CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: munna

100% SENORITA ~ starting 14 Feb ~ 8TV / Mon - Fri / 7AM

hari ni memang Ching kesian giler kat Qiao En... Siap jerit jerit kat depan TV, suruh Wei Xiang peluk Qiao En... kesian ler Qiao En... nampaknya kena tengok Prince Turns Frog untuk mengubati hati Ching... hehehe

ari nie nyer episod ok ar gak.. best tengok qiao en kenekan peter.. zhe lin pun sweet je ari nie..

[ Last edited by DaoMing_Si at 8-3-2006 04:10 PM ]

eh.. korang ade masalah ngan 8tv tak tadi?? tempat aku banyak kali siaran 8tv ade problem tadi.. sket2 blank.. sket2 blank.. aku nak tengok citer nie pun terganggu..

apsal tetibe bapak lisa tak nak beli bangunan tue ek?? bukan ke dier kate dier nak beli ntuk dihadiahkan kat lisa ngan tunang dier nanti??sian qiao en.. tak pasal2 jer kene hina ngan pengarah2 tua bangka tak sedar diri tue..

samala ming si ..kat tempat aku pun macam tu jugak ..asik black screen ..geram lakss..last2 aku tukar tgk ntv7 ...macam best laks citer tu ..tajuk one meter sunshine ..best sebab yg berlakon tu yg jadi hero dalam citer storm rider ..lupa laks nama dia dalam storm rider tu ..tp yg rambut panjang dan pegang watak dingin sket tu ...

tuh la pasal ..aku pun tak tau kenapa ayah lisa tak nak sign ..mungkin sebab qiao en tak nak shake hand dengan dia ker? tp diorang ckp sebab lisa tak bagitau kat ayah dia ttg perjanjian tu ..tgk citer ni tadi memang aku rasa ok la biar wei xiang dengan penny ..tp harap2 wei xiang tak layan qiao en baik sangat la..nanti qiao en lagi suka kat wei xiang ..aku jadi kesian laks kat qiao en ...

Reply #304 myst_leen's post

oo. citer kat ntv7 tu ek.. aku ade bace kat satu forum nie.. dorang kate citer tue belit2.. tak best.. dulu ingat nak tengok gak sebab minat kat peter ho.. peter ho tue yang berlakon dalam storm rider..

tapi pelik la.. dier yang sblum ni macam setuju nak sign.. tetibe je taknak sign lak.. ngok ngek ape orang tua tue.. tu la.. wei xiang tue pas dpat tau sape qiao en yg sebenar nyer mcm lyn qiao en ngan agi baik lak.. musykil tul aku..

Reply #305 DaoMing_Si's post

citer tu tak best ker?masa aku tgk tadi tu ...macam cinta antara lelaki muda dengan pompuan yg lebih berusia dari dia sket kutss..ntah ..tgk dah separuh jalan ..memang berbelit sket ..sebab memula tgk pompuan tu macam dah suka kat lelaki sebaya dia..alih2 dia lari dengan lelaki muda (peter ho) tu laks ...eheh

tuh la pasal ..aku pun perasan wei xiang semakin baik ngan qiao en ..mungkin gak sebab dia nak suruh qiao en terus menyamar sebagai fei yang utk bantu penny kutss....tah ..tak paham laks ...tp jgn la baik sangat..kan ?aku tak tgk time pengerusi zhao tu marah kat qiao en ..ms tu tukar channel ..dia kata apa kat qiao en , ming si ?

Follow Us
Originally posted by myst_leen at 8-3-2006 10:48 PM
citer tu tak best ker?masa aku tgk tadi tu ...macam cinta antara lelaki muda dengan pompuan yg lebih berusia dari dia sket kutss..ntah ..tgk dah separuh jalan ..memang berbelit sket ..sebab memula  ...

entah kenapa... Ching semakin tak tahan ngan Wei Xiang ler... huhuhu

Reply #306 myst_leen's post

citer kat ntv7 tue kan myst.. dorang kate pompuan tue banyak na bf.. sebab tue berbelit2 tue..

pengerusi zhao tue bapak lisa ke?? kalau bapak lisa dier kate walaupun dier sayangkan anak dier.. tapi dier tak akan ikut kehendak orang itu.. dier tak nak dipaksa.. lebey kurang camtu la ayat dier.. aku pun da lupe..

Reply #307 ching_aori's post

ching tak tahan dengan wei xiang sebab ape??

Originally posted by DaoMing_Si at 9-3-2006 12:12 AM
ching tak tahan dengan wei xiang sebab ape??

tak tahu lak saya... perasaan je... ada fikiran cam "susah gak laki cam dia"... tengok dia cam helpless je, cam tak boleh buat apa apa sebab terlalu cintakan Fei Yang... hehehe... susah nak describe ler... tengok muka Wei Xiang yang handsome tapi helpless, rasa tak tahan sikit... mungkin sebab Wei Xiang punya acting tak brape mantap, so ada perasaan tu... Kalau actor yang acting mantap cam certain Korean actors, takde pulak Ching rasa cam tu... hehehe...

