergoda, begitu murah memberi kasih kepada kepada perempuanyangdatangmenagih.
Saya tau awak mendendami saya kerana saya ramai peminat, tapi apa saya boleh buat?
Cinta awak yg takan luntur biarpun diklorox tapi pernah takawakterfikirbaju kalau asyik-asyik kena basuh pastu akan hancur juga!!?
Hati saya kalau dicalar sedikit demi sedikit setiap hari, akhirnya akan hancur berantakan juga!!
Akhirnya semua ini membuat saya menjadi dewasa dan berfikir padasuatumalam sewaktu duduk di tingkap, bersama lolipop sambil merenungbintang, saya bertanya kepada bayu malam... apakah ertinya cinta kitaini...??
3 bulan sebelum hubungan kita belum diputuskan..sebenarnya diriinisudah terbiasa tanpa awak..awak abaikan saya...tapi entah mengapajiwa ini ketika itu masih berdegil untuk mempertahankan cinta kita
sedangkan segala kecurangan awak sudah luas terbentang menunjukkan siapa awak sebenarnya.

Setelah saban hari saya menjeruk hati luka di dalam lautan garam natriumklorida bersendirian, awak muncul kembali menambahkan molariti larutanitu. Maka berterusan ngilu dan calar hati ini.. untuk apalah saya menunggu dan menjadi sang setia kepada cinta awak yang  penuh kepura-puraan itu, untuk apa lagi saya menjadi pujangga awak jika dalam masa yang sama awak menjadi pungguk merindui bulan yang lain.

sedihnyaaa.....

seperti kata nabil dalam raja lawak astro..

assalamualaikum...koma

perenggan baru..

Mengapa kenangan manis yang awak tuliskan dalam warkah terdahulusedangkan hanya kenangan yang pahit itu terus-terusan menghantui jiwasaya?

Hati lembut saya seakan terpukul belati tatkala awak asyik mengungkitsetiap salah silap yang saya lakukan, seolah-olah tiada simpati dankemaafan yang bersisa di jiwa awak.
Salah awak selama ini saya diamkan..kecurangan awak saya pendamkan,sayadoakan awak akan sedar!! akan berubah sebab saya yakinwaktu ituawakcintakan saya..tapi saya salah..
Awak jangan ingat saya tak tahu!!! 7 tahun awak!! saya dah terlalukenal awak..cuma saya tidak ada keberanian untuk bertanyapadaawak!!sebab apa? sebab saya sayang awak sangat masa tu..

Rupa-rupanya awak tidak seperti yang saya harapkan..begitumudahtergoda, begitu murah memberi kasih kepada kepada perempuanyangdatangmenagih.
Cinta awak yg takan luntur biarpun diklorox tapi pernah takawakterfikirbaju kalau asyik-asyik kena basuh pastu akan hancur juga!!?
Akhirnya semua ini membuat saya menjadi dewasa dan berfikir padasuatumalam sewaktu duduk di tingkap, bersama lolipop sambil merenungbintang, saya bertanya kepada bayu malam... apakah ertinya cinta kitaini...??
3 bulan sebelum hubungan kita belum diputuskan..sebenarnya diriinisudah terbiasa tanpa awak..awak abaikan saya...tapi entah mengapajiwa ini ketika itu masih berdegil untuk mempertahankan cinta kita

Setelah saban hari saya menjeruk hati luka di dalam lautan garam natriumklorida bersendirian, awak muncul kembali menambahkan molariti larutanitu. Maka berterusan ngilu dan calar hati ini.. untuk apalah saya menunggu dan menjadi sang setia kepada cinta awak yang  penuh kepura-puraan itu, untuk apa lagi saya menjadi pujangga awak jika dalam masa yang sama awak menjadi pungguk merindui bulan yang lain.  
Sehinggalah pada satu hari..Dr itu hadir dalam diri ini...membawa cinta penuh tulus yang tidak pernah saya rasa ketika bersama awak!!

jeng jeng jeng

hohoho..dh sampai klimaks

Mengapa kenangan manis yang awak tuliskan dalam warkahterdahulusedangkan hanya kenangan yang pahit itu terus-terusanmenghantui jiwasaya?

Hati lembut saya seakan terpukul belati tatkala awak asyikmengungkitsetiap salah silap yang saya lakukan, seolah-olah tiadasimpati dankemaafan yang bersisa di jiwa awak.
Salah awak selama ini saya diamkan..kecurangan awak sayapendamkan,sayadoakan awak akan sedar!! akan berubah sebab sayayakinwaktu ituawakcintakan saya..tapi saya salah..
Awak jangan ingat saya tak tahu!!! 7 tahun awak!! saya dah terlalukenalawak..cuma saya tidak ada keberanian untuk bertanyapadaawak!!sebab apa?sebab saya sayang awak sangat masa tu..

Rupa-rupanya awak tidak seperti yang saya harapkan..begitumudahtergoda,begitu murah memberi kasih kepada kepada perempuanyangdatangmenagih.
Cinta awak yg takan luntur biarpun diklorox tapi pernahtakawakterfikirbaju kalau asyik-asyik kena basuh pastu akan hancurjuga!!?
Akhirnya semua ini membuat saya menjadi dewasa dan berfikirpadasuatumalam sewaktu duduk di tingkap, bersama lolipop sambilmerenungbintang, saya bertanya kepada bayu malam... apakah ertinyacinta kitaini...??
3 bulan sebelum hubungan kita belum diputuskan..sebenarnya diriinisudahterbiasa tanpa awak..awak abaikan saya...tapi entah mengapajiwa iniketika itu masih berdegil untuk mempertahankan cinta kita

Setelah saban hari saya menjeruk hati luka di dalam lautan garamnatriumklorida bersendirian, awak muncul kembali menambahkan molaritilarutanitu. Maka berterusan ngilu dan calar hati ini.. untuk apalahsaya menunggu dan menjadi sang setia kepada cinta awak yang  penuhkepura-puraan itu, untuk apa lagi saya menjadi pujangga awak jika dalammasa yang sama awak menjadi pungguk merindui bulan yang lain.  
Sehinggalah pada satu hari..Dr itu hadir dalam diri ini...membawa cintapenuh tulus yang tidak pernah saya rasa ketika bersama awak!!
Dan dia benar-benar telah merawat hati saya, sehingga calar dan bengkak hati yang telah dihiris awak pulih dan yang tinggal cumalah parut, biarpun kadang-kadang menggamit memorinya pedih itu.

bagaimanakah kesudahannya....

Korang ni apsal?
Kan aku dah cakap, yang ada lolipop tu tak valid. Korang ingat ni surat kutu tepi jalan ke nak main-main?

Reply #318 juwaini's post

buang ar sendiri....

dahla..aku nk tamatkan surat ni..aku edit part lolipop tu..bleh?

Mengapa kenangan manis yang awak tuliskan dalam warkah terdahulu sedangkan hanya kenangan yang pahit itu terus-terusan menghantui jiwa saya?

Hati lembut saya seakan terpukul belati tatkala awak asyik mengungkit setiap salah silap yang saya lakukan, seolah-olah tiada simpati dan kemaafan yang bersisa di jiwa awak.
Salah awak selama ini saya diamkan, kecurangan awak saya pendamkan,saya doakan awak akan sedar!!
Akan berubah sebab saya yakin waktu itu awak akan kembali cintakan saya, tetapi saya salah.
Awak terlalu memuja perempuan itu.
Bagi awak dia lah yang terbaik.
Awak jangan ingat saya tak tahu!!! 7 tahun awak!! Saya dah terlalu kenal awak.
Cuma saya tidak ada keberanian untuk bertanya pada awak!!sebab apa?sebab saya sayang awak sangat masa tu.
Saya buta dalam penilaian cinta awak terhadap saya.
Saya ingat awak begitu menyayangi saya sepenuh hati awak..

Rupa-rupanya awak tidak seperti yang saya harapkan, begitu mudah tergoda,begitu murah memberi kasih kepada kepada perempuan yang datang menagih.
Cinta awak yg takan luntur biarpun diklorox tapi pernah tak awak terfikir baju kalau asyik-asyik kena basuh pastu akan hancur juga!!?
Akhirnya semua ini membuat saya menjadi dewasa dan berfikir pada suatu malam sewaktu duduk di tingkap, sambil merenung bintang, saya bertanya kepada bayu malam... apakah ertinyacinta kita ini...??
3 bulan sebelum hubungan kita belum diputuskan..sebenarnya diri ini sudah terbiasa tanpa awak..awak abaikan saya...tapi entah mengapa jiwa ini ketika itu masih berdegil untuk mempertahankan cinta kita

Setelah saban hari saya menjeruk hati luka di dalam lautan garamnatriumklorida bersendirian, awak muncul kembali menambahkan molaritilarutanitu.
Maka berterusan ngilu dan calar hati ini.
Untuk apalah saya menunggu dan menjadi sang setia kepada cinta awak yang  penuhkepura-puraan itu, untuk apa lagi saya menjadi pujangga awak jika dalam masa yang sama awak menjadi pungguk merindui bulan yang lain.  
Sehinggalah pada satu hari..Dr itu hadir dalam diri ini, membawa cintapenuh tulus yang tidak pernah saya rasa ketika bersama awak!!
Dan dia benar-benar telah merawat hati saya, sehingga calar dan bengkak hati yang telah dihiris awak pulih dan yang tinggal cumalah parut, biarpun kadang-kadang menggamit memorinya pedih itu.

Awak, saya kini bahagia dengan doktor itu, maka jangan lah lagi awak datang mengganggu-gugat perhubungan kami.