[ Last edited by ching_aori at 9-3-2006 09:50 PM ]

Reply #310 ching_aori's post

sbab tu aku da rase kurang minat sket kat wei xiang.. diulangi wei xiang tau.. bukan wallace.. dua orang yg berbeza tue.. hehe.. suker tengok zhe lin.. slalu bagi arapan kat qiao en..

Originally posted by DaoMing_Si at 9-3-2006 02:32 PM
sbab tu aku da rase kurang minat sket kat wei xiang.. diulangi wei xiang tau.. bukan wallace.. dua orang yg berbeza tue.. hehe.. suker tengok zhe lin.. slalu bagi arapan kat qiao en..

hehe... samalah daoming_si... WEI XIANG, bukan Wallace... dalam Love In Dolphin Bay tak rasa cam tu pulak... hehehe...

Reply #312 ching_aori's post

tak tengok agi ar cite tue ching.. ni la first time tengok wallace berlakon..

ff:
tadi belek2 frenster jap.. tengok la profile n gambar ching.. ching ni cute la..

Originally posted by DaoMing_Si at 9-3-2006 11:16 PM
tak tengok agi ar cite tue ching.. ni la first time tengok wallace berlakon..

ff:
tadi belek2 frenster jap.. tengok la profile n gambar ching.. ching ni cute la..

hehehe.... ya ke?? thank you... tak boleh tidur la lepas ni sebab terlalu happy ada orang puji cute... hehehe...

daoming_si, Ching pun dah belek frenster tadi... daoming_si nampak cam Chinese... Ibu atau ayah ming_si ialah chinese??

Reply #314 ching_aori's post

huhu.. dahsyat nyer penangan pujian tue.. sampai takleh tido malam ek.. huhu..

ayah chinese.. mak malay..

nak tanye.. ape jadi episod ari nie?? tak tengok la tadi.. ade hal sket.. besok n lusa pun tak ley tengok gak.. nanti citer kan ek..

mane pegi ching ngan myst nie.. nak tanye ape jadi episod semalam ngan ari ni..

Reply #317 DaoMing_Si's post

ming si ..sori sebab lama tak masuk ke sini .............. aku pun tgk sket jer hari ni ..tak sempat nak tgk sbb masa tu bz ade keje sket..tambah laks terasa episode hari ni tak bestt..

hari ni ..wei xiang dah confess kat penny ..penny memula tak nak terima sebab dia fikirkan kepentingan qiao en ..tp lelama dia terima ..bila penny balik rumah dan beritau mak qiao en ttg hal ni ..mak qiao en pujuk penny suruh mengalah dengan qiao en supaya biar qiao en yg kapel dengan wei xiang ..penny marah dan nak keluar rumah ..akhirnyer mak dia bongkarkan rahsia yg penny ni anak kandung dia..penny terkejut bila tau hal ni ..mak qiao en suruh penny mengalah sebab selama ni ..qiao en dah selalu hidup susah dan dia harap biar qiao en dapat apa yg dia hendak sekali ni ..menangis2 makcik tu ..ckp dia bersalah sebab dah menyusahkan penny .,,then tunjuk wei xiang gi lawat qiao en ..qiao en marah kat wei xiang sebab takder masa nak lawat dia tp sempat lak berbual dengan peterpan ..terkejut wei xiang ..rerupanyer peterpan dah rakamkan perbualan antara dia dengan wei xiang kat padang ..dalam rakaman tu wei xiang ckp dia tak cintakan qiao en ..sebalik nyer cintakan orang lain dan dia takkan berebut dengan peterpan utk merebut cinta qiao en ..marah giler qiao en ..merayu2 dia suruh wei xiang terima dia dan lepaskan penny ..wei xiang ckp cinta tak boleh dipaksa..akhirnyer dalam keadaan marah , qiao en ckp dia akan terima cinta peterpan seab dia nak merasa utk dicintai ..walau bagaimana pun dia akan terus menyamar sebagai fei yang sebab doa dah janji dengan penny ..wei xiang marah sebab takut qiao en termasuk dalam perangkap peterpan ..tp qiao en ckp jgn halang dia..dan halau wei xiang kuar rumah ..wei xiang kuar dalam keadaan marah ..

lepas tu tunjuk yg penny ckp kat mak dia yg dia nak call qiao en dan bagitau kebenaran pada qiao en yg diorang ni adik beradik ..tp mak penny tu halang penny sebab katanya biarlah qiao en tak tau lagi ttg hal ni buat sementara ni ...

lepas tu ending dia aku lupa laks..tp aku tgk sket2 je la..itu je la antara point penting utk episode hari ni..

Reply #307 ching_aori's post

tuh laa..betul tu ching ..memang nampak wei xiang tu macam dah hopeless..dan karisma dia utk watak ni dah makin hilang ..makin tak best...

Reply #318 myst_leen's post

ooo.. thanx myst coz bgtau.. penny da tau la ek.. sian qiao en.. nanti myst cite kan ape jadi esok ek.. tue pun kalau myst dpat tengok la.. thanx again.. :tq: